Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Едно време като станеш на 16 те викаха за тия неща и удряха по един печат на акта за раждане , та да мога да си изавдя паспорт. Сега дали още я има тази практика за лична карта незнам.

Мне, аз съм на 15, никакъв печат не са ми удряли и си имам лична карта :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мне, аз съм на 15, никакъв печат не са ми удряли и си имам лична карта :rolleyes:

 

Няма логика сега да трябва да ти удрят печат, защото личната карта се вади на 14(тогава имаш право), а на военна те викат на 16 навършени :)

Link to comment
Share on other sites

Мен военните ме викнаха на навършени 17 . И 1-вата и 2-рата и 3-тата ми комисия бяха края на '05 начало на '06 .

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

господ когато е раздавал акъл военните са били на учение и затва си нямат. няма кво да ги коментирате при тях логика няма. когат ви викнат тогава :blink:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Сериозно си тормозя главицата с един въпрос-защо когато същество от мъжки пол се държи със същество от женски пол било то свободно,било то без предрасъдъци,околните същества моментално решават,че аджеба някой някого харесва?И в крайна сметка не може ли хората да си живеят айляшки и да си пият бира без после да се налага да обясняват като малоумни

 

номер 2:защо голите охлюви са голи,а си нямат къщичка като събратята си по охлювство?

Тва ми напомня на едно друго нещо което мислех преди време.

Защо когато едно момиче прависекс със много мъже,тя е курва,а ако един мъж прави секс със много жени той е герой? :confused :blink: :P

 

А за военната комиясия искам да питам нещо.Тъй като ме викат в сряда на 1-ва искам да питам всичко което е описано на повиквателното от зад ли трябва да нося или за 1-ва комисия само някои неща са нужни?И ако са само някои-кои?

 

 

Аз до колкото знам има логика в това кога ще те викнат.Първия критерий е по набор,втория по окръг третия по име и така......До колкото ми е известно в район "Северен" и в "Изгрев" са последни(не съм сигурен в това).Аз съм в "Северен" и очаквах да ме викант на пролет ама малко са подранили.Иначе сън съгласен с мнението за интелекта на повечето военни.На всички униформени им изкарват мозъците и им слагат по една фуражка да не си личи. :rolleyes:

Edited by bratmito
Link to comment
Share on other sites

Тва ми напомня на едно друго нещо което мислех преди време.

Защо когато едно момиче прависекс със много мъже,тя е курва,а ако един мъж прави секс със много жени той е герой? :confused :blink: :P

 

А за военната комиясия искам да питам нещо.Тъй като ме викат в сряда на 1-ва искам да питам всичко което е описано на повиквателното от зад ли трябва да нося или за 1-ва комисия само някои неща са нужни?И ако са само някои-кои?

Аз до колкото знам има логика в това кога ще те викнат.Първия критерий е по набор,втория по окръг третия по име и така......До колкото ми е известно в район "Северен" и в "Изгрев" са последни(не съм сигурен в това).Аз съм в "Северен" и очаквах да ме викант на пролет ама малко са подранили.Иначе сън съгласен с мнението за интелекта на повечето военни.На всички униформени им изкарват мозъците и им слагат по една фуражка да не си личи. :rolleyes:

 

Еми и аз съм северен... Абе споко бе... няма да ходя. Тея работи се връчват ЛИЧНО, а днес някой тва ми го беше лепнал на вратата. Така че докато не ми дойдат на крака аз няма да отида. :) :D :P

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Еми и аз съм северен... Абе споко бе... няма да ходя. Тея работи се връчват ЛИЧНО, а днес някой тва ми го беше лепнал на вратата. Така че докато не ми дойдат на крака аз няма да отида. :) :D :P

Предполагам знаеш,че има глоба ако не се явиш няколко пъти.... ;) Тогава няма да те питат как са ти го дали.По-добре отивай ;) Таман няма да ходиш един ден ан даскало.

 

Абе...аз съм юни '89 район централен, инициалите ми са АВВ

А някой от твоя квартал и набор викали ли са го?

Edited by bratmito
Link to comment
Share on other sites

всичко е по райони

за 3та примерно първи бяха изгрев , минаха тракия , и тогава почнаха всички останали да ги викат

поне от класа

а от самия район викат по имена аз като бях бяхме само с Д- примерно

ама с Е-тата имаше и някви ангеловци така че май не е мн организирана работата

 

имам един приятел на 19 ... никога не е получавал известие , ако отиде до военната служба ще го глубят 5 минимали работни заплати , "щото не бил ги потърсил в 3-месечен срок от навършване на пълнолетието"

Link to comment
Share on other sites

Защо викат на тоалетната 00(двете нули) ?

