Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може да се запали, но точно това филмче е монтаж. Забележете, че дясната страна на бермудите изобщо не се вижда (през цялото време е прикрита), обърнете внимание на звука "пссссссссст", издаван по време на горенето, както и невероятната скорост, с която излизат газовете. Просто отдясно има флакон под налягане и най-вероятно тръбичка, излизаща максимално близо до мястото на запалване ;).
Link to comment
Share on other sites

Taка... Включвам се и аз с няколко нестандартни въпроса:

* Защо желязото, донесено от Луната при земни условия не ръждясва?

* Знаете ли фирма, която да предлага превози на по-обемисти товари в рамките на града? Какви са цените? (Предстои ми изнасяне и няма да е зле да имам човек с микробус под ръка)

* Някой да има информация за прилична квартира под наем?

Моля отговорите на последния въпрос да бъдат на PM.

Благодаря! :music

Link to comment
Share on other sites

*Какъв е максималният трансфер на данни през Bluetooth? (говоря за теоритичен максимум, между две USB -> Bluetooh устройства, а не между такова устройство и телефон примерно) (Leper Messiah)

 

btw пише се теоретичен

 

за bluetooth въпроса ще се опитам да обясня

 

ползва се малко неефективна, но необходима технология, защото предаването е по несигурен канал. времето за предаване и приемане е на "слотове" по 625 us. скоростта е "споделена" (звучи познато, а) м/у предаващия и приемащия канал. зависи от типа пакети които се ползват (1, 3 или 5 в едно) и от симетричността на канала (асиметричено или симетрично предаване). скоростта в битове в секунда достига 723200 bit/s със DH5 пакети при асиметричен канал (с 57600 bit/s обратен канал). при симетричен канал максимума е 432600 bit/s (в двете посоки естествено). тази скорости са "действителните" максимални скорости, защото взимат в предвид "загубите" около поддръжката на канала заради неща като frequency hopping и потвърждение за получаване. така от 1000000 bit/s теоретичен максимум в действителнст могат да се постигнат "деиствителните" максимални скорости и то само когато няма смущения по канала, за да не е необходимо препредаване. проблем при по-многопакетните предавания (и съответно по-високите скорости) е че ако има грешка при получаването трябва да се препредават повече данни.

 

bluetooth има няколко версии - 1.0(B), 1.1, 1.2 и 2.0. нещата са различни за различните версии като данните по-горе са за 1.х. версия 2 е по-бърза, ползва по-малко "ток" и други. от двете нововъведени модулации (differential quaternary phase shift keying - по-бавна пи/4 и по-бърза пи/8 (90 и 45 градусово фазово отместване съответно)) за предаване на payload (те може да се ползват само за предаване на самите данни (payload) - за съвместимост останалите части от пакета - access code-а и header-а са на стандартната за 1.х спецификацията Gaussian Frequency Shift Keying (GFSK)). та от това скоростта на 2.0 е до 3 пъти по-висока (числата по-горе по 3 за 8DPSK и по 2 за 4DPSK - щото се предават повече битове за 1 символ, ама тва вие си го знаете та да не обяснявам).

Edited by garga
Link to comment
Share on other sites

<offtopic> Теория => теорИтичен. Или аз се лъжа нещо :unsure: </offtopic>

Сега погледнах в речника => "теоретичен" се пише :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Има и негри рокери,и негри скиори,и жени шофьори.И индианци рокери има...ако някой се интересува :D

 

Напоследък забелязвам,че всички циганки ходят с бели якета и обувки,тааа защо го правят?

Как жените успяват да ходят на токчета като е заледено?

И последно-в казармата има разни камиони със система за помпене на гумата ако се спука/нещо подобно е/,как действа тази система?

 

За камионите-ами аз на външен вид ми е ясно как е,но ми е чудно датчик ли има или е нещо друго,което следи за налягането в гумата

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

Има и негри рокери,и негри скиори,и жени шофьори.И индианци рокери има...ако някой се интересува :D

 

Напоследък забелязвам,че всички циганки ходят с бели якета и обувки,тааа защо го правят?

Как жените успяват да ходят на токчета като е заледено?

