Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Откъде мога да си намеря от ония старите детски конструктори, с металните части?

 

Ако изобщо съм си мислил, че някой познат ще потърси....миналата година разчиствах и изхвърлих един подобен на този долу. :(

 

 

 

tn.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако има някой запознат тук, нека каже дали си струва да се продава злато сега, или цената все още ще се качва?

Тоест верно,че "злато не се продава и е по-сигурно от пари в банка и цената му няма да пада " и т.н. , но все пак .

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Очаква се покачване...

 

Т.е. така се говори, значи ще се покачи малко, всички ще се юрнат да купуват злато, то ще се качи още малко след което ще падне доста под първоначалното си ниво.

 

Това когато беше взел да се вдига долара и беше почнало да се говори че щял да стигне 2лв/долар... и точно като беше 1.6 един приятел си купи 10,000 защото някакъв умник не помня от коя банка го беше сапунисал да инвестира при тях и те щели да му въртят парите на фондовия пазар и много разбирали и му наговорил куп подобни и пича като имал кинти дал... и малко след като си вложи парите в долари (няма и месец) той се срина до 1.3...

 

 

 

Ако има някой запознат тук, нека каже дали си струва да се продава злато сега, или цената все още ще се качва?

Тоест верно,че "злато не се продава и е по-сигурно от пари в банка и цената му няма да пада " и т.н. , но все пак .

 

Нищо сигурно няма на тоя свят. Ако имаш малко излишни пари си ги дръж в банка не се занимавай с глупости. Ако можеш - ползвай ги за някакъв бизнес... но САМО ако МОЖЕШ и ЗНАЕШ какво правиш, всичко друго са глупости и бързо забогатяване няма. Историята познава тарикати забогатяли от подобни сделки за съжаление е еднократно и при опита им да повторят са се проваляли с трясък... или са изпивали парите за норматив.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз говоря на базата на опита на 3 поколения бижутери. Но единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно :)

Link to comment
Share on other sites

пък имам две ку*ви вкъщи...

Всякакви съквартирантки има.

 

Ванка, купуваш си OMRON. Представител и продавач е аптеката срещу Държавна болница. Апарат без компромиси и грешки, на който може да вярваш без притеснения. Никакви боклуци тип гривна, общо взето всичко друго е компромис...

Аз точно между 2 модела на Omron се двоумя.Няма обаче да ги купувам от България(както и всичко останало в последно време).

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде продават ароматизатори за климатициconfused.gif

Не, че нещо...., ама що просто не викнеш някой (а може и самият ти) да ти го почисти как си трЕбЕ? С тези "ароматизатори" по някое време започват да се наблюдават доста странни ефекти. Проблема с "ухаещият" климатик се решава кардинално само и единствено чрез почистване!

Link to comment
Share on other sites

Климатикът е нов (5 месеца) като филтрите му се почистват редовно и не "ухае" на нищо. Просто искам да ползвам ароматизатор за климатик вместо нормален ароматизатор biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Климатикът е нов (5 месеца) като филтрите му се почистват редовно и не "ухае" на нищо. Просто искам да ползвам ароматизатор за климатик вместо нормален ароматизатор biggrin1.gif

 

 

Един вид ти се дават пари за глупости? Тези ароматизатори ги видях някъде и като погледнах цената се опулих. Трябва да си много ентусиазиран прахосник, че да даваш пари за такива боклуци. По-добре си сложи какъв да е друг ароматизатор в помещението.

Link to comment
Share on other sites

Климатикът е нов (5 месеца) като филтрите му се почистват редовно и не "ухае" на нищо. Просто искам да ползвам ароматизатор за климатик вместо нормален ароматизатор biggrin1.gif

Тези "ароматизатори" имат гадното свойство да залепват за пластмасите, ама като ти казвам "залепват", имай предвид, че чак кашонът им се слива с корпуса на климатика... Шибни си едно комбинирано изпарителче в контакта, така хем ще ти мирише приятно, хем ще те пази от досадни буби.

Link to comment
Share on other sites

има ли място в пловдив където се занимават със скъпоценни камъни , в 3 слатарски магазина питам и ме отрязват ,а имам един стар пръстен с камък и искам да разбера какъв е .

Link to comment
Share on other sites

Един вид ти се дават пари за глупости? Тези ароматизатори ги видях някъде и като погледнах цената се опулих. Трябва да си много ентусиазиран прахосник, че да даваш пари за такива боклуци. По-добре си сложи какъв да е друг ароматизатор в помещението.

Нямах и идея, че са толкова скъпи, преди време си бях купувал от Пикадили ароматизатор тип "борче", но го бях сложил в моята стая, където климатикът е малък, предполагам няма да върши работа за големия в хола :D

 

Тези "ароматизатори" имат гадното свойство да залепват за пластмасите, ама като ти казвам "залепват", имай предвид, че чак кашонът им се слива с корпуса на климатика... Шибни си едно комбинирано изпарителче в контакта, така хем ще ти мирише приятно, хем ще те пази от досадни буби.

 

Тук вече успя да ме разубедиш от идеята за ароматизатор.

 

Благодаря за коментаритеbeer.gif

Link to comment
Share on other sites

Тези "ароматизатори" имат гадното свойство да залепват за пластмасите, ама като ти казвам "залепват", имай предвид, че чак кашонът им се слива с корпуса на климатика...

По тоя повод се сетих, че японците (сигурно щот' са прости) си рециклират пластмасови отпадъци с портокалово масло, добито от корите (друг отпадък). Маслото разтваря определени пластмаси, които на изхода се появяват като чисти гранулки, готови за повторна употреба; маслото се "отдестилира" и се връща да разтваря нови боклуци.
Link to comment
Share on other sites

По тоя повод се сетих, че японците (сигурно щот' са прости) си рециклират пластмасови отпадъци с портокалово масло, добито от корите (друг отпадък). Маслото разтваря определени пластмаси, които на изхода се появяват като чисти гранулки, готови за повторна употреба; маслото се "отдестилира" и се връща да разтваря нови боклуци.

