Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли дали ще вдигат вносните цигари и с колко?

 

За сега само излезе информация, че ще вдигат българските цигари - цената им ще е между 3 и 3,5 лв според марката и модела :P За вносните няма информация...

Link to comment
Share on other sites

Как се сменя ранга - това което е под аватара и над сините квадратчета и нямам предвид да пише аматьор, майстор, или такива подобни, а примерно нещо нестандартно?

 

Пиши на някой админ или модератор.

Благодаря, и аз така мислех че става

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Как се сменя ранга - това което е под аватара и над сините квадратчета и нямам предвид да пише аматьор, майстор, или такива подобни, а примерно нещо нестандартно?

Пиши на някой админ или модератор.

Link to comment
Share on other sites

По на файда ли е да се купи кола за около 15-17000 от чужбина ЕС до 160кс? Плащат ли се мита и други глупости?

Link to comment
Share on other sites

Най-файда е да ти кажа да я вземеш от официалния представител на марката за страната.Почти всички предлагат коли втора ръка с гаранция от официалния сервиз за изминати км и евентуално за още определен пробег след покупката - вече зависи колко нова е и на колко км е.Ако си е ЕС няма да има допълнителни такси и прочие.Както си се купува кола така.После си правиш регистрация в България и така.

Link to comment
Share on other sites

за коли над 163 к.с се плаща акциз за всеки киловат,независимо дали е от европейския съюз.за такава каквато търсиш до 160 к.с не се плаща мита.а дали е по-на файда може да се разбере като дадеш повече подробности за това,което желаеш да си купиш

Link to comment
Share on other sites

за коли над 163 к.с се плаща акциз за всеки киловат,независимо дали е от европейския съюз.за такава каквато търсиш до 160 к.с не се плаща мита.а дали е по-на файда може да се разбере като дадеш повече подробности за това,което желаеш да си купиш

Уточнение! - Акцизът се формира от киловатите, от 0 -> N, а не от киловатите които са над 120(мисля, че бяха)

Link to comment
Share on other sites

как по дяволите да се логна в ХР от акаунт, който обаче не ми се появява в логин скрийна?

edit: с това се справих като махнах въпросния welcome screen.

дотук добре. нов въпрос как да модифицирам базовия "administrator" акаунт, за да е с друго име. целта е "administrator", "guest" или "user" да са неизпозваеми. дотук успях с едното, но ми се махнаха ценни настройки и други дъри-бъри.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

за коли над 163 к.с се плаща акциз за всеки киловат,независимо дали е от европейския съюз.за такава каквато търсиш до 160 к.с не се плаща мита.а дали е по-на файда може да се разбере като дадеш повече подробности за това,което желаеш да си купиш

подробности

Тук такава кола без навигация и т.н е мин 20000лв.

Link to comment
Share on other sites

ти си дал линк към най-евтината кола с тези показатели,не може да си правиш генерален извод за цените въз основа на това.по-добре разгледай и другите подобни обяви и тогава си състави някакво мнение,иначе така заблуждаваш само себе си.а и често ако се обадиш на такива обяви се оказва,че току-що са е продали,но имат същата,само че малко по-скъпа ;)

цък

Link to comment
Share on other sites

как по дяволите да се логна в ХР от акаунт, който обаче не ми се появява в логин скрийна?

edit: с това се справих като махнах въпросния welcome screen.

дотук добре. нов въпрос как да модифицирам базовия "administrator" акаунт, за да е с друго име. целта е "administrator", "guest" или "user" да са неизпозваеми. дотук успях с едното, но ми се махнаха ценни настройки и други дъри-бъри.

