Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Znam 4e vuprosut e mnogo glupuv,no prosto az ne sum zapoznata dostatu4no s tova i znaeh samo datata kato sait ot koito moga da si teglq programki..sega kato stana platen..zakusah,moje li da mi kajete pone edin ili dva drugi :) ?!

download.bg free.bol.bg free.evro.net datacom японеца...

за тях се сещам...

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Yorikkk Това не е мнение, а факт. Един приятел, който се е заел да учи японски, преди време ми обесняваш за видовте азбуки (с йероглифи). Някои означават думи (по-скоро корени), други са просто звуци (срички) и така...

 

@jilli Сайт не мога да ти кажа, но мога да ти дам съвет. Скоро такива сайтове няма да има, за това най-добре от сега да посвикнеш с p2p технологиите. Тук във форума има специален раздел за това, разгледай го.

Link to comment
Share on other sites

Yorikkk mersi mnogo,be6e mi polezno,kakto i suveta za p2p estestvenno..prosto mersi :)

 

Btw za ieroglifite,mislq 4e specialno za suvremennite ezici koito izpolzvat ieroglifi,prosto vseki eiroglif ozna4ava duma..naprimer za durvo si ima edin edinstven ieroglif v qponskiq ili kitaiskiq ezik,koito ozna4ava samata duma..zatova i ieroflifite sa tolkova mnogo,i ezicite sa tolkova trudoemki..no ne sum sigurna de :)

Link to comment
Share on other sites

Немците имат дума за "ситуация, в която ти трябва чадър, но нямаш" или нещо такова.Беше над 30 букви.

Такива думи в немския колкот душа ти сака :) Като тръгнахме англичаните имат дума за куче, което яде кокъл в тъмна нощ ...

 

А японците верно ли ходели по курсове за усмихване, шото не им били развити лицевите мускули :wacko: И закво са толкова ниски ве да го е** :confused

Link to comment
Share on other sites

И закво са толкова ниски ве да го е** :confused

Заради начина по-който от хилядолетия сядат - на земята. Статистиките показват, че новите поколения, които вече водят изцяло "европейски" начин на живот са по-високи с по няколко сантиметра.

Link to comment
Share on other sites

е кво общо има начина на сядане с растежа? :huh:

освен това с 'няколко' санта ще рече,че от кинта и пеесе са станали на кинта и шейсе максимум,което си е пак малко :)

Edited by pi4aga
Link to comment
Share on other sites

е кво общо има начина на сядане с растежа? :huh:

освен това с 'няколко' санта ще рече,че от кинта и пеесе са станали на кинта и шейсе максимум,което си е пак малко :)

Ами така учат, ядат, почиват си...изглежда оказва влияние. А няколко сантиметра може да е малко, но си е напредък.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Тогава кое оказва влияние на разтежа на високите хора... 1 приятел стана 2.06м. Да речем, че от гена е така, но баща му е един и осемдесет и нещо (което е нормално), за майка му незнам, но не е над 1.80.

 

btw както се заговорих за гени... нормално е да приличаме на майка си и баща си, нали? А аз приличам на дядо ми по повече неща, отколкото баща ми и майка ми взети заедно. :blink: А сега де...

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

btw както се заговорих за гени... нормално е да приличаме на майка си и баща си, нали? А аз приличам на дядо ми по повече неща, отколкото баща ми и майка ми взети заедно. :blink: А сега де...

Биология?...рецесивни белези..? Проявяват се във второто поколение,няма нищо странно...

 

А за ниските хора-пак даскалката по биология ни беше обяснявала,че хората(малко като растенията) се стремят към светлината...И тъй като до екватора слънчевите лъчи достигат по-бързо,хората там са по-ниски...а на север,където няма толкова много слънце те се стремят към него и затова стават по-високи....(звучи малко като научна фантастика,ама..)

 

А ако като бебе те изпуснат няколко пъти на главата ти(без сътресения и видими травми),това влияе ли по някакъв начин на умственото ти развитие?(не говоря точно за мен :P )

Link to comment
Share on other sites

А ако като бебе те изпуснат няколко пъти на главата ти(без сътресения и видими травми),това влияе ли по някакъв начин на умственото ти развитие?(не говоря точно за мен :P )

Ми гледай скеча на Краси Радков, като играе Станислав Христов Христосков ... батко бие лошо ... като малък ме е удрял и съм си падал на главата ... :wir :)

Link to comment
Share on other sites

Този въпрос е малко музикален и не е много нестандартен, но все пак мисля, че тук най-бързо ще получа отговор. Та въпросът ми е, "кои са песните, от които се чуват откъси в началото на Occasion Avenue на Helloween?".

 

П.П. Знам, че едната е Eagle Fly Free.....да си кажа, за да не ме помислите за напълно некомпетентен :)

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

е кво общо има начина на сядане с растежа? :huh:

освен това с 'няколко' санта ще рече,че от кинта и пеесе са станали на кинта и шейсе максимум,което си е пак малко :)

За ниските хора и два см. са от значение. Не знам колко значение има начина на сядане, но знам, че докато се расте, на децата, докато растат, трябва коленете да им са на топло - нещо ставаше дума за ставата, откъдето расте едната от двете кости. Ако е на топло, се стимулирал растежът. Който е по-светнат в биологията, да обясни. :)

Link to comment
Share on other sites

Биология?...рецесивни белези..? Проявяват се във второто поколение,няма нищо странно...

 

А за ниските хора-пак даскалката по биология ни беше обяснявала,че хората(малко като растенията) се стремят към светлината...И тъй като до екватора слънчевите лъчи достигат по-бързо,хората там са по-ниски...а на север,където няма толкова много слънце те се стремят към него и затова стават по-високи....(звучи малко като научна фантастика,ама..)

 

А ако като бебе те изпуснат няколко пъти на главата ти(без сътресения и видими травми),това влияе ли по някакъв начин на умственото ти развитие?(не говоря точно за мен :P )

 

Ааааа ето защо съм 180 а тепърва още ще раста... Хора!!! Ако искате да станете високи стойте си вкъщи!!!

На мен ми е интересен един друг въпрос... Защо от слънцето кожата потъмнява, а косата изсветлява. И защо минералната вода, която си тече от милиони години има срок на годност... :confused :blink: :huh: .

Link to comment
Share on other sites

И защо минералната вода, която си тече от милиони години има срок на годност... :confused :blink: :huh: .

Щото като се сипе в бутилки и застоява, а не тече...не би искал да пиеш блато, нали ;)

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересен един друг въпрос... Защо от слънцето кожата потъмнява, а косата изсветлява. :confused :blink: :huh: .

 

Защото това е естествена реакция на организма.... отделя се повече меланин, кожата потъмнява и така се предпазва от слънчевите вредни лъчи. А косата си изсветлява като всичко друго, което оставиш на слънце....

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да си запаля пръднята? :D

 

Уф, не се научихте, че мое, щото има метан.... Ама ако си космат се увери, че имаш пожарогасител наблизо, че ще гориш като факла :D

 

На кой е оригинала на песента Johnny B. Goode?

Link to comment
Share on other sites

Уф, не се научихте, че мое, щото има метан.... Ама ако си космат се увери, че имаш пожарогасител наблизо, че ще гориш като факла :D

 

На кой е оригинала на песента Johnny B. Goode?

Абе един път пробвах, ама не стана нещо, ше пробвам пак :D

Link to comment
Share on other sites

Колко войника има в една дивизия ?

от 10 000 до 15 000 души.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...