Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Благодаря, даже я и схванах как работи. Но само да попитам, като отидох на даунлоуд избрах Site maр, по иконката разбрах, че ще свали целия сайт, греша или съм на прав път.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

мисля, че грешиш... не помня да съм давал да сваля site map.

Пействаш url-то където трябва, next докато не ти дойде полето с нивото на сайта - т.е. колко дълбоко да се рови. И толкова... : ))

 

Успех

Link to comment
Share on other sites

Днес след поредния SMS от малоумната игра "SMS за милиони" реших да се поразровя в google, за да видя другите как са се справили с проблема.

Оказа се, че решението е много просто:

 

За да прекратите участието си в играта и/или получаването на рекламни съобщения, свързани с нея, е необходимо да изпратите SMS с текст STOP на номер 9999.

 

Пробвано - работи

Link to comment
Share on other sites

мисля, че грешиш... не помня да съм давал да сваля site map.

Пействаш url-то където трябва, next докато не ти дойде полето с нивото на сайта - т.е. колко дълбоко да се рови. И толкова... : ))

 

Успех

 

Извинявай, че подхващам въпроса отново, но като дам данлоуд и ми излиза избор от "сайт мап" "данлоуд мисинг фаилс" "ъпдейт проджект"

Знам, че първо ниво сваля до първия линк на даден раздел от сайта, но аз му махнах отмитката за да свали съдържанието на целия сайт. Но понеже става въпрос за един сайт с книжки и самите страници са в самия сайт, а не като отделни файлове. Въпросът ми е какво да направя за да свали всичко но от само единия раздел? Благодаря ти, програма е невероятна иначе :beer:

Link to comment
Share on other sites

Ако раздела е в директория - посочваш му да сваля нея, примерно http://www.sait-za-knijki/romantika/ и ще стане; друг начин не знам. Пускай целия сайт да сваля, голяма работа :P

 

 

Аз имам следния въпрос: искам да поръчам едно CD на мой приятел в Англия, той ще го плати (въвел съм неговите данни) и ще ми го донесе. При това положение да цъкна ли This will be a gift или да не го цъкам?

Edited by dRiNKiN_pARk
Link to comment
Share on other sites

А как да му задам да целия сайт, като махна отметката на 1-цата или като сложа по-голямо число, защото знам, че ако му сложа 3-ка ще тръгне да сваля целия интернет, а чак толкова не ми трябва :)

И защо сваля известно време и спира, като му цъкно отново на сваляне пак сваля и пак спира и като му дам да сваля нещо уж сваля, пък папката си стои със същия размер. Данеби да има някаква отметка със време

 

Ако не се лъжа gift означава подарък, а не покупка. Защото ако цъкнеш на другото ще ти начислят някаква ДДС, а подаръкът си е подарък ;)

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Защото ако цъкнеш на другото ще ти начислят някаква ДДС, а подаръкът си е подарък ;)

 

Нищо няма да му начислят, след като става въпрос за Англия - ако купуваш от страните в ЕС, ДДС-то вече е начислено предварително.

Link to comment
Share on other sites

ами трябва да си поиграеш с нивата - цъкни му 4 нива навътре и пробвай докъде ще свали. В момента в който почне да ти сваля още сайтове, значи е хванало линковете много навътре.

 

Нищо няма да му начислят, след като става въпрос за Англия - ако купуваш от страните в ЕС, ДДС-то вече е начислено предварително.

 

 

от amazon.co.uk за Англия. Ясно ми е, че няма да му начислят, дори доставката е безплатна. И все пак да цъкам ли gift или няма значение в горния случей?

Link to comment
Share on other sites

Като му махам отметката както правех, явно сваля самата структура само :). Извинявай, че досадих, но работата ми е такава, че нямам много време да разучавам, защото работя, дори и в момента.

 

Мидекс прав си, но човек който си внася именно от Англия ми казва да се договарям ако мога със продавача да е винаги на gift.

Link to comment
Share on other sites

По някакъв начин, изведнъж ми се промени шрифта във фейсбука..само в него..дали може да се оправи ?? :wacko: :wacko:

 

Edit: Оправих го! Ctrl + скрола на мишката и се наглася големината! =]

Edited by d3Mag
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какво трябва да се направи, след като си вземеш кученце-къде се регистрира,колко му е данъка и други такива подробности? :blink:

 

Благодаря :)

Edited by supertikva
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какво трябва да се направи, след като си вземеш кученце-къде се регистрира,колко му е данъка и други такива подробности? :blink:

 

Доколкото знам регистрацията е по райони, т.е. регистрираш го в кметството на квартала в който живееш. Цената е 20 лева. (ако нещо съм сбъркал, някой да ме поправи!) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да си поръчам нещо от Ебей като продавача е в Хонг Конг. Не ми се занимава с митници но друг път са идвали неща оттам без проблеми. Някой наскоро да е поръчвал?

