Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

има едно кафе до Лиляната (Патриарх Евтимий) Сафари са казваше и е затворено от доста време...някой знае ли дали ще отваря пак и ако отваря кафе ли ще бъде въобще ?

Link to comment
Share on other sites

Какъв е максималният трансфер на данни през Bluetooth? (говоря за теоритичен максимум, между две USB -> Bluetooh устройства, а не между такова устройство и телефон примерно)

 

Съжалявам, ако някой вече ти е отговорил, ама ме мързи да чета 30 страници постове.

 

Мота ми се в главата като далечен и незнаен спомен стойността от 768 килобита в секунда.

 

:evil

Link to comment
Share on other sites

В Русия има ли празник на водката?

Празник мисля, че няма, но това е интересно :

 

Съдът в югозападния руски град Волгодонск реши да повдигне обвинение за непредумишлено убийство срещу организаторите на “Маратон на водката”, победителят в който почина, а 5 негови конкуренти са приети в реанимация.

 

Участниците в състезанието Vodka Open, което бе организирано миналия уикенд в местна питиепродавница, бяха поканени да се надпиват с половин-литрови бутилки от националната руска напитка. Също в духа на руската традиция, те получиха и мезе – колбас, черен хляб и горчица.

 

Победителят обаче почина преди да успее да получи наградата си от 10 бутилки водка, съобщава АП, като се позова на руската осведомителна агенция ИТАР-ТАСС.

 

Прокурорът Роман Попов уточнява, че състезанието е продължило между 30 и 40 минути, за което време победителят е изпил три половинлитрови бутилки водка, след което бил откаран с такси до дома си, където след 20 минути починал.

 

Организаторите на състезанието ще бъдат преследвани от правосъдието, а срещу управителя на магазина ще бъде повдигнато обвинение за непридумишлено убийство.

Link to comment
Share on other sites

Наколенките на д-р Ливайн не бих казал, че помагат. Зависи...

 

Дядката си взе такива миналата година - никакъв ефект за смекчаване поне на болката. Така че и аз те подкрепям - зависи..... ;)

Edited by Rex
Link to comment
Share on other sites

Значи първо за водката забрави,да споменеш че 2-рия умря след 3 дена в реанимацията а 3-тия уживя по чудо.

А за киселото мляко мисля ,че в България то е доста по-популярно,защото в чужбина доколкото знам всички кисели млека са в формата не десерт - малак грамаж и се изпловат за десертче.Мисля че само в България и Сърбия(Такова животно Македония няма), са по 500мл опаковката.Пък и тук киселото мляко се използва много повече,като сам гледал чуждестрани кулинарни предавания,нищо не готвят с кисело мляко ,а с сметана.А тук повечето неща се правят именно с кис. мляко-заливки(за мусаки,дроб сърма),застройски за супа,палчинки,бухти.(Естесвено ,че се може да се използва и прясно мляко)

И по простата прична че гледаме филми(предимно запдни продукций ) и там навсякаде в бутилки Milk,milk.Аз почти с всичко ям кисело мляко и някой ястия са ми безвкусни без него.

Edited by BoFFo
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде се продават от ония пантофки, които са със формата на животни и дали имат по-големшки номера?

В Метро ги има. Моите са с Доналд Дъг :P

Link to comment
Share on other sites

Хах това за играта не го разбрах...........!Oт подсказа ....това е картината "Тайната вечеря" на Леонардо Да Винчи,а единственото нещо което ми идва наум е "Шифара на Леонардо".Сигурно защото много се шуми околко книгата и филма се сещам сега.Незнам........ :blink:

Edited by BoFFo
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как от направено с Windows Movie Maker .wmv мога да направя .mpeg?Дали ще стане пак с WMM или ми трябва друга програма за конвертиране?
За тази цел аз използвам WinAvi Video Converter.
Link to comment
Share on other sites

Защо преди малко повече от месец и половина навърших 16 и току що получих повиквателно за военна служба??? :blink: :huh: Толкова ли са тъпи военните!?

Link to comment
Share on other sites

Защо преди малко повече от месец и половина навърших 16 и току що получих повиквателно за военна служба??? :blink: :huh: Толкова ли са тъпи военните!?

Ами наистина са много тъпи - аз съм януари 89 и още не са ме викнали :)

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Сериозно си тормозя главицата с един въпрос-защо когато същество от мъжки пол се държи със същество от женски пол било то свободно,било то без предрасъдъци,околните същества моментално решават,че аджеба някой някого харесва?И в крайна сметка не може ли хората да си живеят айляшки и да си пият бира без после да се налага да обясняват като малоумни

 

номер 2:защо голите охлюви са голи,а си нямат къщичка като събратята си по охлювство?

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

Сериозно си тормозя главицата с един въпрос-защо когато същество от мъжки пол се държи със същество от женски пол било то свободно,било то без предрасъдъци,околните същества моментално решават,че аджеба някой някого харесва?И в крайна сметка не може ли хората да си живеят айляшки и да си пият бира без после да се налага да обясняват като малоумни

 

номер 2:защо голите охлюви са голи,а си нямат къщичка като събратята си по охлювство?

 

Щото все трябва да се коментира нещо. Да става лаф. Има такива хора които само такива клюки търсят, раздуват ги и си ги допълват така че споко. За охлювите не знам.:) :D :P

 

Ми то тва не е повиквателно за военна служба а за отчет бе... споко... няма да ходя. Тея боклуци трябва да ми го дадат лично, не да ми го лепнат на вратата.

Link to comment
Share on other sites

Защо преди малко повече от месец и половина навърших 16 и току що получих повиквателно за военна служба??? :blink: :huh: Толкова ли са тъпи военните!?

Не те викат за военна служба. Просто ще трябва да попълниш формуляри - за теб, за родители братя , дали си боледувал от нещо сериозно, знаеш ли езици и т.н

Едно време като станеш на 16 те викаха за тия неща и удряха по един печат на акта за раждане , та да мога да си изавдя паспорт. Сега дали още я има тази практика за лична карта незнам.

За военна служба като станеш на 18 - 19г. преди да завършиш (обикновенно зимата :) ) ще те превикат за манту и преглед при чичко доктор ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...