Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Къде мога да намеря капачки с буква К от промоцията на Каменица за тениска на Металика ?

Абе и един френд ги е събрал всички по няколко пъти даже ама и той няма К и до колкото разбрахме още май не са ги пуснали :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хайде стига сме обсъждали тая идиотска игра...btw, бат'годзи (w00x) също беше шеф на съюза за доста време. :punk

 

1-ви рунд. От средата на рунда до края. :) Когато Crazy_Hamster абдикира от поста. Тогава бяха най-големите конфликти. Аз повече пишех съобщения и търсех шпиони, отколкото да си играя играта.

 

Може ли някой да ми препоръча свястна куриерска фирма (различна от DHL) за голяма чужбинска пратка?

 

FedEx, TNT.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми препоръча свястна куриерска фирма (различна от DHL) за голяма чужбинска пратка?

 

Аз работя почти изключително и само с UPS по простата причина, че са най-евтини, а качеството на услугата е еднакво за всички куриери, които съм ползвал (FedEx, DHL, куриерската служба на американските и българските пощи и още някакви български, които не ги помня).

Link to comment
Share on other sites

Аз работя почти изключително и само с UPS по простата причина, че са най-евтини, а качеството на услугата е еднакво за всички куриери, които съм ползвал (FedEx, DHL, куриерската служба на американските и българските пощи и още някакви български, които не ги помня).

In Time - които се оказаха българският партньор на UPS - ми казаха, че трябвало да имам клиентски номер в UPS, който излизал за около седмица. Много, бе... :huh: Май ще се залага на ТНТ, които също искат акаунт номер, ама не ме уплашиха поне.

Link to comment
Share on other sites

пичове,от няколко дена все се режа на някакви ръжди и днес съответно пак си клъцнах пръста на един доволно ръждив ръб,прясно прясно търкан с флекса.

та въпросът ми е дали мога сега да отида някъде да ми нахакат ваксина за тетанус,къде и колко евентуално би ми струвало това 'удоволствие'? :lol:

Link to comment
Share on other sites

...та въпросът ми е дали мога сега да отида някъде да ми нахакат ваксина за тетанус..

При личния лекар - ако не си от хората които работят с метал, НЕЗАБАВНО!. Всички които работят постоянно с метал трябва да са регистрирани при здравните служби, и на всеки 10 години да минават през профилактична ваксинация - това им дава няколко дни отсрочка след нараняване, но ако са уцелили бингото, след това тетануса се развива в доста зловредна инфекция с 80% вероятност да не се преживее.

Ампула против тетанус е максимум 2лв ама максимум в аптеките като ви вземеш и игла и спринцофка и само намираш позната сестра или.....

Без самодейности и познати - серумите са нож с 2 остриета. Ако се развие бърза алергична реакция към серурма единственото спасение са вкараните венозно противоалергични медикаменти, затова и тези инжекции се правят само в оборудвана манипулацонна.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

...
И защо си чакал досега, бе човеко? Иначе би трябвало да има дежурни кабинети в хирургиите и/или в окръжна болница. За цената не мога да ти кажа.
Link to comment
Share on other sites

Ампула против тетанус е максимум 2лв ама максимум в аптеките като ви вземеш и игла и спринцофка и само намираш позната сестра или отиваш при личния да ти я удари ( при личния + 2.20лв такса :) ) . Ама верно за кво си чакал ?

Установих , че запалката на колата ми е хлабава ( голф 3 ) тъй като си взех фм/мп3 трансмитер , който седи хлабаво на мястото на запалката . Пробвах да огъна двете щипки ама пак е хлабава страх ме е ако ги напъна повечко да не се счупят по какъв друг начин да се стегне да не играй , че на паваж се изключва .

Link to comment
Share on other sites

Всичко, дори невъзможното (макар и с ясната мисъл, че никога не могат да го имат).

Link to comment
Share on other sites

Установих , че запалката на колата ми е хлабава ( голф 3 ) тъй като си взех фм/мп3 трансмитер , който седи хлабаво на мястото на запалката . Пробвах да огъна двете щипки ама пак е хлабава страх ме е ако ги напъна повечко да не се счупят по какъв друг начин да се стегне да не играй , че на паваж се изключва .

Не се плаши да ги огъваш. С по - финни клещички ще стане перфектно.

Sothbiss Публикувано на Днес, 21:45

Аз имам един нестандартен въпрос.

Какво искат жените? xmas.gif

Ми те ако знаят, 3/4 от междуличностните проблеми (мъж / жена) нямаше да ги има !

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Всичко, дори невъзможното (макар и с ясната мисъл, че никога не могат да го имат).

