Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ти не се ли пенсионира 1825-та?

Майтапа настрана - моя тъст работеше с един швейцарец - г-н Шрекер - продаваха машини за производство на велпапе - онзи купува разни, моя тъст ги инсталира и взима комисионна. Шрекер беше на 82 години когато един път след сделката отива да почерпи в един ресторант и гледайки аквариума там изтърси "аз някой ден като се пенсионирам ще си направя ей такъв аквариум у нас"... е така неопределено - някой ден, ама още не съм решил кога, знам ли след 5-10 години сигурно... пича е на 82 в този момент сега сигурно е на 90 вече и още не се е "пенсионирал"...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти не се ли пенсионира 1825-та?

 

Стига си спамил...тия дето са форевър йънг работят и след пенсия ; имах предвид когато наистина се пенсионирам...нейде около 2090-та... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Днес бях из града и спрях до Пощенска банка в центъра (онази до радиото). Понеже там е синя зона, огледах се да видя къде е онзи, дето прибира парите (такава поне е практиката на нашата улица, която също е в синята зона), но дори и след 3-4 минути висяне до колата не дойде никой. Отидох до банката, където се забавих около 45 минути, след това се върнах до колата и я огледах дали няма някъде сложена бележка за плащане (нямаше) ; качих се и се прибрах. Онзи обаче явно е минал междувременно докато съм бил в банката и ми е записал номера и после пак е забил нанякъде. Каква е процедурата от тук-нататък - фиш ли ще ми пратят, да ходя някъде да се разправям ли или какво?

Link to comment
Share on other sites

Днес бях из града и спрях до Пощенска банка в центъра (онази до радиото). Понеже там е синя зона, огледах се да видя къде е онзи, дето прибира парите (такава поне е практиката на нашата улица, която също е в синята зона), но дори и след 3-4 минути висяне до колата не дойде никой. Отидох до банката, където се забавих около 45 минути, след това се върнах до колата и я огледах дали няма някъде сложена бележка за плащане (нямаше) ; качих се и се прибрах. Онзи обаче явно е минал междувременно докато съм бил в банката и ми е записал номера и после пак е забил нанякъде. Каква е процедурата от тук-нататък - фиш ли ще ми пратят, да ходя някъде да се разправям ли или какво?

 

А от къде разбра, че ти е записъл номера, нищо не може да се докаже, свен с камера че си бил там. Не вярвам да ти дойде фиш. Най-редовно спирам пред пощенска на бул. Лиляна Димитрова след църквата св. Петка и по половин час се мотам и до сега нищо, някой път като ме видят казвам, че съм до банкомата и така.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

А от къде разбра, че ти е записъл номера, нищо не може да се докаже, свен с камера че си бил там. Не вярвам да ти дойде фиш. Най-редовно спирам пред пощенска на бул. Лиляна Димитрова след църквата св. Петка и по половин час се мотам и до сега нищо, някой път като ме видят казвам, че съм до банкомата и така.

 

Видях го после на регистратора, че половин час след спирането ми се приближава и проверява в апаратчето дали съм си платил, а след това си записва номера ми...честно казано дори не знам как и до кого да пратя SMS, понеже никога досега не ми се е налагало да спирам в центъра - просто и аз живея в центъра и имам гараж и не ми се налага да спирам където и да е наоколо. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Ааа, значи си се сдобил с регистратор вече, и аз нямам идея какъв SMS се праща, ама те хиените обикновено са там. Преполагам че няма да имаш проблем, на мен онзи ден пред градна ми бяха лепнали на стъклото на вратата в колко часа съм паркирал. И като се доближих веднага изкочи от нивиделицата за левчето.

Link to comment
Share on other sites

Ама аз нямах нищо против да си платя - чаках го няколко минути, но щяха да затворят банката и затова тръгнах ; след това преди да тръгна специално обиколих цялата кола да видя нямам ли бележка...а оня пак го нямаше, къде трябваше да обикалям да го търся...

