Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

За банка да! Ако питаш ще съм ти много благодарен :) Питай и дали работа или търговска дейност в чужбина важи :)

а защо не идат 5 човека на екскурзия за по 100 лева пътни и да се приберат с по 10 бона кеш. Няма банки, няма обявяване, няма дявол.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За банка да! Ако питаш ще съм ти много благодарен :) Питай и дали работа или търговска дейност в чужбина важи :)

Последна информация май 2016. Ако се внасят на каса пари над 10 000лв се попълва декларация за произход на парите там може да се пише от работа в чужбина. Вече нямам информация кой и какво прави с тази декларация, но се попълва в банката. Ако се внасят чрез банков превод пари над 30 000лв се попълва такава декларация за произход на парите.

Вече ти си избирай как да подходиш или потърси познат за актуална информация от банка.

Link to comment
Share on other sites

Някаква отстъпка за камерите ФОСКАМ ползва ли се от форума ;) ??

 

По-нататък ще пусна някой код за постоянна отстъпка за членове на форума.

 

Канеше се да го направи, ама нали няма много интерес по темата и вероятно затова все още не го е направил...ще му пусна едно напомняне...

Link to comment
Share on other sites

а защо не идат 5 човека на екскурзия за по 100 лева пътни и да се приберат с по 10 бона кеш. Няма банки, няма обявяване, няма дявол.

Парите не са незаконно придобити, пък щом по банка е до 30 к не виждам смисъл :)

 

Последна информация май 2016. Ако се внасят на каса пари над 10 000лв се попълва декларация за произход на парите там може да се пише от работа в чужбина. Вече нямам информация кой и какво прави с тази декларация, но се попълва в банката. Ако се внасят чрез банков превод пари над 30 000лв се попълва такава декларация за произход на парите.

Вече ти си избирай как да подходиш или потърси познат за актуална информация от банка.

Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Цяла седмица търся лесен начин да прехвърля един google account към друг такъв, т.к. вече не ми харесва създаденият преди години username. Проблемът е, че прекалено много съм обвързан с него. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и намерил ли е решение?

 

Около събота пазара имаше една дерматологична клиника — читава ли е? Имам един кожен въпрос и се чудя дали да питам там

Link to comment
Share on other sites

Около събота пазара имаше една дерматологична клиника — читава ли е? Имам един кожен въпрос и се чудя дали да питам там

Ако говориш за Кожно-Венерическия диспансер д-р Денка Костадинова.

Работи със здравна каса или частен преглед 20лв плаща се в ляво до входа има каса. Миналата година съм ходил при нея за диагностика и съм доволен.

 

ЕДИТ: vikktorpenchev

Аз и някои бивши колеги сме ходили при д-р Денка Костадинова.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Има ли някой конкретен доктор/ка, който/която може да препоръчаш или който се случи на смяна?

 

Има ли друго място, което някой може да сподели и имат опит, за преглед на кожа?

Link to comment
Share on other sites

Имахме ли юристи?
За блокарана банкова карта от кол центъра на банката искат ЕГН и лична карта за индентификация. Това законо съобразно ли е?

Link to comment
Share on other sites

Според мен колегата не е разбрал-предполагам,че трябва да иде в офис на банката и да оправи на място проблема като естествено представи лична карта.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Мисля,че единствено на място в банката се оправя проблема-иначе какво става ако портфейла с лична карта и банкови карти е попаднал в чужди ръце?

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че не е разбрал - просто е е обадил за блокирана карта (или глътната от банкомат...не е уточнил...) и нали се сещаш, че от колцентъра няма как да му видят физиономията или пък да приложат психолигически похвати и така да разберат, че той е собственикът на картата...та, затова е най-логично да поискат да се удостовери с ЕГН и лична карта. Разбира се и това не им дава гаранция, че той е собственикът, понеже някой може да е задигнал и двете карти, но по протокол те са длъжни да поискат идентификацията.

Link to comment
Share on other sites

Мисля,че единствено на място в банката се оправя проблема-иначе какво става ако портфейла с лична карта и банкови карти е попаднал в чужди ръце?

 

Значи дали ти ще се обадиш да блокираш картата поради някаква причина или те са ти блокирали картата поради някаква причина (както на мен ТРИ пъти вече за "съмнителни операции"), все е редно да се легитимираш. Ама напълно в реда на нещата е. Дали ще ходиш на крака е вече условност според банката и съответния проблем. 

Link to comment
Share on other sites

Блокирана банкова карта, тъй като съм теглил от банкомат с скимиращо уствойство ( Уникредит АТМ външния на Кауфланда в Смирненски).
Получавам съобщение, че е блокирана картата и трябва да се обадя или на кол центъра или да ида в клон на банката. Обаждам се на кол центъра свързвам се с сътрудник и той иска ЕГН и номер на лична карта. 
Много правилно съм си разбрал и се занимавам още с глупостите на Уникредит. Картата и сметката са ми в Уникреди и АТМ, който е бил компроментиран е на Уникредит.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

В ПИБ има кодова дума, която сам си избрах и която ми искат при такива ситуации редом с останалите данни. Пък и по телефона има само ограничен набор от операции, които могат да се извършат. Не е проблем, дори и някой да е откраднал и двете карти. Кой краде дебитна карта и се обажда в банката да я блокира? :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...