Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
2 hours ago, galaxi said:

Кат не разбирате такъв ще ви се падне  :P:lol: -пригответе легена и отваряйте на собствена отговорност!!!

  Reveal hidden contents

 

 

Добре де, имаме някакъв напредък. Сега остава да покажеш скрийншот на поста и името на групата, за да се види коментарът, който върви заедно със снимката.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Някой да използва хубава механична клавиатура?

Аз използвам механична клавиатура и съм доволен от нея. Дали е "хубава" е субективно и разтегливо понятие :)

Link to comment
Share on other sites

Аз друго освен обикновена пуканка не потребявам! Последната вече  6 години носи на - заливане с бира, кафе, дресинг за салата, ракия, пепел от цигари и псувни на корем по отношение на аутсорснатия съпорт на два определени сайта, като сЕди, та гледай. Само от време на време я преплаквам в легена с метанол....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Аз използвам механична клавиатура и съм доволен от нея. Дали е "хубава" е субективно и разтегливо понятие :)

 

Каква марка е и с какви суичове?

 

1 hour ago, Veno said:

daskeyboard чувам били добри :)

 

Да, но не чак толкова. По-добри са от геймърските (Razer, Logitech, Corsair, Kingston), но не са по-добри от механичните клавиатури за ентусиасти, а са на същата или по-висока цена.

Спонтанно реших да си взема нова механична клавиатура, защото старата ми писна вече 8 години. А и искам по-малка, че тази е голяма и заема прекалено много място на малкото бюро. Та се нахаках в дебрите на хобиистите с механичните клавиатури и се видях в чудо. То не са суичове, корпуси, резервни капачки, 4-5 различни клавиатурни подредби. Изобщооо... Интересно ми беше дали някой тук се е забъркал с това хоби и може да ми сподели малко по-дълбока информация, че тотално се оплетох.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично държа само на БДС-то.

Както и да носи на тупаник (понеже не мога лично да размажа долните китайци, индийци... или бангали)

Както и да е по-голяма, че шепите са ми едри  и ми е смотано, когато копчетата са ми дребни и на гъсто!

Link to comment
Share on other sites

БДС-то е малко трудно май при тия варианти. Руска клавиатурна подредба има със сигурност, но фабрично БДС - няма. Продават се стикери, та може да се реши проблем.

Качествените механични определено са по-здрави от тия скърцащи "евтинджоси". :)

А размерите на бутоните са стандартни, та са същите като на останалите клавиатури.

Link to comment
Share on other sites

Не малко клавиатури съм ползвал, но най - удобната която ми е попадала в ръцете е Dell SK-8135. Мисля имах една в Бг, ако искаш мога да ти я дам за няколко дена да я пробваш.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

А размерите на бутоните са стандартни, та са същите като на останалите клавиатури.

Не е баш!

Що на едните натискам по три бутона едновременно, когато съм развълнуван (псувам съответния аутсорснат съпорт), а на другите не!?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, netrootbg said:

Не малко клавиатури съм ползвал, но най - удобната която ми е попадала в ръцете е Dell SK-8135. Мисля имах една в Бг, ако искаш мога да ти я дам за няколко дена да я пробваш.

 

Ами тя не е механична. :) Аз от 1 седмица тук се затрупах с информация по темата. Главно ми беше интересно дали някой се е занимавал с подмяна на клавишите и от къде излизат на добра цена. Както и по-дългосрочен опит с различните материали и технологии за отпечатване.

 

3 minutes ago, gado said:

Не е баш!

Що на едните натискам по три бутона едновременно, когато съм развълнуван (псувам съответния аутсорснат съпорт), а на другите не!?

 

Височината и скулптурата им са различни. Площта на копчето е почти една и съща.

Ето ги най-популярните профили за сравнение.

OEM е най-разпространения, който е на всички клавиатури.

А преди си мислех, че са само 2. Високи и ниски. :D :D

 

TB2cDxIXUhnpuFjSZFEXXX0PFXa_%2521%252117

Link to comment
Share on other sites

Знам, че не е механична. И аз мислих за механична, но просто не мога да намеря никоя, която дори и малко да се приближава до този модел. Ted също е върл фен и се е обзавел с няколко от същият модел.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, netrootbg said:

Знам, че не е механична. И аз мислих за механична, но просто не мога да намеря никоя, която дори и малко да се приближава до този модел. Ted също е върл фен и се е обзавел с няколко от същият модел.

 

Няма как да няма. При положение, че можеш да си избереш всеки един компонент сам и да си сглобиш дори суичовете и диодите по платката, няма как да не може да се направи. :) Какво му е толкова специално на тоя модел, че не можеш да намериш сходна механична?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, RaptoR said:

 

Личи си, че тая вечер или пиеш повече отколкото можеш или пиеш неква пикнйъ... Понеже те познавам залагам на прЪвото.  