Пробва ли чрез - десен бутон на My Computer->Manage->local User and Groups и след тва от там можеш да дадеш rename на админския акаунт а на другите десен бутон Properties и да дадеш тикчето на Account is disable.Според мен ще стане ако правилно съм те разбрал ;)

Link to comment
Share on other sites

Точно на 163 к.с. влиза акциза ;) дали ще ги преизчислиш в киловати и прочие вече си е твоя работа.Колата която си дал нищо не ти пречи да си я закупиш от там и просто регистрираш тук.Не съм 100% сигурен, но допълнителни такси няма - еко таксите са за по-старите, а понеже я взимаш от ЕС е облекчен режима.

 

За тази кола специално "някои казват", че е най-лошото шаси излизало от Опел някога.Но всеки сам си избира.Каквото и да купиш ти пожелавам да си го караш със здраве и само безаварийни км да имаш :)

__________________________________________________

 

За 50-на лева в коя и да е кантора ще ти направят точна справка, а може и направо да ти оправят и документите срещу определена сума - превод с легализация на договора за продажбата и прочие ;) аз така бих направил.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Пробва ли чрез - десен бутон на My Computer->Manage->local User and Groups и след тва от там можеш да дадеш rename на админския акаунт а на другите десен бутон Properties и да дадеш тикчето на Account is disable.Според мен ще стане ако правилно съм те разбрал ;)

 

благодаря. точно това ми трябваше. знаех, че забравям нещо абсолютно просто и елементарно, обаче въпреки това всеки път влизах през settings>users и се бъгвах.

Link to comment
Share on other sites

Новата мисля, че е тази която всички знаят общо взето, на малкото кръстовище, а старата е няколко метра по-надолу и има един самолет в двора... може и да греша, нека ме поправят, ако е така.

 

А по принцип това за документите все още го има. На входа на, така наречената, нова сграда вляво се пада. Една врата е и там влизаш и чакаш. По принцип не ти го препоръчвам, защото персонала работи изключително бавно, записват се хора за изпити в цялата страна, а и миналата година, когато кандидатствах аз чаках 9 ЧАСА!!! Едно момче дори отиде до София, записа се в УНСС, и се върна пак на опашката и чакаше няколко часа още. ;) Тъй че, ако не ти е проблем иди си в София направо, там става много бързо.

 

ами...те СУ си имат и "онлайн регистриране" ама не знам колко е сериозно

пък...нещонямам мерак да ходя до софия и съм го оставил за последен вариянт

Edited by nakatak_zick
Link to comment
Share on other sites

Имам едно лого, което са ми го дали в някакъв смотан формат с разширение .eps

Трябва да му се смени един текст, моля ако някой може да ми помогне да ми дресне едно ЛС, две минути работа е.

Link to comment
Share on other sites

Имам едно лого, което са ми го дали в някакъв смотан формат с разширение .eps

Трябва да му се смени един текст, моля ако някой може да ми помогне да ми дресне едно ЛС, две минути работа е.

 

Oтваря се с Corel DRAW, Adobe Illustrator или всякакъв друг векторен софтуер. Може да се отвори и с Photoshop.

 

Малко късно ти пиша, но чак сега видях. Дано не ти е минал зора вече.

Link to comment
Share on other sites

Къде може да се купят двуслоини DVD-а и колко струват ?

"Метро" - по-евтините (Максел) поддържат само до 2.4х и е цяла мъка, докато изчакаш да се запишат, а малко по-скъпи бяха Вербатим 8Х - взимал съм и от двата вида, определено нервите за чакането при Макселите не си заслужават...цените бяха (по памет) нещо от рода 2-3 лв. за диск, а в кутийката са 10 бр.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв чалъм с Фотошоп да ти показва от цветна снимка,само един цвят,напр. зелен,розов и т.н?

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв чалъм с Фотошоп да ти показва от цветна снимка,само един цвят,напр. зелен,розов и т.н?

 

Има чалъм да ти показва само Синьо, Розово, Жълто и Черно.

 

Има чалъми за всичко, зависи какво целиш.

 

Може да избереш цвета и от Hue/Saturation да бутнеш цветността на всичко останало до 0.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...