Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дано не изхождаш от нЕкои важни работи за размера, че ако за теб тия табели са големи, то мога само да ти съчувствам, брат. :laughing:  :laughing:  :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В интерес на истината току що си проверих записите от днес, защото смятам вече да ги трия - още от "Гладстон" започнах да гледам много внимателно всеки знак около пътя....завивам наляво по "Преслав" - нищо.....завивам след малко надясно към банката - пак нищо, завивам по "Т.Каблешков" (където спрях) - отново няма никакъв знак. Вероятно някъде наоколо има, но просто нямах време да обикалям и да питам...

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината току що си проверих записите от днес, защото смятам вече да ги трия - още от "Гладстон" започнах да гледам много внимателно всеки знак около пътя....завивам наляво по "Преслав" - нищо.....завивам след малко надясно към банката - пак нищо, завивам по "Т.Каблешков" (където спрях) - отново няма никакъв знак. Вероятно някъде наоколо има, но просто нямах време да обикалям и да питам...

Не цялата улица е синя зона.

https://www.google.com/maps/d/viewer?ll=42.14686,24.748421&t=m&source=embed&ie=UTF8&msa=0&spn=0.031819,0.036478&z=14&mid=zj4prOnrl10o.kCZxiAAsKqrQ

Link to comment
Share on other sites

Хвърляш боб, Пламене, и гадаеш - има ли, няма ли... Къде е табелата, кой е номера.... Все по-нетърпеливо чакам регистратора. Сега чак забелязвам в коя тема правим глупав спам баш ние тримата... 

Link to comment
Share on other sites

 

Вярно! Точно там не е синя зона...и спирането е разрешено от страната, от която бях спрял. Тогава за к'ъв оня така чинно ми проверяваше номера и после го записа?

 

fa52434ab577615a.jpg

 

Червената линия показва пътя ми, а кръгчето - къде бях спрял.

 

 

П.П. Видене, ще отворя една тема "Автомобилни регистратори" и ще преместя постовете там, макар, че точно тия постове нямат никакво отношение към онази тематика...

Link to comment
Share on other sites

На 3.45 и малко след това докато този пълничкия 'пее' чувам една много позна мелодия, не мога да се сетя от коя песен е и "Шазама" няма как да я засече. Става въпрос за последнте секунди на този пълничкия Jack.

 

 

https://www.facebook.com/video.php?v=10152708639131406&set=vb.83574526405&type=3&video_source=pages_video_set

Link to comment
Share on other sites

Абе вие в Пловдив ли живеете?

@netrootbg е много прав. Никой не ти е длъжен да те води за ръчичка. Като чичкото е отишъл да пика и нямаш време да намериш табела със сложния 1332 номер, ще се разходиш до гребната, за което ще си платиш 1 бутилка Jack, пък другия път си разчети времето с +3мин.  за табелката.

 

 

Някой да е ползвал презареждаеми АА батерии от Lidl (Tronic EnergyEco)?Гледам ги хвалят и са на сносна цена (ако ги намеря).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

В София има чичковци и лелки от които може да си платиш,ако няма има номер за смс или едни автомати,които на мен ми се видяха много сложни :D 

Link to comment
Share on other sites

Сумата за смс-а е 1.20 + цената на смс-а - та отива към 1.30-1.40. Интересно защо нещо, което не им харчи листчета, заплати за персонал, осигуровки и работно облекло на тоя същия персонал са решили да е по-скъпо? От този 1 лев, който е срещу талон сигурно влизат по-малко пари от колкото ако направят смс-а с ДДС-то да е 1 лв. В Стара Загора са на машинки. Спираш, щеш, не щеш, имаш, нямаш време - ходиш до нея и си взимаш билетче и се връщаш до колата да си го оставиш. Имат само проверяващи.

При нас табели наистина има на всяко кръстовище когато влизаш в такава улица. Като шофьор всеки е длъжен да гледа знаците - било за движението, било за синята/зелената/бимбяната на точки зона. Има обаче улици където само с SMS  може да се регистрираш - за тях няма хора, колкото и да чакаш. Попадал съм на няколко такива.

Не знанието на местните правилници не те оправдава от нарушението им. Аз не съм чел наказателния кодекс, но ако ограбя човек няма да ме оправдае това :)

Link to comment
Share on other sites

Не знанието на местните правилници не те оправдава от нарушението им.

