Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Аз май ще се разболявам, ат ова не ми се е случвало от около 4-5 години насам. Дере ми гърлото и носа се опитва да ми се запуши. Я кажете какво да си купя преди да съм се разболял, че да ми пресече болестта. Фервекс ли, кво ли?
Тайлол хот върши добра работа и има чудесен аромат на лимон. 3-4 пликчета, + витамини, особено C.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз май ще се разболявам, ат ова не ми се е случвало от около 4-5 години насам. Дере ми гърлото и носа се опитва да ми се запуши. Я кажете какво да си купя преди да съм се разболял, че да ми пресече болестта. Фервекс ли, кво ли?

 

Pii ferveks i Vitamin C. Ot tezi malkite hapchenca.

Ako pocnesh da kashlqsh, vednaga ACC. Raztvorimo e i pomaga mnogo s kashlicata. Az tova lqto na 3 pyti pochvah da se razbolqvam, no s ferveks, eferalgan, vitamin C i paracetamol se opravih.

Link to comment
Share on other sites

Pii ferveks i Vitamin C. Ot tezi malkite hapchenca.

Ako pocnesh da kashlqsh, vednaga ACC. Raztvorimo e i pomaga mnogo s kashlicata. Az tova lqto na 3 pyti pochvah da se razbolqvam, no s ferveks, eferalgan, vitamin C i paracetamol se opravih.

фервекса си е парацетамол с витаминC по хубаво да си пиеш както по горе казаха vitC на хапченца и аспирин ако имаш температура пий и парацетамол защото аспирина има също антипиритично действие(сваля температурата)!а да можеш да пиеш по 3 хапченца vitC,каквото е излишно ще си го изпикаеш,vitC е много добър защото и той има противо -възпалителен ефект!!

П,С да не забравиш и топлите чайчета с меед,и ментови бонбонки за гърлото(става и ефизол)

Link to comment
Share on other sites

@letalis, искам да те питам нещо (нали май следваше медицина)...а и друг може да отговори.

По всичките чужди филми, когато някой го боли глава, непременно му препоръчват аспирин. Тъй като мен често ме боли глава и още в самото начало, докато установя кое как ми действа, пих всичко възможно дето имаше на пазара. Установих, че аспиринът, в каквито и да е количества, няма никакво въздействие върху мен (поне що се отнася до главоболието). Само при мен ли се получава така или всъщност аспиринът е толкова слабо обезболяващо вещество, че хората повече се настройват психически да им минава главоболието, просто защото са пили някакво 'лекарство'... ;)

 

П.П. Ей го...и на д-р Хаус му даваха само аспирин за болките, ама оня не се връзва толкова лесно. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

@letalis, искам да те питам нещо (нали май следваше медицина)...а и друг може да отговори.

По всичките чужди филми, когато някой го боли глава, непременно му препоръчват аспирин. Тъй като мен често ме боли глава и още в самото начало, докато установя кое как ми действа, пих всичко възможно дето имаше на пазара. Установих, че аспиринът, в каквито и да е количества, няма никакво въздействие върху мен (поне що се отнася до главоболието). Само при мен ли се получава така или всъщност аспиринът е толкова слабо обезболяващо вещество, че хората повече се настройват психически да им минава главоболието, просто защото са пили някакво 'лекарство'... ;)

 

П.П. Ей го...и на д-р Хаус му даваха само аспирин за болките, ама оня не се връзва толкова лесно. :bgrin:

Midex проверявал ли си как ти е кръвното? Не е нормално да те боли толкова често колкото го описваш. Мини най - добре да те види лекар. Може да се окаже някоя алергия или синузит и т.н. Честно казано за доста варианти се сещам без да съм лекар :).

Link to comment
Share on other sites

Midex проверявал ли си как ти е кръвното? Не е нормално да те боли толкова често колкото го описваш. Мини най - добре да те види лекар. Може да се окаже някоя алергия или синузит и т.н. Честно казано за доста варианти се сещам без да съм лекар :).

