Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Прав си, че ВиК са до общия водомер - навътре е собственост и грижа на съсобствениците... Но може да се направи нещо - съдиш. Но не ВиК, а съседите, ако откажат да вземат участие в поставянето на помпата... Един вариант. Съдиш ги да ти платят дела си. Но това е по-трудно и дълго и широко...

 

По реалния вариант е - слагаш я ти, след което им казваш да забравят да ти звънят на вратата за петте лева месечно такса за стълбищен ток, чистачка и асансьор в близките 200 години... докато с тези такси покриеш стойността на инвестицията... гарантирам ти, че ще се замислят сериозно при това положение и ще се включат повечето. Както казваш - за два лева се вкисват, а какво да говорим за пет лева по 12 месеца - 60 на година - лошо ще им стане, като се сетят, че ще трябва те да ги плащат вместо теб во веки веков... ще предпочетат да дадат по 20 на един път.

 

Мой познат така ги излекува - сега изобщо не ги бръсне за сливи и те нищо не могат да му кажат, защото му дължат пари... Смешното е, че сега се натискат да му ги дадат, но той не им ги иска - така му е по-добре...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кой днес е гледал повторението, а? Той да не раздава всеки път телевизори на аванта. :D

Ако го помолиш за един може и да ти даде !

:tongue

Еми изгради си тактика ... при някъв празник , рожденният ден на Слави примерно и отиваш да гледаш шоуто с табелка в ръка "искам един 21 инчов плазмен телевизор и може да се смели над теб" и си готов !

Късмет !

п.п. Славито ми прилича на някъв агент от мъже в черно с тея очила !

КОЛКО СТРУВА ЕДИН БИЛЕТ ЗА ШОУТО ВЕ ? :)

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Ако го помолиш за един може и да ти даде !

:tongue

Еми изгради си тактика ... при някъв празник , рожденният ден на Слави примерно и отиваш да гледаш шоуто с табелка в ръка "искам един 21 инчов плазмен телевизор и може да се смели над теб" и си готов !

Късмет !

п.п. Славито ми прилича на някъв агент от мъже в черно с тея очила !

КОЛКО СТРУВА ЕДИН БИЛЕТ ЗА ШОУТО ВЕ ? :)

Сигурно колкото един от телевизорите,които подарява :lol:

 

 

Ееее Midex голям човек си-много е близко до акъла-като я заколят ако е усмихната начи е била щастлива кокошка :D :D :D :D

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

Искам да задам един въпрос, който ме мъчи отдавна....вижте долната снимка:

 

6kokoshkivv0.jpg

 

Въпросът ми е: Как се определя кога една кокошка е щастлива и кога - не? :devil

Link to comment
Share on other sites

теоретично...ако кокошката не кряка като я колят,значи е отчаяна от живота

а ако кряка ,значи е щастлива от живота си и иска да живее още...

примерно

Edited by nakatak_zick
Link to comment
Share on other sites

Не е верно, че ВиК са само до общия водомер.Ако трябва на някой не редовен неплащал 5 години да речем да му спрат водата какво правиме, затапваме директно от общия водомер ли? Не стават така тия работи.Проблема с налягането си е точно техен и те трябва да си сложат помпата и прилежащата апаратура към нея понеже не е просто ей така слагаш една помпа и готово. То си трябва трифазен ток, съответно електромер, датчици за налягане, пускова Хапаратура и т.н. Не става въпрос за помпа за вадене на вода от кладенеца на село дето не те вълнува дебита постоянен ли е или не е.

Мога да му кажа как е най-удачния вариант за целта изпълнен с точно 3 елемента, но финансовата страна не е от най-приятните.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Прав си, че ВиК са до общия водомер - навътре е собственост и грижа на съсобствениците... Но може да се направи нещо - съдиш. Но не ВиК, а съседите, ако откажат да вземат участие в поставянето на помпата... Един вариант. Съдиш ги да ти платят дела си. Но това е по-трудно и дълго и широко...

 

По реалния вариант е - слагаш я ти, след което им казваш да забравят да ти звънят на вратата за петте лева месечно такса за стълбищен ток, чистачка и асансьор в близките 200 години... докато с тези такси покриеш стойността на инвестицията... гарантирам ти, че ще се замислят сериозно при това положение и ще се включат повечето. Както казваш - за два лева се вкисват, а какво да говорим за пет лева по 12 месеца - 60 на година - лошо ще им стане, като се сетят, че ще трябва те да ги плащат вместо теб во веки веков... ще предпочетат да дадат по 20 на един път.

