Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Как да разбера какава е пластмасата? :) Не, не е необходимо чак такава прецизност.

 

Твърда е.

Различните видови пластмаси се лепят с различни лепила.... Ако не знаеш каква е пластмасата и не ти е нужна някаква особена якост или еластичност..., винаги можеш да пробваш с някое универсално, полихлоропреново.

 

Това е накрайник на едно електрическо моторче, което бута напред и назад. При слагането има малко странично напрежение иначе после бута и прибира напред и назад само.

Е... с това трябваше да започнеш.... По-добре си поръчай ново при някой стругар ;) Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тоест е вид бутало? Ако наранената част не влиза в нещо, то лично аз смятам, че това ти е решението - твърда тръбичка (метал или пласмаса с по-голям диаметър - да се нахлузи върху двете части и толкоз. Може да се капне лепилце за здравина. Дори и секундно ще стане. 

 

Галицин, на тоя малък диаметър ако лепи челно няма ли да се потроши? 

Link to comment
Share on other sites

Тоест е вид бутало? Ако наранената част не влиза в нещо, то лично аз смятам, че това ти е решението - твърда тръбичка (метал или пласмаса с по-голям диаметър - да се нахлузи върху двете части и толкоз. Може да се капне лепиплце за здравина. Дори и секундно ще стане. 

 

Галицин, на тоя малък диаметър ако лепи челно няма ли да се потроши?

Тоест е вид кулисен механизъм и идеята ти е меко казано... глупава!

Link to comment
Share on other sites

Не виждам защо да е глупава, но пък нека лепи челно, да видим дали след някой ден да пита с какво да замени цялото парче...

Писател!

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=35843&p=1495666065

 

П.п. Освен това си и технически инвалид, та за това не разбираш защо идеята ти е меко казано... глупава. :))

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Лъки, нещо не е в ред. Не би трябвало да е така. Водата на макс би следвало да е около 80 градуса... При всички положения 60 не е нормално... Да не би нагревателя ти де а каменна буца вече? Тогава е възможно.  

 

Откак е купен и сложен е така. Вероятно терморегулаторът не е в ред, но си работи и изобщо не ми се рови.

Всички други са ми на 2/3 терморегулатори, само този трябва да е на макс.

Link to comment
Share on other sites

Писател!

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=35843&p=1495666065

 

П.п. Освен това си и технически инвалид, та за това не разбираш защо идеята ти е меко казано... глупава. :))

 

Баба ти е технически инвалид на тебе. И нямам навик да чета назад, също така. Някак си нелогично ми се струва.  

 

=======================

 

Лъки, определено нещо има, но щом работи и не ти пречи - прав си, не го ръчкай. Инак един регулатор е 15-на лева... 

Link to comment
Share on other sites

Втория едит го направих по погрешка... Погледни първоначалният пост от колко часа е ( имаш тази възможност).... ПИСАТЕЛЮ.

 

П.п. А, че си инвалид..., инвалид си.... Изобщо не знаеш какво е то, аджеба, кулисен механизъм и яде ли се той или се пие, нали?

Link to comment
Share on other sites

Втория едит го направих по погрешка... Погледни първоначалният пост от колко часа е ( имаш тази възможност).... ПИСАТЕЛЮ.

 

П.п. А, че си инвалид..., инвалид си.... Изобщо не знаеш какво е то, аджеба, кулисен механизъм и яде ли се той или се пие, нали?

 

Аз съм го видял първоначалния пост много добре. А кулисен механизъм погледнах какво е, както и питах преди това как точно работи този детайл, тъй като не мога да гадая. То и ти нямаш понятие яде ли се или се пие документарен акредитив, но това не те прави инвалид, предполагам... Че той и питащият може да не знае какво е кулисен механизъм... И откога предлагането на някакво решение стана престъление? Ти пак компенсираш за късата пишка ли, що ли? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Притесняват ме стъпките, както вече казах. Имам пари, земя и знам какво ще има на нея. Какво правим?Стъпка по стъпка, подредени от-до усвояването на 1вия транш пари.

