Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

On 2/10/2019 at 8:46 AM, evropata said:

Здравейте, искам да попитам някой има ли преки наблюдения от качеството на изпълнение на комплекс "Гербера" в Тракия?

Интересуваме всичко за което може да се сетите.

Благодаря!

Ако не ти пука, че два пъти на ден по 8 до 10 хиляди автомобила ти оправят въздуха на 20 метра под прозореца - то изпълнението е добро.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В офиса ще има промени и ще се използва възможността за цялостна реорганизация. В тази връзка е желателно да се сложат табели по отдели и съответно вратите да се отварят с чипове, механизми с бавно и самостоятелно затваряне после.

Някой да даде идеи за фирми, които биха свършили добра работа или обикновен ключар също може да съдейства за повечето неща?

Link to comment
Share on other sites

Дъвкано многократно. Срещу вас, тоест диагонално, зад Лидл, директно в Елбраво. Като влезеш в офиса, жената срещу вратата. Лелката вляво ме дразни. Тая отсреща е вечно ухилена, все едно е пушила с Шорти от Страшен филм. Обясняваш какво искаш и ти правят оферта. По-добри от тях, сложно. За обикновен ключар, не мисля, че е работа, а и те са доста пари взимат.

Link to comment
Share on other sites

Автомобилен въпрос имам.

Има един автомобил, на който му пада акумулатора само след 3 дни седяне без да се кара. Акумулатора е Банер, още в гаранция. Онези от магазина го замерват и казват, че нищо му нямало, просто трябвало да се зареди и да се провери системата на колата.

 

Като се даде ток и се кара колата всеки ден - акумулатора си работи. Като не се кара няколко дни - пада.

Отечка ли има някъде или е дефектен акумулатора?

Ако е отечка, къде може да се закара да се провери кадърно?
Колко струва една такава проверка и скъпо ли е отстраняването на евентуален проблем?

Link to comment
Share on other sites

А някой замери ли какво е положението на генератора? Щото аз така близо година и нагоре съм карал на практика без зареждане преди да се усетя по трудния начин. И сега съм все на зарядно, дип че Банерът стоически е търпял положението толкова време. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Автомобилен въпрос имам.

Има един автомобил, на който му пада акумулатора само след 3 дни седяне без да се кара. Акумулатора е Банер, още в гаранция. Онези от магазина го замерват и казват, че нищо му нямало, просто трябвало да се зареди и да се провери системата на колата.

 

Като се даде ток и се кара колата всеки ден - акумулатора си работи. Като не се кара няколко дни - пада.

Отечка ли има някъде или е дефектен акумулатора?

Ако е отечка, къде може да се закара да се провери кадърно?
Колко струва една такава проверка и скъпо ли е отстраняването на евентуален проблем?

Утечката може да ти е навсякъде!

Можеш обаче да си провериш  централното. Ако то е Ок, пожелай всичко най-добро на майките на сервиза, дето ти държи гаранцията на акумулатора!

Link to comment
Share on other sites

На баща ми колата така тази зима. Стария акумулатор е на 4-5г. и понеже падаше така след няколко дни некаране, мислехме, че си отива и взехме нов. Но и той, около 10-тина дни не беше карана колата (зимата, тя и не беше толкова студена) и беше паднал на около 11 волта. Така и не разбрах от какво. Заредихме го и сложихме стария, а новия в мазето 10-тина дни. Колата не се кара 1 седмица, и не беше паднал нито новия, нито стария.

Свързах мултицета на ток последователно между акумулатора, и не беше повече от 20 милиампера в изключено положение колата.

Вероятно е било нещо инцидентно или забравено. Защото докато работи колата, напрежението в системата е 14.9-15 волта.

 

Едит: май и на други им се "случи" 1-2 минути след въпроса, да са на линия да отговорят :lol:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gado said:

Утечката може да ти е навсякъде!

Можеш обаче да си провериш  централното. Ако то е Ок, пожелай всичко най-добро на майките на сервиза, дето ти държи гаранцията на акумулатора!

 

Знам. То и това е проблема, че може да е навсякъде.

