Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Другата седмица, в рамките на София Филм Фест, в Лъки Синема ще излъчат два филма, които от доста време искам да гледам - "Дзифт" и "Светът е голям и спасението дебне от всякъде".

 

Официално си търся компания.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Четвъртата част на "Карибски пирати" трябва да се появи на екран през 2012 г., а хонорарът на Джони Деп от 56,5 млн. долара ще го превърне в най-скъпоплатеният актьор в света.

 

При текущия ми среден доход и при 100% спестяване бих могъл да събера тази сума за около....2000 години! :) Ах, защо в гимназията нямаше career councilors! :D

Link to comment
Share on other sites

Баси...56,5 млн. долара...цяла седмица се блъскам за тези пари, а някои ги вадят ей така...

 

Ето това ми излезе, когато исках да гледам едно клипче в youtube.com: This video is not available in your country.

We are unable to show you the original featured video for this channel due to age or location restrictions.

Не е от възрастта, защото съм бая над 18 години, значи е от региона. :D

Link to comment
Share on other sites

Tva e tipichen predstavitel na model "Selski tuning". Btw vzemi si mini golfetata na edno pastirane che e mnogo zle taka. Bledo chervenoto ne izglejda dobre.

Между другото самото изпълнение е перфектно според мен.Всичко е напаснато както трябва и си личи че е правено с много мерак.Отделен въпрос,че е грозно и не на място ;)

Link to comment
Share on other sites

Кои са тия моите производни? И кой хоста ли е от последните останки от интелект ли мозък :lol:

 

Понеже си говориш във втора тема поред да взема да ти вдигна, че само ти ме набираш май...

 

Изказвания от рода кой какви пасти трябвало да яде, когато става въпрос за компании от величината на CE, Nokia и прочие...са си фенски изцепки...все едно да се хлеби за МакЛарън и Скудерия Ферари кой колко камиона с гевреци ще изяде.

 

CE правят готЕни слушалки за мен, Ериксон правеха хубави( за мен ) телефони преди да се слеят с японския гигант.За комуникационно устройство мен не ме интересува дали има камера 15MP или 2MP просто защото като потребител ги ползвам само по основно предназначение.

 

Кой каква останка от какво е...сигурно ти си компетентен да ни кажеш.

 

Понеже явно ти стана неприятно как Юнайтид играе като отбор събран преди 2-3 месеца, аз и тогава отбелязах, че в последните си мачове са "случайници".Да вкараш два гола от статични положения, да вкарват халфовете ... никога не е хубаво.Гледал съм какво стана с Арсенал, Реал примерно преди години та така.

 

Факт, че Сони отказа предложението за branding на PSP като CE продукт поради неправилното послание, което изпращали CE с цялостното си портфолио...т.е.!?...Хм...

 

Минава ми през главата също, че няма нищо лошо всеки да си има мнение, само че да няма претеции, че е меродавно.

 

Не твърдя, че съм прав или седнал ама и другите са точно толкова колко и аз в същото положение освен ако нямат в подкрепа вече други фактори( в зависимост от ситуацията ).Това тук си е форум( говорилня ).Казваш си мнението, ако другите мислят като теб...ами хубаво, ако ли не ами пак хубаво.

 

______________________________

 

Не знам дали ми е за тази тема поста.Ако не съм уцелил се извинявам на мод екипа.

Link to comment
Share on other sites

Между другото самото изпълнение е перфектно според мен.Всичко е напаснато както трябва и си личи че е правено с много мерак.Отделен въпрос,че е грозно и не на място ;)

Не знам , на мен лично тоя фейслифт ми харесва като дизайн , само дето ми седи малко "опулено" с тея фарове , нехарактерни за бмв ... имам чувството че са ги сваляли от hyundai coupe 2004

Link to comment
Share on other sites

.............

 

Не ми стана ясно дали защитаваш Nokia или SE обаче аз от нокия съм тотално разочарован от последните ми 2 телефона. Следващия ще ми е някое сони. Жена ми е със SE S500i (или 600i- един лилав слайдер) и честно казано по-добре работи от моята 6300. За предния ми тел: 6500 - още не мога да повярвам че Nokia са пуснали толкова некадърно нещо на пазара. Да беше китайски да му е толкова зле антената и обхвата на bluetooth-a да го приема но тел. за 500+ лева (преди 6-7 месеца) буквално да не става за нищо и да трябва да ходиш на терасата за да проведеш нормален разговор защото в някои стаи обхвата се скапва, а хванеш ли го между ухото си и рамото за да си освободиш ръцете да се скапва връзката - мойте уважения но това не е сериозен телефон, произведен от сериозна компания.

