Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

някой да знае кога са позволени и как стават свижданията в дома за стари хора на коматевско шосе?също така може ли хората там да излизат извън пределите на дома?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Искаме да изловим котките от двора пред къщата ни, че са станали отвратително много вече, ама не знаем къде да ги пренесем. Някой да има идея? Мислехем си за Острова.
Само след няколко месеца ще имате нови попълнения.
Link to comment
Share on other sites

Само след няколко месеца ще имате нови попълнения.

Знам, нали ги наблюдавам вече втора година как се въдят. Отвреме навреме си взимаме по някое мъниче за по няколко месеца докато отрасне. Сега пак си имаме едно дребно миризливище (абе много пърдят мъжките бе :) )

Link to comment
Share on other sites

Единственото решение е куче в двора или да кастрирате "вашите" си котки, хем няма да се въдят хем няма да пускат нови.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой достатъчно запознат и съгласен да ми помогне да преведа това ? :bgrin:

 

Та́ксис — связь двух предикативных единиц с точки зрения наклонения, лица, времени. Если в словосочетании инфинитив указывается после глагола движения, то они совпадают по субъекту,а по модальности и времени - не совпадают. Пришел поговорить (сначала пришел, потом будет говорить; пришел - действие реальное,а говорить - желательное) Лишь у основного предиката данные категории выражены морфологически, категории же вторичного предиката прочитываются относительно основного предиката.

 

наклонение: мономодальность — наклонение у обоих предикатов совпадает — изъявительное. время: монотемпоральность — время у обоих предикатов совпадает(добрались — прошедшее и «без приключений» = «приключений не было» — прошедшее) лицо: моноперсональность — лицо у обоих предикатов совпадает.

 

побагровел от злости

 

наклонение: мономодальность время: политемпоральность (сначала рзозлился, а потом уже побагровел) моноперсональность: один человек злился и он же побагровел.

Link to comment
Share on other sites

Колко струва лист(и с какви размери) хидрофобен шперплат, възможно най-простия?

Около 40лв/кв.м.

 

От къде мога да си купя бонг в Пловдив ?

Капана, срещу Мармалад

 

Има ли някой достатъчно запознат и съгласен да ми помогне да преведа това ? :bgrin:

 

 

Ей сега го почвам, само да си спомня някои неща, превода ще ти го пратя на ЛС./Готов си.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Кажете някакъв метод против киселини :bgrin: .Явно след всичките празници и купони тотално съм прецакал стомаха си и каквото и да хапна след това ми вървят страшни киселини.Вчера цял ден бях на препечени филийки и сиренце и днес хапнах една купа леща и...отиде :(

Link to comment
Share on other sites

Кажете някакъв метод против киселини :bgrin: .Явно след всичките празници и купони тотално съм прецакал стомаха си и каквото и да хапна след това ми вървят страшни киселини.Вчера цял ден бях на препечени филийки и сиренце и днес хапнах една купа леща и...отиде :(

Чувал съм,че някои хора пият сода за хляб,но смятам знаеш,че тя е доста вредна за стомаха по принцип!Така че действай на своя отговорност!Но да кажеш после дали е помогнало :)

Edited by geraldo
Link to comment
Share on other sites

Кажете някакъв метод против киселини :bgrin: .Явно след всичките празници и купони тотално съм прецакал стомаха си и каквото и да хапна след това ми вървят страшни киселини.Вчера цял ден бях на препечени филийки и сиренце и днес хапнах една купа леща и...отиде :(
Кафена лъжичка сода за хляб разбъркай с малко вода в чаша и глътни гадната смес. Ако киселините са много силни, лъжичката може да е с препълнена с връх.

Не прекалявай с пиенето на сода.

Link to comment
Share on other sites

Кажете някакъв метод против киселини :bgrin:...

Освен неприятната (но изпитана в практиката) сода, в известна степен помага и Талцид -> talcidkautabs_otc.jpg

 

....а като начало може да пробваш дори само с газирана вода. :)

Link to comment
Share on other sites

Няколко капки спиртен прополисов разтвор (и само прополис да кажеш, в аптеките ще те разберат) в кафена чаша с вода. Баща ми така си лекува язвата - определено с положителен ефект.

Link to comment
Share on other sites

Няколко капки спиртен прополисов разтвор (и само прополис да кажеш, в аптеките ще те разберат) в кафена чаша с вода. Баща ми така си лекува язвата - определено с положителен ефект.

Вземи кажи на баща ти да отиде на лекар. Предполагам тази язва не му е от сега, ами от много години?

Вече доста успешно се лекува с хапчета - за около 30-45 дни. Но трябва да се пият редовно. Брат ми така разкара неговата. Единственото, което може да го притесни, е че може да му се наложи първо да му направят изследвания отново с оная тръба и тогава. Но откакто откриха какво го причинява се лекуват. И така няма да се мъчи.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми някое списание за нова техника като цяло... Какво излиза на пазара, някакви нови джаджи, колкот струват и т.н...