И последно-в казармата има разни камиони със система за помпене на гумата ако се спука/нещо подобно е/,как действа тази система?

 

I - теза 1 Тъй като е модерно сега жените да имат тен сиганките решават да подчертаят своя такъв с бели якета и се изживяват като Нубийски кралици

теза 2 Мангалите са като стадо животни - каквото прави 1, това правят всички. Една циганка си купила такова яке и останалите подир нея, че техния Хасан да ги 'аресва

 

II - Повечето не успяват между другото...доста се търкалят по земята съм забелязал, но в общи линии въпрос на рутина и двигателна култура. Аз се научих да ходя без да падам с едни кецове, които не само, че нямат грайфери, ами и са с по 20кв. см площ единия...

 

III - Ако си забелязал тия камиони имат едно нещо на джантите, което прилича на ръчка. То тръгва от средата на джантата и влиза някъде навътре в периферията й. Според мен точно оттам минават маркучите, които помпят гумата. Дотук е с догадките. Останалото е факт...всички камиони имат компресор за въздух и така в общи линии....

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Кой идиот е измислил дисциплината "Спортно Ходене" и защо :confused

 

А негри рокери,трудно ми е да си го представя,както и еврейн нацист.По простота причина че 70 % от рокерите са расисити,и имено от Рокери се заражда движението Скин Хедс,те са били Рокери с остригани глави които заради честите им схватки с полиция,пънкари,негри и т.н косата доста им е пречила ,след това тази група рокери са се отделили трайно от другите и създават свое движение.Което още повече налага принципите на нацизма.

Edited by BoFFo
Link to comment
Share on other sites

Скинхедс на са произлезли от рокерите;)А това за процентите не знам как ти хрумна просто.Ама както и да е.

 

Цъкни тука за негрите на мотори

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

Скинхедс на са произлезли от рокерите;)А това за процентите не знам как ти хрумна просто.Ама както и да е.

 

Цъкни тука за негрите на мотори

 

Негър на мотор,не го први рокер.Това че са яханли един чопър или бъги не знчи нищо,сигурен съм че си виждал точно какво преставляват.А негрита са типичните хипхопърчета.Ruff Raiders са такива качили се 100 негри на мотори и това рокери ли са?!

А от каде произлиза Скин хедс:http://www.bhbulgaria.com/index2.htm за сажеление е на английски.Надявам се да разбеираш.Ако не потарси другаде да видиш от каде произлизат.От рокерите и запдналите английски младежи които се противопостават на нашествениците които завземат големите английски градове.А за процентитите ...казавам приблизително защото малко то рокерите не са расисти.

 

 

П.П Никой да не си прави заключението че съм расист,нацист или скин хедс.Просто излагам фактите.

Edited by BoFFo
Link to comment
Share on other sites

Да ама като излагаш факти поне се старай да са точни:

As the rockers are total racists, the mods listen to music like Ska and voluntarily form a band to combine with the "Rudi boys" – the young black people from Jamaica from the workers part of the town. For pity they not win much time in the fights and their expensive clothes are torn to rags. So the mods start dressing in a much simple style – rough trousers, jackets without collars and weighty shoes with steel toes. They shave their heads like the commandos, because the enemy can’t grab their hair in the fight and at the same time to be different from the other bands.

Ей тва пасажче автоматично разграничи рокерите/които всъщност май май не са от онея с чопърите,а са дангалаци,слушащи рок хави/ от скинхедс,които се оказа,че са модс/ама и с тва не съм съгласен,щото модс са си баш гъзарчетата/ и бачкаторчета от Ямайка.Бе идеята е,че всъщност скинхедс не са нацисти и са произлезли от работническата класа в UK,а че после се появяват нацита е друг въпрос.абе цяла тема май имаше по тоя въпрос,търси я ако искаш.И ако все пак не ми вярваш пиши един ПМ да ти дам линкове на български,английски,немски/дотука,щото други езици не знам/

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

Един въпрос, стандартен/нестандартен - не знам. Смятам да си купя телефон с промоционална оферта от Mtel. Та въпроса ми е, вярно ли е, че такива телефони ги кодират да може да се ползват само от Mtel-ски SIM карти? И ако да, може ли да се разкодират, че по-късно мисля, да мина към vivatel.

