Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой има ли представа на кои телефони върви услугата на Globul 2in1. По специално ме интересува дали върви SonyEricsson k800, защото май не става на всички телефони.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Реално погледнато мога ли да си взема номера от глобул и да си го "пренеса" на м-тел и колко пари ще ми струва операцията?

Link to comment
Share on other sites

Реално погледнато мога ли да си взема номера от глобул и да си го "пренеса" на м-тел и колко пари ще ми струва операцията?

 

Moje6. Malko e, ne pomnq kolko be6e.

Link to comment
Share on other sites

Реално погледнато мога ли да си взема номера от глобул и да си го "пренеса" на м-тел и колко пари ще ми струва операцията?

 

преносимост към мтел

 

преносимост към глобул

 

преносимост към вивател

 

не съм ги чел подробно, но докато ти ги копирах видях че имат много общи черти. не би трябвало да е много трудно. ебавката идва от замотването във времето заради администрация и от страх да не би нещо на някого да не платиш.

Link to comment
Share on other sites

Я по-подробно... програма за преброяване на думи в текст?!... я да го видим какво е това PractiCount...

 

Ясно... за уърд файлове в .doc формат ли го търсиш?

 

Word нямаше ли вградена опция за преброяване на думите и линиите във файл?!

 

Мдам, има...

 

Tools -> Word Count...

 

 

 

 

Доста добра статистика...

Link to comment
Share on other sites

Добре, приемам приравняването с идиот, трябваше по-подробно да опиша какво искам.

Трябва ми програма (като PractiCount), която да може да преброява word count на множество .doc, .xls или .pdf файлове наведнъж, а не да се налага да отварям всеки поотделно и да му гледам статистиките в Tools -> Word Count. Споменатата програма ми върши идеална работа, но така и не мога да намеря крак и след 15 дни се налага да я преинсталирам, което не е чак толкова голям проблем, но ми се ще да го няма.

Link to comment
Share on other sites

Айде и аз да се намеся малко за капак:

Всъщност две деутериеви ядра се комбинират до хелий. Отделената енергия от едно сливане не е колосална, но ако вземем предвид малката маса на слетите ядра, съотношението отделена енергия от единица маса вещество е много по-голямо от това при разпада на тежките ядра.

Студения синтез е осъществен отдавна и е повторен от много учени по цял свят (включително и у нас). Проблемът е регулирането на процеса за отделяне на енергията постепенно, а не със взрив.

 

Аз не ,че се заяждам, ама я кажи кой е поредния номер на деутерия и кой е на хелия !? Енергията отделена при синтеза на определено количество вещество (стига то да не е с номер по-голям от 40 мисля беше) е колосална в сравнение с отделената при разпада.

Проблемът е регулирането на процеса за отделяне на енергията постепенно, а не със взрив.

а.к.а. Управляем синтез.

Както казах, до момента нямаме нищо повече в тази насока освен водородната бомба.

Link to comment
Share on other sites

Споменатата програма ми върши идеална работа, но така и не мога да намеря крак и след 15 дни се налага да я преинсталирам, което не е чак толкова голям проблем, но ми се ще да го няма.

http://crackdb.com

в краен случай 60$ ;)

 

Аз не ,че се заяждам, ама я кажи кой е поредния номер на деутерия и кой е на хелия !? Енергията отделена при синтеза на определено количество вещество (стига то да не е с номер по-голям от 40 мисля беше) е колосална в сравнение с отделената при разпада.

Ти си написал, че от два хелиеви атома става един водороден. Точно обратното е - от два водородни атома се сливат в един хелии и отделят енергия. Водорода е 1. хелия 2 в таблицата. Деутерия си е изотоп на водорода, не е елемент.

Доколкото си спомням от физиката едно време за синтеза ни обясниха, че един атом Хелий е по лек от два атома Водород. Така при синтеза когато се получава хелиевият атом, разликата в масите се отделя като енергия по формулата на Айнщайн. От там идва цялата хава.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

абе деутерия не беше ли варианта на водорода дет е без електронче? т.е. 1 голо протонче е едно деутерийче? и две деутерийчета да правят едно хелийче....

до 40тия елемент бая деутерийчета трябва да се съберат накуп, което е малко нещо неосъществимо, след като е по-лесно първо да станат на хелийче и да постигнат ново равновесно състояние.

 

само питам. хич не съм компетентен. я някой да напише формулата на термоядрения синтез.

Link to comment
Share on other sites

абе деутерия не беше ли варианта на водорода дет е без електронче? т.е. 1 голо протонче е едно деутерийче? и две деутерийчета да правят едно хелийче....

до 40тия елемент бая деутерийчета трябва да се съберат накуп, което е малко нещо неосъществимо, след като е по-лесно първо да станат на хелийче и да постигнат ново равновесно състояние.