 

Мой познат така ги излекува - сега изобщо не ги бръсне за сливи и те нищо не могат да му кажат, защото му дължат пари... Смешното е, че сега се натискат да му ги дадат, но той не им ги иска - така му е по-добре...

 

Това е интересна идея и ми е минавала през главата, но не искам да се карам с бабурите понеже ми предстои да ги крънкам за друго. Имам силни връзки във ВиК и първо ще приказвам с някои хора, после ще пиша по каналния ред и т.н. Накрая ще мина и с това предложение, но съм абсолютно сигурен какъв ще е отговора - оправяй се при нас е наред. Те така и за изолация на покрива се правеха на ударени, но като взе да тече чак до третия етаж дойдоха на мен да плачат. Бе въобще попаднал съм на комшии...

 

Иначе ВиК носи отговорност д водомера - вярно е, но интересно в случая е дали до главния на входа или до отделните на всеки собственик...

Link to comment
Share on other sites

Може ли улица и булевард да имат едно и също име . Трябва ми улица Любен Каравелов 21 , а в бгмапс ми изкарва булевард Любен Каравелов , който е успоредно на ВМИ . Трябва да намеря " ЕТ"Тодоров-Комерс"ЕООД , който отговаря за подръжка на ел уред във вкъщи , който е развален в момента а 2 ден не идват само ме баламосват искам да ида на място да ги видя и да си поговоря .

Link to comment
Share on other sites

Колко горе-долу ще ми излезе, за да отида да пия кафе до лондон, да кажем със самолет? :)

И къде ще ми излезе най-евтино кафето (за територията на ЕС), без да броим Балканския полуостров?

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е: Как се определя кога една кокошка е щастлива и кога - не? :devil

Сега ми се спи, ама можеш да потърсиш, наистина има такова нещо - това е израз. Май не ги карали нещо си на сила....не помня :) Ще питам утре бащата :)

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

Колко горе-долу ще ми излезе, за да отида да пия кафе до лондон, да кажем със самолет? :)

И къде ще ми излезе най-евтино кафето (за територията на ЕС), без да броим Балканския полуостров?

 

В Осло :D ( малка бира+ минерална вода = 13 евро ) :laughing:

 

Ами по принцип най-евтино би трябвало да ти излезе в страни със стандрат, поне малко доближаващ се до нашия. Испания може би... Те не са сред най-богатите европейци.

Link to comment
Share on other sites

КОЛКО СТРУВА ЕДИН БИЛЕТ ЗА ШОУТО ВЕ ? :)

10 беше. едва ли са го вдигнали.

но трябва поне седмица по-рано да се отиде да се купи, защото се изкупуват.

 

ако се преместя на квартира или общежитие в софия, ако ме приемат в университет, трябва ли да си сменя адресната регистрация?

Link to comment
Share on other sites

10 беше. едва ли са го вдигнали.

но трябва поне седмица по-рано да се отиде да се купи, защото се изкупуват.

 

ако се преместя на квартира или общежитие в софия, ако ме приемат в университет, трябва ли да си сменя адресната регистрация?

да, попълваш декларация и си регистрираш нов настоящ адрес, който може и често е съвсем различен от постоянен адрес. настоящия адрес се попълва всяка година или при всяка смяна, освен ако не си отседнал в хотел за кратък период. декларацията се предава във местното кметство. таксата е символична - не повече от 1 лв.

 

 

относно В и К инсталацията на @Raptor и на другите с подобни проблеми. има закон за етажната собственост. има достъп донего и в нета. според него ако на общото събрания, на което присъстват повече от 50% от живущите се вземе решение, дори и неприсъствалите са солидарни към решението. това се установява от протокол, съставен от домоуправителя, подписан и от двама свидетели, придружен от поименен списък на присъствалите и тяхното решение по проблема. та ако на едно такова събрание се вземе решение за монтаж на водната помпа (ако не се лъжа се нарича "хидрофор") започват да се събират разпределените разходи по инсталацията й от всеки апартамент. Начина на разпределение е общата цена/брой живущи във входа или блока. Деца под 18 год. не се броят за живущи, защото теоретично и не генерират доходи, знaчи не живеят, а се хрантутят :)

При събирането на парите е възможно да се натъкнеш на съсед, който не желае да плаща. тогава с изготвения протокол от събранието и двамата свидетели се отива при нотариус и му се прави нотариална покана за плащане, в която се изисква той да плати таксата + таксата за нотариалната покана (от сорта на 20 лв). В случай че в указания срок не бъде изплатена сумата, домоуправителя има право да заведе изпълнително дело, в което да осъди неплатилия да плати таксата, ведно с хонорарите на адвокатите и другите разноски по делото (тука минималната сума набъбва с поне 1000лв). ако пак не е платил се наема съдия-изпълнител (и неговия хонорар се прибавя към сметката), който осигурява достъп до жилището му, описва имуществото, прави оценка, организира търгове или директно залага запор на заплатата и накрая прибира крайната набъбнала до узряване сума.

