Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Хладилникът ми ръмжи като мечка, хваната в капан. През цялото време. Има ли нещо, което може да се направи в случая (да не изисква намесата на техник)? Ритане и раздрусване не помага.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Размрази го, извади всичко, почисти го хубаво и го обърни надолу.Би трябвало да помогне(поне вкъщи помогна).Надолу - в смисъл - ако компресоът е най-долу, да отиде най-горе.

Link to comment
Share on other sites

Хладилникът ми ръмжи като мечка, хваната в капан. През цялото време. Има ли нещо, което може да се направи в случая (да не изисква намесата на техник)? Ритане и раздрусване не помага.

 

Раков какви ги говориш бе момче?!!? Как ще го обръща?!?!

 

Почти 100% съм сигурен че хладилника ти не е нивелиран - това е първата и най-често срещаната причина за дрънчене и шумене.

Link to comment
Share on other sites

а може първо да опита да затегне отзад радиатора тва дет прилича на рамка и топлоотдава(ако не става с болчетата давай с превързочни материали :D :P

Link to comment
Share on other sites

Ами на мен при нивелиран,ръмжащ и незамразяващ хладилник, това помогна идеално!Странно, но факт!Като ми казаха и моята реакция беше като твоята...

Link to comment
Share on other sites

...

по ваше време не знам как е било, но сега е така.

 

Не одобрявам премахването на изпита по езикова кулутра (горе пише защо съм ЗА), но разбирам защо са го премахнали - все някой трябва да влезе в тоя университет... а като знаем колко са грамотни зрелостниците... Така че ще имаме все повече неграмотни юристи, инжинери, икономисти и прочие специалисти.

 

 

---

 

...за обърнатите хладилници - този номер не се ли прилагаше за да "слезе" фреона долу, когато спрат да охлаждат - тоест при старите хладилници, новите май не използват фреон... някой ти е дал грешен съвет, чисто съвпадение е, че е спрял да ръмжи... може би в резултат на обръщането са се понаместили връзките и болтовете...

Link to comment
Share on other sites

Ами на мен при нивелиран,ръмжащ и незамразяващ хладилник, това помогна идеално!Странно, но факт!Като ми казаха и моята реакция беше като твоята...

 

Това МОЖЕ БИ има ефект ако си със сух компресор. Компресор с масло ще изгори веднага ако го обърнеш така. Всички нови хладилници при транспорт ако са били легнали не се включват първите поне 6-8 часа, за да се върне маслото на мястото си след като е изправен обратно - така знам от техниците аз.

 

Ако не помогне нивелация тогава е време да се намесят компетентните лица. Вероятно е хладилника да е много стар и компресора просто си отива - като нищо може да препоръчат нов...

Link to comment
Share on other sites

Глупости!Най-грешното нещо, което може да се направи с 1 хладилник е тва той да се обърне наопаки.Най много водоравно и то ако може за кратко време.Аз доколкото знам, ако се обърне наопаки вече за нищо не става, защото някакви течности вътре преминаваха на някво др място. ; )

Иначе ние като бяхме едно време със стар мраз, като стане много време да не е размразяван и почваше да бучи.

Според мен трябва да изключиш хладилника, да изкараш сичко, да го размразиш както трябва, особено камерата, да няма никъде лед и съм 90% сиг, че като го пуснеш след тва ще върви.Другия вариант е някое болче или връьзка да се е разхлабила и от работата на компресора, вибрациите да дрънчи бързо и да ти се струва ръмжене.

Link to comment
Share on other sites

Изпитът по езикова култура не е премахнат.Само са заменени модулите с по-елементарни и е под формата на тест...Което е глупаво, но кои сме ние, че да съдим академичните съвети и Министерството на образованието?

-----------------------------

Бел.под линия: Понеже една от братовчедките ми ще кандидатства и аз и помагам да се подготви, се запознах отблизо с тестовете за тази година.Това са тестове на ниво 8-9 клас по старата обучителна система.Сега, когато някой ме попита:"Накъде отиваме?", мога с чиста съвест да отговоря - към затъпяване!

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че се отклонявам от дискусиите ви, но...

Някой знае ли как да реагирам на следното съобщение

 

dbconn: mysql_connect: Host '**.**.**.**' is blocked because of many connection errors; unblock with 'mysqladmin flush-hosts'

Link to comment
Share on other sites

Случайно тук да има човек който скоро е обикалял автоморгите и е мернал някъде Fiat Panda или Seat Marbella? Трябват ми малко части...

Link to comment
Share on other sites

...за обърнатите хладилници - този номер не се ли прилагаше за да "слезе" фреона долу......
Този номер се прилагаше при старите хладилници с водно-солево-амонячен разтвор като хладилен агент. Тези машини бяха без компресор, а охлаждането идваше от разтварянето на свободния амоняк в солевия разтвор в камерата. За да се разделят амоняка и разтвора за следващ цикъл на задната стена на хладилника имаше нагревателен патрон който разпадаше отново разтвора затопляше го и го пращаше през радиатора за охлаждане в камерата за следващото разтваряне с амоняка - той се издигаше по отделна тръбичка. При продължителен престой солите се утаяваха на дъното на системата и отгоре оставше чиста вода която не работеше, затова и тези хладилници ги обръщаха за да хомогенизират сместа.