 

само питам. хич не съм компетентен. я някой да напише формулата на термоядрения синтез.

По скоро е водородче с неутронче :) Ако е без електронче е йонче. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не ,че се заяждам, ама я кажи кой е поредния номер на деутерия и кой е на хелия !? Енергията отделена при синтеза на определено количество вещество (стига то да не е с номер по-голям от 40 мисля беше) е колосална в сравнение с отделената при разпада.

 

а.к.а. Управляем синтез.

Както казах, до момента нямаме нищо повече в тази насока освен водородната бомба.

Деутерия е изотоп на водорода! На водорода поредния номер е 1, а на хелия - 2. При сливане на 2 деутериеви ядра се получава 1 хелиево. Точно поради тази причина се нарича синтез! А как ще слееш 2 хелиеви ядра с по 2 протона в ядрото и ще се получи едно водородно с 1 протон?

И стига с тая водородна бомба! При нея е пак неуправляем синтеза! :) Единствения термоядрен синтез, който се ползва успешно от хората е този на Слънцето. :) То тва му е концепцията на слънцето - свети благодарение на термоядрен синтез и макар, че в него се съдържа цялата менделеева таблица преобладават хелиеви ядра за това хелия е кръстен на него - Helius. Там ще се извършва този синтез, докато не се изчерпат леките ядра и след това ще се превърне в червен гигант и т.н. и накрая ще угасне ще имплодира и ще се превърне в черна дупка.

 

/едит: За любознателните: водата, която се загрява от реакторите в АЕЦ е с деутерий в структурата си вместо с обикновен водород и се нарича тежка вода! Ама не съм много сигурен дали е водата, която се загрява или някаква друга вода. :)

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

Там ще се извършва този синтез, докато не се изчерпат леките ядра и след това ще се превърне в червен гигант и т.н. и накрая ще угасне ще имплодира и ще се превърне в черна дупка.

Не е достатъчно масивно за да стане черна дупка. Ще си остане едно нищо и никакво бяло джудже.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми да купя от някъде вакуумни торбички( нези със спец. затваряне отгоре, като цип ) или пластмасови буркани също с много добро затваряне.Касае се за малко количество - 4-5 бр. - с вместимост ~1 или 2кг.За Пловдив говорим.

Link to comment
Share on other sites

Ти си написал, че от два хелиеви атома става един водороден. Точно обратното е - от два водородни атома се сливат в един хелии и отделят енергия. Водорода е 1. хелия 2 в таблицата. Деутерия си е изотоп на водорода, не е елемент.

Доколкото си спомням от физиката едно време за синтеза ни обясниха, че един атом Хелий е по лек от два атома Водород. Така при синтеза когато се получава хелиевият атом, разликата в масите се отделя като енергия по формулата на Айнщайн. От там идва цялата хава.

Моя грешка !!! Водород в хелий не обратното H1 , He2. Даже и изотопите си имат място в таблицата.

/едит: За любознателните: водата, която се загрява от реакторите в АЕЦ е с деутерий в структурата си вместо с обикновен водород и се нарича тежка вода! Ама не съм много сигурен дали е водата, която се загрява или някаква друга вода. xmas.gif

 

Другата вода е . Тежката се използва при запалването на реактора. Един вид като гасител на енергията на емисията с която се активира В.Р. Мисля, че към момента не се използва.

до 40тия елемент бая деутерийчета трябва да се съберат накуп, което е малко нещо неосъществимо, след като е по-лесно първо да станат на хелийче и да постигнат ново равновесно състояние.

Не ! Просто след 40 (мисля, че беше) за да получиш синтез, трябва да вложиш енергия по- голяма от тази която би се отделила. Докато при леките елементи се отделя много повече от тази която е била вложена.

 

(бегли спомени от преди 15 години :) )

Link to comment
Share on other sites

Някой ако ползва facebook може ли да каже защо качени снимки в три албума не се показват на профила ми,под приятелите е могат да се видят по заобиколен начин от други акаунти :sick

 

Не ми излиза "view photos of Alexander" :(

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам това дъно какъв харддиск може да подържа ? Кой е най-голямия харддиск , който ще върви без проблем и каква двд записвачка може да се сложи ето и снимка на дъното тук

Link to comment
Share on other sites

Някой ако ползва facebook може ли да каже защо качени снимки в три албума не се показват на профила ми,под приятелите е могат да се видят по заобиколен начин от други акаунти :sick

 

Не ми излиза "view photos of Alexander" :(

 

Зависи от privacy настройките. Зависи кой какво на кого гледа... Иначе понякога стават и бъгове, та може и просто да е така. Може да се оправи от нищото, може и така да си остане. Но си провери настройките ти и на всички участници в цялата патаклама.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...