Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  

1 hour ago, Godfather said:

Този магазин дето Ангел препоръча свърши чудесна работа. Интересно малко по-надолу по главната в едно капанче за цигари ми казаха, че наблизо нямало да намеря нищо такова. Шемети. :lol:

 

В Новотела има още един, ако ти трябва още нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като закача iPhone към windows И се появява като устройство. Обаче като закача iPad и нищо не става. Как да прехвърля един филм да пусна на детето в колата? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chasti said:

Сменях климатик.

С какво да запълня дупката, бетонна стена?


Пяна, ако може подарък от ГРОБ

Link to comment
Share on other sites

Ама после трябва да се измаже. Моята пяна е пожълтяла зверски и искам тази година да я сменя и да сложа и мазилка 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vikktor said:

Ама после трябва да се измаже. Моята пяна е пожълтяла зверски и искам тази година да я сменя и да сложа и мазилка 


Принципно да, разбира се. Пяната иначе просто прегаря. Ако е дупка от тоя тип - ще прегори част от нея, изложена на слънце, но не и вътре в стената. Прегорялата пяна не е жълта, а по скоро като препържена филия на цвят и започва да се рони на прах буквално. Затова и такива решения са временни. След това си изкърпваш раната в стената. 

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.21f3e538f2874b0bb35b21c46f6fd4ea.png

 

Има някакви неща в Бриколажа на ликвидация с -50% :)

Напазарих си още секундно лепило, силикон, монтажно лепило.

На Moment и Bison бая неща има.

Link to comment
Share on other sites

Като изключим купуването на нова кола или да запаля тази, какво мога да направя за сладникавата миризма на чорапи от парното на колата. Ако пусна климатика няма, ако е на парно зимата няма, обаче ако сега го пусна само ма вентилатор - ужас.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mIRCata said:

Като изключим купуването на нова кола или да запаля тази, какво мога да направя за сладникавата миризма на чорапи от парното на колата. Ако пусна климатика няма, ако е на парно зимата няма, обаче ако сега го пусна само ма вентилатор - ужас.

Да почистиш радиаторите и въздуховодите. Има сервизи които предлагат тази услуга.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Godfather said:

Всички български банки ли таксуват теглене на пари от собствен банкомат или само мошениците от ПИБ?

Всички, но таксите при нормалните банки са минимални. При Уникредит е 30 стотинки на теглене. Лимитът ако не се лъжа е 2000 лева на теглене. Ти как успя точно в ПИБ да се забиеш...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mIRCata said:

Като изключим купуването на нова кола или да запаля тази, какво мога да направя за сладникавата миризма на чорапи от парното на колата. Ако пусна климатика няма, ако е на парно зимата няма, обаче ако сега го пусна само ма вентилатор - ужас.

Питай Гадо, той ще те светне. 

Има едно газови щуротии дето ги пускаш и ги оставяш в колата за известно време на затворени джамци. Няма как при пускане на климатик след това да не се появят микроорганизми по радиатора. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Всички, но таксите при нормалните банки са минимални. При Уникредит е 30 стотинки на теглене. Лимитът ако не се лъжа е 2000 лева на теглене. Ти как успя точно в ПИБ да се забиеш...

Не съм се забил аз, това е сметка на тъщата, а аз я използвах за да пратя пари по Уайз. Не знам дали за едно идване през 2-3 години си струва да си отварям моя българска сметка. :)

Link to comment
Share on other sites

На повечето банки над определена сума става % от сумата. Примерно за 2000лв е 2.30 тегленето. Разбира се това излиза доста по-евтино от на гише :) 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kotora said:

На повечето банки над определена сума става % от сумата. Примерно за 2000лв е 2.30 тегленето. Разбира се това излиза доста по-евтино от на гише :) 


Ся що приказваш тъпотии? Всяка седмица си тегля по 3000 лева от сметката, което между другото е лимита без заявка, и таксата е смешно пренебрежителна. Има я, но не се забелязва. Как реши точно, че на гише в банка ще ти излезе тегленето по-скъпо? 

Link to comment
Share on other sites

Отидох в ДСК преди 2 месеца да изтегля 4000лв и ми казаха, че ще ми излезне по-евтино просто да си ги изтегля от банкомата :) 

При мен може да се настройва от приложението колко мога да тегля на ден. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Отидох в ДСК преди 2 месеца да изтегля 4000лв и ми казаха, че ще ми излезне по-евтино просто да си ги изтегля от банкомата :) 

При мен може да се настройва от приложението колко мога да тегля на ден. 


Много ясно! Ако ще правим цигански номера може да ги опънеш за минути, нищо че има лимит от 400 лева. Теглиш едно след друго и тъпата система доде се усети парите са ти в ръцете. Ама кой тегли такива суми по улиците, освен ако не е специална ситуация? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

Всички български банки ли таксуват теглене на пари от собствен банкомат или само мошениците от ПИБ?