Link to comment
Share on other sites

Днес бях из града и спрях до Пощенска банка в центъра (онази до радиото). Понеже там е синя зона, огледах се да видя къде е онзи, дето прибира парите (такава поне е практиката на нашата улица, която също е в синята зона), но дори и след 3-4 минути висяне до колата не дойде никой. Отидох до банката, където се забавих около 45 минути, след това се върнах до колата и я огледах дали няма някъде сложена бележка за плащане (нямаше) ; качих се и се прибрах. Онзи обаче явно е минал междувременно докато съм бил в банката и ми е записал номера и после пак е забил нанякъде. Каква е процедурата от тук-нататък - фиш ли ще ми пратят, да ходя някъде да се разправям ли или какво?

 

Докладвал те е, че си превишил 10-те минути и дремеш там без да платиш. Принципно в тоя момент идват и те вдигат или ти слагат скоба. Предполагам си извадил късмет. В София директно глобяват. 

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност съм превишил 10-те минути, тъй като на регистратора половин час никой не се приближава и едва след половин час оня изниква отнякъде, приближава се фронтално на колата и почва да пише....но половин час определено не беше на тази улица, а улицата е доста къса!

Link to comment
Share on other sites

Не мога да ти кажа със сигурност - по-скоро не. Щеше да се озовеш със скоба или отнесена кола, но може късметската да не са минали. В София от опит на наште знам, че глобата си е твоя при всички положения, но тук не съм чул за такава акуратност. 

Link to comment
Share on other sites

Ако си с умен телефон с Андроид - има си много хубаво приложение за сините зони в България с профили по коли и т.н. Иначе номера на латиница и на 1332

Приложението, което аз ползвам е sms паркинг( на Nachev, че то май са много с това име :) )

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Пламене, на всяка табела която указва синя зона има номерът на който се изпраща. За целият град е един. Можеш в рамките на платеното време да се местиш от едно място на друго. Това е дори и имаш талон. Телефонът ми е не под ръка, но по спомен номерът е 1332. Трябва да пратиш смс със номера на колата: PB****AX примерно.

Link to comment
Share on other sites

и ти вземат 0.20лв повече ... но пък е много, много удобно, аз лично по телефона предпочитам да плащам... после ти праща известие преди да изтече плащането и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, на всяка табела която указва синя зона има номерът на който се изпраща. 

 

И е изключително "удобно", когато табелата е някъде на 100 метра от тебе... В смисъл нямаш си друга работа, особено когато бързаш и трябва да обикаляш улицата като алтав да търсиш указанията... 

Link to comment
Share on other sites

И е изключително "удобно", когато табелата е някъде на 100 метра от тебе... В смисъл нямаш си друга работа, особено когато бързаш и трябва да обикаляш улицата като алтав да търсиш указанията... 

За 100 метра няма да ти се счупят краката. За целият град е един единствен телефонен номер. В София са 2-3 за различни зони. Огромно удобство е и напомнянето за изтичане на заплатеното време.

Link to comment
Share on other sites

Чувал съм го, но не съм го знаел - всеки ден гледам как на наш'та улица обикалят ония с жилетките и събират левчета в кеш...пред нас никой не пуска SMS-и, защото ония са много редовни и са през 50 метра. Просто днес ми се случи за пръв път, а и бързах за банката...

 

....и освен това нямам смартфон. ;)

Link to comment
Share on other sites

За 100 метра няма да ти се счупят краката. 

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Тука не става въпрос за това дали някой ще се измори от ходене. Не съществува адекватен момент, в който някой шофьор да е длъжен да обикаля като ненормален, за да разбере в платена зона ли е или не и как трябва да си плати. Тая тъпотия я има само при нас, защото както обикновено системата не е организирана правилно. Откъде накъде някой ще отделя от ВРЕМЕТО си, което за много хора често е разчетено до минута, за да търси табелки из улиците?!?!? Пълно малоумие! А е толкова лесно ясно да са отбелязани платените места и зони със съответна маркировка и цветове...  

Link to comment
Share on other sites

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Тука не става въпрос за това дали някой ще се измори от ходене. Не съществува адекватен момент, в който някой шофьор да е длъжен да обикаля като ненормален, за да разбере в платена зона ли е или не и как трябва да си плати. Тая тъпотия я има само при нас, защото както обикновено системата не е организирана правилно. Откъде накъде някой ще отделя от ВРЕМЕТО си, което за много хора често е разчетено до минута, за да търси табелки из улиците?!?!? Пълно малоумие! А е толкова лесно ясно да са отбелязани платените места и зони със съответна маркировка и цветове...  