ако си мислете че това не е реално: три съвсем реални примера имам. в единия всички при подмяна на изолацията на покрива след запознаване с процедурата се съгласиха да платят още в самото начало. във втория при решение за подмяна на тръбите на в и к инсталацията на входа един блок в Тракия, един е отказал твърдо и накрая са продали телевизора, хладилника и готварската му печка на търг, изплатена е исканата сума от 1720 лв и му е върнато ресто от 80 лв. в третия случай исканата обща сума е била от порядъка на 6000 лв (много скъпи адвокати сигурно), продаден е апартамента на жената, изплатени са парите и са й върнали ресто от 42000 лв, с които си купила доста по-малък апартамент в доста по-краен квартал, където заживяла ругаейки държавата, че не ще да й плаща дълговете, но пък спряла да се кара със съседите.

 

а ако пак не ви се вярва - питайте адвокат. ама те взимат пари.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

тошко, не го слушай мобо. ако си нямаш друга работа и ти е мерак ходи си сменяй адреса иначе няма нужда. не живеем в соц кънтри от 17 години ;)

Edited by mauler
Link to comment
Share on other sites

тошко, не го слушай мобо. ако си нямаш друга работа и ти е мерак ходи си сменяй адреса иначе няма нужда. не живеем в соц кънтри от 17 години ;)

ами именно щото не живеем в соц страна подобни частни спорове са решими чрез съд и елементарна финансова принуда.

нали искахте да сме като на запад? е там отдавна е така - да не си съгласен с мнозинството ти излиза доста по-скъпо от съгласието.

ама ако искате ме слушайте. аз просто споделям опит и информация. как ще я ползвате и дали изобщо си е ваш избор.

Link to comment
Share on other sites

Не бе - става дума за адресната регистрация - одавна не е задължително да се ргистрираш по местожителство... единственото ти задължение е да посочиш адрес за кореспонденция - адрес на който държавата да ти праша призовки примерно... но това съвсем не е зъдолжително да е адреса ти на живеене... същевременно можеш да си живееш където си искаш колкото си време искаш без да си длъжен да попълваш адресни карти, домови книги и подобни булшитс от татово време....

 

единствено ако си мъж във възраст годен за мобилизация имаш задължение да се отпишеш от военното окръжие към което се числиш и да се зачислиш на отчет към военното окръжие в района на което си се преместил... но и това е на хартия... реално няма сила.

Link to comment
Share on other sites

от горната тема се сетих да попитам някои по-знаещ и светнат за дограма,каква да си сложа PVC или AL ?

и евентуално телефон на някои добър майстор

Link to comment
Share on other sites

@laury75 пусни един ЛС на ТОЗ МОМЪК той е идвал на срещите знаете се и го попитай той работи 2 години за една от фирмите и ми обясняваше защо ПВЦ-то по-бивало обаче вече съм забравил.

Link to comment
Share on other sites

от горната тема се сетих да попитам някои по-знаещ и светнат за дограма,каква да си сложа PVC или AL ?

и евентуално телефон на някои добър майстор

 

За домашни условия - задължително ПВЦ, ако държиш да ти е топло зимно време.

 

Вариантите са много, но в никакъв случай не се доверявай на разни гаражни дограмаджии.

 

Няма да препоръчвам фирми - просто работи с големи сериозни такива.

 

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО бягай от НЕМС в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

някой да знае официално предтсавителство,офиси,телефони на Alcatel в България????????

 

Всички магазини Jeff. Адресите на магазините може да видиш тук.

Link to comment
Share on other sites

някой да знае защо е така задимен Пловдив ?

казаха ми че е от Харманли , а възможно ли е ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

някой да знае защо е така задимен Пловдив ?

казаха ми че е от Харманли , а възможно ли е ? :wacko:

 

Да, някой нещо да знае, че не се трае. Досега бях навън и почти няма видимост като се шофира. Говоря за Тракия.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...