Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Това не трябва ли да те улесни в готвенето ? Пробвайте различни рецепти и вижте.

 

Жоро виж pebblewatch. Май е нещо подобно ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От къде да си купя хубаво месо, било то пилешко, свинско, телешко, дори и конско? До сега съм взимал пилешкото от транжорната на Алекс фууд на гара Тракия, но мисля да сменя източника. Кажете магазини, по възможност в Тракия. Големите хранителни вериги ги изключваме като вариант.

Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

 

В къщи вече си имаме едно такова: http://www.cooker.philips.bg/philips-multicooker/

Не съм го купувал аз. Тъй като все още може да се върне. Исках да попитам. Някой дали има подобно нещо? Дори да не е същото, може да е на друга марка, но реално върши ли някаква работа тоя Multi-cooker.

 

Да, ще свърши работа, ако си тотално неук и не знаеш как да си ползваш нормалната готварска печка или пък нямаш изобщо такава. При всички останали случаи си е пари на вятъра.

Link to comment
Share on other sites

Кой оператор предлага най-ниска цена за стационарен телефон?Имам един на виваком на безумната такса от 15-на кинта и се оглеждам къде да го прехвърля.Не се набира от него само се приемат повиквания (в лекарски кабинет е държим го само за пациенти).

Link to comment
Share on other sites

На местоработата въздухът е отвратително сух. Съответно много ми се дразни гърлото. Пия вода, но не помага особено. Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Отваряйте прозорците, ако има начин. Принципно има и заложени норми из наредбите, така че ако е много извън нормата, може и някак формално да потърсиш решение.

Link to comment
Share on other sites

Една инспекция по труда може да реши проблема ако е съществен.

 

Ако има радиатор наколо слагай съв с вода отгоре да изпарява.  

Link to comment
Share on other sites

Аз имам и го ползвам. Единствения недостатък е, че всичко се готви в един съд. Правил съм сладкиши и спагети до момента - вкусни са. Върши работа на котлон и тенджера :-)

Link to comment
Share on other sites

Няма как да стане с отварянето, поне не и за дълго. Трудно е да се съобразяваш с още 30 човека. Има някакви йонизатори, ама не вършат работа...

Link to comment
Share on other sites

От къде да си купя хубаво месо, било то пилешко, свинско, телешко, дори и конско? До сега съм взимал пилешкото от транжорната на Алекс фууд на гара Тракия, но мисля да сменя източника. Кажете магазини, по възможност в Тракия. Големите хранителни вериги ги изключваме като вариант.

Благодаря :)

Магазин Тайгър мес на кръстовището срещу Гранда. И магазини на Ново мес, а ако ще взимаш повече и искаш да е наистина прясно се разходи до Ново село, там имат фирмен магазин точно пред кланницата на Ново мес където постоянно свършва и карат прясно :)

Link to comment
Share on other sites

Кой оператор предлага най-ниска цена за стационарен телефон?Имам един на виваком на безумната такса от 15-на кинта и се оглеждам къде да го прехвърля.Не се набира от него само се приемат повиквания (в лекарски кабинет е държим го само за пациенти).

Ако искаш да го запазиш към Виваком - план "Минимум" за 7,80 лв. *Инфо цък*

Link to comment
Share on other sites

Кой оператор предлага най-ниска цена за стационарен телефон?Имам един на виваком на безумната такса от 15-на кинта и се оглеждам къде да го прехвърля.Не се набира от него само се приемат повиквания (в лекарски кабинет е държим го само за пациенти).

Ако имаш мобилен на МТЕЛ имат цена от 4.90 + 250 минути,

ако нямаш мобилен ще е 6.90 за същите условия.

