Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде в Пловдив се продават метални кутии,по възможност алуминиеви с размери горе долу колкото на едно DVD/видео?Без дупки и празна от вътре.Ако някой знае и цени да сподели. :)

Edited by bratmito
Link to comment
Share on other sites

аааа... макар това да не е извинение - аз съм от Пловдив, но знаиш ли колко заведения и кръчмета знам и в Пазарджик, и в Станимака, и в Стара Гъзора... и да не продължавам... :)

извинение си е,как да не е

все пак е на < 20г

не е като нас с :караман,лаиф фил,ти ... и особено мидекс ;) така че му е простено

моя въпрос е :какъв е принципа на действие на бетон помпата т.е какво изпомпва бетона,шнекове,сгъстен въздух ... ???

 

офф на офф-а:а ти знаеш ли в станимака къде правят най-хубавия сутляш ;)

Link to comment
Share on other sites

... и особено мидекс ;)

С това "особено мидекс" направо ме уби...почти ми се прищя да се пенсионирам... :woot ...ама нищо...като стане дума в някоя тема за килограми...ще ти го върна. :devil :bgrin:

Къде в Пловдив се продават метални кутии,по възможност алуминиеви с размери горе долу колкото на едно DVD/видео?Без дупки и празна от вътре.Ако някой знае и цени да сподели. :)

Във Викиват има всякакви размери празни кутии, но дали имаше изрязани някакви дупки по тях...не мога да си спомня... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Във Викиват има всякакви размери празни кутии, но дали имаше изрязани някакви дупки по тях...не мога да си спомня... :unsure:

Това беше първото ямсто където проверих.Големи кутии има само пластмасови,а металните са с размери на кутийка от парфюм STR8.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми малко информация за курсовете, които се даржът в БЧК, преди да пуснеш документи за книжка. Знам че няма възрастови ограничения, но искам да ви питам колко парички г/д излиза изпита, каква е литературата от където се учи (купува ли се и тя?) какво представлява самият изпит и къде в Пловдив може да се държи такова нещо? Мерси предварително за отговорите и ще ви помоля да пишете само сигурни работи.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми малко информация за курсовете, които се даржът в БЧК, преди да пуснеш документи за книжка. Знам че няма възрастови ограничения, но искам да ви питам колко парички г/д излиза изпита, каква е литературата от където се учи (купува ли се и тя?) какво представлява самият изпит и къде в Пловдив може да се държи такова нещо? Мерси предварително за отговорите и ще ви помоля да пишете само сигурни работи.

25 лева е, в БЧК-то зад папараци (забутано вътре в аджисана :P ), отиваш първо да се запишеш и ти казват някаква дата след около седмица, идваш тогава, слушаш една 4 часова лекция и после едно тестче с 15 въпроса, което хич да не те притеснява защото всички въпроси се обсъждат на висок глас а и лекторката каза че от години не е имало скъсан човек на това нещо :D а освен това си спомням че всички отговори бяха А и В само на третото или четвъртото беше Б :P

Link to comment
Share on other sites

25 лева е, в БЧК-то зад папараци (забутано вътре в аджисана :P ), отиваш първо да се запишеш и ти казват някаква дата след около седмица, идваш тогава, слушаш една 4 часова лекция и после едно тестче с 15 въпроса, което хич да не те притеснява защото всички въпроси се обсъждат на висок глас а и лекторката каза че от години не е имало скъсан човек на това нещо :D а освен това си спомням че всички отговори бяха А и В само на третото или четвъртото беше Б :P

Мерси много за изчерпателния отговор. Аватарът ти е умопомрачаващ :)

Link to comment
Share on other sites

Преди малко си купих от замразените пици с идеята че ще мога да си я приготвя в микровълнова печка. На инструкциите обаче пише да е пече във фурна :(. Някои има ли идея дали все пак може да стане в микровълнова?

Link to comment
Share on other sites

Преди малко си купих от замразените пици с идеята че ще мога да си я приготвя в микровълнова печка. На инструкциите обаче пише да е пече във фурна :(. Някои има ли идея дали все пак може да стане в микровълнова?

Трябва да стане (на максимум)...поне жена ми пече чат-пат неща в микровълновата и стават доста хубави...най-добре й сложи обаче похлупак, за да не изсъхне и я поглеждай от време на време, че не се знае за колко време ще се опече. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Тези пици според мен са пълна измама! Два пъти си купих и разбрах, че не си заслужават. 1-вия път пльок в микровълновата... нищо не струваше... твърда и гадна. 2-рия път пльок във фурната... нищо не струваше... твърда и гадна отново. :(

При мен и с капак и с фолио нищо не става, твърда като камък. Даже я мазах с масло да за омекне ама... Главната е на 10-15 мин. :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Преди малко си купих от замразените пици с идеята че ще мога да си я приготвя в микровълнова печка. На инструкциите обаче пише да е пече във фурна :(. Някои има ли идея дали все пак може да стане в микровълнова?

