Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да, мерси, добре е да знаят тези "подводни камъни", но да се надяваме, че няма да се стигне до там :)

Дори да стане нещо като има пълномощно, как ще е разликата при катастрофа? Ако има 5 пълномощни на 5 човека? :D

 

Малоумен закон с една дума :D

 

С пълномощно вече той е отговорен за действията си, нищо че е с твоята кола.

 

Хич не ми се занимава с преправяне, а ако ще слагам шлаух, то въобще няма да си давам парите за нов клапан, а направо ще отведа този до тръбата...

 

Ами естествено - отвеждай го. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще го отвеждам, ама до сега не капеше нищо и искам пак да си ми е красиво и без разни маркучлета...Не ми казвай, че всички нови клапани капят, това не е нормално...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Отиваш в КАТ и ти преиздават талоните срещу 20-30 лева :)

 

18 платих аз за голям и малък нови наскоро. 

 

Веднъж и аз да извадя късмет, чакането половин час го оставям, обясних за какво съм, направиха ми декларация, отидох да снимам прегледа на ксерокс, че има промени за газовата уредба и ме пратиха при една леля, (тя си беше какичка де  :))) и аз засилен подавам и документите сигурен че талона не е при нея, понеже го загубих преди почти 2 години. Да ама не, каката ми вика колата ти е спряна от движение. И аз, как така преди една седмица ме спираха полицаи и ме провериха не е спряна. Чакай да видим вика, има бележка. И с усмивчица ми вика, талона е намерен в даначна служба Карлово, Разписах се взех си го и минах без нито един лев. За първи път. :bowdown:

Друго ми е чудно, като е 2 години при тях не можаха ли да се свържат с мен и да кажат така и така елате да си вземете талона. Или пък като ме проверяваха в системата им да излезе че е намерен. Ще има да ги гоним западняците.

Вчера след токов удар HD приемника на Булсат спря да работи през HDMI. Тествам го на два телевизора - няма сигнал. През composite работи. Логично предполагам, че е изпаткал HDMI порта. Има ли някаква възможност да е от кабела, защото нямам друг да тествам? Предполагам, че не, но все пак да питам.... 

Отивай до някой офис и им казваш че е спрял да работи, и те ти го сменят с нов. Аз така се наложи да сменям 2 за една година.

Link to comment
Share on other sites

Напротив! Нормално е когато капят по време на загряване на водата. Ако не капят е лошо!

Как така? :unsure: 4-5 бойлера съм сменил през годините, все с нови клапани, никога не са капели....Ама никога.Сегашния го ползвам вече година и половина и вчера започна да капе...

Link to comment
Share on other sites

Ще го отвеждам, ама до сега не капеше нищо и искам пак да си ми е красиво и без разни маркучлета...Не ми казвай, че всички нови клапани капят, това не е нормално...

 

Нормално или не - такива са вече - боклуци. Вече поясних как тия с дръжчицата могат да се направят да не капят, другите няма начин. На практика всички вече се отвеждат в канал. Никой не монтира без тази манипулация. Вече във всеки строителен магазин и железарияя се продава точно съответния силиконов шлаух за тази цел. скоро моеже да ги пуснат комплект с клапаните...

 

Аз си пазя старите некапещи клапани и ако сменям бойлера си слагам стария клапан.   

 

Напротив! Нормално е когато капят по време на загряване на водата. Ако не капят е лошо!

 

Няма такова нещо. Клапанът затова е клапан, за да избие само тогава, когато има проблем. 

 

Отивай до някой офис и им казваш че е спрял да работи, и те ти го сменят с нов. Аз така се наложи да сменям 2 за една година.

 

Вече го смених и разбрах, че това е редовна схема и далеч не съм пРЪвиоТ... 

Link to comment
Share on other sites

Бойлера се предполага че е затворен съд. От крана на смесителя за топла и студена вода не капе. Възвратния клапан работи на 100% и не пропуска вода обратно към водопроводната мрежа. А обясни ми сега от къде ще избие водата като започне да се нагрява и налягането и се повиши? Точно от предпазния клапан! Но в голям процент я от смесителя прокапва, я възвратния клапан пропуска, и налягането не може да достигне такива стойности че да прокапе от предпазния клапан. Така че много здраве да имате да е нормално да не капе.Даже и в упътването към старите бойлери съм го чел, има и съвет да не се запушва по никакъв начин отвора на предпазния клапан, а да се оставя да си капе свободно.

