Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Отворих един линк, който изглеждаше като вирус, но пък пишеш google https и го отворих от телефона. А в телефона имам доста пароли... има ли от какво да се притеснявам.

 

Някакво вирусче ми излезна при проверката.

Fortinet Phishing site

 

НЕ ГО ОТВАРЯЙТЕ !!!

https://www.google.com/url?sa=t&url=%68%74%74%70%3A%2F%2F%61%64%6E%61%6E%62%6F%73%74%61%6E%2E%72%75&usg=AFQjCNEK7CCK2Og5zsbJaGx34Cut10cVYw&slobs#rotywud

 

Мисълта ми е ще го бъде ли айфона? И изобщо те по- добре ли бяха защитени от андроид спрямо такива атаки?

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Никой не е защитен от такива атаки. :) Просто Епъл по-бързо го оправят, защото имат по-голям контрол над всичките устройства.

Няма как да се знае какво се случва. Паролите ти как са запазени? В браузъра или имаш допълнително приложение?

Link to comment
Share on other sites

Никой не е защитен от такива атаки. :) Просто Епъл по-бързо го оправят, защото имат по-голям контрол над всичките устройства.

Няма как да се знае какво се случва. Паролите ти как са запазени? В браузъра или имаш допълнително приложение?

В браузъра и имам бележи важни :D

Link to comment
Share on other sites

Ако в момента ми попадне някой от правещите скапания боклук dropbox, ще го разфасовам парче по парче, като след като го накарам да изяде кайсиите си сурови на финала ще извадя очите му и ще нахраня гущерите си с тях...

 

Има ли някой понятие как може човек да свали цяла директория или да селектира файлове, които да свали и изобщо може ли нещо като хората да направи тоя боклук? От download - direct download всичко приключва с error БЕЗ да се обяснява какъв е той. 

Link to comment
Share on other sites

Не ми е известно кои са разработчиците, така че не мога да помогна по първата точка;

 

По втората — мисля, че можеш да добавиш цялата папка към твоята, което ще направи копие на твоят хард. От там пък можеш да избереш файл по файл.


p.s.

качих една папка в public фолдера от там като натисна "open" и ми я отваря направо в C:\Users\<username>\Dropbox\Public\ и мога да си я влача навсякъде по харда

Link to comment
Share on other sites

Не ми е известно кои са разработчиците, така че не мога да помогна по първата точка;

 

По втората — мисля, че можеш да добавиш цялата папка към твоята, което ще направи копие на твоят хард. От там пък можеш да избереш файл по файл.

p.s.

качих една папка в public фолдера от там като натисна "open" и ми я отваря направо в C:\Users\\Dropbox\Public\ и мога да си я влача навсякъде по харда

 

 

Говорим за хиляди снимки от по 10 мб, от които ми трябват може би няма и 100. Никакво намерение нямам да ги слагам на харда си. 

Link to comment
Share on other sites

Ако в момента ми попадне някой от правещите скапания боклук dropbox, ще го разфасовам парче по парче, като след като го накарам да изяде кайсиите си сурови на финала ще извадя очите му и ще нахраня гущерите си с тях...

 

Има ли някой понятие как може човек да свали цяла директория или да селектира файлове, които да свали и изобщо може ли нещо като хората да направи тоя боклук? От download - direct download всичко приключва с error БЕЗ да се обяснява какъв е той. 

 

Пробва ли от сайта? Десен бутон на папката - Download.

 

По едно време имаше ограничение на Download-а ако не си с платен акаунт. Можеше да се сваля само по 1 файл на веднъж. Възможно е да те ограничава по тоя параграф ако използваш приложение, но да не ти го казва и направо да дава грешка.

 

Няколко файла се избират като в Windows. Със Shift или CTRL.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Всичко това е пробвано преди да стигна дотам да побеснея. Нищо не става. Мога да отварям снимките една по една и тогава се свалят. Става въпрос за споделени албуми. Явно си е в мрежата, тъй като са на адрес https://www.dropbox.com/sh/rxcclpl4хххххххххххххххххх

Link to comment
Share on other sites

Не съм използвал до сега фирмите, които организират групажи от UK до Пловдив.
Някой да ми препоръча коя да използвам? Нещо изпробвано. Трябват ми 3 много малки неща, просто не доставят директно до БГ.

Link to comment
Share on other sites

Не съм използвал до сега фирмите, които организират групажи от UK до Пловдив.

Някой да ми препоръча коя да използвам? Нещо изпробвано. Трябват ми 3 много малки неща, просто не доставят директно до БГ.

https://www.uktobg.com/

От много време ги ползвам. Стотици пратки са ми доставили. До момента не е имало дори и малък проблем.