 

Може би ще си взема някое HTC, може би SE - не знам още зависи какво ми щукне но повече Nokia - никога!

Link to comment
Share on other sites

Мен лично също вече не ме вълнуват телефони с много функции (единствено ме вълнува да ми харесва телефона на външен вид и да върши работа) но това в никакъв случей не значи, че СЕ са боклуци едва ли не. Те предлагат най-доброто отношение цена/качество/екстри за който му трябват и им се кефи. За тези пари ще намериш Nokia със сищите екстри ама друг път...

 

 

За Манчестър ей сега ще им звънна да им кажа да не вкарват от статични и да не вкарват халфовете, че разбираш ли host-а каза че не е хубаво, щото бил гледал еди какво си :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз никого не защитавам.Като си търся да си купя нещо гледам колко лъвчета мога да отделя и после според чергата и нуждите си търся вече продукта.

 

Още от сега имам наблюдение с какво ще си сменя е51-цата...е55 просто защото остава единствения телефон който да не ми пълни джобовете, да е приятен като дизайн и да ми върши това за което ми трябва - на мен ми трябва за малко офис приложения, малко нет, много разговори, камера не ми трябва, и малко музика.Това е.Ако мерна нещо друго на същите парички с тези качества или по-евтинко ще си го взема ако ще и Трабант да пише.

 

___________________________________________________________

 

Юнайтид и да им казвам и да не им казвам само Фъргюсън си знае какво правят.Факт е, че се прецакаха леко...не се е свършил света ама не и като да не го видяхме тоя мач, нито пък този срещу Интер.Сезона е доста продължителен дано да е и интересен.Шампионската лига за мен свърши - няма ги Лион, няма ги Реал, няма го Интер....ще гледам "Капри" по ТВ7 :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Мен лично също вече не ме вълнуват телефони с много функции (единствено ме вълнува да ми харесва телефона на външен вид и да върши работа) но това в никакъв случей не значи, че СЕ са боклуци едва ли не. Те предлагат най-доброто отношение цена/качество/екстри за който му трябват и им се кефи. За тези пари ще намериш Nokia със сищите екстри ама друг път...

За Манчестър ей сега ще им звънна да им кажа да не вкарват от статични и да не вкарват халфовете, че разбираш ли host-а каза че не е хубаво, щото бил гледал еди какво си :wacko:

В момента най-доброто СЪотношение(а не отношение :P ) цена/качество/екстри предлага Nokia E51 ;)

Link to comment
Share on other sites

Не бях почитателка на Sony Ericsson, но откакто съм с G900, може да се каже, че вече съм. По принцип няма значение марката, зависи от много неща, екстри, цена, външен вид и т.н., дори от лоша или добра партида ще ти се падне телефонът, доста неща чувам, че всичко било сглобявано в Тайван и къде ли не. Имала съм и Motorola V3 RAZR Pink, дори от нея бях много доволна. Ако телефонът се напасва на нуждите на потребителя, значи е за него. Трябва да се идентифицираш с телефона си, да има някакво вътрешно усещане, че телефонът е за теб (стига да имаш достатъчно пари, за да си позволиш всеки телефон, естествено).

Link to comment
Share on other sites

Не ми стана ясно дали защитаваш Nokia или SE обаче аз от нокия съм тотално разочарован от последните ми 2 телефона. Следващия ще ми е някое сони. Жена ми е със SE S500i (или 600i- един лилав слайдер) и честно казано по-добре работи от моята 6300. За предния ми тел: 6500 - още не мога да повярвам че Nokia са пуснали толкова некадърно нещо на пазара. Да беше китайски да му е толкова зле антената и обхвата на bluetooth-a да го приема но тел. за 500+ лева (преди 6-7 месеца) буквално да не става за нищо и да трябва да ходиш на терасата за да проведеш нормален разговор защото в някои стаи обхвата се скапва, а хванеш ли го между ухото си и рамото за да си освободиш ръцете да се скапва връзката - мойте уважения но това не е сериозен телефон, произведен от сериозна компания.

