Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Вчера явно са ми изгорели двата HDMI входа на телевизора, а гаранцията изтече миналия месец... Те предполагам могат да се сменят, някой може ли да ми даде телефон на техник?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е как така и двата? Ти какво си правил, че да ги опукаш и двата?

Абсолютно нищо. Аз даже не го гледам този телевизор, просто вчера го включвам и няма звук мислех, че е от приемника извиках съпорта пробвахме и се оказа, че и двата HDMI входа не приемат звук... Като го включихме с чинчове с преходник към scart всичко си върви... И на мен ми е странно как ей така изведнъж изгарят и двата входа

Link to comment
Share on other sites

А каква ве възможността - това дето праща картина и звук през HDMI да е спряло да го прави? Пробва ли да вържеш нещо друго, което да прати звук към тези входове?

Друг вариант е да вържеш приемника към друг телевизор и да видиш дали и там ще има/няма звук през HDMI-то.

Link to comment
Share on other sites

А каква ве възможността - това дето праща картина и звук през HDMI да е спряло да го прави? Пробва ли да вържеш нещо друго, което да прати звук към тези входове?

Друг вариант е да вържеш приемника към друг телевизор и да видиш дали и там ще има/няма звук през HDMI-то.

Пробвахме тези възможности смених приемника на другия телевизор там си работи...

Link to comment
Share on other sites

А пробва ли с друг кабел? И също така, пробва ли да разкачиш всичките кабели, да изключиш телевизора от захранването за 5-10 минути, да накачиш кабелите и да го включиш отново?

Link to comment
Share on other sites

Утре най-вероятно ще хода да си подавам заявление за смяна на личната карта, че ми изтича след няколко дена. Да питам, трябва ли да нося снимки или там е идентично като при вадене на книжка?

Link to comment
Share on other sites

Утре най-вероятно ще хода да си подавам заявление за смяна на личната карта, че ми изтича след няколко дена. Да питам, трябва ли да нося снимки или там е идентично като при вадене на книжка?

 

Носи си пари и старата карта. Друго не ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

А пробва ли с друг кабел? И също така, пробва ли да разкачиш всичките кабели, да изключиш телевизора от захранването за 5-10 минути, да накачиш кабелите и да го включиш отново?

Пробвах и да разкача бушона на апартамента за всеки случай, даже и на УНГ преглед отидох да нямам ушна кал... Чукча явно само писател...

Link to comment
Share on other sites

Пробвах и да разкача бушона на апартамента за всеки случай, даже и на УНГ преглед отидох да нямам ушна кал... Чукча явно само писател...

Чукча не е само писател, а чукча нещо не вижда да си написал, че си направил това, което съм предложил.

 

Ходи се блъскай по сервизи щом ти е кеф. Въпрос на възпитание е като питаш нещо и търсиш някакъв вид помощ, да подхождаш с поне някакво минимално уважение към хората, които са решили да отделят от времето си, за да ти отговорят на запитването. Нито аз, нито някой друг тук е длъжен, да ти обръща внимание и да ти решава проблемите. Всички го правим с добри намерения и по собствено желание. Елементарният ти сарказъм дори не съм сигурен как да го разбирам. Ако не те интересуват предложенията ми, може просто да ги игнорираш, а аз просто следващия път няма да се опитвам да ти помагам.

Link to comment
Share on other sites

Чукча не е само писател, а чукча нещо не вижда да си написал, че си направил това, което съм предложил.

 

Ходи се блъскай по сервизи щом ти е кеф. Въпрос на възпитание е като питаш нещо и търсиш някакъв вид помощ, да подхождаш с поне някакво минимално уважение към хората, които са решили да отделят от времето си, за да ти отговорят на запитването. Нито аз, нито някой друг тук е длъжен, да ти обръща внимание и да ти решава проблемите. Всички го правим с добри намерения и по собствено желание. Елементарният ти сарказъм дори не съм сигурен как да го разбирам. Ако не те интересуват предложенията ми, може просто да ги игнорираш, а аз просто следващия път няма да се опитвам да ти помагам.

