Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Абе хора на кой филм/сериал soundtrack беше песента Paul.Oakenfold.-.Ready.Steady.Go?!?Ей начи пратиха ми я и не моа са сета и не мога.Ша са застрелям :confused :wir

 

In 2004, Oakenfold's famous song "Ready Steady Go" was reproduced with some Korean lyrics for the movie Collateral, and was included in the film soundtrack. "Ready Steady Go" was also used in Saab commercials, the pilot for the television program Las Vegas, the film The Bourne Identity (during a car chase scene), and the Alias episode "Snowman".

 

 

Мързелчо :devil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

In 2004, Oakenfold's famous song "Ready Steady Go" was reproduced with some Korean lyrics for the movie Collateral, and was included in the film soundtrack. "Ready Steady Go" was also used in Saab commercials, the pilot for the television program Las Vegas, the film The Bourne Identity (during a car chase scene), and the Alias episode "Snowman".

Мързелчо :devil

Олеее мерси.Начи не е истина колко са чудих от къде я знам тая песен :D.За филма Collateral става въпрос ;)

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

Не знам за туша, ама аз редовно си "татуирам" пръстите със сребърни соли. Като се има предвид, че си мия ръцете средно около 30 пъти дневно (от които половината със сапун) и седи около седмица, на друга част на тялото сигурно ще седи поне 2 седмици. В този случай пигментацията се дължи на елементарно сребро, проникнало в кожата. Обаче не съм чувал някой да използва нарочно сребърни соли за правене на временни татуировки. Става нещо такова:

...

 

Тази е на осем дни и вече е избледняла. А и контакта на солите с кожата беше не повече от 10 секунди.

10x много за отделеното време :)

Това ми звучи малко странно със сребърните соли, но не ми пречи да питам :)

Не ти ли става нещо на кожата от тях ?

Link to comment
Share on other sites

...Не ти ли става нещо на кожата от тях ?
Ами не, досега сума пъти съм се цапотил, нямам проблеми. Веднъж даже се наложи да бръкна в такъв разтвор и в резултат ноктите ми дълго бяха силно тъмно-кафяви ;). Понеже епителните клетки се сменят, ама ноктите докато израстнат до светло...
Link to comment
Share on other sites

азда ви питам има ли начин да се заобиколи изискването за оригинален софтуер за офис.смисал мойе ли примерно да имам само фактура за photoshop без действително оригинално копие

Link to comment
Share on other sites

Не разбира се. Ам принципно може всичко стига да не те хванат. Кво ти помага фактура ако има пиратско копие на компа, плюс фалшивата фактура е финансова измама.

Link to comment
Share on other sites

аз доколкото знам дали копието е пиратско или не се съди по това дали има издадена фактура за него

 

Абе по принцип е така, ама предполагам има начин да се разбере и по CD key-a. Да не говорим пък, че ако покажеш фактура обаче въпросния софтуер им го тропнеш на някъв CD-R надписан с маркер "Виндовс ХП" примерно никой няма да ти повярва.

Link to comment
Share on other sites

Абе по принцип е така, ама предполагам има начин да се разбере и по CD key-a. Да не говорим пък, че ако покажеш фактура обаче въпросния софтуер им го тропнеш на някъв CD-R надписан с маркер "Виндовс ХП" примерно никой няма да ти повярва.

От къде на къде някой ще иска да ми гледа диска? Да си гледа работата....

Link to comment
Share on other sites

От къде на къде някой ще иска да ми гледа диска? Да си гледа работата....

На основание на

 

Данъчно-осигурителен кодекс (ДОПК)

 

Чл. 40. (1) При извършване на ревизия или проверка органът по приходите може да предприеме действия за обезпечаване на доказателства чрез опис или чрез изземване с опис на ценни книжа, вещи,документи, книжа и други носители на информация, както и чрез копиране на информация от и на технически носители, даващи възможност за възпроизвеждането й, като вземе необходимите технически мерки за запазване на автентичността й.

(2) В случай че е невъзможно действията по ал. 1 да бъдат извършени своевременно за целите на ревизията или проверката, органът по приходите може да запечата обекта или част от него, само където се намират подлежащите на обезпечаване доказателства, за срок до 48 часа.

