Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Да скокна ли до София на концерт или не? По принцип нищо друго не ми пречи, освен страха от пътуване с кола по магистралата...

Link to comment
Share on other sites

Да скокна ли до София на концерт или не? По принцип нищо друго не ми пречи, освен страха от пътуване с кола по магистралата...
Ако е само това скачай :) Хем ще отидеш на концерт, хем ще направиш стъпка към преодоляване на страха си :P
Link to comment
Share on other sites

Чара на темичката СЕ е изгубил, не си въобразяваш :(

 

Защо повече хора не слушат stoner rock/metal като се напраскат с трева? Мисля че тая музика има потенциал също колкото електрониките.

 

Щото хората преди нас са измислили гръцката музика с едно хубаво уиски :lol:

Link to comment
Share on other sites

А, и сръбската с една мастичка в жежко лято също е арна...да не говорим по тая тема, че май сме за "закъсалите алкохолици" :D

Link to comment
Share on other sites

В София не можело да се паркира по центъра...а в Пловдив??? Половин час се въртях като муха без глава в района около пощата. Накрая се ядосах и се прибрах в София :D

Link to comment
Share on other sites

Щото хората преди нас са измислили гръцката музика с едно хубаво уиски :lol:

 

Да се напукаш и да си пуснеш гръцко... това ми звучи като много много bad trip :D

 

Виж, ако се абстрахираме от тревата, едно сръбско с мастика може. Но тия гръцки с уиски... Казвам не! :D

Link to comment
Share on other sites

Да се напукаш и да си пуснеш гръцко... това ми звучи като много много bad trip :D

 

Виж, ако се абстрахираме от тревата, едно сръбско с мастика може. Но тия гръцки с уиски... Казвам не! :D

 

че аз няма да се напуквам.... :rolleyes: Форца Лепа Брена, а? :):)

Link to comment
Share on other sites

...Гроооомеее мооой....

бухаха, смрад :]

 

Аз съм весел и щастлив - не съм на работа, разлагам се пред компира и един пръст Шибас в чашата започва да сънува устната кухина, небцето и гърлото ми. Мммм... наздраве, дружина ;]

 

В София не можело да се паркира по центъра...а в Пловдив??? Половин час се въртях като муха без глава в района около пощата. Накрая се ядосах и се прибрах в София :D
...и ми обясняват, че в центъра на Пловдив нямало да мога да си намеря място... ДА БЕ ДА! Места бол, на всичките си обекти си паркирах като пич...
Link to comment
Share on other sites

София съкс!!!! Само там можеш да почустваш, че си се загубил докато седиш в колата си и търсиш място за паркиране, а след това да присъстваш на презентация, на която чуждото техническо лице почти не владее английски, търговският представител и хабер си няма от техниката, която продава, а преводачката от наша страна не разбира и бъкел технически английски.... :blink: Баси и филма, дето беше, добре, че повечето от присъстващите разбираха малко от английски и доста от техника, та не се получи фиаското, което се очертаваше.....

Но пък се срещнах с интересни хора....

 

Ред: Курунире, какво не, бре.... ?

Link to comment
Share on other sites

...презентация, на която чуждото техническо лице почти не владее английски, търговският представител и хабер си няма от техниката, която продава, а преводачката от наша страна не разбира и бъкел технически английски...
Аз си спомням една презентация на Лоджиком, на която техническите лица почти не владееха български... независимо, че бяха българи. "сега като аплайнем сетингите на фийчърсите и се кънектнем към файъруола и сетнеме нов юзър, като му добавим пасуърд чек и чекнем но икспайър..."
Link to comment
Share on other sites

Добро утро на всички... тука гледам се заформя песничка.

Най-обичам

гол да тичам...

...сутрин покрай НДК...

Най-обичам

гол да тичам

за да лъсна пред света...

Link to comment
Share on other sites

Не на гръцкото, макя им гречка. Музиката им за нищо не става вече. Гръцкото беше готино докато имаше бузукита с някакви луди майстори на тях, дето къдреха яко. Не новата електронна диско помия. И узото им не е достатъчно сладко, мастиката е по-добре :D

 

[Edit] Тоя пост е за Гадо и Чефо :D [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

В София не можело да се паркира по центъра...а в Пловдив??? Половин час се въртях като муха без глава в района около пощата. Накрая се ядосах и се прибрах в София :D

 

И не ти ли дойде на акъла да паркираш ТОЧНО ОТПРЕД на паркинга на Тримонциум? Тоя паркинг 1 път не съм го виждал без свободни места...

Link to comment
Share on other sites

София съкс!!!! Само там можеш да почустваш, че си се загубил докато седиш в колата си и търсиш място за паркиране, а след това да присъстваш на презентация, на която чуждото техническо лице почти не владее английски, търговският представител и хабер си няма от техниката, която продава, а преводачката от наша страна не разбира и бъкел технически английски.... :blink: Баси и филма, дето беше, добре, че повечето от присъстващите разбираха малко от английски и доста от техника, та не се получи фиаското, което се очертаваше.....

 

Просто ми оправят деня такива изказвания :)

 

Благодаря ти!