Щото формата й е такава, и онова пластмасовото, дет се слага отгоре, и то е приблизително с форма на 0. Поне така си мисля де, Никога не съм го обичала оя израз 00. Толкова по добре си звучи "кенеф" .. и "тоалетна" да речем :rolleyes:

P.S. Съжалявам, че не обясних добре ама кат не знам как се казват тия работи ... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Защо викат на тоалетната 00(двете нули) ?

 

А в същия дух, как се превежда W.C. че нещо немога да намеря абривиатурата :confused

Link to comment
Share on other sites

Предполагам знаеш,че има глоба ако не се явиш няколко пъти.... ;) Тогава няма да те питат как са ти го дали.По-добре отивай ;) Таман няма да ходиш един ден ан даскало.

А някой от твоя квартал и набор викали ли са го?

 

То никва полза няма :laughing: :lol: :laughing: . Тряя се явявам в сряда а в сряда ми е най-айляшката програма :laughing: :lol: :laughing: .

Link to comment
Share on other sites

Според мен синьото е басът. Прилича в главата на грифа на squire, което може и да е китара разбира се, но зеленото е тъмбесто и с ключовете от едната страна на главата на грифа. Такива китари има бол, а басове много малко. Това ме навежда на мисълта, че синьото е бас, зеленото - китара.

Link to comment
Share on other sites

Според мен синьото е басът. Прилича в главата на грифа на squire, което може и да е китара разбира се, но зеленото е тъмбесто и с ключовете от едната страна на главата на грифа. Такива китари има бол, а басове много малко. Това ме навежда на мисълта, че синьото е бас, зеленото - китара.

 

E, при тия малки картинки не е ли по-лесно да се ориентираш по това как си движат ръцете? Виж тва със синята китара какви движения странни прави... Докато зеленото просто си тропа по струните с пръсти :P

 

За военните комисии: Оня ден ми дойде второто известие за трета комисия и в него пишеше, че ако не се явя отново ме чакат 800лв глоба B)

Link to comment
Share on other sites

А в същия дух, как се превежда W.C. че нещо немога да намеря абривиатурата :confused

И на немски е das Clo,-s (по памет) и май der WC,- . Не съм сигурен, не знам тоя немски.

Пък за абревиатурата - може и да е нещо като Wasser Clo, което е същото като Water Closet, ама за всеки език различно.

 

ЕДИТ: Ехехехее, вече нямам модерейтед, поста веднага се появи!!!!!

Edited by NEFARIOUS
Link to comment
Share on other sites

E, при тия малки картинки не е ли по-лесно да се ориентираш по това как си движат ръцете? Виж тва със синята китара какви движения странни прави... Докато зеленото просто си тропа по струните с пръсти :P

 

Мда, има логика в това. Май синьото дзънка с перо, ама не е много сигурно. Зеленото определено опъва като за бас, но пък самото зелено не изглежда като бас... Де да знам...авторът не го е доизмислил.

Link to comment
Share on other sites

Ако дадете на човечетата много зооом ще забележите, че на синьото китарата има такова рогче отгорната страна, а на другата формата е като на кухите китари. Може би едната е електрическа, а другата не е. Щях да кажа, че синьото е баса заради рогчето, което прилича, като на Годжи на китарата, ама не съм сигурен дали неговата китара имаше рогче или на Цецо на китарата имаше такова :)

Link to comment
Share on other sites

00 като наименование на тоалетната идва от номерацията на помещенията/стаите на етаж. Тоалетната обикновено е прието да е номер 00, нещо като негласна уговорка. Един вид където и да отидеш по света да е едно и също - 00 е тоалетна. Не навсякъде да трябва да питаш и да те упътват - просто търсиш стая 00 и си там.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който събира билетчета?След поредното разчистване намерих над 1000, а преди доста време се отказах от колекционирането им.

Нека ако на някой му трябват, ми пише ПМ-че, иначе ще са хубави подпалки:)

Link to comment
Share on other sites

band.gif

 

Кое от двете смайлита с китари свири на бас китара? А ся де?! :blink:

Все пак нещо отвътре ме кара да мисля, че е това със зелената китара...

тъй като това е моята банда,чувствам задължение да отговоря.зеленото е на бас.

Edited by LPFC
Link to comment
Share on other sites

тъй като това е моята банда,чувствам задължение да отговоря.зеленото е на бас.

 

Така и така си почнал....каква музика свирят и ква марка му е китарата, че тука на бас сме се хванали? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...