Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

 

Благодаря за добрите пожелания на всички ви!

Който има рожби - да му са живи и здрави; който си няма - да добие.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Честито. Да му се радваш със здраве. Ако имаш MacBook Pro 15" за продажба, може да се договорим нещо :)

 

Не. Досега само с РСта съм се занимавал. Това го взех за почивката ужким то дойде като се върнахме, но си е готина играчка а приложение ще му намеря 100%

 

PS: Играчката кефи много. И добре направена и много неща са измислени в подробности дотолкова че ме радват. А това, казано от мен, си е комплимент и половина!

 

PS2: И старкрафта подкарах :D

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Имам си нова играчка - MacBook Air 13" :punk :punk :punk

Честито дедо! Това е може би най-добрия продукт на Епъл според мен. Със здраве да си го ползваш!

И за да не съм съвсем офтопик, днес минах покрай входа на имението на Бил Гейтс в Медина на брега на езерото Вашингтон. За съжаление нямаше как да снимам, защото просто нямаше къде да се спре на улицата, но в същото време самата улица (Evergreen Point Road, Medina, WA) е доста невзрачна и по абсолютно никакъв начин не може да се предположи, че в горичката между улицата и езерото се намира имението на доскоро най-богатия човек в света. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Между другото, Боре, точно снощи ми свърши Бушмилса и смятам да си взема нещо златисто в нетъркаляща се бутилка. Точно по повод заплатата. Отделно за прехода в Пирин през почивните дни мисля да си взема някакъв коняк.

Link to comment
Share on other sites

Боре, честно казано на мен проблема ми е, че това джиджи-биджи стига до другата крайност. Щото на моменти прекалено много се глезя и се чудя после защо няма радост. Ей с'я ще ръсна 300 лева за туристически чепици, още ще хвръкнат за нови педали, мисля малко да поглезя щайгата, трябва да си взимам бюро, офис стол и т.н.

 

 

Но един мъдър човек е казал, че не трябва да се учиш да харчиш по-малко, а да заработваш повече. Та криво-ляво се мъча да изпълнявам :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Но един мъдър човек е казал, че не трябва да се учиш да харчиш по-малко, а да заработваш повече. Та криво-ляво се мъча да изпълнявам :lol:

Да. И аз я помня тази мисъл на този мъдър човек. За същия софтуерен продавач на банички ли си мислим?

Link to comment
Share on other sites

Не. Тая мисъл я прочетох, написана в друг форум от един младеж, малко по-голям от мен, който малко играе консултант на мобилни оператори и печели доста добре...Кой й е автора, не знам.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Не каза какво мислиш ти относно тази мисъл :]

 

Иначе... даа.... пълен с картофена манджа тумбак, с чашка Джеймесън с много лед и Amorphis. Другиден заминавам за четиридневен преход в Пирин, за където съм се запасил с Коняк. Живот бе, д'ге!

http://www.youtube.com/watch?v=sf4oCrIUixY

 

Link to comment
Share on other sites

Не. Тая мисъл я прочетох, написана в друг форум от един младеж, малко по-голям от мен, който малко играе консултант на мобилни оператори и печели доста добре...Кой й е автора, не знам.

 

Народно творчество предполагам. На мен това ми го каза един мой клиент и като се замислих беше много прав.

 

Другото много умно нещо което друг мой клиент ми е казвал е, че ако някой ти даде акъл за нещо да помислиш какъв е човека преди да вземеш за универсална истина това което според него е правилно. Един вид всичко е относително.... ама тоя тип приказки почва да става за маса като за след 2-3 ракии...

 

Не каза какво мислиш ти относно тази мисъл :]

 

Аз ще ти кажа. Смятам го за правилно и действам по този начин. Това не значи да се харчи безразсъдно нито да не се ограничаваш изобщо, но икономисването от всичко и по всякакъв начин обикновено води до пълна мизерия. Разкарах се от една фирма именно по тази причина. Почнаха да се чудят от какво да икономисат и решиха че пием прекалено скъпо кафе и прекалено много, хартията за принтерите взе да се брои и се ограничи кой има право да печата на принтера (аз изобщо не съм печатал, но като цяло почнах да имам чувството че директорката (да жена беше) по цял ден вместо да мисли как да намери повече и по-добре платени задачи реши да мисли кой какво прави и дали може да го прави по-икономично)... както и че се полага най-много по 1 бутилка кока кола на стая с 3ма човека (или фанта - да се разбират хората в стаята какво искат да пият въпросния ден и така)... отделно, че заплатите бяха като за стажанти но не заплатата ми беше проблема, защото над 2 години бях работил за същата заплата, а именно икономиите които въведаха беше което ме подтикна да напусна.

Link to comment
Share on other sites

Не говоря за рационализация а за икономисване от всичко и по всякакви параграфи. Разумна икономия е едно, габровизацията както host го нарече е друго. За някои хора е правилно. Не оспорвам - може и така да е (китайските стоки да не кажа боклуци ги има навсякъде и се купуват, а са именно по този начин създадени). На мен обаче това не ми харесва. Не оспорвам, че не всеки може да си позволи скъпи неща ако ще и да са много качествени, друга тема е, че ако нещо е скъпо не значи че качествено.

Link to comment
Share on other sites

По тия чукари, дето минах, си изплатиха цената стократно! На няколко пъти ме отърваха от брутално стъпване на криво, да не говорим за невероятния грип, който имат върху камъни...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...