 

Мхм, мхм. Личи си че си жена :) И невъзможното да получат жените, пак няма да са доволни. В същност жените са много лесни същества. Искат това, което не могат да имат и са недоволни от това, което са искали и са получили.

Link to comment
Share on other sites

На 1000000000000000000000 % си прав. Казвам го без капка ирония, просто си ни "разконспирирал".

Link to comment
Share on other sites

@wolf,alchemy - пичове,вие пък сега ме вкарахте в някакъв мега-филм :blink:

толкова ли е опасно бе дявол да го вземе :ph34r:

 

уааа,утре отивам до поликлиниката,пък дано не ме тресне някоя алергична реакция,че аз по принцип съм си податлив :wacko:

 

мерси много и на четирима ви(+узито и белов :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Искам маса-аквариум, от къде да си купя...ако събера пари някога?! :D

Сглоби си ти, или отиди при стъклар да ти направи. Още по-добре от плексиглас. Всичкото изброено ще ти излезе мноооого по-евтнино.

Link to comment
Share on other sites

@wolf,alchemy - пичове,вие пък сега ме вкарахте в някакъв мега-филм :blink:

толкова ли е опасно бе дявол да го вземе :ph34r:

 

уааа,утре отивам до поликлиниката,пък дано не ме тресне някоя алергична реакция,че аз по принцип съм си податлив :wacko:

 

мерси много и на четирима ви(+узито и белов :lol: )

 

Прекалено много те плашат, но за всеки случай иди. Ако беше дезинфекцирал раната на място можеше и това да си спестиш. Неведнъж ми се е случвало и на мен да се наранявам така и то в какви ли не мишкарници... Дори имам един доживотен белег от ръждава бодлива тел на крака :bgrin: Още след като взе да хваща кора си знаех, че ще остане чертата... Но пък и на почти сантиметър дълбочина ме разряза... Много е умно да опънеш ниска бодлива тел във висока трева...

 

Между другото ако е прясно рязан метала и не е в някоя кочина много е малка вероятността да те хване нещо. Все пак обаче профилактиката успокоява душата :P

Link to comment
Share on other sites

....толкова ли е опасно бе дявол да го вземе :ph34r: .....

По принцип вероятността за проблем е малка, но ако се случи - инфекцията протича доста екстремно.

Зависи как си се наранил - ако раната е кървяла интензивно е съвсем невероятно да се инфектира, но ако е сълзяла и е замърсена с ръжда и стружки които не са почистени веднага може да стане кофти. Зависи си и от човека - навремето се наранявах доста защото работех струг, фреза и други металорежещи машини. При чести наранявания се развива имунитет срещу замърсяването - дълбоко порязване на пръста почти до костта ми зарастна за 1 седмица без шиене и без да се инфектира, а кървенето спря 30 минути след рязането. Сега при най малкото нараняване кървя поне 2 дни.

или пък може би ядеш повече сладко напоследък или имаш някакъв недостиг на витамин К примерно. едва ли е "имунитет срещу порязване".

А може би от ЕГН-то, лекарствата против високо кръвно, проблеми със сърцето и ред други неща :P

Сладко не ям, но съм видял доста кръв и производствени произшествия, та зная какво говоря.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

По принцип вероятността за проблем е малка, но ако се случи - инфекцията протича доста екстремно.

Зависи как си се наранил - ако раната е кървяла интензивно е съвсем невероятно да се инфектира, но ако е сълзяла и е замърсена с ръжда и стружки които не са почистени веднага може да стане кофти. Зависи си и от човека - навремето се наранявах доста защото работех струг, фреза и други металорежещи машини. При чести наранявания се развива имунитет срещу замърсяването - дълбоко порязване на пръста почти до костта ми зарастна за 1 седмица без шиене и без да се инфектира, а кървенето спря 30 минути след рязането. Сега при най малкото нараняване кървя поне 2 дни.

или пък може би ядеш повече сладко напоследък или имаш някакъв недостиг на витамин К примерно. едва ли е "имунитет срещу порязване".

Link to comment
Share on other sites

Къде в Плд да си заредя касетата за принтера( HP 5440 )?Живея до моста на Герджика( до църкавата Св. Георги) някъде на близо има ли?

Link to comment
Share on other sites

Къде в Плд да си заредя касетата за принтера( HP 5440 )?Живея до моста на Герджика( до църкавата Св. Георги) някъде на близо има ли?

 

Нашите ги зареждаме в една фирма на центъра,Бингото, после МакДоналд'с, Прити шоп и до него има едно тясно входче със стълбички - влизаш и те води до фирмата. Работят евтино и качествено.

 

Едит: Фирмата се казва TNC ЕООД, тел.032/636790, www.tncbg.com

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...