Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Извинявам се, че се намесвам и ако кажа някоя глупост, моля да бъда извинен. Искам само да кажа, че познавам олимпийският шампион от 1972 г. Йордан Биков. Той лично ми е разказвал как се "инжектира" урина от треньора на съответния състезател. Не знам как става, ако си напъна фантазията- много старшни неща си представям, но ви казвам какво съм чул от него.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Търся автошкола за катеория "А".Някой с впечатления..или просто информация за такава ?

Link to comment
Share on other sites

Търся автошкола за катеория "А".Някой с впечатления..или просто информация за такава ?
Наскоро един колега ходи на такъв курс в "Христо Гюлеметов", утре ще го питам.
Link to comment
Share on other sites

"канапе"-то срещу тета не съществува ли все още?

 

"Канапе" си преместиха офиса отдавна ;)

 

За тениски - пишете ми ЛС, все пак с реклама се занимавам :)

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да си направя някаква щампа на тениска :confused

 

Наскоро попаднха на един сайт - http://www.portokal.bg

Не съм го пробвал, ама изглежда обещаващо...

 

Откъде може да се купи дрегер ??!

 

Дрегери продават в Метро и в Технополис... Струват м/у 10 и 40 лева и са неповторими боклуци... Опитите ми да си намеря нещо истинско винаги са се проваляли...

Link to comment
Share on other sites

За Англия необходим ли е международен паспорт или е достатъчна личната карта?

Link to comment
Share on other sites

Ако в Пловдив е такова времето... или даже по-топло - примерно 20 градуса - студено ли ще е на х. Здравец?

Link to comment
Share on other sites

Ами то времето в Пловдив какво общо има с времето на хижа Здравец????Обясни на каква логика разчиташ при отговора на въпроса ти :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ако в Пловдив е такова времето... или даже по-топло - примерно 20 градуса - студено ли ще е на х. Здравец?

Времето в равнината (Пловдив) и в планината (х. Здравец) са много слабо свързани и то обикновено - от сезона.

Случвало се е нерядко в града да е студено и дъждовно - в планината - слънчево и приятно. Особен фактор в това отношение е смога.

Но в повечето случаи горе е с някой-друг градус по-малко. Може и тук да е слънчево и топло, горе да вали сняг.

 

Принципно, като ще ходиш на планина - задължително е да имаш какво да облечеш, ако стане студено. А под студено имай предвид, че може и сняг да завали :]

 

Колко горе долу цигари се получават от 1 стандартен пакет тютюн 40 грама.
Това е доста относително - зависи какви филтри използваш (тоест дали цигарите са слимове или нормални), зависи листчетата ти каква дължина са.

До преди да спра цигарите пушех само насипен тютюн, в един обикновен работен ден съм изпушвал между пет и десет цигари (не пушех много по принцип), а ако ходя по социален живот, свързан с пиене съм ги докарвал до петнайсет. Също така имах табакера и си ги правех предварително цигарите, а и също така се е случвало нерядко да пуша една цигара на два пъти (тежички идваха).

Та при така описаната консумация - един месец съм изкарвал с два пакета насипен тютюн. Но ако не искаш да ти писне на първия месец - създай си навик вечерно време да свиеш повечко цигари, та през деня да не ти се налага да свиваш, че е досадно, особено ако си на работа...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Ако в Пловдив е такова времето... или даже по-топло - примерно 20 градуса - студено ли ще е на х. Здравец?
При еднакви други условия температурата на хижа Здравец е с 6-7 градуса по-ниска от тази в равнината. На всеки 200 метра температурата спада с по един градус.
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде фирмите , които правят мебели , си купуват байцове за дърво ? Нямам впредвид цветните центрове , дето предлагат някакви вносни на 30 лв. шишенцето.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде фирмите , които правят мебели , си купуват байцове за дърво ? Нямам впредвид цветните центрове , дето предлагат някакви вносни на 30 лв. шишенцето.

 

Бриколаж, Практикер, Алати - трябва да има и там.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро един колега ходи на такъв курс в "Христо Гюлеметов", утре ще го питам.