Да наречеш Амбър пиКни, е все едно да наречеш пиринското бира.... Все така е нелепо. ;)

 

П.п. Пък ако все още държиш да ми се правиш на мъжкарче, следващия път ще са ти нужни не 6, а 8 човека, че да те изнесат от нас.... Стига да разбираш френския ми.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, w00x said:

 

Няма как да няма. При положение, че можеш да си избереш всеки един компонент сам и да си сглобиш дори суичовете и диодите по платката, няма как да не може да се направи. :) Какво му е толкова специално на тоя модел, че не можеш да намериш сходна механична?

Адски е удобна. Просто всичко е измислено перфектно. Има и едно малко изключение. Enter-a е малък. Предпочитам голям, но няма пълно щастие. Space-а за сметка на това е голям и по интересен начин извит. Пак ти предлагам да ти дам една за няколко дена да пробваш.

Link to comment
Share on other sites

Всичко това може да се направи и на механична, помисли си. Така като я гледам е със стандартни като форма бутони. И голям Ентер можеш да си избереш на механичните, защото се предлагат с по няколко разположения. С изключение на медийните бутони. Спейса дори може да ти е обърнат към теб под ъгъл, за да ти е по-лесно да го натискаш. :)

Мерси. Аз клавиатура си имам. Просто искам механична да взема, а тази като не е - не ми трябва. :)

Link to comment
Share on other sites

Redragon Devarajas. Китаец, но добре направен. Кафяви суичове, много приятна за писане, макар че в началото си иска свикване да не млатиш много клавишите (млатя много клавишите като пиша). За игри също съм доста доволен от нея.
Предната ми беше пак китаец, но със сини суичове - ситуацията беше тежка. Трябваше да взема специални пръстени, за да я заглуша, иначе положението ставаше като стая на машинипоски... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

 

Един милиметър тук и там може да окаже голяма разлика. Не е само до поръчката. Не вярвам да можеш да намериш точно копие, но механично. И аз съм мислил да си взимам, но просто нищо не ми пасва така добре. Странното е, че сме доста народ с това мнение за този модел.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Dunc said:

Какво ще рече механична клавиатура?

Масовите клавиатури са с няколко слоя фолио с нанесени проводящи зони, които при натискане на клавиша над тях осъществяват електрически контакт. При механичните клавишите задействат дискретни микропревключватели. В ранните години на компютрите клавиатурите бяха предимно механични, например Правец използваха отделни бутони с магнит и рид-ампула. Има и други типове превключватели, не претендирам да съм изчерпателен.

Link to comment
Share on other sites

300 лева за клавиатура е безумна работа....

аз клавиатура ползвам само в офиса и изглежда така:

image.png

 

Търся клавиатура от доста време за вкъщи съвместима с Mac и PC едновременно, блутуут. Това на което попаднах от Logitech и което ми устройваше като параметри беше доста грозно на външен вид:image.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Един милиметър тук и там може да окаже голяма разлика. Не е само до поръчката. Не вярвам да можеш да намериш точно копие, но механично. И аз съм мислил да си взимам, но просто нищо не ми пасва така добре. Странното е, че сме доста народ с това мнение за този модел.

 

Размерите на копчетата са на стандарти. Имат си размери. Виждам, че този Спейс е някакъв заоблен такъв. Другите бутони на най-долния ред също. Те най-вероятно са си правени конкретно за клавиатурата и извивките няма да ги има в други бутони, но размерите им са по стандарт. Останалите бутони са стандартни обаче. Има space бутони с всякакъв размер, като се започне от 1unit (1 нормален бутон с буквичка) и се стигне до 7. Същото е и за останалите бутони на долния ред. Всичко е по стандарт. Нямат особено много възможности за девиация, защото все пак трябва да следват клавиатурната подредба. В случая - ANSI. ISO е с големия Enter, двата бутина за / и Alt Gr на десния Alt бутон.

 

2 hours ago, Antares said:

Redragon Devarajas. Китаец, но добре направен. Кафяви суичове, много приятна за писане, макар че в началото си иска свикване да не млатиш много клавишите (млатя много клавишите като пиша). За игри също съм доста доволен от нея.
Предната ми беше пак китаец, но със сини суичове - ситуацията беше тежка. Трябваше да взема специални пръстени, за да я заглуша, иначе положението ставаше като стая на машинипоски... 

 

Аз също ще взема с кафеви суичове. Cherry обаче. На Reddragon не ги знам какви са. Сигурно някакъв cherry clone.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...