Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не за друго, ми щото преди 2 месеца ги питах за нещо, където пишеше, че го имат, и се оказа, че трябва да чакам 2 дена. Ако ще чакам 2 дена, няма да го поръчвам от там, сещаш ли се защо :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защо от топлата вода излиза пара под голямо налягане?

Ако говориш вкъщи топлата вода веднага прегледай бойлера или го изключи! 

Знам за случай преди години несработили защити против прегряване и отворено кранче на топлава вода спасило положението. 

Link to comment
Share on other sites

Изключих го.

На възратния клапан илиза само вода, но когато пусна топлата вода някак си излиза под голямо наляганя топла вода и пара.

Link to comment
Share on other sites

Изключих го.

На възратния клапан илиза само вода, но когато пусна топлата вода някак си излиза под голямо наляганя топла вода и пара.

Сменяй му терморегулатора ;)

Link to comment
Share on other sites

Изключих го.

На възратния клапан илиза само вода, но когато пусна топлата вода някак си излиза под голямо наляганя топла вода и пара.

На коя фирма е ?

Ако е в гаранция им се обаждай да идват. Ако не  е в гаранция пак може да им се обадиш, но трябва да питаш какъв им е ценоразписа.

По спомен беше на квартира може да се чуеш с хазяина и да му обясниш.

Link to comment
Share on other sites

Преди това обаче му смени шибания терморегулатор! Струва някакви левчета и е работа за пет минути.

 

П.п. Ако ти се живее, де...

Link to comment
Share on other sites

Преди това обаче му смени шибания терморегулатор! Струва някакви левчета и е работа за пет минути.

 

П.п. Ако ти се живее, де...

 

:lol: :lol: :lol: :lol: 

 

Но да, толкова струва...и Галицин е много прав...

Link to comment
Share on other sites

На квартирата съм, да.

На Елдом Инвест е.

 

Мисля да изчакам да изстине изцяло и да го пусна пак.

 

Младеж, 15 лева е един регулатор, има го във всяка железария. Свали стария и иди с него, защото е възможно да имаш парен котел в къщата в момента. И буфне ли ще стане "весело". Като ти говори Галин е добре да слушаш. А тук нещата са наистина много сериозни. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви за съветите. 

 

Консулирах се и с още лица на място. Вероятно не съм обяснил правилно и човека като видя каза, че е ОК.

 

Едит: 

@RaptoR благодаря за комплимента.

Edited by dRiNKiN_pARk
Link to comment
Share on other sites

Момци, имам тежкото подозрение, че ледена каша е запушила смукателя на горивната ми помпа. В резервоара имам около 15-20 литра нафта, но звукът от помпата рязко се повиши, и въпреки, че стартерът си върти нормално, двигателят не ще и да прекашля. Някакви идеи какво може да се направи по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Вестници и топла вода...на краставичар краставици май се опитваш да продаваш? :P
Все едно да му препоръчаш да си смени колата с бензинова...;)

Link to comment
Share on other sites

Такава глупост не бих направил, но пък и мисля ясно показах, че се шегувам. Нещо не виждам конструктивно положение от тебе, а моята кола пали от първия опит между другото. Вчера ми беше много по-трудно да вляза в нея - всичко беше вкочанено и залепнало след над 48 часа отвън.

Link to comment
Share on other sites

Тя и моята си пали иначе от четвърт, въпреки, че е уличница. Гадоста май стана преди два дена, когато ми се наложи да заредя дизел на една селска бензиностанция.

Link to comment
Share on other sites

Тя и моята си пали иначе от четвърт, въпреки, че е уличница. Гадоста май стана преди два дена, когато ми се наложи да заредя дизел на една селска бензиностанция.

 

Е те тука си се заклал. Аз щях да те питам да не си слагал бълвоч, но бях сигурен, че и ти като мен не би направил подобно нещо... 

 

Като гледам днес няма да отмръзне... Майтапа настрана - освен леко с топла вода, не се сещам как да го стопиш. Туй е интересен казус - какво друго може да се направи освен да чакаш пролетта? :shy:   

Link to comment
Share on other sites

Е те тука си се заклал. Аз щях да те питам да не си слагал бълвоч, но бях сигурен, че и ти като мен не би направил подобно нещо... 

