Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

В процентно съотношение май моето филтърче ще излезе най-скъпо. Някои си спомнят, че преди няколко месеца пак тука се възмутих как ме разкараха до митницата да си освободя от там едно филтърче за електронна цигара, с дължина 5 сантиметра и цена 50 цента. Ходих в най-голямото задръстване, изгорих 5 лева за бензин, 3 пъти щяха да ми ударят колата, представях пейпал фактури, банкови извлечения (за 50 цента!), накрая си платих магазинажа в митницата, който излезе в пъти над цената на въпросното филтърче и си се прибрах в "прекрасно" настроение вкъщи. :notify:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти си изчаткала тотално...  :grin: 

Кажи ми поне, че са за многократна употреба... 

 

Естествено. Те са твърди. Мият се на чешмата.

Моите бяха в комплект с кутията, не знам тези защо са отделно.

Link to comment
Share on other sites

Моята кутия също има вградени филтри, странна работа....

 

Пламене, теб те знаеме, че си най-зле на митницата... Едва ли има някой по-зле от тебе там...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Мен онази ме мрази - сигурен съм! И постоянно ми следи пратките, за да може със садистично удоволствие да ми прати повиквателна да ходя с все фактури и извлечения да си освобождавам филтърчетата. :CryBaby:  Лошата лелка = :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Какви са тия филтри, че не зацепвам?

 

Прахови - нали имаш вентилатори там...

 

@Midex защо за 50 цента митница? Turn off this option! Nexus 6P Turn off this option!

 

Айде де - питай ги! Аз като ги питах, казаха ми че било на случаен принцип и доста хора като мен се били възмущавали и даже имало по-тежки случаи като някакво момиче, дето се разкарало от Асеновград до тук, за да си плати магазинажа и да си освободи едни ваденки-татуировки на стойност 20 цента (май толкова били).

Link to comment
Share on other sites

Е какво означава случаен принцип? До колкото знам има държави, от където типове стока се таксува по процент от цената. На случаен принцип означава ли, че може и да не се таксува такава стока? Или да се таксува стока, която не подлежи на обмитяване?

 

Turn off this option! Nexus 6P Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Смятай ще запаля пратката демонстративно на гишето. Без да ми мигне окото. И без да платя стотинка. 

А при тебе никакъв случаен случай няма... Твоя случай е точно тоя (извинявам се за лошия запис):

https://www.youtube.com/watch?v=hR5iKcU41cU

 

Link to comment
Share on other sites

Е какво означава случаен принцип? До колкото знам има държави, от където типове стока се таксува по процент от цената. На случаен принцип означава ли, че може и да не се таксува такава стока? Или да се таксува стока, която не подлежи на обмитяване?

 

Случаен значи случаен - хващат на око някаква пратка дето им се вижда съмнителна (моята беше в едно пакетче от най-малките, с декларирана стойност $0.50 от популярен китайски сайт и тегло на цялото пакетче от 20-тина грама), отделят я и я пращат в локалната митница клиентът да доказва с фактури и извлечения, че пратката наистина е 50 цента. И след като той докаже с документите, те не му я обмитяват, не му взимат ДДС, но пък тутакси му слагат задължителния магазинаж от 3.50, от който няма измъкване. И накрая ти остават само нервите и разкарванията дотам и обратно за нещо, за което реално не би трябвало да те разкарват.

 

Едит: Намерих си снимките от "приключението" (цък, цък, цък). Всъщност не са били щатски центове, а евроцентове, ама все тая - филтърчето си е 26 грама и продължава да си струва центове.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Не знаех, че съществува такава практика. Ще го имам в предвид за в бъдеще, т. к. не рядко пазарувам. В тая връзка поръчал съм едни vr очила и писах на продавача да маркира като подарък. Върши ли работа?

 

Turn off this option! Nexus 6P Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Не знаех, че съществува такава практика. Ще го имам в предвид за в бъдеще, т. к. не рядко пазарувам. В тая връзка поръчал съм едни vr очила и писах на продавача да маркира като подарък. Върши ли работа? Turn off this option! Nexus 6P Turn off this option!

 

Не.

Link to comment
Share on other sites

Получавам какви ли не пратки по пощата от леля ми - така и един път не ги побараха. Често вътре има неща на стойност 150-200$. Става вече 20 години един пакет не е пипнат. Отивам си в клон 2, взимам си пакета и чао. Единствено лани едни лекарства за баба ми така и не пристигнаха, но то беше силно логично...  

Link to comment
Share on other sites

Откъде ги праща леля ти? В рамките на ЕС било по-малко вероятно да се задържи пратка. Моята идва от ЮАР, което сигурно автоматично я прави суспишус :)

Link to comment
Share on other sites

Кое е по-правилно да използвам за плитка( на коса)?

Bride или tile. Или може и двете.

 

Аз лично бих използвал tail...или евентуално queue (според изречението).

Link to comment
Share on other sites

Кое е по-правилно да използвам за плитка( на коса)?

Bride или tile. Или може и двете.

 

Зависи дали косата е сплетена или не.

 

А думите, които си написал - и двете са грешни. :D

 

Първото означава "булка", а второто означава "плочка". :D

Link to comment
Share on other sites

Всъщност сега като направих сверка с речника, наистина няма tail, но пък има plait или braid, а ако плитката е фалшива - switch.

 

П.П. А иначе коя дума какво означава в английския език...е нещо доста относително. Говорили сме си за богатството на различните езици, но точно пък в английския, една единствена дума те могат да употребят за 101 неща и значения, така че май само те си знаят кое е най-правилно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Зависи дали косата е сплетена или не.

 

А думите, които си написал - и двете са грешни. :D

 

Първото означава "булка", а второто означава "плочка". :D

Объркал се е човека, защото думата за плитка е braid и е твърде подобна на bride (булка). Но иначе зависи от плитката де, ако е тип конска опашка е ponytail. :)

 

 

ПП. Към мисира пуснал горната снимка - не смея да си помисля какви сайтове посещаваш, щом си успял да извадиш това. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ПП. Към мисира пуснал горната снимка - не смея да си помисля какви сайтове посещаваш, щом си успял да извадиш това. :lol:

 

Аз обаче знам, защото имам оригинала на снимката. :effemine3:  :lol:

viden all.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...