 

Ванка как може да се зблуждаваш с такива боклуци??? Навремето и аз купувах и озсънах, че за да стане нещо добавям материал за още толкова пари - никакъв смисъл. Купи си готова по-добре.

 

В микровълновата имаш реален шанс да си приготвиш дъвка, използвай позицията "грил" ако я имаш - тогава действа нормално. И повтарям - избягвай тия боклуци

Link to comment
Share on other sites

Ванка как може да се зблуждаваш с такива боклуци??? Навремето и аз купувах и озсънах, че за да стане нещо добавям материал за още толкова пари - никакъв смисъл. Купи си готова по-добре.

 

В микровълновата имаш реален шанс да си приготвиш дъвка, използвай позицията "грил" ако я имаш - тогава действа нормално. И повтарям - избягвай тия боклуци

Нощна смяна съм и трябваше да си взема нещо за ядене. Нямах време да хапна нещо нормално. Намерих някаква консерва и спасих с нея положението а пицата че изям вкъщи :).

Link to comment
Share on other sites

Лошо Васко - над 20 км превишаване - готви се за шамар. Абе купи си един антирадар бе момче, не е като да не можеш. Изплаща се за 2 месеца макс.

Глобата сега ще е над 50 лева и ще те треснат с некви точки...

 

Опаааа - новия закон:

 

За превишаване на разрешената в населено място максимална скорост с до 10 км/ч е предвидена глоба 10 лева, с от 11 до 20 км/ч - 30 лева, с от 21 до 30 км/ч - 100 лева

 

Ей ти 50% от елитен антирадар

 

Общо взето чети ТУКА

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

еми имам си добър радар кобра ама бяха спрели радара и го пуснаха като ги наближих... аз съм си го избил отдавна ама тоя път не можа да ме спаси.... а и полицайте бяха чесни и отказаха парички а това вече ми се случва сефте

Link to comment
Share on other sites

Преди малко си купих от замразените пици с идеята че ще мога да си я приготвя в микровълнова печка. На инструкциите обаче пише да е пече във фурна :(. Някои има ли идея дали все пак може да стане в микровълнова?

 

Trqbva ti tava. Slagash v tavata ili nqkakva podlojka. Predvaritelno zagrqvash furnata na 300 i slagash picata vyrhu podlojkata. Vadish kato se raztopi sireneto na sredata. Ako iskash po-prepechena kora, slagash na po-dolen red na furnata. Ako iskash po-prepecheni produkti, slagash nagore. Ako slojish v mikrovylnovata, trqbva da q qdesh bez izpechena kora i samo zagrqta, no i taka ne e losha.

 

@zlobil : mi te taka pravqt po hitrite. A tiq anti-radari trqbva da butat tochki zaradi tqh. Kato se blysnete zaradi visoka skorost, koi lyjete s toq anti-radar? Samo sebe si.

 

edit: Nqkoi moje li da mi kaje ot kyde moga da si kupq Audio Kaseta Adapter. Ot tezi koito se Kasetofona na kolata i ot tqh izliza edin stereo jak v koito mojesh da slojish mp3 ili CD player. I kolko pari struvat.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

...edit: Nqkoi moje li da mi kaje ot kyde moga da si kupq Audio Kaseta Adapter. Ot tezi koito se Kasetofona na kolata i ot tqh izliza edin stereo jak v koito mojesh da slojish mp3 ili CD player. I kolko pari struvat.
Адапторни касети се продават на много места. Например http://www.vali.bg/?group=70,85&articl...cle_content.php или http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09010816. Намират се и по-евтини.
Link to comment
Share on other sites

Аз май ще се разболявам, ат ова не ми се е случвало от около 4-5 години насам. Дере ми гърлото и носа се опитва да ми се запуши. Я кажете какво да си купя преди да съм се разболял, че да ми пресече болестта. Фервекс ли, кво ли?

Link to comment
Share on other sites

Аз май ще се разболявам, ат ова не ми се е случвало от около 4-5 години насам. Дере ми гърлото и носа се опитва да ми се запуши. Я кажете какво да си купя преди да съм се разболял, че да ми пресече болестта. Фервекс ли, кво ли?

Фервекса е хубаво нещо, ама ако е по-сериозно. Иначе за обикновенна лека настинка Аспирин с витамин С от този на Байер. На мен поне ми е помагало в редките случай на настинка

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...