Ами, какво да се провери на централното? Сега акумулатора беше паднал доста и колата не палеше, но централното си работеше и отключваше / заключваше.
Преди месец обаче, акумулатора беше паднал до толкова, че централното не работеше изобщо. Само отключи колата, но после не успя да заключи изобщо и трябваше да се дава ток.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

 

Знам. То и това е проблема, че може да е навсякъде.

Ами, какво да се провери на централното? Сега акумулатора беше паднал доста и колата не палеше, но централното си работеше и отключваше / заключваше.
Преди месец обаче, акумулатора беше паднал до толкова, че централното не работеше изобщо. Само отключи колата, но после не успя да заключи изобщо и трябваше да се дава ток.

 

Banner са отлични акумулатори, всичките ми коли са с такива. Проблем търси в колата - първо в генератора, което се разбира за секунди - имам тестер ако искаш и второ ако нещо някъде ти гризка тока. 

Link to comment
Share on other sites

Трябва да ти се провери колата. Принципно не е сложна проверката. Може от много неща да са. Може и алармата даже да го смъква много, ако не е наред. Мога да ти препоръчам един приятел който се занимава с такива неща.

Link to comment
Share on other sites

 

10 minutes ago, RaptoR said:

 

Banner са отлични акумулатори, всичките ми коли са с такива. Проблем търси в колата - първо в генератора, което се разбира за секунди - имам тестер ако искаш и второ ако нещо някъде ти гризка тока. 

 

Ами може да е дефектна бройка. На 1 година и 4 месеца е.

Как се разбира дали е проблемен генератора? Ако беше проблемен, нямаше ли да отказва изобщо да зарежда?

 

9 minutes ago, netrootbg said:

Трябва да ти се провери колата. Принципно не е сложна проверката. Може от много неща да са. Може и алармата даже да го смъква много, ако не е наред. Мога да ти препоръчам един приятел който се занимава с такива неща.

 

Да, би свършило работа.

 

Този Сюрен на Рогошко ли беше? Последния път ходих да ми регулира фаровете и ми каза, че няма абсолютно никаква възможност да погледне в момента. Много работа имат явно.

 

Колко излиза като сума една такава проверка?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Ами може да е дефектна бройка. На 1 година и 4 месеца е.

Как се разбира дали е проблемен генератора? Ако беше проблемен, нямаше ли да отказва изобщо да зарежда?

Може и да подава много слаб ток. Имах и друг проблем веднъж. Подаваше някакви странни импулси. Не е задължително да не подава нищо.

Link to comment
Share on other sites

Айде, почнахме с боба - какво може да е? Ми може да е кофти клема дори, може да е диоден блок на генератора, може да е проста утечка, може да са 100 неща. А може и кофти бройка акумулатор. При Сюрен се чака. Обади се утре, запази си час, иди с някой, който да те върне. Остави му колата, той си знае работата. Като си я свърши, ще те потърси. Проверката колко струва не знам, но ако проблем няма и е акумулатор, ще ти каже, че е ок и акумулаторът е за нов. Ако има проблем, ще го отстрани и ще караш спокоен.

Link to comment
Share on other sites

А всъщност арменчето изобщо не е такова светило, за каквото се опитва да блести.... Три пъти съм го хващал в крачка (щото обаче съм завършил еврейската гимназия).

Ама нали.... И още по-голямо хале ще наеме благодарение на рибки като вас. Дори и собствено може да ди построи, пак заради вас.

 

П.п. този смешльо разбираше от някои мверцедеси и някои Бе еН Ве-та. от там му тръгна и името. Ама пък си повярва адски много!

 

П.п. Та ако разполагате с архаични модели от споменатите марки, продължавайте да се кръстите с него  :)

Link to comment
Share on other sites

Иване, ти май и в Стефанов беше ходил по едно време, че да ти зареждат климатика с компютър.... Помниш ли момента, а!?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gado said:

Иване, ти май и в Стефанов беше ходил по едно време, че да ти зареждат климатика с компютър.... Помниш ли момента, а!?