 

Може би ще си взема някое HTC, може би SE - не знам още зависи какво ми щукне но повече Nokia - никога!

Я си отвори капака, махни батерията и виж какво пише отдолу: "Made in къде?" Щото аз имам N73 финландска, от една година го ползвам, ама бая - говоря доста, снимам доста, слушам музика доста и до сега не съм имал ама абсолютно никакъв проблем, даже всеки път се възхищавам колко перфектно се държи и откривам някакви дребни детайли, които страшно много правят впечатление. Единствените 2 недостатъка му са: няма WiFi и GPS. Но това не зависи от марката, а от модела. Това, което написах в другата тема беше на шега - не съм имал СЕ, нито Моторола, нито нищо друго освен Nokia, та по този повод не мога да давам адекватна оценка на различните марки. Съветвам и вие да не генерализирате по този начин, защото е смешно за човек, който ползва GMS-и от 7-8 години и през това време е имал 4-5 телефона да решава кой телефон колко качествен е. Ако за една година се сменят по 4-5 телефона от една марка и така всички по-известни марки телефони, може и да се даде някаква реална оценка, но тя пак ще е субективна. Когато си взимах телефон миналата година, бях се насочил към СЕ, защото освен за разговори мислех да го ползвам и за мзика, но в крайна сметка се спрях на Нокия и се очаровах от звука, още повече има 2 говорителя и може да звучи като стерео(без слушалки). Между другото сега се сетих, че се сблъсках с още един проблем - работи със SD Mini Memory card, а такива се намират трудно. Вчера обикалях да си търся не намерих, утре пак ще обикалям, живот и здраве, дано ми излезе късмета.

Относно съотношението цена/екстри - саджем от много време правят телефони наблъскани с всичко, което може да се сложи на телефон на 2-йно и 3-йно по-ниски цени, това означава ли, че Саджем е марката? :)

 

 

-------------------------------------------

 

Едит:

Решил съм това лято да работя за китара. Съответно поразгледах малко цени. От много отдавна знам каква китара искам и видях, че в Щатите, Германия и Англия струва в левове - 750лв. Супер! - викам си - живот и здраве, все ще ги събера. Но понеже не ми се занимава с доставки и т.н. - тъмна индия ми е, не ми се чака месец и повече, а и искам да я пипна все пак - има вероятност да не ми допадне(макар и малка, с оглед на това, че ще е 100 пъти по-добре отколкото да си купя някой корейски боклук от тук). Поинтересувах се и се оказа, че единствения вносител за България на ESP е Yamaha. Отидох в съответния магазин и казвам: "Така и така, искам да си взимам еди каква си китара, разбрах, че вие внасяте, та ако може малко повече информация как става работата, колко ще ми струва и т.н." Чоекът ми отговаря - Няма проблем, пуска се заявка и до 3 месеца е в магазина! При което мандибулата ми стигна до земята. Тук да отворя една скоба, поръчахме си килим от една немска фирма, която ги тъче ръчно. Избрахме модел от каталог и след 3 месеца килимът беше тук. А в случая става въпрос за 1 китара, която е произведена, само някой трябва да я докара до тук. Ама викам си: "Майндата му - в началото на лятото ще я поръчам и тъкмо като изкарам пари, тя ще е тук." Момчето побърза да ме "успокои", че веднъж поръчам ли я, няма как да я откажа. Каквото дойде - взимам го и това е... Викам си - и това добре. Накрая му задавам въпроса: "Колко ще струва, все пак?" Той ми вика - чакай да погледна в каталога. 45 секунди по-късно аз изхвърчах с 300км/ч от магазина, изпаднал в страхотното недоумение: Каква е тази държава, в която съм се родил? А причината за това ми душевно състояние беше отговорът на младежа, изразяващ се в сумата: 2157,60лв. Айде кажете ми как е възможно транспортните разходи на една китара да се изразяват в 1407,60лв? Ако ще да я качат на самолет и да я настанят в първа класа, пак няма да излезе толкова. После защо групите ни не стават за нищо - еми като трябва да дадеш минимум 2к лева, за да се снабдиш с инструмент, който да прилича поне малко на нещо, а да не споменаваме апаратурите - там за какви цифромании става въпрос... Трагедия!!!!!

Link to comment
Share on other sites

всъщност - прав си. както винаги.

