Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами айде честито. Аз се ослушвам за новия Нексус, но ако не струва, ще забия един такъв червен.

Е тогава ще трябва да носиш само и единствено червеното сако. :lol:

 

 

Забравих да се изфукам. С тази машинка Raspberry Pi няма невъзможни неща! Смятам да си накупя още една-две (до този момент имам две онлайн устройства, едното тук, другото в България). Ако ми остане време, може да напиша някое и друго HOWTO в Unix секцията за различни трикове, особено в случаите, когато устройството седи зад непроницаем файъруол. Следващата стъпка е една такава джиджавка колокейтната някъде на сериозен хостинг.  :)

Link to comment
Share on other sites

 С тази машинка Raspberry Pi няма невъзможни неща!

 

Има има. Ха на бас, че не можеш да пуснеш на нея терабайтова база данни :P И тя да връща отговори в реално време, а не от днес за утре вечерта  :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Има има. Ха на бас, че не можеш да пуснеш на нея терабайтова база данни :P И тя да връща отговори в реално време, а не от днес за утре вечерта  :)

Дедо, ти изтрещя бе, кви терабайтови бази те гонят на миниатюрна джиджавка, в която сториджа е няколкото десетки гигабайта на обикновена SD карта. Да не говорим, че консумацията на джиджавката е около 5 вата, което е невероятно предимство за всякаква домашна употреба, но пък е безумно недостатъчно да захрани дори и само лампичките на терабайтов сторидж. Не знам за какво би ти служила терабайтова база данни в домашни условия. Между другото (за да те затапя :P), ако събереш 5-6 стотин распберита в клъстер и им сложиш нещо от типа на Apache Hadoop, най вероятно ще можеш да подкараш прилично терабайтова база данни. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ай сега ако може на БГ език да си говорим :D :D

 

Аз чакам дядото и магданозчо да ми отговорят и ще имам и аз повод да пиша в тая тема :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ами айде честито. Аз се ослушвам за новия Нексус, но ако не струва, ще забия един такъв червен.

 

Данке.

Между другото, тия от някои офиси на глобАл са пълни пещерасти... Както не можеше да се вземе iPhone с преподписване, в Германос се оказа, че може и то без никакъв проблем, че даже и на същата тарифа можеше да се продължи.. Но вече се бях настроил за HTC-то.. Не съжалявам, но бива, бива, ама толкова п*§€§€растия не бива :)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, ти изтрещя бе, кви терабайтови бази те гонят на миниатюрна джиджавка....

Бъзикам се. Щото каза "всичко" и не се сдържах. А за hadoop-a може да поспорим - става за някои неща но понякога си трябва релационната база.

 

 

Ай сега ако може на БГ език да си говорим :D :D

 

Аз чакам дядото и магданозчо да ми отговорят и ще имам и аз повод да пиша в тая тема :D :D

На кое? Аз съм го пропуснал твоя въпрос

Link to comment
Share on other sites

Бъзикам се. Щото каза "всичко" и не се сдържах. А за hadoop-a може да поспорим - става за някои неща но понякога си трябва релационната база.

 

 

 

На кое? Аз съм го пропуснал твоя въпрос

 

Всичко е ток...от уолмарта ще си купя едно столче и ще си пръдна аз на него пръв и ще си взема гаранцийката и те така :)

 

 

Най-важното обаче, че няма да плащам акта за 200 долара дето беше....което ще рече, че Alpine CDE 141 току що беше поръчан за Субито + едно столче да ми седи сладкото дупе в него....най-обичам така :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Най-важното обаче, че няма да плащам акта за 200 долара дето беше....което ще рече, че Alpine CDE 141 току що беше поръчан за Субито + едно столче да ми седи сладкото дупе в него....най-обичам така :D :D :D

Мина метър? Я пусни малко подробности да се похвалиш..

Link to comment
Share on other sites

Мина метър? Я пусни малко подробности да се похвалиш..

Ами те като ми писаха акта, аз на следващия ден отидох в Секретари ъф стейтс. Смених си документите и адресната регистрация и регистрацията на колата(което не стана лесно). От там вече имах възможност да си купя сити стикер на друго предградие. Сити стикера от там е 4 пъти по-евтин от на Чикаго. Поради някаква причина нямаше дати по тия документи. След това в работата скалъпихме една не до там истина :D :D и пуснах акта за обжалване....и то взе, че ми върза. Тезата ми беше, че от много работа съм нямал време да си сменя адресната регистрация :D. Но за сметка на това съм имал сити стикер :). И сега с тия 200 кинта си купих CD-то и тия дни ще си купя столчето :D

 

$%28KGrHqF,!qcFH748sFTpBSD8prBZ9Q~~60_3.

