Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой знае ли как стоят нещата с изпращане на разни неща от София към Пловдив по шофьор на автобус, който обслужва междуградската линия? Интересуват ме цени, директно при шофьора ли отивам и имало ли е проблеми с изгубени пратки (понеже става въпрос за телефон и ключове).

 

Благодаря предварително :)

В нашата фирма редовно пускаме такива пратки и не сме имали проблем никога до сега.

Отиваш направо при шофьора и го питаш колко ще струва за това пакетче(добре е нещата да са опаковани в кашон или плик,надписани и с тел.номер).После звъниш на твоя човек и му казваш рег.номер на автобуса и къде,и в колко часа да си чака пратката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е желателно да се използва за много ценни неща, но пътуването е безпроблемно. Хубава непрозрачна опаковка е задължително ;) Може да се плати или при изпращане, или при получаване. И тъй като това не е официално обявен превоз, струва колкото ти каже шофьора. За такива превози на мен са ми отговаряли и с "Колкото ти е на сърце".

Link to comment
Share on other sites

Откъде да кажа на PC-то да се събужда от stand by режим при мърдане с мишката или натискане на клавиш от клавиатурата? Преди можеше, след преинсталация на Windows става само от power бутона.

Link to comment
Share on other sites

Някой може и да мик аже къде продават такава хартия(тип ваденка) дето си изкарваш някаква картинка на принтера и после лепиш където искаш?И колко пари е?

 

Пловдив 4000, бул. 6-ти Септември 219

 

На тоя адрес се помещава една печатница. Отивай при тях и виж как седят нещата с цените, но съм сигурен, че при тях има такива неща ;)

Link to comment
Share on other sites

......... хартия(тип ваденка) дето си изкарваш някаква картинка на принтера и после лепиш....

Аз съм си взимал от 'Метро', формат А4/50 листа...нямам спомен за цената, но не беше скъпо.

Link to comment
Share on other sites

BauMax?

 

От къде може да си намери човек свестен постер, или нещо подобно на Louis Armstrong :rolleyes: В крайна сметка ша принта ...

В Практикер има много постери...само там съм виждал.Преди години имаше един чичка на коледния базар,който си имаше сергия сааамо с плакати,обаче последните 2-3 години не съм го мяркал ;) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Задавам въпроса от името на един приятел , който си няма идея от мотори , но наскоро се зариби :

 

 

1.во Мотор който се води "пистов" - 125 куб.см / 40 к.с. може ли да се кара с категория М ?

2.во Колко харчи мотор със същите "параметри" на 100 .. приблизително ... ?

3.то Каква може да му е максималната скорост ?

4.то Точно този модел от 1993 , добър ли е ? Ако не е , можете ли да препоръчате нещо старичко до 1500 лв и не-повече от 40-45 к.с. (ВАЖНО ! Да прилича на пистов )

 

:D

 

Аз не мога да му помогна , та ако можете помогнете му Вие , аз ще предам :lol:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

4.то Точно този модел от 1993 , добър ли е ? Ако не е , можете ли да препоръчате нещо старичко до 1500 лв и не-повече от 40-45 к.с. (ВАЖНО ! Да прилича на пистов )

кой е модела? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Задавам въпроса от името на един приятел , който си няма идея от мотори , но наскоро се зариби :

1.во Мотор който се води "пистов" - 125 куб.см / 40 к.с. може ли да се кара с категория М ?

2.во Колко харчи мотор със същите "параметри" на 100 .. приблизително ... ?

3.то Каква може да му е максималната скорост ?

4.то Точно този модел от 1993 , добър ли е ? Ако не е , можете ли да препоръчате нещо старичко до 1500 лв и не-повече от 40-45 к.с. (ВАЖНО ! Да прилича на пистов )

 

:D

 

Аз не мога да му помогна , та ако можете помогнете му Вие , аз ще предам :lol:

1. Не. М е до 50 кубика. Трябва му А.

2. Предполагам около 2, не повече от 3.

3. Малко по-малко от посочената в скоростомера му. ;)

4. Най-добре е да го пробва на място с човек който разбира, че втора употреба може да излезе накрая колкото за един нов.

Link to comment
Share on other sites

Каквито имаш в уиндоуса, такива използваш. Добавянето е много лесно, сваляш някви от нета и ги слагаш в папка fonts в контрол панела

Link to comment
Share on other sites

Задавам въпроса от името на един приятел , който си няма идея от мотори , но наскоро се зариби :

1.во Мотор който се води "пистов" - 125 куб.см / 40 к.с. може ли да се кара с категория М ?

2.во Колко харчи мотор със същите "параметри" на 100 .. приблизително ... ?

3.то Каква може да му е максималната скорост ?

4.то Точно този модел от 1993 , добър ли е ? Ако не е , можете ли да препоръчате нещо старичко до 1500 лв и не-повече от 40-45 к.с. (ВАЖНО ! Да прилича на пистов )

 

:D

 

Аз не мога да му помогна , та ако можете помогнете му Вие , аз ще предам :lol:

 

Освен всичко друго казано по-горе, по въпроса мога да допълня, че такова нещо като 125сс /40к.с. в масово производство няма !!! Тази мощност при по-старите машини отговаря на около 500сс. За тези пари може да си намери някоя по-лачена Априлия Ф-1. Моторетката прилича на шосейка (има си спойлерчета и счупено кормило) но звучи като кафемелачка и съответно върви като такава.

