Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

За Деня на бащата... Усещам, как като заспи домочадието, ще разпукам яко  :laughing:

 

Харно изглежда...остава и да работи по същия начин както изглежда. :thumbsup:

 

-------------

 

Аз по принцип избягвам да пиша тук с какво съм се обзавел (а и не пиша за творческите/служебните успехи, които постигам :bgrin: ), но понеже сега се кефя на едни "очила", които ми излезнаха абсолютно безплатно (закъсняха с пристигането повече от 45 дена, върнаха ми парите и когато все пак пристигнаха, поисках отново да преведа парите, но ония ми отказаха и казаха, че нямало нужда :bowdown: )....та ще използвам случая да се похваля с безплатната далаверка. :grin:

 

32c0f99ccc5fbfa7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Туй нещо да не е онуй нещо дето се ползва за четене легнал по гръб и да гледаш тв пак така? Щото ако е тва искам линк :)

 

Туй нещо е точно онуй нещо и става също така за четене на книги и други разглеждания от легнало положение без възглавница, като дава кристален образ.....само не става за ходене - вчера пробвах и щях да падна...баси к'во нещо са навиците. :wacko:

 

П.П. Аааа.....сега видях, че си писал за книгите... :shy:

 

Мога ли да ги пробвам очилата? Гледах ги и се чудех много, но не бях сигурен колко хубаво ще може да се чете?

 

Моля, моля, моляяяяя :)

 

Е, щом толкова се молиш - от мен да мине...:)

Link to comment
Share on other sites

Туй нещо е точно онуй нещо и става също така за четене на книги и други разглеждания от легнало положение без възглавница, като дава кристален образ.....само не става за ходене - вчера пробвах и щях да падна...баси к'во нещо са навиците. :wacko:

 

 

Хареса ми тази мързялявина! :) Нооооо ако си имаш очила за гледане на тв с друг диоптър, сигурно няма да могат да се ползват. Или?

Link to comment
Share on other sites

Или?

 

Не е особен проблем...стига рамките ти да не са прекалено големи. :)

499304140_776.jpg

1.png

 

 

....и като спомена за очила с диоптър, понеже нещо си развалих зрението в последните 1-2 години и започнах да отдалечавам това, дето чета, обаче ако са някакви ситни надписчета с микроскопични буквички (най-често върху описания на продукти) - този метод с отдалечаването не върши работа. Затова си поръчах (и вече си ги ползвам от време на време) едни с диоптър (моят е около +1.5), но и с осветление, вградено в двете рамки, с което доволно мога да си чета дори и на съвсем тъмно. :thumbsup:

 

led-reading-glasses.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не е особен проблем...стига рамките ти да не са прекалено големи. :)

 

 

 

 

....и като спомена за очила с диоптър, понеже нещо си развалих зрението в последните 1-2 години и започнах да отдалечавам това, дето чета, обаче ако са някакви ситни надписчета с микроскопични буквички (най-често върху описания на продукти) - този метод с отдалечаването не върши работа. Затова си поръчах (и вече си ги ползвам от време на време) едни с диоптър (моят е около +1.5), но и с осветление, вградено в двете рамки, с което доволно мога да си чета дори и на съвсем тъмно. :thumbsup:

 

 

За диоптър + съм чувала, че се купуват очила, чак когато ръцете започнат да не ти стигат при четене. :)

Преди време за нощно четене си купих лампичка, 1-2 грама тежка, която се прикачва към рамката на очилата. Много е удобна! И свети учудващо силно. Като я сложа, се чувствам като миньор. :) За съжаление не намирам снимка из нета, за да я покажа.

Но твоят вариант е още по-лигаво-удобен!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

След дълго чудене и маене, одеве прибирайки се от офиса, минах през едни китайчета и си взех този звяр:
 
ASUS RT-AC68U
asus-rt-ac68u-415x260.jpg
 
плюс два броя от тези джиджавки за лаптопите ми (Intel Dual Band Wireless 802.11ac 7260 mini PCIe)
7260.HMWG.jpg
и така направих един як ъпгрейд на домашната мрежа. :)  :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Абе и на мен такъв ми изглеждаше на картинката като си представих колко ще е удобен като се седне...ама не щях да му развалям кефа от новата покупка, а ти нали си директен...пък и сте си дружки от доста време... :love

 

П.П. Понеже сигурно скоро и аз ще си сменям стола, въпреки че си падам повече по практичните, а не по естетичните модели и макар да предпочитам нещо по-мекичко, може да предпочета пред по-мекичкото нещо такова, щото е почти като седалките в колата ми. :P

Link to comment
Share on other sites

Ама си е нов стол...нещо, за което си мечтая откакто съм започнал сегашната ми работа...и така 4 години :lol: 

 

Седя на най-евтиния стол с амортисьор от каталога на office 1, закупен около 4 години преди да започна работа. Това и на брат си не мога да го пожелая :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