 

dc568321e6dd.jpg

 т.6.2

 

И упътване на друг бойлер:

т.12

 

04c8ad1466b4.jpg
 

Ето и инструкция на бойлер ТЕСИ, закупен преди няколко месеца:

 

fd7a93d2fac4.jpg
 

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Бойлера се предполага че е затворен съд. От крана на смесителя за топла и студена вода не капе. Възвратния клапан работи на 100% и не пропуска вода обратно към водопроводната мрежа. А обясни ми сега от къде ще избие водата като започне да се нагрява и налягането и се повиши? Точно от предпазния клапан! Но в голям процент я от смесителя прокапва, я възвратния клапан пропуска, и налягането не може да достигне такива стойности че да прокапе от предпазния клапан. Така че много здраве да имате да е нормално да не капе.Даже и в упътването към старите бойлери съм го чел, има и съвет да не се запушва по никакъв начин отвора на предпазния клапан, а да се оставя да си капе свободно.

 

Говорим си лакърдии и на практика едно и също. 

 

КЛАПАНЪТ ИЗБИВА СЛЕД КАТО НАЛЯГАНЕТО ПРЕВИШИ ДОПУСТИМОТО!

 

Обърни внимание на тая удебелена и уголемена дума! СЛЕД!!! Преди това си е сух и НЕ ТРЯБВА ни да капе, ни да тече. Налягането превишава допустимата стойност, СЛЕД като изпатка терморегулатора и се получи така, че бойлерът нагрява до без спиране! ТОГАВА бойлерът се превъща в бомба и чак ТОГАВА клапанът спасява положението, тъй като е направен да избие и да изпусне налягането преди да се взриви бомбата. Сега вече ясно ли е?  

 

Ха сега виж в това третото и най-прясно упътване как вече е добавено, че ТРЯБВА ДА СЕ ВЗЕМАТ МЕРКИ ЗА ОТВЕЖДАНЕ НА ИЗТЕКЛОТО.

 

==========================

 

Клапаните на пазара са основно два вида: 

 

img1307967421.jpg

 

125135577524269.jpg

 

 

За съжаление и двата вида прокапват, особено където водата е с по-високо налягане. Първият вид може да се "побългари", вторият не. Затова отдавна всички монтиращи бойлери използват силиконов шлаух и отвеждат евентуалния теч в канала. Най-сигурната гаранция, че хората няма да се наводнят и да ги псуват после.  

Link to comment
Share on other sites

Не трябва да капе. И да, не капе...проблема се оказа друг. На целия вход снощи са прокапали бойлерите, хахаха..прецакан хидрофор...току що си говорихме със съседите...

Link to comment
Share on other sites

Нека да позная - надул е здраво? 

 

Още един съвет на тема бойлери - никога не ги настройвайте да стоят на максимум. На 80% е напълно достатъчно. Или на 60 градуса, според индикатора.  

Link to comment
Share on other sites

1445151.jpg

 

Така... :) Това е пластмасов цилиндър с диаметър 5мм. Червеното оцветяване е наранено място и трябва да се отреже. След отрязването 2-те парчета трябва да се съединят и да се получи долната рисунка. Въпросът ми е как точно да стане това съединяване (зеленото оцветяване)? С лепило или по някакъв друг начин? Желателно е да не е супер калпаво, защото ще му се окаже лек натиск. Колкото по-здраво се направи, толкова по-добре. :) Вариант лепнат с Поксипол как ви се струва?

Link to comment
Share on other sites

1445151.jpg

 

Така... :) Това е пластмасов цилиндър с диаметър 5мм. Червеното оцветяване е наранено място и трябва да се отреже. След отрязването 2-те парчета трябва да се съединят и да се получи долната рисунка. Въпросът ми е как точно да стане това съединяване (зеленото оцветяване)? С лепило или по някакъв друг начин? Желателно е да не е супер калпаво, защото ще му се окаже лек натиск. Колкото по-здраво се направи, толкова по-добре. :) Вариант лепнат с Поксипол как ви се струва?