Не бе...зае*и главоболието ми...питах за аспирина, като продукт за облекчаване на главоболието по принцип. :rolleyes: (иначе имам сравнително нормално кръвно...леко ниско)

Link to comment
Share on other sites

"кОНЦЕРТНА ЗАЛА", ПЛОЩАД "ЦЕНТРАЛЕН"к'во ще рече( там е откриването на новата уч. година на ПУ )?

филхармонията, партиййния дом

Link to comment
Share on other sites

С някаква програмка или някъде из Уиндоуса може да пусна да се записва говора от микрофона и после да се сейва?

 

Хихи! :) Кой да се сети да погледне там. Мерси!

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Може би тъп въпрос но тъй като никъде не мога да открия информация някой може ли да ми каже защо Кевин Ричърдсън е напуснал бой бандата Бекстрийт бойс?

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Може би тъп въпрос но тъй като никъде не мога да открия информация някой може ли да ми каже защо Кевин Ричърдсън е напуснал бой бандата Бекстрийт бойс?

мързи ме да го превеждам, надявам се да ти е добър английския (общо взето казва, че е напуснал за да се занимава с други неща и да отвори нова глава в живота си... било му трудно, обича момчетата, хубави спомени бля-бля) ... :) взето е от wikipedia

 

In June 2006, Richardson left the Backstreet Boys to pursue other interests and "move on with the next chapter of [his] life." He issued the following statement on the band's website on June 23, 2006:

 

"After 13 years of what can only be described as a dream come true, I have decided that it is time to leave the Backstreet Boys. It was a very tough decision for me but one that was necessary in order to move on with the next chapter of my life. Howard, Brian, Alex and Nick will always be my little brothers and have my utmost love and support. I would like to thank the Backstreet fans for all the beautiful memories we have shared together and look forward to including you in the next phase of my life. I wish my brothers continued success and look forward to their new album."

 

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

имам следния въпрос, понеже бях от "късметлиите", които ги хвана новия закон и ми дадоха книжката с 27 точки. въпросът ми е автоматично ли стават 39, ако първите 2 години нямам нарушения, или трябва да ходя до кат, за да подавам някаква молба? и ако трябва да ходя до кат къде и как стават нещата? благодаря предварително :punk

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

имам следния въпрос, понеже бях от "късметлиите", които ги хвана новия закон и ми дадоха книжката с 27 точки. въпросът ми е автоматично ли стават 39, ако първите 2 години нямам нарушения, или трябва да ходя до кат, за да подавам някаква молба? и ако трябва да ходя до кат къде и как стават нещата? благодаря предварително :punk

 

 

И аз съм така :huh: Обаче какво става , ако през този период имам едно произшествие :unsure: Нима оставам с 27 :(

Link to comment
Share on other sites

И аз съм така :huh: Обаче какво става , ако през този период имам едно произшествие :unsure: Нима оставам с 27 :(

трябва 2 години да нямаш нарушения и ти се възстановяват. същото важи и за шофьорите с 39 точки :)

Link to comment
Share on other sites

трябва да залея едно място с чакъл но от този дребният или дори с трошен камък интересува ме колко е цената на 1 самосвал и от къде мога да го поръчам , колко вземат за път и т.н.

Link to comment
Share on other sites

трябва да залея едно място с чакъл но от този дребният или дори с трошен камък интересува ме колко е цената на 1 самосвал и от къде мога да го поръчам , колко вземат за път и т.н.

Провери от къде можеш да поръчаш и валяк. Преди години написвах на едно място и поръчах и валяк за да може да го отъпче поне малко. Телефони не мога да ти дам. Преди доста време беше.

Link to comment
Share on other sites

Колко време ще правят този сайт (сайта на Технополис)... => http://www.technopolis.bg/

Може би вече станаха 1-2 седмици...или се бъркам? Искам да видя едни неща и ... :( трябва да се разкарвам до там.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...