Това е "сидинцето" :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кво да правиш...на тая сиромашия :D :D И без това не ми дават никви социални придобивки, поне да смъкна и аз нещо от тая държава. :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Знам, че сред съфорумниците едва ли има и един, който да се интересува, но не мога да се стърпя - много се радвам. Днес си получих новия гоблен.

http://gobelins.dir.bg/_files/t5_5083695.jpg

Който обаче е огромен (малко по-голям от стенен календар) и в най-добрия случай ще го шия 4-5 години (още повече, че не съм завършила настоящия).

Йей! :)

Link to comment
Share on other sites

Честито! Аз също имам доста гоблени. Перлата в короната ми разбира се е Тайната вечеря. И все пак не те съветвам да се занимаваш с шиене - не е за млади хора тая работа.

Link to comment
Share on other sites

И все пак не те съветвам да се занимаваш с шиене - не е за млади хора тая работа.

Има шиене и "шиене". Вие за кое говорите гусин Виден? :)
Link to comment
Share on other sites

Шиене на гоблени, Слакър! Не на цървули! Много ясно! 

 

Между другото още един съвет - ако гобленът не е Вилер - не си струва занимавката... 

Link to comment
Share on other sites

Честито! Аз също имам доста гоблени. Перлата в короната ми разбира се е Тайната вечеря. И все пак не те съветвам да се занимаваш с шиене - не е за млади хора тая работа.

 

Нищо вярно не каза.

1. Да имаш гоблен, не е същото като да си го ушил сам.

2. Тайната вечеря е до смърт изтъркан сюжет, а и аз не обичам религиозната тематика.

3. Точно за млади хора е шиенето, защото има много броене и кьорене в детайли

4. Да не би цял свят да шие Вилер и другите фирми да са фалирали!? Освен това най-смотаните им гоблени са по 250-300 евро, като ще трябва и доставка от чужбина да си платиш. Има доста много български фирми с великолепни галерии, които си заслужават  занимавката.

Аз като не разбирам, не пиша в темата за Формула 1...

Link to comment
Share on other sites

Честито, Goonie! Възхищавам се на търпението ти!

Аз преди време си купих пъзел на картина на Климт от 1000 части, но като го занесох вкъщи и ентусиазмът ми се изпари. :) Та още си седи на парчета в кутията. Не че пъзел и гоблен са сравними неща.

Link to comment
Share on other sites

Нищо вярно не каза.

1. Да имаш гоблен, не е същото като да си го ушил сам.

2. Тайната вечеря е до смърт изтъркан сюжет, а и аз не обичам религиозната тематика.

3. Точно за млади хора е шиенето, защото има много броене и кьорене в детайли

4. Да не би цял свят да шие Вилер и другите фирми да са фалирали!? Освен това най-смотаните им гоблени са по 250-300 евро, като ще трябва и доставка от чужбина да си платиш. Има доста много български фирми с великолепни галерии, които си заслужават  занимавката.

Аз като не разбирам, не пиша в темата за Формула 1...

 

Близко е до акъла, че не съм ги шил сам. Баба ми е шила години наред Вилерови гоблени, така щото имаме половината и повече каталог. Тайната вечеря я е шила ДВА пъти. Да кажеш,че е "изтъркан сюжет" е меко казано нелепо. Да не говорим колко цвята са и колко време отнема. Ако си говорим за стойност - само гоблени на Вилер имат някаква. И затова и цените им са стабилни и много високи. Иначе имаше и български гоблени още при комунизма. Вапцаха конци по селата... Всичко на Вилер копираха. Ама да не се връщам в 80-те. Може и сега да има... А за разбирането нищо няма да казвам... no comment. Като цяло щом ти се занимава - занимавай се, успех. 

 

Той и там не разбира ;).

 

Излагаш се като левак, брат. Вземи между другото като си тук се обади да отърва от онези неща, че вече ми е неудобно така. 

Link to comment
Share on other sites

И аз да се похваля: Мъжът ми има днес рожден ден, спретнах му хубава романтична маса. А когато се прибра, се оказа, че ми е купил подарък. Той на мен, днес! Едно сако, по което въздишах вчера в един магазин. Еххххххххххх, как да не го обича човек. :love

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...