Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Също, може да се сварят външните люспи от кромид във вода и се получава кафяво-оранжев оцветител, като с овеличаване или намаляване на обелките се донаглася цветът... При изсъхване върху бяла дървесина се получава светло кафяв цвят.

 

Ред.: Някой има ли идея от кога точно започва забраната за риболов тази година... ?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде в Пловдив мога да купя научнопопулярни филми, свързани със Земята, животните и т.н. Днес бях до Метро и имаше 1-2 филма, но ми трябват още.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да купя научнопопулярни филми, свързани със Земята, животните и т.н. Днес бях до Метро и имаше 1-2 филма, но ми трябват още.

 

Ами незнам къде има за продаване , но знам място специално за такива филми в нета : www.kolibka.com . Научнопопулярни филми каквито ти душа иска ( то само такива има там май :blink: ) .

Link to comment
Share on other sites

Имаме вкъщи бамбук и баща ми усилено се старае да го унищожи като му реже страничните листа, за да "растял на височина". Че расте - расте, обаче стъблото му е толкова крехко и наклонено, че скоро ще се пречупи.

Та някой да ме ориентира какво да го направя, за да стане по-здраво? Дали не трябва да се отреже отнякъде?... :confused

Link to comment
Share on other sites

Имате драцена, а не бамбук. Нарежете го на няколко парчета и го сложете във вода докато пусне корени, след това в саксия. Листата НЕ се режат.

Link to comment
Share on other sites

От 1-то ЦД може само да се отваря и затваря, а от 2-ро ( което е записвачка) не може да се отваря и затваря. Мога ли да направа от 2-те едно работещо ?

Link to comment
Share on other sites

Някой ми беше казал, че има програма в която си въвеждаш данните на апартамента и може да задаваш цветове на стените да видиш как ще седи.Някакви идеи какво ще да е това и има ли го въобще?

Link to comment
Share on other sites

Дали в КЕВ или ТСМ ще мога да намеря малка джобна златарска везна ? Дори да не е малка пак върши работа :wacko:

 

Приемам и съвет от къде мога да намеря такава

Link to comment
Share on other sites

Някой ми беше казал, че има програма в която си въвеждаш данните на апартамента и може да задаваш цветове на стените да видиш как ще седи.Някакви идеи какво ще да е това и има ли го въобще?

3D Home

Link to comment
Share on other sites

Летите джанти са - би трябвало - от по-леки метали и сплави, като основното им предимство е в тежеста спрямо стоманената джанта.Има и джанти които са сглобки от няколко части - доста от високотехнологичните джанти в DMT, WTCC са такъв тип.Там вече различните части от джантата могат да са с различни качества.

 

Като цяло най-важното е, че като слагаш различни джанти може да увеличиш широчината, размера, а от там и сцеплението и повратливостта на автомобила си.

Link to comment
Share on other sites

:confused Искам да си запиша няколко аудио СД-та, но не искам да конвертирам мп3-ки, а направо да си сваля готови СД-та или песни? От какъв формат трябва да търся ?

:wacko: Благодаря

Link to comment
Share on other sites

:confused Искам да си запиша няколко аудио СД-та, но не искам да конвертирам мп3-ки, а направо да си сваля готови СД-та или песни? От какъв формат трябва да търся ?

:wacko: Благодаря

Свваляш си ги мп3-ки и после като дадеш на Нерото да ти запише аудио сд и то автоматично си ги прави за аудио сд. :)

Link to comment
Share on other sites

От 1-то ЦД може само да се отваря и затваря, а от 2-ро ( което е записвачка) не може да се отваря и затваря. Мога ли да направа от 2-те едно работещо ?
Ако са една и съща марка и близки модели, вероятно имаш шанс. Иначе механизмите на чекмеджетата са много видове като конструкция и трудно ще се "нацелят". Защо не пробваш да отремонтираш чекмеджето на записвачката? Предполагам, че причината е в размекната демпферна лента, която залепва чекмеджето за корпуса и след няколко неуспешни опита за отваряне механизмът се връща в изходна позиция. Пробвай да му помогнеш механично с една часовникарска отвертка в малкото отворче на предния панел.
Link to comment
Share on other sites

Свваляш си ги мп3-ки и после като дадеш на Нерото да ти запише аудио сд и то автоматично си ги прави за аудио сд. :)

И губи качеството на оригинала при компресията и декомпресията на аудиото!!!

Rubbish, ако искаш да свалиш песни от дискове, прави го във WAV формат, и после от тях си изпечи аудио дисковете по твой вкус с НЕРО-то.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Или flac формат, който се води lossless, т.е. няма загуба в качествотоо т CD. В замунда има много във flac формат.

Link to comment
Share on other sites

Или flac формат, който се води lossless, ...

Също така ако срещнеш (не ти, а той :P ) и файлове с ".APE" окончание - да знаеш, че става дума пак за компресия, без загуба на качество. Само да напомня, че ако решиш да записваш директно на диска такива файлове (flac, ape), няма да има никакъв ефект, защото хардуерният плеър няма да разчете форматите, тъй като му липват кодеците. За тази цел преди това трябва да ги преобразуваш във WAV с някоя от десетките фрий програмки мотаещи се в нета.

 

--------------------------------

 

А аз, тъй като владея английски, но не до някаква висока степен, а и в момента съм зает с други неща...да си задам един нестандартен въпрос.

Дали няма да се намери измежду тук присъстващите, човек с достатъчно познания по английски, но наистина да го знае добре дотам, че да ми преведе една страничка (даже и толкова няма) резюме на един доклад? Отблагодаряването от моя страна ще се състои в почерпка или финикийски знаци по желание на преводача. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

как се форматираха колонките в excel така че да може да се записва в тях gsm номера с 0 отпред?

благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

'0886884488

 

Има много начини. Този е най-елементарния - при въвеждането добавяш ' пред номера. Това кара Ексел да третира клетката като текстова, не като число, и следователно запазва водещата нула отпред. Има и други начини... зависи какво ще правиш с данните, от къде ги взимаш - на ръка ли ги вкарваш, копи/пейст ли правиш, дърпаш ли ги от другаде (файл, шийт)...

 

 

-----

BTW:

 

GSM номерата е правилно да се изписват целите - с кода на държавата отпред +359886884488 особено в паметта на телефона ти (а от там и навсякъде). Защо? Защото ако си записал телефона ми така: 0886884488 и си извън България, ще ми се обадиш, ама друг път. Оператора там изобщо няма да захапе такъв номер. Затова се изписват винаги с кода на държавата отпред.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

'0886884488

 

Има много начини. Този е най-елементарния - при въвеждането добавяш ' пред номера. Това кара Ексел да третира клетката като текстова, не като число, и следователно запазва водещата нула отпред. Има и други начини... зависи какво ще правиш с данните, от къде ги взимаш - на ръка ли ги вкарваш, копи/пейст ли правиш, дърпаш ли ги от другаде (файл, шийт)...

 

 

-----

BTW:

 

GSM номерата е правилно да се изписват целите - с кода на държавата отпред +359886884488 особено в паметта на телефона ти (а от там и навсякъде). Защо? Защото ако си записал телефона ми така: 0886884488 и си извън България, ще ми се обадиш, ама друг път. Оператора там изобщо няма да захапе такъв номер. Затова се изписват винаги с кода на държавата отпред.

благодаря :)

на ръка ги вкарвам

правя регистър на търговците и ми трябва клетка с телефоните им номера

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...