 

(среден осигурителен доход != среден доход; средната месечна заплата за страната през трето тримесечие на 2008 година е 523лв)

да, знам че е различно, но все пак е някаква готова статистика, която може (според мен) да се ползва за опорна точка в разговора ни.

 

Това какво значение има? Така или иначе, като си болен трябва да си купиш лекарството, включващо всики разходи за изработване, тестване, доставка, лицензи, патенти, печалба и т.н. Значи приемаме, че нашия хипотетичен индивид никога не се разболява.Тук никъде не е упоменато, че всички живеят сами, а нашия човек е сам, т.е. няма с кой да си дели разходите.

 

И да обобщим: Този хипотетичен индивид живее без ток, вода, яде само кренвирши и хляб(с тази диета толкова бързо ще получи анемия, дефицит на витамини, минерални соли, микроелементи, незаменими аминок-ни и т.н., че и без споменатата лоша хигиена ще се тръшне още на 3-тия месец от започването на диетата), не си купува дрехи и обувки-не са предвидени в разходите, не си купува лекарства, защото не се разболява, не пие, не пуши, не излиза, освен на разходки и на работа, краде дърва, за да се отоплява през зимата, но никога не го хващат, защото съответните органи не си вършат работата, но въпреки това, за него да ходи на работа всеки ден с кола е задължителна част от ежедневието. :)

 

Моето мнение е, че човек, който получава 20 лева на ден, не би ползвал услугите на личен автомобил всеки ден, освен ако не си дели разходите с друг, с който съжителства... На теория сигурно е възможно с 500лв. на месец да си купиш Bugatti, но на практика, едва ли някой с такива доходи ще има амбиции за това.

мненията ни за разумността на подобен избор за ползване на личен транспорт при такива доходи са много близки. възможността обаче някой да го направи си остава.

обобщението ти е по-едностранчиво и от мойто. аз разглеждах само транспортни разходи и нищо друго, а ти само дърпаш към здравни/социални, които пък не са обект на разглеждане в първоначалната теза.

Това, че си се направил на ударен пропускайки думата "висше" си е лично твой проблем. Какво искаш да ти кажа за здравеопазването - твърде е далече от понятието за безплатно. Всеки месец съм задължен да плащам $108, което е минимума за основния пакет, в който липсват всякакви екстри като стоматологични услуги, покриване на лекарства и т.н. За стоматологичен пакет и extended health се изръсвам по още $230 месечно. Комуналните услуги се покриват много добре от яките пропърти такси, които започват от около $1500 годишно. А какво плащат индианците не ме интересува изобщо, щото нямам никакъв шанс скоро да стана такъв. :lol:

освен като абсолютни стойности, какъв процент от средномесечния доход за страната представляват тези разходи? индианците са местни, каквито сме ние за България, та затова ги споменах ако ще сравняваме социалната политика на държавите.

Link to comment
Share on other sites

Новата Мис България прилича на хубавичък травестит :bgrin:

ти какво си очаквала?!Този конкурс от много отдавна не се решава по красота и чар ;)

Link to comment
Share on other sites

Баси и злата мускулна треска. Ходя като ръждясал робокоп...

Поне вчера наруших головата си суша и преодолях психологическия си проблем :lol:

Link to comment
Share on other sites

Новата Мис България прилича на хубавичък травестит :bgrin:

Мътна работа, аз като исках да уча втора специалност Право в УНСС, се оказа, че правилникът не го позволява заради различните образователни степени, с които излизаш след завършване. Има си гръб момичето, ясно е :). Гоце-гръб :)

Link to comment
Share on other sites

Това за правото не го разбрах. Искаш да кажеш, че ако след като завършиш това, което учиш кандидатстваш право, няма да те приемат?

 

Моето куче днес е решило да ме ръмжи без да съм провокирал това с нищо, явно с цел да се закача с мен. :) Да й имам методите! :)

Link to comment
Share on other sites

Това за правото не го разбрах. Искаш да кажеш, че ако след като завършиш това, което учиш кандидатстваш право, няма да те приемат?

Миската завършва Право и МИО, а е на 24, значи ги е карала едновременно. Ако завърша това, което уча сега и после кандидатствам Право, няма да е никакъв проблем. Обаче ако от едното излизаш "бакалавър", а от друго "магистър", не можеш да ги учиш едновременно.

 

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2009/03...bulgariia_2009/

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...