Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Поне аз не знам да има чин само генерал. Има генерал-майор, генерал-лейтенант и бригаден генерал. Имаше армейски генерал, не съм сигурен има ли го още. И следва маршал.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Звания

 

Фелд-маршал няма. Във WoW има Field Marshal ако ти трябва :)

 

Фелдмаршал няма в момента в българската армия. Иначе това е титла във немската армия от времето на Световните войни. Ервин Ромел примерно е такъв :)

Link to comment
Share on other sites

Има и Генералисимус :P но това се дава и аз не знам ..... :blink: :confused само знам че за първи път е въведено във Франция през 16-17в .И е присвоено от Сталин, Франко(Испания), Чан-Кайши (Китай) и Ким Ир Сен (КНДР) ... това са хората от 20 век които са го носели или все още го носят и те всики са дикататори....

 

П.П. Сега като се замислих сигурно за да ти бъде даден този чин през миналия век,е трябвало да подпишеш няколко милиона смъртни присъди :bgrin: :huh: :blink: :P

Edited by BoFFo
Link to comment
Share on other sites

Генералисимус се дава(или присвоява :D ), ако имаш под командването си повече от няколко милионна армия.Не съм сигурен обаче колко точно.

 

A трябва ли войниците да знаят, че ги командвам? Ей ся мога да "командвам" половин Индия и да кажа, че съм маршал :D Да добавя, че и Наполеон е такъв

Link to comment
Share on other sites

Ми да мисля че Наполеон,единствеоне го е заслужавал.А пък мисля че не само да брой на войската би трябвало и да имаш някакви военни успехи.Защото в русия по времето на Екатерина Велика е имало няколко Генералисимуса а и предполагам Русия че не е имала няколко десетки милиона армия по това време.

 

ЕДИТ:А може и да не са били по едно и също време Генералисимусите.Но все пак не би трябвало да е само до бройката..

Edited by BoFFo
Link to comment
Share on other sites

R_a_p_t_o_R бригаден генерал, генерал-майор, генерал-лейтенант. Тези не са ли над генерал?

И си пропуснал генералисимус :).

 

 

Не съм пропускал нищо това са официалните звания в БА. Килеринчо надлежно ви го е показал

 

В полицията както казах се движат стъпка назад. Именно за това най-висшия чин там /който имаше и Бойко Борисов/ е генерал-лейтенант. Предполагам оттам се заблуждаваш

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Фелдмаршал е бригаден генерал на немски обаче...просто се използва по-често,но няма никакви различия,функцията е една и съща!

А относно генералисимуса...ми това звание първо не е чисто армейско и не се "получава" и под командването на фелдмаршала няма "няколко милиона" , а цялата армия,била тя и 700-хилядна,също така генералисимуса се разпорежда пряко с всеки един войник,генерал,полковник...казах,че тая "титла" не е чисто армейска,защото взима част и в политическата област...

Такава титла не може да се присвой от военен човек или от политик,а само и единствено от главнокомандващия на държавата...

Edited by ToRmEnToR
Link to comment
Share on other sites

Предполагам знаете когато се подреди пасианса Solitaire картите почват да падат една след друга... Въпросът ми е по какъв принцип тръгват картите? Има ли нещо общо с тва, в какъв ред са качени?

Link to comment
Share on other sites

Предполагам знаете когато се подреди пасианса Solitaire картите почват да падат една след друга... Въпросът ми е по какъв принцип тръгват картите? Има ли нещо общо с тва, в какъв ред са качени?

Дано да съм те разбрала правилно де, ама... започват да падат отляво надясно като първо падат попове, дами валета и така надолу до двойките(...май и тузовете падаха)

 

Моя въпрос е-как е правилно да се каже дегазирано, обезгазирано, разгазирано или отгазирано?

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен, че виждам връзката на силикона с детеродните функции на жената... :huh:

 

Човека има предвид как се отразява на кърменето ;)

Ами не мисля, че има някакъв проблем. Все пак не се отстранява нищо, само се добавя :)

Link to comment
Share on other sites

тия дето имат силикон могат ли да кърмят ?

и има ли значение дали им е под или над мускула силикона ?

то може би ако е под ... жлезата ще си бачка нормално :blink:

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли сведения дали рекламираните по телевизията "магически" лечебни уреди от рода на магнитните наколенки на доктор Ливайн, Лептен, Космодиск и какво ли още не наистина действат?

Link to comment
Share on other sites

Не действат :D Веднъж майка ми си беше поръчала един уред/явно е била в момент на умопомрачение/,идваше ми да и го ударя в главата

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли сведения дали рекламираните по телевизията "магически" лечебни уреди от рода на магнитните наколенки на доктор Ливайн, Лептен, Космодиск и какво ли още не наистина действат?

 

За Лептен съм чувал от.....познати на мои роднини, че наистина действа. Но за Космодиск....онези "доволни" клиенти всъщност стават доволни след 100лв. Предлагали са на сестрата на баба ми, така че може да считате, че информацията е достоверна :D

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи има един Космодиск и майка ми и баща ми ще се избият, кой да го носи. Изглежда като една проста гума, която ти подпира гръбначния стълб, но явно има някакъв благотворен ефект. Баща ми поне веднъж в годината си секваше кръста и не можеше да се движи изобщо около седмица (то при него всичко е така...крайно). Откакто го имаме, не е имал никакви проблеми с кръста. Майката е по-слаб случай, но на нея й се оправя и кръста и гърба и всичко по гръбначния стълб, което я боли. Сигурно не бачка при всички, а със сигурност и не всички от рекламираните бачкат, но това специално у нас работи.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли сведения дали рекламираните по телевизията "магически" лечебни уреди от рода на магнитните наколенки на доктор Ливайн, Лептен, Космодиск и какво ли още не наистина действат?

Зависи от проблема ;). За някой помага. Строго индивидуално е.

Link to comment
Share on other sites

За космодиска съм чувал от различни хора, че е много добър. Една приятелка ми разказа, че е имала проблеми със кръста и взела космодиска на баба си (:)) и каза, че ефекта е бил поразяващ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...