 

Обръщането на компресорен хладилник, независимо от хладилния агент, и пускането му веднага след това може сериозно да го повреди защото ще качи значителни количества смазка във филтъра и свързаната след него капилярна тъбичка и ще ги запуши. Като резултат налягането в толия контур ще се повиши значително, и ако компресора не изключи от това ще изгори или ще се получи механична повреда. Затова производителите препоръчват машината да се пусне поне 6 часа след поставянето и на място - да има време смазката да се оттече в картера на компресора.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Напоследък доста често я използвам тази темичка :)

 

Искам да ви питам едно питане. Къде в Пловдив може да ми бъде направена щапка с надпис по желание ? Имам предвид отивам, нося да кажем на дискета някаква картинка или текст с избран от мен шрифт и пичовете от фирмата ми я щамповат/бродират на шапчица (предоставена от тях)...Става въпрос за по-малко от 5 бройки, така че моля ви не ме пращайте в някой цех :Р.

 

Мерси предварително на всички!

Link to comment
Share on other sites

Напоследък доста често я използвам тази темичка :)

 

Искам да ви питам едно питане. Къде в Пловдив може да ми бъде направена щапка с надпис по желание ? Имам предвид отивам, нося да кажем на дискета някаква картинка или текст с избран от мен шрифт и пичовете от фирмата ми я щамповат/бродират на шапчица (предоставена от тях)...Става въпрос за по-малко от 5 бройки, така че моля ви не ме пращайте в някой цех :Р.

 

Мерси предварително на всички!

 

Аз си правя тениски (вероятно и шапки става) в КАНАПЕ. Тва е на продължението на Гладстон (павираната, която минава покрай Дървото и Търговската) където се пресича с Васил Априлов. Пресичаш булеварда и малко след това вляво се вижда...

 

 

Аз да питам дали по това време се срещат Маргаритки по пазарите? Или дори в цветарски магазин?

Link to comment
Share on other sites

Този номер се прилагаше при старите хладилници....

Blagodaria za infoto.Kakto se kazva - tazi vecher shte si legna po-malko tup. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ох да питам всички таксита ли са вдигнали ? Днеска си викам "Елма" и..

70 начална

18 престой

52 дневна

59 нощна

Малко ме обрулиха..

Ако някой знае някоя далавера да не се стиска :)

 

 

:hmmm: :santa:

Edited by Meg4o
Link to comment
Share on other sites

Ох да питам всички таксита ли са вдигнали ? Днеска си викам "Елма" и..

70 начална

18 престой

52 дневна

59 нощна

Малко ме обрулиха..

Ако някой знае някоя далавера да не се стиска :)

:hmmm: :santa:

Ще ме накарат като се напия да се прибирам пеша :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

В София таксиметровите уроди се гласят да вдигат цените на 1,5 (лев и петдесет стотинки) на километър и 1 (един лев) на минута престой. Ооооооооспех им желая, наблягайки на "о"-то. Човек трябва да пуска по една молитва да не му се налага да ползва услугите на жълтурите...

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Далече си от истината... не се канят да ги вдигат, а ги вдигнаха вече, и не на 1.5/1.0, а на 0.50/0.18... не знам от къде ги измисли тези цени, но стана като вица за мерцедеса на Гагарин - принципно е вярно, че са му подарили на Гагарин Мерцедес в Ленинград, само дето не в Ленинград, а в Москва, и не Мерцедес, а колело, и не на Гагарин, а на Иванов, и не му го подарили, а му го откраднали...

 

В София трябва да си отваряте очите на какво се возите. Има много имитатори - примерно една от читавите компании е "ОК Супертранс", а покрай нея има ментета с имена като "ОК Супершанс", "ОК Автотранс", "СК Автотранс" и какви ли не вариации с какви ли не надути цени... Проблема е, че закона не им забранява да слагат тарифи до 3 лева на километър май беше - и някои го правят - ако не видиш тарифата преди да се качиш, твой си проблем, после е късно - и куки да викаш няма къде да ходиш - плащаш си возията по тарифа 3 на километър и това е. Но това не е от вчера - винаги ги е имало - около гарата, в страни от автогарата (пред самата автогара вече е позволено само за ОК Супертранс) - никога не хващайте такси спряло там и не се вързвайте на шофьори дето ви пресрещат и ви предлагат такси... Добре, че са единици/единаци такива. Големите фирми са винаги коректни.

Link to comment
Share on other sites

Споменатите по-горе цени ги чух по радиото. Сама по себе си информацията нямаше да ми направи впечатление, ако шофьорът на маршрутката, в която бях в този момент, не започна да се тръшка и да повтаря "Не се връзва, не се връзва, кой ще им се качи при тези цени". Склонен съм да вярвам, че наистина тези цени са целта на бакшишите, явно просто са решили увеличаването да става плавно, а не шоково :)

 

Иначе мерси за инфото относно надеждните фирми. Бих добавил и "Такси за 1 евро" (или нещо такова), въпреки че наблюденията ми все още са доста ограничени - от Орлов мост до Зимен дворец - около 2,50 лв при сметки над 3,5 лв с други фирми.

 

Най-шашкащо е, когато те питат "Оттук ли да минем, или оттам?" - тогава ако с теб няма човек, който си има представа от София, можеш много да се омажеш.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Склонен съм да вярвам, че наистина тези цени са целта на бакшишите, явно просто са решили увеличаването да става плавно, а не шоково :)

Точно това чух по новините преди няколко седмици, с по 20, по 20 докато те си решат. Първо в София, а покрай тях и ние в Пловдив :(

Link to comment
Share on other sites

Аз сега по принцип рядко се качвам на Такси, зашото съм на 15мин. пеша от центъра и не си струва да хващам такси. Ползвам само ако закъснявам за работа(често се случва). И ако направят такива цените - ще има да чакат да се кача в такси! Предполагам и много други хора са така и като останат без клиенти - ще свалят пак цените.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...