П.П. Понеже сигурно скоро и аз ще си сменям стола, въпреки че си падам повече по практичните, а не по естетичните модели и макар да предпочитам нещо по-мекичко, може да предпочета пред по-мекичкото нещо такова, щото е почти като седалките в колата ми. :P

 

Пламене, тези са меко казано отвратителни. Този на Ангел е по-удобен от тези, които си показал. Насочи се към нещо на Ergohuman или ей това от Офис1 (само че го вземи от Б-Мебел срещу МОЛ-а за поне 10% по-евтино - там помня че ми го оферира около 950 в вкл. ДДС - т.е. под 800 без ДДС-то):

 

https://www.office1.bg/NOWY+STYL+ENJOY+STEEL+CHROME+%D0%94%D0%98%D0%A0%D0%95%D0%9A%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%A1%D0%9A%D0%98+%D0%A1%D0%A2%D0%9E%D0%9B+%D0%A7%D0%95%D0%A0%D0%95%D0%9D-c0-a4010140044/

 

За последния гарантирам че няма грешка вече 5та година (да не е и 7ма - нямам спомени, но са над 5 със сигурност)

 

Ergohuman имаше един магазин на ул. "Петко Каравелов" № 32 ОК Офис или Офис ОК - нещо такова - един приятел от тях си е взел подобен стол (на аналогична цена на онзи от Офис 1): http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=ergohuman+chair&rh=i%3Aaps%2Ck%3Aergohuman+chair

 

И 2та стола са супер удобни и здрави. 

 

Евтиния вариант е един китайски за около 120 от Б-Мебел който горе-долу става и мога да кажа че не е зле, иначе всичко под 500-600лв бих го характеризирал като "кофти" аз или в най-добрия случай "става" но са далече от удобните.

 

 

ПС: Между другото цената не е гаранция за хипер удобство и качество: ей този примерно не струва:

http://www.okoffice.bg/p/stol-direktorski-hs-freedom-damaska/ 

 

както и "великия" Embody: http://www.hermanmiller.com/products/seating/performance-work-chairs/embody-chairs.html дето струва 5500лв. И ми убива на задника - усещам ръбчето отдолу 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ники, нека да не отваряме дискусия в тази тема за столовете, понеже е за хвалби...

 

 

 

- стол като на Ангел никога няма да си купя и даже да ми го подаряват вероятно пак няма да го взема, защото според мен дизайнът му е отвратителен с тая излишно дълга облегалка за гърба (на Ангел може и да му допада, не знам...щом точно него си го е избрал).

- стол като от твоите предложения също няма да си взема, не само че са скъпи, но също не ми харесва зъболекарско-гинекологичния им дизайн. :lol:

- стол, микрофон, слушалки и тонколони взимам единствено след като съм ги пробвал, а не гледайки снимки, които могат само да ме ориентират какво да търся.

- 950-левов стол бих си взел чак когато доходите ми се увеличат поне тройно, а на тоя етап си работя на доста удобен (модван допълнително  с дебели кожени подлакътници) директорски стол, но като го сменям с нов, изобщо не смятам да отделя повече от 300 лв.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм със същия в офиса. Ужасен е.

От къде го купи?

 

-------

 

@Midex: Стола е супер удобен. Не случайно съм го взел. От 2 години си седях на един тотално потрошен (изпушен амортисьор и счупен един подлакътник), защото седалката и облегалката му бяха удобни.

Облегалката е висока и главата пада точно на възглавницата. На кръста има възглавница между двата пласта на мрежата, която е като подпора и е много удобно за разлика от една камара други такива с мрежи, които имат само мрежа, или имат на кръста един прът, който те избутва от седалката и седиш постоянно на ръба.

 

А и има 10 години гаранция.

 

В офиса сме с такива: http://bene.com/office-furniture/b_run-swivel-chair/

 

Които също са супер удобни, но са по 600лв.

 

Столове не се купуват по снимка... Не е само удобството. И най-удобния на света да е, ако след 2 месеца се разскърца - каква файда?

Link to comment
Share on other sites

Които също са супер удобни, но са по 600лв.

Защото са дизайнерски. И също нямат облегалка за главата, а като гледам другите възможности за нагласяне също не са нищо особенно. От тези обикновенния аерон е само 1 идея по-удобен а той според мен е зле, особенно за парите си

 

 

ПС: Твоя стол като го гледам си е много добре за парите си (т.е. след като е за доста под 600лв). Откъде го взе всъщност?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз този месец имам бая материал за тази тема, но викам да покажа едно от големите неща (то най-голямата хвалба е, че малкият направи снощи първите си 3 - 4 крачки).

Та еволюцията на моят красив Сивик и края на една двугодишна драма с подобието на орган - кат - Пловдив (нарочно е с малки букви) и застрахователите, роди това:

 

20140217_153724999_iOS.jpg 20140217_153751440_iOS.jpg

 

Сега оставя още малко документи да ми оправят, през това време аз да се спра на някоя от 3-те dashboard cam, които съм си харесал и да ми връчват двата ключа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...