Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой знае ли къде могат да ти направят ключа на колата с дистанционното на алармата в един общ ключ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде ще се намира второто Метро :blink: Откриват го на 27-и тоя месец

ами то вече си се намира на околовръстния път вдясно след колелото на Пазарджишко шосе ако се движиш от Асеновград към магистралата.

Link to comment
Share on other sites

Как по дяволите мога да си изтегля снимките от галерията в picasaweb.google.

 

Все повече започва да ме изнервя този албум.

Link to comment
Share on other sites

Как по дяволите мога да си изтегля снимките от галерията в picasaweb.google.

 

Все повече започва да ме изнервя този албум.

Отиваш на снимката и над нея има бутон с падащо меню, на който пише "изтегляне"

 

aaaauu6.th.jpgthpix.gif

Само на мен ли форума ми излиза по този начин ? В Board settings не намерих настройка да го върна в стария вид :unsure:

Горе вдясно имаш бутон с падащо меню "опции". Отиваш там и избираш "Линеен+"

Edited by Teddy-King
Link to comment
Share on other sites

Какво да си купя, iPod Touch или Nikon SB-600? :unsure: Мога и без едното и без другото, но обичам страшно много и музиката (wifi интернетът също ще дойде добре), и снимането и искам да си подаря нещо :bgrin:

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми разясни логиката зад превода на Quantum of Solace като "Спектър на утехата"?

 

Преводача? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Някой дето не знае английски. To и Taken го превеждат "Твърде лично".Пък и само тия да са.Поне 10 филма мога да ти изкарам с грешни заглавия на български.

Link to comment
Share on other sites

То че знае английски, знае. Но специално със заглавията почти винаги се правят изцепки, уж за да се придаде смисъла на филма, ала бала. Пример - "Spawn" = "Споон". Наречете ме прекалено взискателен, ама е тъпо да се прави така.

 

Специално за последния Бонд филм - откъде го измислиха тоя спектър? Тооолкова по-добре звучи "Частица утеха". Whatever.

Link to comment
Share on other sites

И човек малко ако се замисли може и да стигне до извода, че би трябвало да се запази изказа( т.е. да не е буквално ами метафорка или фразиологизъм ) и да е примерно "Шепа утеха" ама дейба и умните.

 

И аз това казвам, позволяват си прекалени своеволия.Наистина мисля понякога, че нямат дори и езикови гимназии завършение, камо ли филологии.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Така да,ама Taken няма нищо общо с "Твърде Лично".Нито като метафора,нито в буквален смисъл.

Link to comment
Share on other sites

интересува ме някой разбира ли от полиестерна смола и от къде мога да разгледам с подробности такива изделия

 

 

интересуват ме смоли за отливки,някой знае ли някакъв магазин където да попитам

Какво по-точно те интересува ? Технологийте са няколко, зависи и от изделието което ще се вади а също и от смолата (дву или три компонентна) и армировката които ще се ползват... (мат, ровинг, конци... )

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

е проблема е, че бързо избързва и изведнъж 1 ден е добре, на другия за няколко часа с 10 минути... настройл съм го да се синхронизира ама то се синхронизира на доста време и трябва ръчно да му давам ъпдейт, а така е гадно :bgrin:

вече стана нетърпимо, избързва с 3-4 секунди на минута и трябва през час да се синхронизира, което е досадно. Някакви идеи как да си го оправя?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...