Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Byrkash se. 1-2 meseca. Ne sedmici. Che i poveche ot 2 meseca sa. Az pomnq che go razglejdah dokato beshe v remont. Imashe edin drug link, koito vodeshe do tam, no ne se seshtam kak beshe i kyde go namerih. Syjalqvam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

сещам се за една,която е и прилагателно и глагол - мил, но пък за такава, която да е и съществително... :blink:

Link to comment
Share on other sites

сещам се за една,която е и прилагателно и глагол - мил, но пък за такава, която да е и съществително... :blink:

Днес видях една обява. Останалите въпроси са ясни, обаче този малко ме шашардиса. Не за нещо друго, а защото граматически това ми се струва невъзможно. Прилагателните се изменят по род и число. Съществителните се изменят само по число. За спорта реших да пробвам доста варианти на различни наставки, които са характерни за съобветните части на речта, ама нъцки... И затова питам де. Иначе тестът е доста глуповат.

 

COPYWRITER WANTED!<o:p></o:p>

 

<o:p> </o:p>

 

a) EЙ ти!<o:p></o:p>

 

Знаеш ли разликата между пушено и пушечно месо?<o:p></o:p>

 

<o:p> </o:p>

 

B) БИ ли прочел това наобратно!<o:p></o:p>

 

! яс,итсопулг яит ас ив’К <o:p></o:p>

 

<o:p> </o:p>

 

c) СИлен ли си в “хрумването”?<o:p></o:p>

 

Сещаш ли се за единствената българска дума, която спокойно си действа като глагол, съществително и прилагателно? <o:p></o:p>

 

<o:p> </o:p>

 

d) ДИшаш ли спокойно с мисълта за deadline до след половин час?<o:p></o:p>

 

Какво е общото между думите “чип”, “брак” и “коса”?<o:p></o:p>

 

<o:p> </o:p>

 

e) Имаш ли афинитет към файлове с разширение .doc и .ppt? <o:p></o:p>

 

Спретни един рекламен слоган за шампоан, използвайки паронимията като подход?<o:p></o:p>

 

<o:p> </o:p>

 

f) ЕФективно ли ти действа мозъкът в състояние на офис буря?<o:p></o:p>

 

А, да ти хрумва някой симпатичен оксиморон, твое си производство?<o:p></o:p>

 

<o:p> </o:p>

 

<o:p> </o:p>

 

Ако ей, би, си, ди, и и еф не ти представляват особена трудност, можеш да ни пратиш отговорите им + едно CV за адреналин на pen@pin-lab.com и си стискаме ръцете :-) Ако те гони любопитство, можеш да влезеш и в www.pin-lab.com

Link to comment
Share on other sites

Днес видях една обява. Останалите въпроси са ясни, обаче този малко ме шашардиса. Не за нещо друго, а защото граматически това ми се струва невъзможно. Прилагателните се изменят по род и число. Съществителните се изменят само по число. За спорта реших да пробвам доста варианти на различни наставки, които са характерни за съобветните части на речта, ама нъцки... И затова питам де. Иначе тестът е доста глуповат.

тва не е ли от вица, за най-ползваната дума в българския език?

За Такова/Таковам/Такъв май беше.

пример: да му таковам такавата такова, да му таковам!

Link to comment
Share on other sites

тва не е ли от вица, за най-ползваната дума в българския език?

За Такова/Таковам/Такъв май беше.

пример: да му таковам такавата такова, да му таковам!

"такова" е показателно местоимение.

Link to comment
Share on other sites

май май... но е тотално фрапантно грешно твърдение ако това имат предвид... освен другото - това не е една дума. един корен - да. но една дума... да ме поразходят из Нармаг-а тия...

 

това е тъпа обява, не бих работил във фирмата им... нямам афинитет към ррт и doc файлове (и слава Богу)...

Link to comment
Share on other sites

А за конструкцията на това изречение какво да кажем:

 

"ЕФективно ли ти действа мозъкът в състояние на офис буря?"

 

бухухахахахухахухаххихихихиахохохохо

 

И тия хора измислят рекламни слогани и се мислят за копирайтъри?! При положение, че не могат правилно да конструират едно просто изречение на български...

 

---

under the line:

Правилната конструкция е "Ефективно ли действа мозъкът ти в (условия) на офис буря" - до колкото "офис бурята" няма как да е "състояние" - изобщо какво е това състояние на функциониране?!?

 

Още по-правилно - "Действа ли ефективно мозъкът ти при "офисна" буря?"

 

и бла-бла и та-та и дъра-бъра... въобщееее... като гледа човек какви мозъчни напъни има около нас и се пита - а дали учителите заслужават по-високи заплати?!?

 

Тези сигурно са авторите на любимия ми рекламен текст:

 

"Това, че си в отпуска, не означава, че не си на работа" - ебаахти и спънатото изречение... пет думи - три запетайки. Не е възможно да го прочетеш гладко, толкова е накъсано, че чак дразни слуха...

Link to comment
Share on other sites

Иди по училищата да видиш за какво става въпрос....А да не говорим пък за кандидат-студентските тестове по езикова култура.С които можеш да влезеш ..."Английска филология"! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Поне членуването е правилно... :laughing:

Погледнато реално, хората си търсят копирайтър. Не е нужно да са наясно с езиковите правила. До тук о.к. Това, което наистина ми е най-тъпото от тази обява е посоченият срок от 30 минути. Ако аз съм един работодател и някой ми каже, че такъв краен срок не му е проблем, просто ще му се извиня за изгубеното време.