Link to comment
Share on other sites

Освен неприятната (но изпитана в практиката) сода, в известна степен помага и Талцид -> talcidkautabs_otc.jpg

 

....а като начало може да пробваш дори само с газирана вода. :)

 

Талцида поне на мен не ми помага и то изобщо. Един път имах по-сериозни (обикновено не обръщам внимание ако са слаби въпреки че рядко имам да чукна на дърво)... та тогава сдъвках 2 талцида, минаха 15 мин и нищо, сдъвках още 2 чаках още половин час и си пийнах малко сода със захар (че иначе само сода е мега гадно), оригнах се и ми олекна.

 

После разбрах че в Алка Зелзер има сода и аспирин и именно с 2 хапа Алка Зелцер се "излекувах" след преяждане в мексикански ресторант при това с много люто, такива киселини не бях и сънувал допреди това :)

 

 

 

Вземи кажи на баща ти да отиде на лекар. Предполагам тази язва не му е от сега, ами от много години?

Вече доста успешно се лекува с хапчета - за около 30-45 дни. Но трябва да се пият редовно. Брат ми така разкара неговата. Единственото, което може да го притесни, е че може да му се наложи първо да му направят изследвания отново с оная тръба и тогава. Но откакто откриха какво го причинява се лекуват. И така няма да се мъчи.

 

Ако е причинена от няколко вида бактерии - да лекува се с някои специфични антибиотици. Само че не са те единствения причинител на язви така че може и да не може с хапчета. Предполагаш че не е ходил на лекар човека но бъркаш.

Link to comment
Share on other sites

До нас има салон за коли от 50 000 евро нагоре. По цял ден и нощ стоят вън на студа и снега. Колкото и добре да са изработени, това не е ли вредно? Мъка ми става всеки ден да виждам едно замръзнало R8!

Link to comment
Share on other sites

Предполагаш че не е ходил на лекар човека но бъркаш.

Зависи от човека. Един мой съсед е с язва от над 10 години. И сега му викаме отиди виж какво ти е. Той Ааа не ща.

Уреждат го в София на преглед, веднага - страх го е и не ходи. И го боли, ама не ще да се прегледа да се види дали може да му я оправят.

Link to comment
Share on other sites

До нас има салон за коли от 50 000 евро нагоре. По цял ден и нощ стоят вън на студа и снега. Колкото и добре да са изработени, това не е ли вредно? Мъка ми става всеки ден да виждам едно замръзнало R8!

Снега пази топло вътре на колата! :lol:

Ако ги чистат на сутринта - няма проблем. :) Не тряа да остава сняг по тях, защото разяжда де що има по колата. :) Ама те имат 12 години гаранция срещу корозия... Дреме им. :)

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми някое списание за нова техника като цяло... Какво излиза на пазара, някакви нови джаджи, колкот струват и т.н...

Пробвай с HiComm много е добро, цената му е 5-6 лв, не си спомням точно :)

Link to comment
Share on other sites

Къде лепят пластмаси? Трябва ми един много малък елемент да бъде залепен.

От метро като тръгнеш към Мария Луиза в дясно съм виждал надпис за пластмасови заварки. Не знам дали е точно това, което ти трябва, дали ще ти свърши работа и дали работи. Но надпис има :)

Link to comment
Share on other sites

Зависи колко пушиш, какво, колко често си миеш зъбите и си махаш зъбния камък...По принцип - за около година май...

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми някаква програма , мъничка по възможност, просто искам да врътна един *.3gp клип на 90 градуса преди да го кача в "ти тръба" :D

Link to comment
Share on other sites

Аз пък да попитам...имаше преди доста години едни ключодържатели с една малка кутийка, закачена на халките, която като й свирнеш с уста и започваше да писка - нещо много полезно, когато си си забутал незнайно къде ключовете, а ти трябват спешно. Някой виждал ли е някъде напоследък такава джаджа, независимо дали в нета или в някой магазин...или пък на руския пазар например...пустите му китайци не може да не правят такива неща. :)

аз имам такова нещо, ако искаш ще се разтършувам да ти го намеря :punk

Абе аз по онова време две имах, но ги затрих с времето. Виж ако случайно го намериш дали работи още и му щракни една снимка ако имаш възможност. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък да попитам...имаше преди доста години едни ключодържатели с една малка кутийка, закачена на халките, която като й свирнеш с уста и започваше да писка - нещо много полезно, когато си си забутал незнайно къде ключовете, а ти трябват спешно. Някой виждал ли е някъде напоследък такава джаджа, независимо дали в нета или в някой магазин...или пък на руския пазар например...пустите му китайци не може да не правят такива неща. :)

:lol: :lol: :lol: аз имам такова нещо, ако искаш ще се разтършувам да ти го намеря :punk

 

996274124_s.JPG

 

Не знам дали работи, защото нямам такива батерии

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...