 

Зависи колко смяташ да теглиш и превеждаш. Има пакет от 4.50 на месец, който включва неограничени безплатни тегления от всеки банкомат, на всяка банка в страната + 2 безплатни междубанкови превода месечно + неограничен брой безплатни междубанкови преводи + безплатен хардуерен токен + безплатно СМС известяване.

 

37 minutes ago, RaptoR said:


Ся що приказваш тъпотии? Всяка седмица си тегля по 3000 лева от сметката, което между другото е лимита без заявка, и таксата е смешно пренебрежителна. Има я, но не се забелязва. Как реши точно, че на гише в банка ще ти излезе тегленето по-скъпо? 

 

В ПИБ и Пощенска Банка, теглене на гише на суми до 2000лв за ФИЗИЧЕСКИ лица е с минимална такса 6лв. В ДСК също. Това според тарифите на банката обявени в официалния тарифен бюлетин на сайтовете им.
Теглене на банкомат е според банката и таксите на съответната карта.

 

Сега проверих. В Уникредит също е 6лв таксата за теглене на суми до 2000лв на каса.

Link to comment
Share on other sites

Едно не съм физическо лице в случая и второ - запомнете тези банки, това са истински клоаки изнудвачи.  За ПИБ знаем по принцип, че е мафиотска каса и е бетер КТБ, та колко требе да си тъп да държиш и леФ там... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че не си физическо лице, но повечето тук сме. Затова не беше коректно да му казваш, че говори глупости и да даваш себе си като пример.

 

Това е тарифата за Юридически лица за теглене на пари на каса в Уникредит.

 

image.png

 

Отново минимум 6лв. Ще предположа, че на другите банки е същото.

Вероятно ползваш някакви преференции или си на пакет, или стари условия.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Ясно е, че не си физическо лице, но повечето тук сме. Затова не беше коректно да му казваш, че говори глупости и да даваш себе си като пример.

 

Това е тарифата за Юридически лица за теглене на пари на каса в Уникредит.

 

image.png

 

Отново минимум 6лв. Ще предположа, че на другите банки е същото.

Вероятно ползваш някакви преференции или си на пакет, или стари условия.


Има едно единствено обяснение да има различни такси за физически лица - ОБИР. Умишлена спекула, и естествено не бих се учудил да има такива простотии. Не че и аз не съм физическо лице, теглещо обаче от фирмената си сметка. 

Link to comment
Share on other sites

Не са различни таксите. 6лв е минимума и за юридическите лица, според тази таблица. Просто лимитът на сумата е по-висок (100 000лв).

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, w00x said:

Не са различни таксите. 6лв е минимума и за юридическите лица, според тази таблица. Просто лимитът на сумата е по-висок (100 000лв).


Виждам че пак плямпаш небивалици и не си в час. Лимити сто хиляди лева БЕЗ ЗАЯВКА га ма няма. Дори със заявка таксите са високи в някои банки. Да не говорим, че в идиотска банка като Уникредит например те карат да ПИШЕШ ОБЯСНЕНИЯ ЗАЩО СИ ТЕГЛИШ ПАРИТЕ (?????!?!?!) Дневните сметкови лимити СТАНДАРТНО са 3000 лева без заявка. Можеш разбира се да изтеглиш и повече, но дори при 3001 лева таксата гони 40 лева (при няма и 4 до 3000). Пак се обаждаш де не требе. Всяка седмица казах тегля пари, понякога повече от веднъж. Тоест 3000 на седмица и това само аз, понеже не съм единствен, теглят се пари и за други неща. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Аз не съм споменал никъде заявки... Ти реши, че имат някаква връзка. В таблицата не пише нищо за заявени или незаявени пари. Пише само таксата за теглене на каса до определена сума и таксата за теглене на каса над тази сума.
Просто цитирам тарифните списъци на банките. Ти отново знаеш по-добре от тях.

 

Ето, чети си. Виждам, че поне на 4 други банки, тарифите са идентични. Обади им се да им кажеш, че са писали глупости и заблуждават хората.

 

image.png

https://www.unicreditbulbank.bg/media/filer_public/b6/89/b6893b99-54bd-4920-a12c-419245aa43f0/ucb-tariff-le-bg-11-01-2022.pdf

 

0.55% от сумата и минимум 6лв ли пише? 0.55% от сумата и минимум 6лв пише.

 

Може да не ти се вярва, но ми е все едно колко пари теглиш седмично от фирмената си сметка и колко такси плащаш.

Коментирах единствено във връзка с поредната неоправдана обида, която отправи към потребител на форума.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...