 

Чл. 42. (1) В случай че ревизирано или проверявано лице откаже на органа по приходите или на публичния изпълнител да осигури достъп до подлежащ на контрол обект или откаже да представи книжа или други носители на информация, органите по приходите могат да поискат съдействие от органите на Министерството на вътрешните работи, включително за извършване на претърсване или изземване по предвидения за това в Наказателно- процесуалния кодекс ред.

 

Чл. 43. Претърсване и изземване от органите на полицията се допускат, ако при извършване на ревизия или проверка са налице данни, че в подлежащ на контрол обект се намират вещи, книжа или други носители на информация и при данни за укриване на факти и обстоятелства, свързани със:

1. задължения и отговорности за данъци и задължителни осигурителни вноски;

2. нарушения на данъчното и осигурителното законодателство;

3. стоки с неустановен произход.

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли място където евтино могат да ми разкодират Motorola V3x, внесена от чужбина и има ли вариант телефона да не може да бъде разкодиран и защо

Не знам какво разбираш под евтино, но преди известно време ми разкодираха телефона за 7 лв на "Руски", непосредствено преди китайският ресторант, като идваш от "колелото". Има две магазинчета за джи ес ем-и, отиваш в първото, където продават и макети на всякакви колички.

Edited by capone
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми намери прабългарски календар?

 

хелпнете, че майка много се интересува, а нямам никаква идея къде да търся :\

Link to comment
Share on other sites

Аз да ви питам нещо. Защо любовта боли? След няколко дни ще дам и отговова ;)

 

Любовта не боли. Боли раздялата с придобитите през дългото време навици.

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми детски песни някаде ако има по голяма колекция няма да откажа трябва от типа на Врабчетата за 4-5 годишно дете .

Ония в *****.hk не ти ли вършат работа? От главната отиваш на /*BG/Detski.Pesnichki

Link to comment
Share on other sites

Ония в *****.hk не ти ли вършат работа? От главната отиваш на /*BG/Detski.Pesnichki

О човече бях го забравил а аз се рових из фтп да търся къде бяха . Благодаря стават .

Link to comment
Share on other sites

Хора дайте нещо за Вивалди :) .Иам доклад да компирам пак в wikipedia-ta има точно пет реда.Трябва ми кратка биография и списък с най-известните му изпълнения :)

Link to comment
Share on other sites

Къде може да се направи "преглед" за аутизъм, но резултатът да не е отразен в никакви папки и т.н.?

При специалист - психиатър. А ако хлапето наистина е аутист, надали отразяването на диагнозата в "папки" ще да е най-големия проблем.

Edited by mauler
Link to comment
Share on other sites

препоръчайте ми спешно някой добър водопроводчик...моля, моля, моля... :ph34r:

 

Edit:

 

Детски аутизъм

Това заболяване е описано още 1943 г. от детския психиатър Leo Kanner. Аутизмът се характеризира основно с:

 

* липса на контактност, т.е. затвореност в себе си. Това много го приближава до характеристиките на шизофренията и затова често аутизмът се разглежда като форма на шизофрения в ранна детска възраст, при липса на налудни идеи и мисли.

* липса на общуване с поглед, гукане, реч - именно засягането на мисловните способности и специално на символното мислене са причина да не се изгради речева комуникационна способност, а оттук и способността за формиране на налудни идеи и мисли (за да има мисъл, трябва да съществува език).

* недостатъчност на комуникацията, социализацията и символната игра.

 

Самият Каннер характеризира аутизма с два неизменни критерия:

 

* изключителна самотност - невъзможност да се създаде контакт дори и с родителите.

* стремеж към неизменност - характеризира се с поява на тревога при всяка промяна на околната среда.

 

Точната причина за появата на аутизма не е ясна. Разглежда се доста широк кръг от причини като: генетични, усложнения по време на бременността ( напр. рубеола) синдром на West, туберозна склероза и т.н.

 

Лечението на тези деца е трудно и се състои в използването на специални психологични и педагогични подходи за създаване на поведенчески навици и минимално необходима реч за общуване.

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...