 

Като гледам днес няма да отмръзне... Майтапа настрана - освен леко с топла вода, не се сещам как да го стопиш. Туй е интересен казус - какво друго може да се направи освен да чакаш пролетта? :shy:   

Виж ся, Сър Мисир. Алтернативата беше да закъсам за гориво междуградско в силен снеговалеж при това. А не съм обърнал внимание на горивото, понеже свръхскоростно ми се наложи да ходя да спасявам стоката си от един баталясал обект. Която стока на всичкото отгоре се оказа записана и подписана като част от гаранция за някакви задължения, въпреки, че не ми е изплатена. Както и да е. Спасих си стоката, но се наложи да зареждам на селска бензинджийница.

А колкото до другото... Ти правиш ли разлика между горивна помпа и гориво нагнетателна помпа? Щото едното е на видно място под капака, а другото е потопено в резервоара. И понеже колата е товаро-пътнически пикап, достъпа до второто е само от долу. Та ми е интересно как ще се приложи методът с топлата водичка в този случай.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ми кажи че говориш за сондата бе, мисир. Дано не си я затлачил, защото съм свалял резервоар заради такова нещо - ужас беше. Някой "умник" беше излъгал дядо ми с "мноу хубаа" евтина нафта, та разглобявах цялата задна част на колата заради тая "мъдрост". От 8 камери една пропускаше леко... 

Link to comment
Share on other sites

Момци, имам тежкото подозрение, че ледена каша е запушила смукателя на горивната ми помпа. В резервоара имам около 15-20 литра нафта, но звукът от помпата рязко се повиши, и въпреки, че стартерът си върти нормално, двигателят не ще и да прекашля. Някакви идеи какво може да се направи по въпроса?

 

Силно вероятно е да имаш доволно леден бълвоч на филтъра на горвината помпа. Или е това или скапана помпа, като второто е слабо вероятно.

 

Вариант е да сипеш добавка против замръзване (12-15лв от произволна бензионостанция) и да долееш с хубава нафта. Можеш дори да подържиш малко нафтата на топло, та да вдигне температурата, а не директно от бензиностанцията, умряла от студ.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Не знам каква е нафтата, която е сипал Галицин, но се убедих в качеството на нафтата, която продават срещу КЦМ. По стечение на обстоятелствата, колата беше на страхотно течение, на минус 22 градуса. Честно казано, чел какво ли не по форумите за нафтата, лайната в нея и прочее, имах силни притеснения, относно това, дали изобщо ще запаля сутринта. Е, запали, при това без всякакво замисляне, зачудване, прикашляне и т.н. В същото време, мой приятел, заредил от ОМВ, чака по-добри и топли дни, защото при него всичко е кочан.

Галицин, нека те дръпнат до някой гараж, където да я оставиш малко да отпусне и ще запали.

Link to comment
Share on other sites

Добавка против желиране на нафтата, добавена постфактум не върши работа. Решението е топъл гараж и после добавка.
Галине, ако ти трябва добавка  Bardahl BDC, свиркай да ти дам.

Лъки, в оная нафта слагат отделно добавка Gold Eagle.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Аз съм бил винаги върл противник на добавките. До днес не съм ползвал и нямам намерение да почвам. 

 

Цал живот зареждам от ЕКО и Лукойл ЕДИНСТВЕНО и до момента проблем с гориво не съм имал. Примери за -27 радуса, миналата година на Копривките пак -20 и т.н. и т.н. - винаги паля от първия път. Да не запаля от раз може да е само и единствено от проблем с акумулатора. 

Link to comment
Share on other sites

Както и да е... Проблемът се реши. Яко разклащане на колата от мен и двама помощари, пратени ми от Бай Бончо (а.к.а. Бай Мангал - изключително читав човек, ако и да е от цветнокожите). Смукателят взе, че отпуши, после с мръсна газ до първата бевзинджийница на Петрол, 'фани тия допълнителни 20 литра читава нафта и два литра бензин... и бабата пак започна да пали от четвърт и да тиктака като швейцарски часовник :)

Ама аз съм си за ебане, щот хубаво си имам навика да не допускам резервоара ми да пада под наполовина (предвид това, че често се случва да се изнеса като бит педераст и да не знам кога ще се прибера). Ама този път сам се наиграх заради малоумието си......

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...