 

Това не го оспорвам...само че на картата с улиците, които влизат в синята зона, точно тази попада извън нея. ;)

Link to comment
Share on other sites

Говоря по принцип.

 

Сумата е 1 лева + 20% ДДС = 1.20 лева

+ смс, дето пращаш - него оператора ти го взима отделно. Даже вече почнаха да го слагат като обяснение под/на знаците, понеже им направиха проблеми че излиза повече от обявеното първоначално.

Ако имаш пакет с "безплатни" смс-и може персонално да ти е толкова, но нормалните тариофни планове ги таксуват и за смс-а.

Link to comment
Share on other sites

Интересно защо нещо, което не им харчи листчета, заплати за персонал, осигуровки и работно облекло на тоя същия персонал са решили да е по-скъпо?

Защото може. Чувал ли си лафа: "болен се е*е докато е на легло"?

Link to comment
Share on other sites

+ смс, дето пращаш - него оператора ти го взима отделно. Даже вече почнаха да го слагат като обяснение под/на знаците, понеже им направиха проблеми че излиза повече от обявеното първоначално.

Ако имаш пакет с "безплатни" смс-и може персонално да ти е толкова, но нормалните тариофни планове ги таксуват и за смс-а.

Хм... аз имам безплатни sms ама те не са национални, а само към Теленор, т.е. Синята зона ми я броят като мрежа на Теленор ли?

Сега погледнах, че за София е написано "Цената на услугите "паркиране чрез SMS" и "паркиране чрез телефонно позвъняване" с ДДС за 1 час паркиране се определя от Столичния общински съвет и е равна на цената за паркиране с талон с ДДС, като стойността на SMS се определя отделно - по тарифния план на клиента.", докато за Пловдив е само "Стойността на самия SMS се определя на 1,20 лв."

Link to comment
Share on other sites

Хм... аз имам безплатни sms ама те не са национални, а само към Теленор, т.е. Синята зона ми я броят като мрежа на Теленор ли?

Сега погледнах, че за София е написано "Цената на услугите "паркиране чрез SMS" и "паркиране чрез телефонно позвъняване" с ДДС за 1 час паркиране се определя от Столичния общински съвет и е равна на цената за паркиране с талон с ДДС, като стойността на SMS се определя отделно - по тарифния план на клиента.", докато за Пловдив е само "Стойността на самия SMS се определя на 1,20 лв."

Sms-a е към кратък номер на съответния оператор. - нали не го пращаш на 0881332? Затова ти е от смс-те към пакета. Но за някои хора не е така и разликата между талонче и смс отива към 50% отгоре

Иначе - да виж в София явно е 1:1 като цена талон смс - само смс е допълнително. А тук прас 20% отгоре, после и смс стойността. Да беше като София 1:1 иди дойде с тоя смс, но сега с 30-40% отгоре...

Link to comment
Share on other sites

Съществува ли такава програма за търсене, в която да сложа торентите които ползвам и със едно написване на дума и да ми излизат резултати от всички торенти едновременно, вместо да търся във всеки един поотделно.

Link to comment
Share on other sites

Съществува ли такава програма за търсене, в която да сложа торентите които ползвам и със едно написване на дума и да ми излизат резултати от всички торенти едновременно, вместо да търся във всеки един поотделно.

 

За програма, търсеща в компютъра ли става дума или за търсене в нета? И за торенти или тракери говориш, че нещо не ми стана много ясно...

Link to comment
Share on other sites

За програма търсеща в избрани от мен торент тракери, все едно гугъл, но работещ само за мен и в избрани от мен торент тракери и накрая да вади резултатата от търсенето в някакъв нагледен вид.

-Като пиша някакъв интерес в търсачката на програмата и все едно съм писал в търсачките на 15 торента едновременно.

Link to comment
Share on other sites

И как предлагаш да се направи подобна програма, след като всеки торент тракер ползва различна система за логване, по различен начин показва нещата на страницата и т.н.? Освен да ти се разработи подобна система конкретно за избраните от теб тракери и специално като за теб. Ако държиш мога да ти дам цена на час и очаквано време за разработка от нашата фирма :)

Нещо като Bit Che ли?

Интересно ми е тази програма как ще ти претърси замунда или арена без да си дал логин и парола.

Link to comment
Share on other sites

Забележи обаче измежду кои торенти търси. Пробвай със замунда и арена сега.

 

Хм. Да не би всъщност торент сървърите да си имат API-та за търсене? Интересен въпрос. И ако да дали изискват логване

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...