Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Младене, сега следва ритуално да получиш чифт чорапи на розово-жълто-жабешко зелено райе! :laughing:  :laughing:  :laughing:

Галин съответно требе да седне на дилдо със същата разцветка...придържано от Наско...

ХАХАХАХХА

 

Има ли по-голям панаир от Съдебен спор??? :laughing:  :laughing:  :laughing:   

Спри терпентина, Човек! Не ти се отразява добре....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

хазяйката спомена 30 лв, но аз не съм сигурен, че тази цифра е фиксирана, за това ме притесняват тези тръби. Няма датчици, просто тръби.

 

 

Без датчик - да се ебе. Ако няма датчик, а ти иска пари - лъже. Искай и протокол за опис на отоплителни тела.

Link to comment
Share on other sites

dubo, on 08 Feb 2015 - 16:23, said:

Лакмус за определяне на pH от къде мога да купя?

Например оттук: цък1 или цък2.

 

И двата магазина, които бяха в Капана се преместиха. Горните линкове са към двата.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже къде да намеря пълен комплект драйвери за лаптоп НР Pavilion g6? Че ме хващат лудите....

Link to comment
Share on other sites

Принципно по темата с драйверите процедирам така - търся в гугъл "<име на производител> support" (без кавичките). Щото сложиш ли "driver", а понякога и само модел в търсенето - излизат първи тонове фалшиментоси.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже къде да намеря пълен комплект драйвери за лаптоп НР Pavilion g6? Че ме хващат лудите....

 

По-скоро по чипсет и марка - примерно пишеш wi-fi картата, да кажем Atheros и точния модел и си търсиш.

По модел на лаптоп - трудна работа, особено като не е от новите.

Link to comment
Share on other sites

и още един въпрос: Как се определя таксата за тръби на топлофикация т.к. ще сменям квартирата, а в новата има топли тръби от топлофикация?

Води се загуби от общи части. Разликите между отчетеното от общия топломер и отделните топломери по радиаторите на апартаментите се разпределя по кубатурата и таксуват хората. В къщи за апартамент около 60 и няколко квадрата беше 30 лв миналия месец. Зависи от потреблението.

Ако видиш разчетите дето идват - и от топлофикация сигурно няма да ти обяснят точно какво пише :)

Идва си редовна бележка/фактура от EVN, аз ги плащам даже по електронен път.

 

 

Ако има топли тръби, трябва да има датчици на тях. Ако няма - не те засяга.

Няма такова нещо датчици на тръбите. Това не е радиатор. Начисляват им такса за загубите от общите части.

Нали наскоро имаше спор, че ако не ползваш парно може да се изключиш там по някакви европейски директиви, пък топлофикациите казаха, че тези неща били заложени в закона за Енергетиката и той бил с по-голям приоритет от този който ги караше да спрат да ги отчитат.

Без датчик - да се ебе. Ако няма датчик, а ти иска пари - лъже. Искай и протокол за опис на отоплителни тела.

 

Хич не лъже, искат си ги от топлофикация - даже и сметки пращат.

 

Някой може ли да ми каже къде да намеря пълен комплект драйвери за лаптоп НР Pavilion g6? Че ме хващат лудите....

От сайта на HP? Само че за някои модели има по 2-3 драйвера за едно и също нещо според модификацията. Аз така докато налучкам на жената на лаптопа нещата.

Другия к*р с техните драйвери е, че като ги свалиш името на файла е няква простотия от цифри - затова аз свалях драйверите един по един, и след всяко сваляне го преименувах спрямо това, което пишеше на сайта за сваления файл. Така си направих набор драйвери за нейни лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

и още един въпрос: Как се определя таксата за тръби на топлофикация т.к. ще сменям квартирата, а в новата има топли тръби от топлофикация?

 

Определя се за съответната сграда. Таксата е фиксирана и присъства във всяка фактура като "топлинна енергия за сградна инсталация". Няма как да те излъжат, но съществува вероятност да плащаш грешни пари. Едно е сигурно - който и да живее в апартамента - ще ги плаща.  

Link to comment
Share on other sites

Ако има топли тръби, трябва да има датчици на тях. Ако няма - не те засяга.

Определя се от фирмата за топлинно счетоводство и това са загубите от сградната инсталация, разделени на броя на апартаментите. Т.е. има 20 апартамента, 15 от които имат парно. Отчита се спрямо техните датчици, след това се гледа какво показва централния датчик, разликата се разделя на 20 и колкото се получи - това ти е сметката.

 

Ако парното в сградата е работи естествено не се дължи нищо. Но с датчици или не - всеки дължи солидарно разликите от загубите. Евентуално с решение на общото събрание могат да бъдат освободени от плащане хората, които са изключили парното си, но ако комшиите не са съгласни (а те няма да бъдат съгласни да поемат "твоята сметка" нищо че простата логика е, че ти след като нямаш парно и не искаш, някак не е много правилно да плащаш заради останалите) просто нямаш избор освен да ги плащаш тези 30лв или колкото там излизат. Освен това ако има тръби и по тях минава парно според мен по-правилния избор е да си пуснеш и радиаторите - все пак климатика топли по друг начин, освен ако не е от онези, монтирани под прозорците.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай през windows update - даваш да устройството да си намери driver... чакаш и става, поне аз така няколко пъти съм се спасявал.

 

Ако се отнася за скенера, нищо не намира, аз драйвера го имам, ама не подписан цифрово, файла .INF все едно го няма, незнам ако копирам този файл примерно от драйвера на принтера дали няма да го излъжа?

Мисля щуротии вече  :censored2:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш driver-a, пробвай да му дадеш, че имаш диск... след това избери папката и да го търси там :)

 

Това ми е ясно, той го намира тръгва да го инсталира и в този момент пищи че драйвера не е подписан, в по предишен пост съм качил снимка на която се вижда.

Link to comment
Share on other sites

Определя се от фирмата за топлинно счетоводство и това са загубите от сградната инсталация, разделени на броя на апартаментите. Т.е. има 20 апартамента, 15 от които имат парно. Отчита се спрямо техните датчици, след това се гледа какво показва централния датчик, разликата се разделя на 20 и колкото се получи - това ти е сметката.

 

Ако парното в сградата е работи естествено не се дължи нищо. Но с датчици или не - всеки дължи солидарно разликите от загубите. Евентуално с решение на общото събрание могат да бъдат освободени от плащане хората, които са изключили парното си, но ако комшиите не са съгласни (а те няма да бъдат съгласни да поемат "твоята сметка" нищо че простата логика е, че ти след като нямаш парно и не искаш, някак не е много правилно да плащаш заради останалите) просто нямаш избор освен да ги плащаш тези 30лв или колкото там излизат. Освен това ако има тръби и по тях минава парно според мен по-правилния избор е да си пуснеш и радиаторите - все пак климатика топли по друг начин, освен ако не е от онези, монтирани под прозорците.

Много благодаря за изчерпателната информация. Много полезно. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Не става. Сега ще мина под уиндоус, ма де да видим...

 

Ред. Под уиндоус стана.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

 

Браво приятелю, велик си. Стана от първия път, само че при последната стъпка не изписва цифрите от пред , и като рестартнеш помпаш на F7 и не се случва нищо, стартира си компа и си викам я сега да посоча драйвера и чудо, показа ми прозорец с две опции, "не ползвайте тези драйвери" и втората "Ползвай драйверите въпреки това" и всичко заспа сладък сън. Ще се ползва 8-цата

Още веднъж БЛАГОДАРЯ  :thumbsup:  :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...