Чукча ако беше писател щеше да прочете, че съм написал, че дори е идвал съпорта и с него съм констатирал, че не работят двата HDMI входа! Затова съм попитал прост въпрос за телефон на техник, който някой е ползвал! А ти тръгваш едва ли не да ми обясняваш колко съм тъп с малоумни предложения... Тази си помощ можеш спокойно да си я спестиш

Link to comment
Share on other sites

Ангел е прав - пробва ли с друг hdmi? Скарта е различен порт, все пак, може и кабела да е заминал. Трябваше да тествате със съпорта устройството с тоя кабел, дали има дерт. Може декодера да е дал фира...

Link to comment
Share on other sites

Ангел е прав - пробва ли с друг hdmi? Скарта е различен порт, все пак, може и кабела да е заминал. Трябваше да тествате със съпорта устройството с тоя кабел, дали има дерт. Може декодера да е дал фира...

Тествахме с друго устройство, тествахме това устройство на друг телевизор, тествахме с 2 различни други HDMI кабела, тествах и този кабел на друг телевизор...

Link to comment
Share on other sites

Да, но ти първо самоо каза - дойде съпорта и пробвахме. Но не стана ясно какво и как сте пробвали - и аз, и той почнахме да предлагаме варианти.

Link to comment
Share on other sites

И пак не става ясно дали е изключван телевизора. Това, че е идвал съпорта - понякога може да се счита като минус. На съпорта работата е да си проверят устройството, а не телевизора.

Явно ще трябва да давам обяснение за предложенията си...

Преди 2 месеца беше станал някакъв странен токов удар и беше се отразил само на ресивера ми, към който са включени 4 устройста + телевизора. Явно някакво напрежение се беше зациклило и HDMI портовете на ресивера бяха полудели. Не даваха никаква картина на места, а ако пускаха сигнал, той беше страшно крив. Сменях кабели, сменях устройства, нищо не работеше. Изключих всички устройства, изключих го от захранващата мрежа за 10 минути. Напрежението явно се освободи и всичко си работеше както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Преди няма и седмица след токов удар замина приемника на Булсат и го смених. Точно HDMI му изпатка.

 

И Ангел е прав - когато нещо ти предлагат като идея или възможност и са си направили труда да мислят за твоя проблем и да ти пишат с добро, редно е поне едно елементарно уважение да има. Няма смисъл дори да почвам да обяснявам защо. Другото за мен лично е проява на чиста простащина...   

Link to comment
Share on other sites

Утре най-вероятно ще хода да си подавам заявление за смяна на личната карта, че ми изтича след няколко дена. Да питам, трябва ли да нося снимки или там е идентично като при вадене на книжка?

Можеш да платиш в easypay или направо директно с дебитна карта, което трябва да е и най-евтино. Ако снимката от книжката ти е скорошна, може дори без да те снимат. Моите в момента са с една снимка, понеже ги правих с малка разлика.

Link to comment
Share on other sites

И след почивката на TV-то от захранване, при включване, директно го прекарай през заводски. Точно на софтуерна боза прилича цялата работа. HDMI да изпатка частично, тоест само аудиото е почти незабележимо явление. Обикновено директно думка целия и няма никой. А ти, за да имаш картина, но не и звук... Да не е ровено в менюто и да е пуснат от друго място да търси... Я пробвай, когато си на HDMI и нямаш звук, да бучнеш едни слушалки в изхода за слушалки на ТВ, все ще имаш някакви стари за проба. А и вземи кажи какъв точно е телевизорът! Марка и модел. Иначе за сервиз - обърни се към @pamporov, ако не се окаже някое от предположенията ни.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не бих се занимавал сега, като си излезе финалната версия, тогаз. И без тва ще си излиза и като ъпдейт за 7,8,8.1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...