Ти сериозно ли го написа това? Изцяло твое задължение е да внимаваш къде паркираш. Табелите за синя зона са доста често срещани по въпросните улици. Даже на всяка отбивка ги има. Няма начин да не ги видиш. До момента не съм видял място на което след някоя отбивка да няма нова табела за синя зона. Никой не е длъжен да ти назначи някой да те води за ръчичка и специално да те известява когато паркираш в синя зона. Твое задължение е да си запознат с местните закони и да ги спазваш.

Link to comment
Share on other sites

Много умно! Също така е задължение на всички гости на града да знаят местните регулации. Да, съвсем сериозно го пиша, защото е изключително тъпанарски направено и в момента, в който липсва човекът с билетчетата, всеки може лесно да се обърка. И не е длъжен да търчи като ненормален да търси номер за СМС. Например аз в глупава конфузна ситуация в Амстердам не съм изпадал. Като човек, посетил го за пръв път с кола не съм бил като в небрано лозе. Интересно защо така - вероятно нещата са организирани и маркирани умно. Поне така предполагам. Абсолютно незапознат с местните закони бях... 

 

Между другото тая глупост - длъжен съм бил да съм запознат с местните закони закони - даже не подлежи на коментар... Я кажи, Ванка, ти запознат ли си с местните закони на Варна или Силистра? Явно си длъжен щото.

Link to comment
Share on other sites

 

Преди 2 години бях във Варна. Още преди да отида проучих как и къде мога да паркирам. Ако имам път към Силистра вероятно и това ще го проуча, ако не винаги мога да прочета какво пише на табелите. Справям се отлично на няколко езика освен български. Преди няколко месеца бях в Истанбул. Там също проучих предварително. Синя зона в Пловдив си е маркирана перфектно. На всяко кръстовище си има табела, че улицата е синя зона. Улиците които са синя зона са в центъра на града и съответно толкова табели има, че просто няма как да се объркаш. Ако не можеш да се оправиш много лошо за теб. В синя зона в София няма такива на които можеш да заплатиш. От будки за вестници можеш евентуално да си купиш талон. Интересно ми е как ще процедираш там. Искам да видя как ще обясняваш на паяка как не е твоя работа да провериш как стои въпроса с паркирането.

 

Ето нещо за тези които не са наясно как става процедурата. За съжаление за Виден не успях да го направя добре обяснено. Той ще се оправя сам, както е успял в Амстердам.

 

http://www.plovdiv.bg/sms-parking/

Карта: https://www.google.com/maps/d/viewer?ll=42.14686,24.748421&t=m&source=embed&ie=UTF8&msa=0&spn=0.031819,0.036478&z=14&mid=zj4prOnrl10o.kCZxiAAsKqrQ

Link to comment
Share on other sites

Ти може да си сигурен, че си един на 50000, примерно. А какво прави човека, който няма компютър, интернет, смартфон и/или познанията да провери? Кучета го яли... В тоя ред на мисли не ми се е налагало нито в Рим, нито в Мюнхен, нито в Амстердам, нито в Ню Маркет да проверявам НИЩО относно паркиране. Интересно защо.... Дали пък не е направено като за слепци, а не с една мижава табелка в началото на улицата?

Link to comment
Share on other sites

Ти може да си сигурен, че си един на 50000, примерно. А какво прави човека, който няма компютър, интернет, смартфон и/или познанията да провери? Кучета го яли... В тоя ред на мисли не ми се е налагало нито в Рим, нито в Мюнхен, нито в Амстердам, нито в Ню Маркет да проверявам НИЩО относно паркиране. Интересно защо.... Дали пък не е направено като за слепци, а не с една мижава табелка в началото на улицата?

Табелите за синя зона са най - големите които имаме в града. Тези за пътните знаци са по - малки. Отиди на очен лекар. На всяка една такава табела е обяснено как се процедира и къде трябва да се изпрати смс. С обикновен телефон става. Виж за корейските тамагочина не съм запознат дали го могат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...