Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Отворено е само на телефона на майка ми, та аз лично не съм го барал меча :D Въпросът ми беше ако има някой по-запознат с тези вируси дали трябва да и правя нещо телефона и дали (най-вероятно и според мен) е опасно да се включва в PC-та?

Не чети "съвети" на хора които и идея си нямат от темата и изобщо IT като цяло. Въпросните вируси заразяват само компютри с Windows. Няма му нищо на телефона, бъди спокоен. Има други вируси за телефони, но този не е такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Видене, моля ти се, придържай се към бирата и Maxton :lol:

 

Телефона и компютъра ползват коренно различни операционни системи, с коренно различни типове файлови системи, с коренно различно ядро... Ако изпълнимия файл, който е свален от пощата е изтрит от телефона - шанса да се прецака компа е сравним с шанса Бирен да даде компетентен IT съвет. Т'ва... изпълним файл, който да зарази едновременно и win и linux базирана OS, каквато е android (предполагам е андроид) е невиждано до момента чудо. Щото това трбява да стане, за да "прескочи" сам на компа, че и да се самоактивира.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Нещо различно ли съм казал? 

 

Трябва ли на вас точно да обяснявам как едно файлче може да даде на отсрещния всичко, възползвайки се от неграмотността на получателя? И ви пИкам на знанията и професията ако не знаете как се прави. 

 

Опа - забравих, че вие знаете и сте писали полученият файл..... 

 

А, да - казва се MAXTHON - за балъците туй ....

Link to comment
Share on other sites

Майка ми днес е получила от спам от Радомир Стоянов - Принудително изпълнение за повече информация отворете прикачения файл! Отворила го е на телефона си и се е опитала да отвори и прикачения файл, но не се е отворил. Аз я спрях да го отваря на компютъра и сега чета, че това е писмо с криптовируса! Въпросът ми е сега телефона и ако се включи в PC-то може ли да го зарази след като е свалян и отварян на него прикачения файл???

 

Не. Този вирус не се прехвърля от едно устройство на друго по какъвто и да е начин.

 

Видене, моля ти се, придържай се към бирата и Maxton :lol:

 

Телефона и компютъра ползват коренно различни операционни системи, с коренно различни типове файлови системи, с коренно различно ядро... Ако изпълнимия файл, който е свален от пощата е изтрит от телефона - шанса да се прецака компа е сравним с шанса Бирен да даде компетентен IT съвет. Т'ва... изпълним файл, който да зарази едновременно и win и linux базирана OS, каквато е android (предполагам е андроид) е невиждано до момента чудо. Щото това трбява да стане, за да "прескочи" сам на компа, че и да се самоактивира.

 

Бъркаш се. Устройствата може да са различни, но имат много допирни точки, докато съществуват заедно в едно домакинство/мрежа.

 

А ако вируса на Андроид знае, че рано или късно телефона ще се върже към PC с Уиндоус, а от там автоматично ще се разпознае като устройство или флаш памет и това ще даде възможност да се активира Autorun-а прикачен към устройството? :)

 

Освен това, има инфекции, които с един Win executable заразяват и Уиндоуса и рутера по мрежата.

Има и такива, които през Андроид-а и връзката по Wi-Fi - заразяват рутера в мрежата. От там при посещаване на зададените във фалшивия DNS адреси, компютъра отваря определена страница, която зарежда един хакнат скрипт през неъпдейтнатия браузър/плъгин и инфектира PC-то с произволна инфекция.

 

Не виждам защо да няма такива, които през Андроид да седят и да чакат.

Link to comment
Share on other sites

А ако вируса на Андроид знае, че рано или късно телефона ще се върже към PC с Уиндоус, а от там автоматично ще се разпознае като устройство или флаш памет и това ще даде възможност да се активира Autorun-а прикачен към устройството?

Да де, но това означава, че трябва да има изпълним файл, който да работи под linux, който да трансферира файл, работещ под windows и да успее да го активира. Което... не че е невъзможно, ама е доста малко вероятно и не мисля, че някой ще си даде такъв зор да пише и компилира неща за различни операционни системи, при наличието на толкова по-лесни жертви.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Нещо различно ли съм казал? 

 

Трябва ли на вас точно да обяснявам как едно файлче може да даде на отсрещния всичко, възползвайки се от неграмотността на получателя? И ви пИкам на знанията и професията ако не знаете как се прави. 

 

Опа - забравих, че вие знаете и сте писали полученият файл..... 

 

А, да - казва се MAXTHON - за балъците туй ....

От IT, телефони и технологии разбираш по - малко отколкото тия двете разбират от медицина:

 

https://www.facebook.com/science.and.critical.thinking/videos/1338273929527235/?autoplay_reason=gatekeeper&video_container_type=0&video_creator_product_type=2&app_id=2392950137&live_video_guests=0

Link to comment
Share on other sites

Кой е знаел, че на практика един паразит ще покаже, че Ангел е по-голям от палячовците  :laughing:

 

ЕДИТ: Нямам никакви претенции да разбирам - гледал съм попара сърбана обаче, палячо. 

Link to comment
Share on other sites

Да де, но това означава, че трябва да има изпълним файл, който да работи под linux, който да трансферира файл, работещ под windows и да успее да го активира. Което... не че е невъзможно, ама е доста малко вероятно и не мисля, че някой ще си даде такъв зор да пише и компилира неща за различни операционни системи, при наличието на толкова по-лесни жертви.