Link to comment
Share on other sites

 И магазини на Ново мес, а ако ще взимаш повече и искаш да е наистина прясно се разходи до Ново село, там имат фирмен магазин точно пред кланницата на Ново мес където постоянно свършва и карат прясно :)

 

Точно от тях бях силно разочарован последните няколко пъти. Не пазарувам от тях повече от година. Сега може и да са се променили нещата, но тогава отиваха на зле - застояла стока, заради високите цени. Бих препоръчал Попов - големият им магазин е на Коматевско, след последния светофар, посока Коматево, в ляво.  Другите са Ритон, от които съм много очарован и като цени,  и като качество. Тайгър мес - RaptoR много го хвали, виждам, че и NEO е доволен от тях, явно има защо :)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

За Тайгър Мес съм казал изрично - готовата им храна е отлична. Колбасите са слаби. Месо - не съм имал оплаквания. Но лично аз месо пазарувам САМО от РИТОН 23. При тях има и страхотни колбаси. Примерно те правят един кабанос, който според мен е единствения артикул от този вид, който е вкусен и става за ядене. Отделно Пловдивско варено, крехко пушено прасенце, пушен врат/филе, желиран джолан, бахур, суджуците Първенец, селски и Самоков, говежда пастърма - все отлични продукти, някои от които ще намерите само и единствено при тях. Дотук нямам нито едно оплакване.

 

Магазини има на бул. България и на ул. Богомил.

Link to comment
Share on other sites

На тайгър мес готовите им шишчета - било пилешки или свински нищо не струват. Свинското основно сланина, пилешкото - то не е шишче, то са някви останали изрезки от филе набучени на клечка. Като им гледам и гърдите на скара - основно и те са сланина, а месото е хванало крачета някъде. Другите неща за момента не съм им опитвал, но щом в шишето не слагат месио, не очаквам каймата с която правят кюфтета/кебапчета да е нещо хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Като за без пари, стават.

 

А кво ще кажеш за ТЕЗИ стават ли за усилвател като ТОЗИ 4x75W

Точно от тях бях силно разочарован последните няколко пъти. Не пазарувам от тях повече от година. Сега може и да са се променили нещата, но тогава отиваха на зле - застояла стока, заради високите цени. Бих препоръчал Попов - големият им магазин е на Коматевско, след последния светофар, посока Коматево, в дясно. ЛЯВО (другото дясно) Другите са Ритон, от които съм много очарован и като цени,  и като качество. Тайгър мес - RaptoR много го хвали, виждам, че и NEO е доволен от тях, явно има защо :)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

На тайгър мес готовите им шишчета - било пилешки или свински нищо не струват. Свинското основно сланина, пилешкото - то не е шишче, то са някви останали изрезки от филе набучени на клечка. Като им гледам и гърдите на скара - основно и те са сланина, а месото е хванало крачета някъде. Другите неща за момента не съм им опитвал, но щом в шишето не слагат месио, не очаквам каймата с която правят кюфтета/кебапчета да е нещо хубаво.

 

Пак си слакнал ез южуъл - много ясно, че шишове се правят от останали парчета. Гърдите им са отлични, но най-доброто, което може да се купи са джоланите - било цял или хапки маринован - джолана им е върха, другаде подобно нещо в Пловдив няма. Същото мога да кажа за кълцаните наденички, каквито също няма къде да се намерят. И попските кюфтенца са ми любими. Пържолите от пилешки бут са били винаги на ниво, макар нищо пилешко в тая държава не е читаво, освен ако не ти е расло в задния двор. Вълчите хапки също са добри и са чисто месо, но на мен ми идват сухи.    

Link to comment
Share on other sites

Все съм се чудил на маринованите им джолани на хпки, ще взема да ги пробвам да видим прав ли си, не си ли.

Link to comment
Share on other sites

 

 

:)

 

:JC_golly:    :Facepalm:  Баш в ляво е, ш'са коригирам горе :)

 

 

Все съм се чудил на маринованите им джолани на хпки, ще взема да ги пробвам да видим прав ли си, не си ли.

 

 

Ши мина и аз. До колко работят, някой знае ли? Че се очертава днес пак да съм до 7...

Link to comment
Share on other sites

Не ангажирам никого с личния си вкус, но няма да съжалявате. Особено ако спипате джолани току от конвектомата - налазвайте мощно. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...