Не го знаех този факт, но предполагах, че това "просмукване" има нещо общо с ароматизаторът с който е пропита подложката. Те японците (пак щото са много прости) за да не им се вмирисват климатиците и да не се завъждат алгии в кондензните вани и маркучи, още в завода поставят между отделните секции на изпарителя, просто една тънка летвичка от дърво с високо естестевно съдържание на катехин...

Link to comment
Share on other sites

как законно да изгоня ПОЛУ сестрами

 

преди няколко месеца ПОЛУ сестрами се нанесе вкъщи,уговорката беше да живее с нас за през зимата :D и като дойде пролет да си тръгне .обаче :cry като дойде пролетта тя отказа да си тръгне :confused . искам да я изгоня защото вече не се понася всяка сутрин все крещи като луда :angry1 ,вика за няманищо всекиден през 5 минути.друг проблем е,че тя има дете на 2 години което засега я спасява и на което постоянно му крещи за най дребното :angry1 .заради нея идва 2 пъти полиция но и те неможаха да решат проблема :angry: с нея.съседите започнаха да се оплакват масово от нейното постоянно викане :angry: .КАК да я изгоня тази при положение че няма гражданска регистрация от юли месец ПОМОЩ

Edited by power44
Link to comment
Share on other sites

как законно да изгоня ПОЛУ сестрами

 

преди няколко месеца ПОЛУ сестрами се нанесе вкъщи,уговорката беше да живее с нас за през зимата :D и като дойде пролет да си тръгне .обаче :cry като дойде пролетта тя отказа да си тръгне :confused . искам да я изгоня защото вече не се понася всяка сутрин все крещи като луда :angry1 ,вика за няманищо всекиден през 5 минути.друг проблем е,че тя има дете на 2 години което засега я спасява и на което постоянно му крещи за най дребното :angry1 .заради нея идва 2 пъти полиция но и те неможаха да решат проблема :angry: с нея.съседите започнаха да се оплакват масово от нейното постоянно викане :angry: .КАК да я изгоня тази при положение че няма гражданска регистрация от юли месец ПОМОЩ

 

Закрила на детето.Виж от там какво може да ти кажат.

 

Пловдив

бул. 6-ти септември 77 А

Тел.: 032/ 64-26-35; 64-39-64

Факс: 64-39-64

Link to comment
Share on other sites

как законно да изгоня ПОЛУ сестрами

 

преди няколко месеца ПОЛУ сестрами се нанесе вкъщи,уговорката беше да живее с нас за през зимата :D и като дойде пролет да си тръгне .обаче :cry като дойде пролетта тя отказа да си тръгне :confused . искам да я изгоня защото вече не се понася всяка сутрин все крещи като луда :angry1 ,вика за няманищо всекиден през 5 минути.друг проблем е,че тя има дете на 2 години което засега я спасява и на което постоянно му крещи за най дребното :angry1 .заради нея идва 2 пъти полиция но и те неможаха да решат проблема :angry: с нея.съседите започнаха да се оплакват масово от нейното постоянно викане :angry: .КАК да я изгоня тази при положение че няма гражданска регистрация от юли месец ПОМОЩ

 

Здравей от мен!!

Как така ти е ПОЛУсестра, поясни!

Апартаментът на твое име ли е или е на името на родителите ви? Защото ако не е на твое име, не можеш нищо да и направиш, за жалост. Относно роднините си научил урока си по лошия начин.

Това за викането й през 5 минути, абе в психиатрията съм виждал по нормални хора.. Това може да е твоят коз, заведете я на преглед и мисля, даже със сигурност ще и се открие нещо сериозно! Тя не трябва да гледа дете, защото е вредно за неговата личност в бъдеще. Комшийката ми отгоре е същата работа с нейното детенце и вече в очите му си личи нещо.

Каква е вероятността ти да гледаш детето за известно време?

Link to comment
Share on other sites

Здравей от мен!!

Как така ти е ПОЛУсестра, поясни!

Апартаментът на твое име ли е или е на името на родителите ви? Защото ако не е на твое име, не можеш нищо да и направиш, за жалост. Относно роднините си научил урока си по лошия начин.

Това за викането й през 5 минути, абе в психиатрията съм виждал по нормални хора.. Това може да е твоят коз, заведете я на преглед и мисля, даже със сигурност ще и се открие нещо сериозно! Тя не трябва да гледа дете, защото е вредно за неговата личност в бъдеще. Комшийката ми отгоре е същата работа с нейното детенце и вече в очите му си личи нещо.

Каква е вероятността ти да гледаш детето за известно време?

полу сестра защото сме от една майка но от различен баща.къщата е моя и на брат ми.това за гледането на детето не мисля че бих се справил

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай е най-добре да се разберете семейно. Ако не стане и сестра ти не е съсобственик в къщата, то тогава с една жалба в полицията ще я изнесат. Но ще става панаир.

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай е най-добре да се разберете семейно. Ако не стане и сестра ти не е съсобственик в къщата, то тогава с една жалба в полицията ще я изнесат. Но ще става панаир.

ми то хубаво но няма ли да е проблем защото детето и е на 2 години

Link to comment
Share on other sites

Проблем ще има, но не за теб. Ако те притеснява положението на детето, подай сигнал където трябва, за да подгонят майката. Това при положение, че си убеден, че го тормози. Ако искаш да се освободиш от присъствието на сестра ти и детето - при положение, че няма мирно разбирателство, друг начин няма.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...