Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

снощи като си легнах се замислих-защо се завиваме като спим?

Добре де,но сега си седя по тениска,като си легна температурата в стаята си остава същата.Ако не се променя температурата на тялото,не виждам как да стане тва да ми е студено

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

снощи като си легнах се замислих-защо се завиваме като спим?

Добре де,но сега си седя по тениска,като си легна температурата в стаята си остава същата.Ако не се променя температурата на тялото,не виждам как да стане тва да ми е студено

именно,затова се завиваме-за да вдигнем(чрез одеалото)телесната си температура. ;)

Link to comment
Share on other sites

именно,затова се завиваме-за да вдигнем(чрез одеалото)телесната си температура. ;)

 

НЕ - за да ЗАПАЗИМ чрез одеялото топлината която излъчва тялото ни

 

ако си ВДИГНЕШ телесната температура с одеяло - обади ми се

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

снощи като си легнах се замислих-защо се завиваме като спим?

Добре де,но сега си седя по тениска,като си легна температурата в стаята си остава същата.Ако не се променя температурата на тялото,не виждам как да стане тва да ми е студено

 

Ами ти сега колкото и неподвижно да си стоиш в тялото ти текат доста по-усилено процеси отколкото докато спиш....ако щеш дори мозъчната активност произвежда топлина, да не говорим за мускулната такава.... А наистина R_a_p_t_o_R е прав, че с одеала и дрехи се цели не друго, а запазване на телесната топлина. Физически е невъзможно да ти се повиши температурата...

Link to comment
Share on other sites

Има ли нещо като "метъл шоп (магазин)" в Плодив?

Музикален свят. Може да съм объркал точното място, но е там някъде из тези улички, Точно зад ДЕТМАГ-а

 

@Stenli

Конституцията. Иначе всички закони ги има по броевете държавен вестник. Имаше няколко електронни копия, но доколкото знам са платени.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

@Stenli

Конституцията. Иначе всички закони ги има по броевете държавен вестник. Имаше няколко електронни копия, но доколкото знам са платени.

конституцията и аз успявам да е намеря, но не мога да намеря останалите :( държавен вестник е платен наистина :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

конституцията и аз успявам да е намеря, но не мога да намеря останалите :( държавен вестник е платен наистина :bgrin:

ТУК! Можеш да прочетеш много неща, включително и Държавен вестник(поне последния брой...)

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае каква е наградата за този, който реши прочутата теорема на Ферма:

 

 

Друга нерешена задача е: Да се докаже, дали P = NP. Наградата също е 1 милион долара. Решаването на тази задача по мое мнение ще е от голямо значение за науката.

Link to comment
Share on other sites

Има ли мъж , който да си е сменил пола , после да е забременял и после да е родил или това е невъзможно ... ?

Link to comment
Share on other sites

Има ли мъж , който да си е сменил пола , после да е забременял и после да е родил или това е невъзможно ... ?

 

Ти може да си първия :D

Сериозно - като си смениш пола не получаваш всички бонуси от пола, към който си преминал....няма как да стане....

Нямаш репродуктивни функции

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ме светне как да махна иконата на My Computer от десктоп-а под Windows 98..?

 

Edit:без да се ползва Hide icons when the desktop is viewed as a web page...

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко са метиловите групи в първия пръстен на бета-каротена? Аз мисля, че са 3, но в лекциите които преснимах от една позната са направени 2.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко са метиловите групи в първия пръстен на бета-каротена? Аз мисля, че са 3, но в лекциите които преснимах от една позната са направени 2.
3 са:

 

carotene.jpg

 

Monograph 1902, p.304, THE MERCK INDEX 12-th edition, 1996.

 

Малко е накриво, ама едвам я нагласих на скенера, баси тухлата. 3000 страници приблизително :blink: .

Link to comment
Share on other sites

Може ли да стане нещо на зарядно за ГСМ , което постоянно седи в контакта ... ?

 

принципно не, но не е полезно да стои там ако няма консуматор

Link to comment
Share on other sites

3 са:

 

.........................

 

Monograph 1902, p.304, THE MERCK INDEX 12-th edition, 1996.

 

Малко е накриво, ама едвам я нагласих на скенера, баси тухлата. 3000 страници приблизително :blink: .

 

10x, знаех си, че са 3

 

В същност представлява 2 молекули Витамин А (ретинол).

Link to comment
Share on other sites

значи разбрах, че в ана май се водят някакви 2 годишни курсове по различни специалности. някой знае ли за какво става върпрос или телефони за връзка?

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...