Забрави за поксипола!

А ако кажеш и каква е пластмасата, може да ти се каже и точно какво лепило да използваш.

 

П.п. А ако ти трябва и висока прецизност на сглобката, отрежи го на струг и в последствие трябва да се мисли за читави фиксатори.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Така... :) Това е пластмасов цилиндър с диаметър 5мм. Червеното оцветяване е наранено място и трябва да се отреже. След отрязването 2-те парчета трябва да се съединят и да се получи долната рисунка. Въпросът ми е как точно да стане това съединяване (зеленото оцветяване)? С лепило или по някакъв друг начин? Желателно е да не е супер калпаво, защото ще му се окаже лек натиск. Колкото по-здраво се направи, толкова по-добре. :) Вариант лепнат с Поксипол как ви се струва?

 

Твърда пластмаса ли е?

Link to comment
Share on other sites

Забрави за поксипола!

А ако кажеш и каква е пластмасата, може да ти се каже и точно какво лепило да използваш.

П.п. А ако ти трябва и висока прецизност на сглобката, отрежи го на струг и в последствие трябва да се мисли за читави фиксатори.

Как да разбера какава е пластмасата? :) Не, не е необходимо чак такава прецизност.

 

Твърда пластмаса ли е?

Твърда е.

Link to comment
Share on other sites

Говорим си лакърдии и на практика едно и също. 

 

КЛАПАНЪТ ИЗБИВА СЛЕД КАТО НАЛЯГАНЕТО ПРЕВИШИ ДОПУСТИМОТО!

 

Обърни внимание на тая удебелена и уголемена дума! СЛЕД!!! Преди това си е сух и НЕ ТРЯБВА ни да капе, ни да тече. Налягането превишава допустимата стойност, СЛЕД като изпатка терморегулатора и се получи така, че бойлерът нагрява до без спиране! ТОГАВА бойлерът се превъща в бомба и чак ТОГАВА клапанът спасява положението, тъй като е направен да избие и да изпусне налягането преди да се взриви бомбата. Сега вече ясно ли е?  

 

Ха сега виж в това третото и най-прясно упътване как вече е добавено, че ТРЯБВА ДА СЕ ВЗЕМАТ МЕРКИ ЗА ОТВЕЖДАНЕ НА ИЗТЕКЛОТО.

 

==========================

 

Клапаните на пазара са основно два вида: 

 

img1307967421.jpg

 

125135577524269.jpg

 

 

За съжаление и двата вида прокапват, особено където водата е с по-високо налягане. Първият вид може да се "побългари", вторият не. Затова отдавна всички монтиращи бойлери използват силиконов шлаух и отвеждат евентуалния теч в канала. Най-сигурната гаранция, че хората няма да се наводнят и да ги псуват после.  

Изобщо не си говорим за едно и също. Аз спирам до тук. Явно са те изтървали като консултант в завода за производство на бойлери, а и не само там, като ти чета мненията в този форум, от доста неща разбираш...

Link to comment
Share on other sites

Нека да позная - надул е здраво? 

 

Още един съвет на тема бойлери - никога не ги настройвайте да стоят на максимум. На 80% е напълно достатъчно. Или на 60 градуса, според индикатора.  

 

Единият Елдом, който имам, ако не е на максимум, водата не минава 45 градуса. На максимум е около 60.

Link to comment
Share on other sites

Лъки, нещо не е в ред. Не би трябвало да е така. Водата на макс би следвало да е около 80 градуса... При всички положения 60 не е нормално... Да не би нагревателя ти де а каменна буца вече? Тогава е възможно.  

Link to comment
Share on other sites

Е значи външно ти е решението. Какво прави тази пръчка или каквото е там - под напрежение ли е? 

Това е накрайник на едно електрическо моторче, което бута напред и назад. При слагането има малко странично напрежение иначе после бута и прибира напред и назад само.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...