Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Гарантирано! :punk Преди ползвах тази, но и сравнение не може да става с тия новите адаптери.

 

$32

 

aircrack-a ще наказва :laughing:

 

От къде ги закупи тия "джаджи" и колкото ти излезе доставката?

 

Едит: намери ги

 

Едит2: А може ли да видиш дали Backtrack-a я разпознава?

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Т.е от утре си безработен? :rolleyes:

 

Без работа не оставам, ама в повечето случаи не с отлично заплащане, но да не се оплаквам :rolleyes:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Едит2: А може ли да видиш дали Backtrack-a я разпознава?

 

Естествено...дори в диска, който го дават със съответния адаптер има само такива глезотийки, гарантиращи wi-fi по всяко време, без значение дали е фрий или не, но за съжаление вървят само под линукс, доколкото успях да разбера.

Link to comment
Share on other sites

Без работа не оставам, ама в повечето случаи не с отлично заплащане, но да не се оплаквам :rolleyes:

 

Заплащането има маааалко общо с дипломата и титлите но малко. Много по-голямо значение има как се представяш на интервюто, колко опит имаш и какво си работил преди това (евентуално и къде) и най-вече голяма доза късмет да попаднеш на правилното място в правилното време. Дипломата и сертификатите имат значение основно с държавни фирми и учреждения. Или във фирми работещи по държавни поръчки или европейски проекти. Всичко останали толкова им е все тая какво си завършил че няма накъде. Поне това което аз бачкам е така...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Заплащането има маааалко общо с дипломата и титлите но малко. Много по-голямо значение има как се представяш на интервюто, колко опит имаш и какво си работил преди това (евентуално и къде) и най-вече голяма доза късмет да попаднеш на правилното място в правилното време. Дипломата и сертификатите имат значение основно с държавни фирми и учреждения. Или във фирми работещи по държавни поръчки или европейски проекти. Всичко останали толкова им е все тая какво си завършил че няма накъде. Поне това което аз бачкам е така...

Дедо е абсолютно прав с едно изключение - държавните фирми и учреждения. Там можеш да станеш голем шеф на фонд дори без диполома. Справка - прословутата Калинка. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Заплащането има маааалко общо с дипломата и титлите но малко. Много по-голямо значение има как се представяш на интервюто, колко опит имаш и какво си работил преди това (евентуално и къде) и най-вече голяма доза късмет да попаднеш на правилното място в правилното време. Дипломата и сертификатите имат значение основно с държавни фирми и учреждения. Или във фирми работещи по държавни поръчки или европейски проекти. Всичко останали толкова им е все тая какво си завършил че няма накъде. Поне това което аз бачкам е така...

 

Хич пък не е така. Ако си гледаш твоята шапчица всеки днеска хванал мишка се пише програмист и може да има сертификат. Нищо не му пречи да иде на интервю и дори и да направи грешка си е жив. Е в моята професия първо трябва да си учил после, да имаш дипломи и чак след това да бараш "жиците". Щото не е като при теб да излезе грешка и кел файда, а при мен като те тресне некадърно тока влизаш 2 метра под земята. Никой няма да вземе главен инж. на производствен процес, или настройчик на една камара машини в дадено производство, или пък началник смяна в ТЕЦ, ВЕЦ и т.н. без да има първо диплома и после да покаже какво знае. Ти си разпаряй къв си добър без образование няма как да стане.

Link to comment
Share on other sites

То има толкова главни инженери ,че не остана кой да работи.Всяка година университети бълват висшисти и после се пъчат с няква гола диплома и плачат ми то няма работа.

Ами как да има като всички искат да са висшисти има една приказка,че от цървул трандафор не става когато някой е тъп и 10 дипломи да има все тая.

 

 

Пс. Малко се отплеснах.

Link to comment
Share on other sites

И тримата сте прави в известна степен. Стига се карайте. Зависи от ситуацията и работата.

Ама за инженер и доктор трябват дипломи. Че иначе накъде отиваме?!

А въпросът за качеството на образованието е вече друг.