Link to comment
Share on other sites

Някой би ли ми препоръчал място в Пловдив откъдето да си купя акумулатор? И евентуално дайте съвет какъв е добър за зимния сезон. Така да се каже- възможно най-добрия вариант за възможно най-малко пари :)

Link to comment
Share on other sites

Някой би ли ми препоръчал място в Пловдив откъдето да си купя акумулатор? И евентуално дайте съвет какъв е добър за зимния сезон. Така да се каже- възможно най-добрия вариант за възможно най-малко пари :)

 

Жоро си взе Berga, 12 V / 44 Аh. Немски са. Намират се на ул. "Леонардо да Винчи". Ако върнеш стария акумулатор при тях, ти правят отстъпка. Всичко излезе 100 лв. Линк за самата марка и видовете. Гаранцията мисля, че беше 3 години. Пичът ти го сменя на място.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Знаете ли къде правят щампи, но да си занеса собствена фанелка, а не да ми продават някакви техниph34r.gif

 

КАНАПЕ до ТЕТ-а. Ако все още функционира това място де.

Също и в Кичука надолу по улицата където е онова новото кафе EXTREME има едно местенце, треа да се разровя за точния адрес. Там съм си правил преди години и ми излезна само 6лв.Щампата издържа немалко време но все пак не е от най ка4ествените.

Димитър Талев 26 мисля че беше адреса. Магазинчето се казва нещо от сорта на ТУНИНГ НАДПИСИ/ТЕНИСКИ

 

Жоро си взе Berga, 12 V / 44 Аh. Немски са. Намират се на ул. "Леонардо да Винчи". Ако върнеш стария акумулатор при тях, ти правят отстъпка. Всичко излезе 100 лв. Линк за самата марка и видовете. Гаранцията мисля, че беше 3 години. Пичът ти го сменя на място.

 

Много благодаря, звучи като добра оферта :)

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Някой би ли ми препоръчал място в Пловдив откъдето да си купя акумулатор? И евентуално дайте съвет какъв е добър за зимния сезон. Така да се каже- възможно най-добрия вариант за възможно най-малко пари :)

В момента мисля, че в Метро има прИмоция на монтански акумулатори. Друго място е едно хм... магазинче по пътя за руския пазар. От бул. "България" свиваш надясно, подминаваш бензиностанцията на Петрол, автомивката и след това е магазинчето.

Не знам на Леонардо Да Винчи какава отстъпка правят при оставяне на стария акумулатор, но може да се окаже, че ако ти си го закараш на вторични суровини, може да ти дадат повече пари отколкото е отстъпката.

Link to comment
Share on other sites

Поради неизвестна причина изчезна CDROM-a от My Computer

Виждат се само C,D & floppy.

Поради каква причина е изчезнало и по-важното-как да го върна ?

Оправих го.

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

Да ми кажете откъде мога да си купя скакалци. Писал съм лично на Aquila, но не е влизал от 3 дена. Преди взимах от Sombra (Жоро), но не знам дали още продава.

Link to comment
Share on other sites

Да ми кажете откъде мога да си купя скакалци. Писал съм лично на Aquila, но не е влизал от 3 дена. Преди взимах от Sombra (Жоро), но не знам дали още продава.

Ами иди в Терариума, там ще го намериш (предполагам)!

Link to comment
Share on other sites

Не знам на Леонардо Да Винчи какава отстъпка правят при оставяне на стария акумулатор, но може да се окаже, че ако ти си го закараш на вторични суровини, може да ти дадат повече пари отколкото е отстъпката.

 

 

Ми примерно в Алброн.Даже не трябва да си го излял.Мяташ го на кантара и тв'а е.Преди два месеца оставих два малки акумулатора, от Тико, дадоха 17лв. за тях.

 

В конкретния случай, на който присъствах аз, акумулаторът беше 115 лв., а стана 100 лв. Не знам дали му е практика това, но така направи тогава. А ако мога да смятам, на Алброн 17 лв. за два акумулатора, при тоя мъж - 15 лв. за един.

Link to comment
Share on other sites

Да ми кажете откъде мога да си купя скакалци. Писал съм лично на Aquila, но не е влизал от 3 дена. Преди взимах от Sombra (Жоро), но не знам дали още продава.

 

Извинявай за може би глупавият въпрос, но с каква цел се продават скакалци, понеже само тях ги няма по рибарските магазини, а се съмнявам да се продават с цел някакъв китайски деликатес? За първи път чувам някой да търси подобно нещо. Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...