Link to comment
Share on other sites

1. Под 40 години, без работа и собствена фирма.

2. Изкарал 150 часа курс. 

3. Собствена земя или наета с дългосрочен договор земя. 

4. Проект. 

 

Регистрираш се и дерзаеш.

 

Това е най-общо. Вдигнаха мизата от 50 на 100 хиляди. Струва си, но не си мисли, че идват съвсем от въздуха. Прочети програмата бре, момък - не е трудно.

Link to comment
Share on other sites

1. Под 40 години, без работа и собствена фирма.

2. Изкарал 150 часа курс. 

3. Собствена земя или наета с дългосрочен договор земя. 

4. Проект. 

 

Регистрираш се и дерзаеш.

 

Това е най-общо. Вдигнаха мизата от 50 на 100 хиляди. Струва си, но не си мисли, че идват съвсем от въздуха. Прочети програмата бре, момък - не е трудно.

 

Ясно, нямаш си и на идея. Само copy/paste това което го пише и по новинарските сайтовете, но то това се и очакваше. Мерси все пак момък.

 

П.С. За да не кажеш, че се заяждам, има разни "дребни" и пипкави неща като: регистрация ЗП, СЕПП за млади фермери, СПО, разни дати които трябва да се спазват и т.н.

П.С2. Курса може и да не е изкаран. "Възможно е придобиване на образованието до 36 месеца от одобрението на проектите им от страна на ДФЗ."

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Имам си доста голямо понятие, защото съм проучвал подробно нещата за кандидатстване, зарязах го поради разни причини, но ти щом си толкова отворен - не питай, а действай - да те видя. Не напразно казах НАЙ-ОБЩО - погледни си въпроса. А ако нямаш съответно аграрно образование, курсът си е задължителен. Пътувай - повече няма да се занимавам да ти отговарям. Водната палата знаеш къде е. Успех

Link to comment
Share on other sites

Имам си доста голямо понятие, защото съм проучвал подробно нещата за кандидатстване, зарязах го поради разни причини, но ти щом си толкова отворен - не питай, а действай - да те видя. Не напразно казах НАЙ-ОБЩО - погледни си въпроса. А ако нямаш съответно аграрно образование, курсът си е задължителен. Пътувай - повече няма да се занимавам да ти отговарям. Водната палата знаеш къде е. Успех

 

Ако за теб подробно от-до са ти тези 4 стъпки, няма какво да коментирам. Изрично написах кандидатствал! Радвам се, че няма да се занимаваш. Дано някой, който е кандидатствал и не е толкова нервен го направи.

Link to comment
Share on other sites

Да, точно тези стъпки са - покрай всяка от тях има доста подробности. Щях да ти ги сервирам наготово, но понеже си много отворен - дерзай. Както казах - знаеш къде е Водната палата. 

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как и с каква програма е направен този видеоклип? Къде по дяволите са хората и как са изрязани? Не ща да мога да слагам така фолио - искам някой ден да мога да направя такова клипче... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как и с каква програма е направен този видеоклип? Къде по дяволите са хората и как са изрязани? Не ща да мога да слагам така фолио - искам някой ден да мога да направя такова клипче... :thumbsup:

 

http://www.wikihow.com/Create-a-Stop-Motion-Animation

 

Реално, това са снимки наслагани една след друга. Не е нужна специална програма.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Момента се нарича Stop Motion Animation. Има безброй клипчета в нета:

 

Точно това имах предвид - вероятно никога няма да направя нещо като онова клипче, защото нямам толкова търпение да мръдвам нещо на сантиметър, да го снимам и после пак...и пак...и пак...и така поне няколкостотин пъти. ;)

 

П.П. Всъщност може би като се пенсионирам и остана със свободно време, ще се пробвам. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...