 

Не ме разбра. Той вируса си прави инфекцията на Андроид телефона и създава допълнително един autorun.inf (или нещо друго, което Windows пуска по подразбиране стига да е налично), заедно с един dll или exe. Не е нужно файла да е формат, изпълним под Андроид.

 

Варианта с DNS-а също е там. DNS-а е общ и за всяко едно устройство, без значение от операционната система.

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбра. Той вируса си прави инфекцията на Андроид телефона и създава допълнително един autorun.inf (или нещо друго, което Windows пуска по подразбиране стига да е налично), заедно с един dll или exe. Не е нужно файла да е формат, изпълним под Андроид.

 

Варианта с DNS-а също е там. DNS-а е общ и за всяко едно устройство, без значение от операционната система.

 

Чакай ся - тия са уникуми - падни на колене. 

Link to comment
Share on other sites

Кой е знаел, че на практика един паразит ще покаже, че Ангел е по-голям от палячовците  :laughing:

 

ЕДИТ: Нямам никакви претенции да разбирам - гледал съм попара сърбана обаче, палячо.

Както ти казах, най - добре си пий Арниката. По - добра е от Пиринското и смятам е точно като за теб.

 

Не ме разбра. Той вируса си прави инфекцията на Андроид телефона и създава допълнително един autorun.inf (или нещо друго, което Windows пуска по подразбиране стига да е налично), заедно с един dll или exe. Не е нужно файла да е формат, изпълним под Андроид.

 

Варианта с DNS-а също е там. DNS-а е общ и за всяко едно устройство, без значение от операционната система.

Въпросният вирус който се разпространява не е вирус за андроид. Заразява Windows-и само. Това което Antares обяснява е, че няма как с един файл да заразиш всякакви операционни системи. Винаги е насочен към една OS в началото. После когато въпросната OS е заразена е съвсем друга тема какво друго може да направи. Не съществува вирус който с 1 файл да може да порази всякакви OS. Обясни го на "специалиста" и "разбирача от всичко", че той не вдява за какво става въпрос.
Link to comment
Share on other sites

autorun.inf работеше, когато storage на телефона функционираше като външен носител (external storage). От доста време насам андроидите ползват MTP протокол, който функционира по коренно различен начин и не знам да чете подобни файлове (виж тук).

Link to comment
Share on other sites

autorun.inf работеше, когато storage на телефона функционираше като външен носител (external storage). От доста време насам андроидите ползват MTP протокол, който функционира по коренно различен начин и не знам да чете подобни файлове (виж тук).

 

А ако телефона не е с Android 6.0+? Можеш да поглееднеш графиката, какъв процент от Андроид устройствата са над Андроид 6.0. Освен това, autorun.inf беше просто елементарен пример. Има много места, за които аз и ти не сме чували, които Windows-а зарежда автоматично при определени сценарии.

Link to comment
Share on other sites

Ако намериш Linux машина - няма да има проблеми :)

 

Друг вариант ("малко" повече играчка) е да направиш виртуална машина с VirtualBox примерно, да ѝ сложиш Windows и да гледаш резултатите :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

SKIL Energy Line с промоция е под 100 и е перфектен ако са останали вече де

Хм, не изглежда зле, но това че няма батерия и е само на кабел малко ме притеснява... Ще почета малко повече за тази марка У нетЯ. 10q пичуи.

Link to comment
Share on other sites

Аз повече за батерия пари не давам. По никакъв начин не мога да ги оправдая. Ако по цял ден бъзгаш с винтоверта - може, но за хоби изпълнения - никакъв смисъл. Убедих се от опит. Батериите работиш не работиш си заминават, а замяната им е обикновено колкото винтоверта. Откакто си взех тоя СКИЛ съм безкрайно доволен. Машината е отлична във всяко отношение, а дългият кабел е просто уникално удобен. 

Link to comment
Share on other sites

И това редовна цена ли му е или е промо някакво... Щото мисля да си закупя един, ама дали ще имам време да отида до края на седмицата.

Link to comment
Share on other sites

Беше промо ама май се задържа. Аз имам отстъпки в Киров и го взех по-надолу даже ама беше преди година, може би повече. Тогава се продаваше официално над 100. 

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Ааа откъде мога да купя детски колички, ама нещо готино. Малката нещо се заиграва с едни колички от Lego, та искам да ѝ купя някакви други, ама не боклуците от малките магазини.

Link to comment
Share on other sites

Дъщеря ми има сериозна колекция Мачбокс вече... Ако пък решиш да трошиш пари, винаги има Бураго. Метро, Джъмбо, Хиполенд, има ги почти навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Където са играчките за момчета, естествено. Там изборът е малко по-тънък от Джъмбо, но става. А и Хиполенд е отсреща, дето се вика. 

Link to comment
Share on other sites

До бутилките, никъде няма колички!!!

 

В дясно от входа до стената. Там, където нареждат коледните украси и градинските мебели и аксесоари.

Link to comment
Share on other sites

Помня, че многократно е питано и отговаряно, но не можах да открия нито един резултат - трябва ми елементарна програмка за компресиране на видео. Намерих една DamnVid portable, обаче вградените пресети не ми вършат работа и няма опции за настройки.

 

Edit:

plameni, on 21 Jan 2017 - 10:56, said:

SUPER ©

Може да се ползва и като елементарна, и като доста сложна.

 

Благодаря!

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...