 

Да бяха само учениците и кандидатстващите... Някой правил ли си е груба сметка колко от завършващите виЗше образование заслужават дипломите си? Лични наблюдения - по-малко от 10% от всеки випуск се дипломират благодарение на знанията си. Докато системата позволява това, просто ще си се подсмихваме и ще се чудим защо изобщо има правописни и правоговорни правила...

Link to comment
Share on other sites

Иди по училищата да видиш за какво става въпрос....А да не говорим пък за кандидат-студентските тестове по езикова култура.С които можеш да влезеш ..."Английска филология"! :laughing:

Ne mojesh da vleznesh Angliiska Filologiq s ezikova kultura, a bylgarska. Byrkash se.

 

Nqma logika prosto. Ezikovata kultura nqma kak da dokaje neobhodimite ti osnovni poznaniq v angliiskiq ezik, nad koito da nadgrajdash prez 4-te godini na obuchenie.

Link to comment
Share on other sites

Ne mojesh da vleznesh Angliiska Filologiq s ezikova kultura, a bylgarska. Byrkash se.

 

трябваше да прочета това изречение 4 пъти, за да разбера какво е искал да каже авторът.и то не защото е на шльокавица.

 

едит:

Не можеш да влезнеш английска филология с езикова култура, можеш да влезнеш българска филология.

или

Не можеш да влезнеш английска филология с езикова култура, а с изпит по английски език.

 

жужи, какъв слоган измисли за шампоана?

Edited by LPFC
Link to comment
Share on other sites

От кога до кога цирк Балкански ще е в Пловдив? Къде ще е разположен и някакава програма с представления и билети да има някъде, защото за сега плакати из града не съм видял. Минават с някаква кола с високоговорител и това е.

Link to comment
Share on other sites

Ne mojesh da vleznesh Angliiska Filologiq s ezikova kultura, a bylgarska. Byrkash se.

 

Nqma logika prosto. Ezikovata kultura nqma kak da dokaje neobhodimite ti osnovni poznaniq v angliiskiq ezik, nad koito da nadgrajdash prez 4-te godini na obuchenie.

 

Мисля, че в ПУ всички филологии, а и всички хибридни специалности с литература или език, държат езикова култура. Че и правото и други... така беше по мое време и така трябва да бъде. Идеята не е да доказва основните ти познания по английски език - за това си има изпит по английски - изпита по езикова култура проверява точно нивото ти нa езикова култура. Ако е нищожно ниско - какво може да се очаква от теб? Да овладееш за четири години чуждия език, по-добре от колкото си овладял родния си за 19/20?! Както казваше култовия образ Баръмов от култовия филм "Вчера" - "Ти български не знаеш, дошъл си английски да учиш!" - sic.

 

Логика има и тя е че добро ниво на езиковата култура е нещо от което се нуждаят всички, без значение на специалността си - ебати вишиста си, ако не можеш да се изразиш смислено и правилно на родния си език.

Link to comment
Share on other sites

уукс, миналата година в специалност "Английска филология" влязоха 8 души само с изпит по езикова култура.В ПУ.

Link to comment
Share on other sites

ама как ма изкушихте в овърменски стил да ви препратя да питате чичко гугъл вместо да карате на спомени и да си мръднете дупетата за да проверите, ама нали не съм такъв човек.

пък и от чисто любопитство взех че прерових страницата на ПУ и с най-голямо съжаление и известна доза злорадство мога да ви съобщя, че:

НЕ СТЕ ПРАВИ!

 

Наистина в специалност "Англисйка филология" за редовно обучение за образователно-квалификационна степен "бакалавър" се влиза със състезателен изпит по английски език (упеторена - тва е баси думата - не би ли трябвало да се указва кви аритметики й правят чак при образуването на състезателния бал?!) и оценка от дипломата за средно образование по "Български език и литература"

за справка:

правила за прием на студенти в ПУ

Приложение 1. към правилата

Приложение 2. към правилата

 

по ваше време не знам как е било, но сега е така.

Link to comment
Share on other sites

Сега - ДА!На хартия.Иначе иди сам да видиш....ПУ настига УНСС.Добре, че се махнах...

това че има нисък интерес към специалността или е прекалено раздут нейния щат, поради което е приложим варианта с прием само по документи и слаба оценка на състезателния изпит е съвсем отделен въпрос. състезателния изпит е по английски език, а не по български. цели "университети", филиали и специалности просто трябва да се закрият, а в други да се свие приема, за да се ограничи производството на ментално дисфункционални индивиди с вишу. докато не се случи това ще е валиден принципа: кат се знам къф инженерин съм, ме е страх да ида на доктор.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

докато не се случи това ще е валиден принципа: кат се знам къф инженерин съм, ме е страх да ида на доктор.

Правилно.А сега да оставим другите да си задават въпросите на спокойствие.

 

Edit:А някой знае ли защо, преди около седмица бяха сложили маски на войниците от паметника на Гюро Михайлов?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Edit:А някой знае ли защо, преди около седмица бяха сложили маски на войниците от паметника на Гюро Михайлов?

 

Зелени Тигри

Link to comment
Share on other sites

Кавалите от "Зелена България" правиха поредната показна акция.......... тук ме избива на няколко процента warn, по втора точка от правилата.

Link to comment
Share on other sites

Може да съм скаут, може да се грижа за околната среда и пр. и т.н., ама не бих си позволил гавра със светини!Тогава идиотите що не идат да изрисуват общината с цветенца и дръвчета?Или да вземат да си бутнат по една клонка в дивия и да протестират!!!!!АААААААААААА!icon_grrrr.gif

Като не им се диша смог, да носят противогази!Ама не!А това, че до моето село бяха унищожени (буквално) няколко хектара гори?Имаше тотална гола сеч.Пиромана(мисля) е виждал последиците.И какво?Някой протестира ли?Уф...Разпалих се...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...