Аз да се похваля, че (живот и здраве) утре ще пътуваме към северна България. Шипка, здравей :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Абе Жоро си мисля, че не е от ония празнословни инженери, без покритие на дипломата, макар и понякога и той да се отплесва в приказките :D

Link to comment
Share on other sites

Естествено...дори в диска, който го дават със съответния адаптер има само такива глезотийки, гарантиращи wi-fi по всяко време, без значение дали е фрий или не, но за съжаление вървят само под линукс, доколкото успях да разбера.

 

Супер.Тия дни ще взема и аз да си поръчам една бройка.

Иначе за лезотийките са основно за Линукс, защото за Windows няма кой да пренапиши читави драйвъри за повечето карти.

 

И тримата сте прави в известна степен. Стига се карайте. Зависи от ситуацията и работата.

Ама за инженер и доктор трябват дипломи. Че иначе накъде отиваме?!

А въпросът за качеството на образованието е вече друг.

Аз да се похваля, че (живот и здраве) утре ще пътуваме към северна България. Шипка, здравей :laughing:

 

Не знам каква диплома трябва за доктор при положение, че медицинския бълва на килограм доктори който дори не знаят и БГ.Не ми се мисли после как работят.

Link to comment
Share on other sites

ОФФ: С думите "трябват дипломи" имах предвид, че се надявам да имат поне дипломи тези, които са лекари или инженери. А какво знаят и могат е друг проблем.

Меицинският бълва на килограм доктори който дори не знаят и БГ.Не ми се мисли после как работят.

Именно. Знаеш лафа : "Като знам какъв инженер съм, страх ме е да ида на лекар".

Link to comment
Share on other sites

Супер.Тия дни ще взема и аз да си поръчам една бройка.

 

Да, ама аз си имам и бонус - вместо двете 6 dBi кръгови антени, които са допълнение към параболичната, си взех 2 други доста по-яки и по-дълги и сега да видиш какъв е глобалният ефект от 3-те антени...просто не е истина. Моето стана малко като в приказката "През 9 планини, в десета...", с малка корекция - "През няколкостотин метра и 9 стени и на десетата хващам на 4 чертички". :punk

Link to comment
Share on other sites

Дедо, те тия антени не са за стари хора...:lol:

 

Ники, ако тръгна да се притеснявам за антената, за микровълновата, за радиоактивния йод от Фокушима и за киселинните дъждове - по-добре още сега да лягам и да умирам. :blowup:

Link to comment
Share on other sites

Дедо, те тия антени не са за стари хора...:lol:

 

Ники, ако тръгна да се притеснявам за антената, за микровълновата, за радиоактивния йод от Фокушима и за киселинните дъждове - по-добре още сега да лягам и да умирам. :blowup:

 

Верно е до някъде, но той има приемник, следователно всичко това което се вижда от антената, се "вижда" и от мозака ти :)

Друг е въпроса, че колкото е по силен тоя приемник, толкова повече смущения се получават от многото усилване.

Link to comment
Share on other sites

Не знам каква диплома трябва за доктор при положение, че медицинския бълва на килограм доктори който дори не знаят и БГ.

Кът та глеам колко знайш балгарски подубре се скрий нейде.

Link to comment
Share on other sites

Сглобих 2 китайски изделия. Едното с малко по-добро упътване кое къде да се ръгне (оранжевия стол от Бриколаж) обаче на другото ръководството беше такова:

 

3532032N.jpg

 

Но пък обичам да редя пъзели... налучках го

 

ПС: Тези обяснения даже не се доближават до истината както и да ги гледам. Не знам какво пише - може пък да са го обяснили добре но схемите за нищо не стават. Хубаво че съм умен...... и скромен :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Горд собственик на система GeoVision GV-800 devil.gif

 

Скоро ще инсталирам и първите камери...

 

Да ти е честита. Какви камерси ще инсталираш към платката?

Link to comment
Share on other sites

За начало една - впоследствие повече, поръчковa на DSC e - много ми хареса. Камерите не са евтини, а засега нямам нужда от повече. Тази, която ще слагам над вратата е 70 долара... Системата има опция до 16 броя.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...