 

Това може да се случи на всякъде. Дори е по-вероятно да се случва по-често извън София. Говоря за зле организираното мероприятие. Вероятно някой е решил да минава евтинко и вместо да плати на компетентни хора е наел първата студентка първа година английска филология, завършила английска гимназия в Две Могили за 20 лева на ден + кафе и газирани колкото поеме... после София е виновна :) - да, ама София не ти орагнизира мероприятието, нито ти превежда от английски.

 

А за пробрлемите с ориентацията и губенето - така е... научни наблюдения сочат, че кладенчовата жаба изпитва изненадващ пристъп на самота, чувство за малоценност и собствена нищожност, веднага след като от кладенчето си се озове насред океана. Разбираемо е. Разбираемо е после да каже - Океана съкс!!!! и да си се върне в гьола :)

 

В заключение - на всеки му е най-добре където му е най-добре. Градовете, местата - нямат качество сами по себе си. Човешките възприятия ги окачествяват.

Link to comment
Share on other sites

Аз си спомням една презентация на Лоджиком, на която техническите лица почти не владееха български... независимо, че бяха българи. "сега като аплайнем сетингите на фийчърсите и се кънектнем към файъруола и сетнеме нов юзър, като му добавим пасуърд чек и чекнем но икспайър..."

 

Ми, нещо такова..., но отнесено към машини и съоръжения за централна климатизация :lol: .... Най-накрая зададох един строго технически въпрос който вълнуваше и останалите колеги (относно определена аварийна ситуация) и последва около 40 минути суетене, опити за разбиране между преводачката и техническото лице, ровене по лаптопи и .... о, чудо! Започнаха да ни разясняват колко напредничава била тази технология и колко била по, по , най...... Смех... смех.... и опити за изпъкване с нещо което други хора са открили преди около 25 години, оптимизирали са го и го използват от почти толкова време успешно. А, тези Убавци се скъсаха да твърдят, че това било лично си тяхно нововъведение.... абе, трагедия!

 

.......

Абе, не като да не съм изкарал и аз някоя и друга година там...., но така и не свикнах с този град (за разлика примерно от Бургас). Не е като да не се е случвало да ходя и друг път по такива мероприятия, но сефте присъствам на такъв резил! Просто съчетанието от София и това "мероприятие" ми дойде малко в повече.

Link to comment
Share on other sites

Не на гръцкото, макя им гречка. Музиката им за нищо не става вече. Гръцкото беше готино докато имаше бузукита с някакви луди майстори на тях, дето къдреха яко. Не новата електронна диско помия. И узото им не е достатъчно сладко, мастиката е по-добре :D

 

[Edit] Тоя пост е за Гадо и Чефо :D [/Edit]

 

Една Пеги Зина за теб - ЕНАААА.

 

После един Василис Карас....и на края....Барбаяни да се освЕстиш :lol:

Link to comment
Share on other sites

В заключение - на всеки му е най-добре където му е най-добре. Градовете, местата - нямат качество сами по себе си. Човешките възприятия ги окачествяват.

 

Не е точно така. Различни хора различни вкусове но и на мен определено не ми харесва София, Виена също. Прага за сметка на това ми хареса много. Букурещ също (донякъде) - той пък ме впечатли с безумно големите празни пространства - някак дишаше се по-свободно...и също така с цигания тип шекер махала като кривнеш от по-главните улици (при това съвсем близо до Двореца на Чаушеску).

 

В LA видях и много приятни места и "шекер махала" - точно кварталче от колиби сковани от шперплат и други подръчни материали и отгоре им по една сателитна чиния (съвсем близо до Venice Beach - и контраста с Venice Beach където просто е невероятно).

 

Та мисълта ми че ако човек не харесва София не значи че е защото е свикнал в малък град и големия му идва малко в повече...

Link to comment
Share on other sites

Exactly my point....

 

Градовете, местата - нямат качество сами по себе си. Човешките възприятия ги окачествяват.

 

На теб не ти харесва Виена, на теб ти харесва Прага, на теб ти харесват празните пространства в Букурещ... ти си мярката.

 

 

 

Изобщоооооо.....

 

East or West - home is the Best!

 

А общоизвестен факт е, че дома на мъжа е там където е сърцето му... тоест при на жена му... сърцето...

 

(и не си прав за Виена... мечтая си един ден да имам възможност да си купя Кунст Хаус ето това и да се нанеса в нея... (и корабчето на Хундретвасер да мога да си купя...))

 

ай на здраве

Link to comment
Share on other sites

Пак се завихри някаква тема, ми къде ми е добре... на мен ми е добре там, където мога да си почивам на спокойствие, примерно бих оставил компютър и всичко останало само заради една къщичка на балкана. На мен сърцето ми е някъде из природата, пък там дали ще си намеря половинката е отделен въпрос. Важното е да имаш страст, аз съм с планинска кръв, обичам природата, за това ми е най-добре там.

:)

Link to comment
Share on other sites

Имах възможност последните няколко години да посетя по-големи градове(като Рим например)и бих казал че не ми харесват.Има прекалено много народ,всеки за някъде бърза всеки нещо върши.Нямаш време да спреш и да се поогледаш.За мен Пловдив е перфектния град за живеене...едно такова задушевно е.Където и да отидеш виждаш познати-ооо кфо стаа,как си,що си.В много големите градове няма такова нещо...всеки си живее затворен живот,със затворен кръг от познати-кофти е според мен :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...