 

P.P. Някой знае ли какво значи Dimmu Borgir, или от къде идва името на групата?

Edited by The`ScorpioN
Link to comment
Share on other sites

Смятам да си купя телефон с промоционална оферта от Mtel. Та въпроса ми е, вярно ли е, че такива телефони ги кодират да може да се ползват само от Mtel-ски SIM карти? И ако да, може ли да се разкодират, че по-късно мисля, да мина към vivatel.

Ммм...ако са коридани, не могат да се разкодират. На една приятелка и е от такава промоция телефона, пробвала се да сложи глобулска карта и й се блокирал телефона.

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

Могат да се разкодират в някой сервиз срещу заплащане.НО не всички с кодирани,защото аз си взех един от промоция на Мтел Клуб и е кодиран и още един пак от някаква промоция на Мтел,който не беше

Link to comment
Share on other sites

BoFFo виждам, че се имаш за голям разбирач.Само ще ти кажа, че skinhead(пише се без тире) движението не произлиза от рокерите, а от докерите. ;) Едва буквичка, пък какво объркване създава.И информацията в сайта, който ти си дал не е обективна така че изобщо не може да се счита за вярна.

 

Г-н Кокоша глава. Като те гледам май и ти четеш четиво което не е обективно,пък и в днешно време,май няма обективна гледна точка за тази оргранизация,защото или я защитатават или я плуят.А за докирете,моля ти се!!Ако беше прочел малко по горе щеше да видиш че не е само от слой от обществото,има докери,рокери(предимно),юпита,газарчета,утайки,недовлни типове и т.н..Знам как се пише скинхедс.А тва за Боб Марли дето е бил парвия Скинхедс и ,че Скинхедс са били антифашистка и анархична организация може го разправяш на твойте хора в поляната докато си смаркате калето.

 

П.П:Пък и както виждаш спряхме тук да коментираме за това защото не е уместно,ако мислиш че можеш ме просветиш в нещо,пиши ми ПМ

Edited by BoFFo
Link to comment
Share on other sites

P.P. Някой знае ли какво значи Dimmu Borgir, или от къде идва името на групата?

 

"Dimmu Borgir" means "Dark Castle" or "Dark Citadel" in Icelandic.

 

Pronounced "dim-moo bore-gear", the Dimmuborgir (Dimmu=foggy/dark, Borgir=castle/fortress) is a large area of unusually shaped lava fields east of Mývatn in Iceland. The Dimmuborgir area is composed of various caves and rock formations, remnants of volcanic activity that are perhaps reminiscent of an ancient collapsed citadel, with columns spewing plumes of sulfuric smoke. In Icelandic folklore the Dimmuborgir is said to connect earth with the infernal regions, and is the purported dwelling-place of elves and trolls.

 

look here - http://www.lamedon.de/urlaub/island/is-m35_en.html

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n - мога да кажа само БЛАГОДАРЯ МНОГО!

 

Иначе имам още един въпрос. Някой може ли да ми изреди военните чинове. Или по-точно, ако съществува някаква разлика полицейските. Интересува ме и йерархичното подреждане. В смисъл нещо като редник < ефрейтор < ........ < полковник < генерал

Link to comment
Share on other sites

Войнишки звания - редник, ефрейтор

 

Сержантски звания - младши сержант, сержант, старши сержант, старшина, офицерски кандидат /това май вече го няма/

 

Младши офицерски звания - младши лейтенант, лейтенант, старши лейтенант, капитан

 

Старши офицерски звания - майор, подполковник, полковник

 

Висши офицерски звания - бригаден генерал, генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал

 

Принципно полицейските се движат с една степен назад от военните

Link to comment
Share on other sites

R_a_p_t_o_R бригаден генерал, генерал-майор, генерал-лейтенант. Тези не са ли над генерал?

И си пропуснал генералисимус :) .

 

Ами не са над генерал! Нали затва имат и в името и по-нисш чин..тези са един вид орязана версия на генерал. Генералисимус е познато още и като Маршал ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...