Link to comment
Share on other sites

Сайта им изглежда най-представително, но офиса им е много далеч. Резервен вариант ще са ми ако другите не са надеждни.

 

Някакви отзиви за Gabco? Виждам, че имат офис на центъра.

Link to comment
Share on other sites

Понеже съм абсолютно бос, та ще задам един лаЙкски въпрос.

Има ли някакъв начин да си доставя тези батерии, при условие, че нито Амазон, нито Ибей ги доставят до България?

https://www.amazon.com/dp/B01M5J590J/ref=nav_timeline_asin?_encoding=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Сайта им изглежда най-представително, но офиса им е много далеч. Резервен вариант ще са ми ако другите не са надеждни.

Офиса ти е супер удобен, но с кола. И не е толкова далече. От вас до там си за няколко минути. Място за паркиране има колкото искаш. 

 

Понеже съм абсолютно бос, та ще задам един лаЙкски въпрос.

Има ли някакъв начин да си доставя тези батерии, при условие, че нито Амазон, нито Ибей ги доставят до България?

https://www.amazon.com/dp/B01M5J590J/ref=nav_timeline_asin?_encoding=UTF8&psc=1

Сега нямам време, но утре ще се постарая да ти ги намеря.
Link to comment
Share on other sites

Офиса ти е супер удобен, но с кола. И не е толкова далече. От вас до там си за няколко минути. Място за паркиране има колкото искаш. 

 

Сега нямам време, но утре ще се постарая да ти ги намеря.

Задължен ще съм ти за което. Но трябва да бъдат именно хайджест капасити.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Иване, нещо?

Тези батерии са от американски производител. Дали ги правят там е друга тема. Дори в техният им сайт ги няма... Единствено в Амазон. До никакви адреси не доставят. Вариант е да се мине с фирма която доставя пратки от щатите. Не мога да ти препоръчам обаче ния. Иначе са на принципа на който действат и uktobg.com и останалите фирми. Поръчваш до техният адрес и те после доставят до Бг. Има и директно американски фирми които извършват подобна услуга.
Link to comment
Share on other sites

....нито Ибей ги доставят до България?

https://www.amazon.com/dp/B01M5J590J/ref=nav_timeline_asin?_encoding=UTF8&psc=1

 

Това пък къде точно го прочете? :online2long: ...2 бр. пак от Щатите, пак 2100 mAh, само дето на батериите пише Made in China, но доколкото виждам и на амазонските пише същото...

 

HQRP® 2-Pack Replacement Battery;

    Battery Voltage: 3.6V;

    Battery Capacity: 2100mAh;

    Battery Type: Ni-Mh;

    200 Days warranty!

 

$22.95 + $7.95 Economy Int'l Shipping To Bulgaria

Link to comment
Share on other sites

 

Това пък къде точно го прочете? :online2long: ...2 бр. пак от Щатите, пак 2100 mAh, само дето на батериите пише Made in China, но доколкото виждам и на амазонските пише същото...

 

ти пък това къде го видя? Щото аз на всякъде виждам още на заглавната страница на продукта -

Shipping:

Does not ship to Bulgaria | See details

Link to comment
Share on other sites

Баси...откъде го изкопа това - сигурно е единственият, който не доставя до BG. Аз видях поне 20, които доставят тези батерии до цял свят, вкл. и до BG, но ако почерпиш, ще ти дам само най-изгодната оферта за 2 бр. батерии...не че не мога и да те поовътря малко с по-скъпа оферта, ама пусто си мой човек... :D

Link to comment
Share on other sites

ти пък това къде го видя? Щото аз на всякъде виждам още на заглавната страница на продукта -

Shipping:

Does not ship to Bulgaria | See details

Тези са различни от онези които беше посочил в Амазон. Аз помислих, че искаш тях конкретно...

http://www.ebay.com/itm/BATTERIE-2100mAh-pour-BLACK-DECKER-VP110-S100-S110-/191916434072?hash=item2caf1c6298:g:NvcAAOSwEjFXfhQ3

Не е много приятна цената, но доставят до Бг. До колкото виждам е за една батерия цената.

 

edit:

http://www.ebay.com/itm/GPK-systems-Battery-2100-mAh-For-Black-Decker-3-6V-VersaPak-VP-100-110-143-/270846374132?hash=item3f0fb3b0f4:g:NnkAAOxyYYlRpktP

Тези също стават. Мога да ти съдесйтвам да няма мито и ддс. Като се сложи обаче 17$ доставка за две бройки и не знам дали не си струва направо от тези от Франция да се поръча.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...