 

повече подробности можеш да видиш ТУК и ТУК

Link to comment
Share on other sites

Може би доста глупав въпрос, но има ли вече програма или нз какво, с което да се прави 5.1 от всяко стерео. Гледах, че някавки колони на луксон имат тази опция, а кмп плейъра има няква функция за симулиране... Та някой може ли да ме просветли, докъде е стигнал напредъка? :blushing: :blushing: :blushing:

Link to comment
Share on other sites

Как работят навигациите ? Имам предвид ако имаш сложена програма на гсм трябва ли да имаш интернет на гсм за да те напътства ? Трябва ли да се плаща нещо и какви телефони могат да се ползват като навигации ?

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш за GPS на гсм-а? Ако гсм-а ти има GPS тогава телефона търси спътник, с който да се свърже. Ако е с "а-GPS", телефона използва част от интернет трафика само в началото. Ако няма, продават се отделни GPS устройства, иначе без устройството не може да работи само програмата. Имаше една програма разработка на google (google earth за GSM май беше), която се ползва като GPS навигация, но тегли от интернет трафика постоянно.

Edited by break
Link to comment
Share on other sites

Как работят навигациите ? Имам предвид ако имаш сложена програма на гсм трябва ли да имаш интернет на гсм за да те напътства ? Трябва ли да се плаща нещо и какви телефони могат да се ползват като навигации ?

Трябват ти следните неща. Умен мобилен телефон. Под умен разбирай да е с операционна система която позволява инсталирането на приложение. В случая ще приема че си с Windows Mobile като най - разпространена. Имаш 2 варианта. Или да ти е вграден GPS приемника в телефона или да използваш външен такъв чрез bluetooth. И двата варианта работят еднакво добре. Вътрешният приемник е по - удобен. Препоръчвам ти да използваш навигационната програма iGO. От всичките които съм използвал от нея съм най - доволен. Реално производителите на карти са само 2 фирми. Всичките програми които ще намериш използват карти или на едната или на другата фирма. iGO е най - разпространената програмата в момента. Инсталираш програмата и влизаш в настройките. Ще трябва да настроиш програмата да използва GPS приемника ти. Много важно е да си свалиш и картите за района в който ще го използваш. Като цяло са разделени по държави. Ще ти дам накрая link към самата програма и картите за нея. Когато си пуснеш GPS приемника той само приема сигнал от няколко десетки спътника който обикалят около земята. Така са разположени че винаги от всяка една точка да има видимост към поне 3 спътника. 3 са ти необходимият минимум за да се определи позицията ти. При 4 вече може да се определи и надморската височина. Колкото повече по - добре. Нормално получава сигнал от поне 5 спътника. iGO прави едно единствено нещо. След като получи координатите на който се намираш чисто и просто ги наслагва на картата. От там вече ти изчислява маршрута по който да минеш. Така или иначе ще покаже с точност къде се намираш. GPS-а ти се явява единствено приемник. Все едно че слушаш радио. Получаваш, но не изпращаш нищо. Нямаш нужда от връзка с Интернет. Цялата информация за местоположението ти се получава чрез GPS приемника.

 

forum.pocketbulgaria.com - това е най - доброто място за потребителите на Windows Mobile. В секцията за GPS можеш да намериш всичките програми който може да ти потрябват. Ако те интересува в детайли как ти определя позицията само кажи :).

В случая съм разгледал варианта че използваш Windows Mobile. Ако телефона ти е Nokia не мога да ти помогна. Ако е iPhone ще мога съвсем скоро :).

 

 

break google maps могат да се свалят на телефона. Не е необходима постоянна връзка с Интернет.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш за GPS на гсм-а? Ако гсм-а ти има GPS тогава телефона търси спътник, с който да се свърже. Ако е с "а-GPS", телефона използва част от интернет трафика само в началото. Ако няма, продават се отделни GPS устройства, които се закрепят за телефона (като отделните камери едно време), иначе без устройството не може да работи само програмата. Имаше една програма разработка на google (google earth за GSM май беше), която се ползва като GPS навигация, но тегли от интернет трафика постоянно.

Гледах тази обява https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=74423 и ми направи впечатление това "Инсталирана навигация Garmin" и се позачудих дали се заплаща нещо и какво се иска за да проработи тази навигация на гсм . Спрях да се интересувам какво излиза на пазара и съм започнал да изоставам с техниката .

Link to comment
Share on other sites

Тази нокия е с вграден GPS. Макар че от garmin съм чувал оплаквания, че ползвали само техните си спътници. Но в интернет има доста информация как се оправя проблема, може да потърсиш. ;)

google maps могат да се свалят на телефона. Не е необходима постоянна връзка с Интернет.

Може и тази да беше. Да но ако се ползва като GPS система си тегли доволно. Има си опция за показване на координатите в момента. Един приятел се зариби по нея и я ползва и така и не разбра кога навъртя 50 лв. сметка. :D Това разбира се не в един ден, а е трафика за месеца, който е ползвал.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...