С чакането си останах... може би, защото бе 1ви Април ;)

Все пак, ако разбереш може и на ЛС да ми пишеш, ще съм ти много благодарен! :)

 

Златна рибка в буркан колко време може да живее ?

Link to comment
Share on other sites

Златна рибка в буркан колко време може да живее ?

Като малък ловях някакви малки рибоци и издържаха по 1 ден, но неоспорим факт е че в подлеза на Съединение в магазина с лакомства има една златна рибка която е в малко сферично аквариумче и е бая издръжливо животно, защото още е жива а беше там и през зимата, а и по време когато магазина не е работел по няколко дни (някакви празници бяха). Така че най-вероятно може и да издържи повечко в буркана :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Пак направих простотия - отзад на компютъра под захранващия кабел има едно ON/OFF копче. Натиснах го - компютърът изгасна. Нищо изненадващо. Върнах го на ON - компютърът си стои изгаснат. Вадих и вкарвах захранващия, вадих и вкарвах разклонителя, но без резултат. Какво съм направил??

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Пак направих простотия - отзад на компютъра под захранващия кабел има едно ON/OFF копче. Натиснах го - компютърът изгасна. Нищо изненадващо. Върнах го на ON - компютърът си стои изгаснат. Вадих и вкарвах захранващия, вадих и вкарвах разклонителя, но без резултат. Какво съм направил??

 

А след като го даде на " ON" копчето отзад - натисна ли другото копче , отпред на кутията , дето е за пуск на компа ?

 

 

QUOTE(LaN @ Apr 4 2009, 10:32) :Някой знае ли откъде фирмите , които правят мебели , си купуват байцове за дърво ? Нямам впредвид цветните центрове , дето предлагат някакви вносни на 30 лв. шишенцето

 

djadomraz : Бриколаж, Практикер, Алати - трябва да има и там

 

Има , но не и спиртен .Моя грешка че пропуснах да спомена. Гледал съм как в една малка фирмичка си бяха купили такъв направо в бутилки от минерлана вода . Питах от любопитство тогава : казаха ми че имало някво магазинче дето всичките такива фирми си ги взимали от там. Та това място или места е интересуват.

Edited by LaN
Link to comment
Share on other sites

С чакането си останах... може би, защото бе 1ви Април ;)

Все пак, ако разбереш може и на ЛС да ми пишеш, ще съм ти много благодарен! :)

Извинявай, не е шега. Просто взех координатите на едно листче и... останаха в работните дрехи.

П.П. По спомени от листчето пуснах търсачката и ти пращам резултатите на ЛС, да не става реклама.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

А след като го даде на " ON" копчето отзад - натисна ли другото копче , отпред на кутията , дето е за пуск на компа ?

Може да не разбирам много от компютри, но определено не съм олигофрен ;)

На дъното свети един диод - значи ли това, че захранването е ОК? Какъв може да е проблемът?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде фирмите , които правят мебели , си купуват байцове за дърво ? Нямам впредвид цветните центрове , дето предлагат някакви вносни на 30 лв. шишенцето.

В Дома на техниката на "Гладстон" има един магазин,в който навремето ме насочиха да си купя лак за дърво и ми казаха,че там били едни от най-добрите лакове.Може и байцове да продават там,не съм обръщал внимание.Магазина се намира в Дома на техниката,на партерното ниво,като тръгнеш от "Гладстон" в посока Градската градина

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде фирмите , които правят мебели , си купуват байцове за дърво ? Нямам впредвид цветните центрове , дето предлагат някакви вносни на 30 лв. шишенцето.
Орехов байц можеш да си направиш сам и ще ти излезе около левче - трябва ти калиев перманганат от аптеката, стъклена чаша за вода и вода от чешмата. Напълни 1/3 от чашата с вода и разтвори примерно 20-тина кристалчета перманганат. Така получения тъмновиолетов разтвор се нанася с тампон или четка и се изчаква известно време цвета да премине от виолетово в кафяво. Ако не е достатъчно кафяво, операцията се повтаря и т.н. Изчаква се да изсъхне добре и се продължава със следващите операции.

Спазват се обичайните правила при работа с химикали - да се пазят очите, да не се пипа с ръце (прави кафяви петна, също и при попадане върху други повърхности), да не се поглъща.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...