Не точно, че съм ходил. Тогава ми сменяха няколко неща по колата и едното беше радиатора на климатика. После ходих и да се оплаквам и пак го проверяваха и твърдяха, че е наред. Изобщо в много от сервизите в града работят некадърници. Пак за Стефанов да отворя думата. Твърдяха ми, че фаровете сами се настройвали... Те визираха това, че сами си регулират нивото, но не можеха да осъзнаят, че трябва да им зададеш стандартната позиция. Опитах се да им обясня, но не вярваха. И това в това хале в което настройваха фаровете...

Като цяло ползвам няколко места. Едното е на което си оправям почти всички проблеми и имам доверие на хората. На друго ходя за предница и някои специфични неща, на трето за гумите. Някой път обаче това с предницата оправят и гумите. Относително е какво точно ще им се прави и затова имам краен вариант.

Link to comment
Share on other sites

Провери всички възможни лампи вътре в купето. 
Моят така падаше беше в сервиз и момчето вика всеки ден даваме ток ще се наложи да го сменяш. Бях се подготвил за нов, но реших да го заредя слагам го влизам да препаля колата и виждам една от задните лампи постоянно включена. Изключих я и вече 2ра зима нямам никакви дертове. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gado said:

А всъщност арменчето изобщо не е такова светило, за каквото се опитва да блести.... Три пъти съм го хващал в крачка (щото обаче съм завършил еврейската гимназия).

Ама нали.... И още по-голямо хале ще наеме благодарение на рибки като вас. Дори и собствено може да ди построи, пак заради вас.

 

П.п. този смешльо разбираше от някои мверцедеси и някои Бе еН Ве-та. от там му тръгна и името. Ама пък си повярва адски много!

 

П.п. Та ако разполагате с архаични модели от споменатите марки, продължавайте да се кръстите с него  :)

Хубуу де, нареди го. Ходил съм два-три пъти при него за разни неща, оправяли са ги, даже единия път не ми взеха и пари. Както и да е....

Кажи тогава къде да ида да ми оправят степените на вентилатора в купето? 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен от Сюрен. Вършил ми е работа още от времето, когато ти беше "комшия" на Марица. С баща му работеха в малката работилница. Имах някакви драми с една перка и не знам си какво още. Тогава /преди над 10 години/ ми искаха 200лв. за перки втора употреба. Арменчето ги пренави за 35лв. с демонтаж и монтаж. Цялата история за един работен ден. Така си продадох и колата. После с другата изгоря вента в купето и някакви регулатори. Навсякъде над 300лв. - арменчето 80лв. с труд, за 4 часа. Отделно алтернатор на две коли ми е правил и така. Всеки си преценя.

 

А Галин да каже друг еладжия, че да го имаме предвид и него. Никога не се знае колко ще е спешна раУтата.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, UzITo said:

Провери всички възможни лампи вътре в купето. 
Моят така падаше беше в сервиз и момчето вика всеки ден даваме ток ще се наложи да го сменяш. Бях се подготвил за нов, но реших да го заредя слагам го влизам да препаля колата и виждам една от задните лампи постоянно включена. Изключих я и вече 2ра зима нямам никакви дертове. 

 

Не, не. Нищо не свети в купето. :)

Ако има утечка е някъде другаде.

 

Сега последно при Сюрен да казвам да в карат?

Netroot, кажи на твоя приятел координатите.

 

Намерих вариант.
Някой случайно да има зарядно за акумулатор, което мога да заема за няколко дни?

Искам да заредя акумулатора, да видя дали ще падне пак като е зареден изцяло.
Ако падне, ще го заредя пак, ще разкача клемите и ще видя дали ще падне отново.
Поне да се знае дали е проблема в акумулатора или да я карам да търсят утечка.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

Хубуу де, нареди го. 

 

Чисто и просто Галицин явно вчера е имал много лош ден, напил се с неква урина на Столично и беше решил да се заяжда с всичко и всички...

 

За ток аз ходя при един и същи човек от 1998. Казва се Слави и макар сервизчето му да е гаражно върши чудеса. 0888444755. Сервизчето се намира до стадион Пловдив, в един голям двор с други сервизи и автомивка. 

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли ги е тези Титаниум за затъмняване на стъкла? Или може да ми препоръчате други, че ми казаха един добър, ама е в Асеновград и трябва да ангажирам някого да ме връща и после да ме кара...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...