Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Понеже, рийш ли, народа го курац боли за тва, що е по-малко от него, не носи сакенца, не фръга салфетки, добре, че има и изключения.

Видене, Галя, запознайте се, ако не сте го чели.

 

Запознат съм много добре, следя страницата и на Блаканите, и на Любомила.

 

Аз затова и не се хабя да обяснявам и правя каквото мога сам. Останалото е до късмет за самите животинчета на какви хора ще попаднат. За съжаление обаче в повечето случаи си отиват... 

 

Доакто например в случая с кълвача, който падна от хралупата - добрите хора в пицария Пикантино го бяха прибрали, но се чудеха какво да го правят. Аз по случайност попаднах там и го взех при себе си, Наско ме свърза с Любомила. За 48 часа, през което време аз го храня и гледам, тя уреди транспорт до София. Човекът го пое от мен и й го закара. Тя го доизгледа в Дивите животни и впоследствие го пусна в природата...

 

Естествено можех спокойно да си взема пиците и да се направя на разсеян - кво толкова, нали...   

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

За един прилеп какво ли не изписахте.

Жал ми става за животинките в беда.

За другите глупости по мой адрес, бъдете здрави.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не мога да разбера как някой може да се възприема като Хомо Сапиенс, т.е. - Мислещ Човек, когато има възможност да помогне, било на друг човек, било на хайванче. При това без да му коства нищо особено и нищо не възпрепятства оказването на тази помощ... или поне изпитването на искрено съчувствие (искрено имам предвид, като първа стъпка към оказването на помощ, а не лицемерното вайкане по разните соц. мрежи и сайтчета). А не го прави.

Според една конкретна философия, когато се натъкнеш на същество нуждаещо се от помощ, това е провидение. А дали ще направиш необходимото за това същество е израз на свободната Ти воля да използваш божествената искрица в себе си или да продължиш да се подаваш на животинската си същност...

 

Аз също местя охлювите от пътя като наизлезнат при дъжд, за да не ги настъпи някой, но да ме виждаш да съм написал статия някъде или да съм публикувал видео на процесът по преместването във Фейсбук?

Link to comment
Share on other sites

Заклевам се, че давам мъдо...да съм на мястото не Пеевски в момента. Само не на тия кила, че с тия пари, пилето трябва да шава по всички напудрени, долни кучки

Link to comment
Share on other sites

Тея банки съвсем изчаткаха. От 1.02.2016г., месечна такса обслужване в Прокредитбанк за юридически лица - 25лв... Бяха дотук, поне при мен. Как се ненаядоха. 25 кинта на месец, ама друг път. В понеделник приключвам с тях.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че изгледите от повечето снимки долу все още ги помня...като че ли вчера беше да го ева... :D

 

2s63ll3.jpg

 

28hol68.jpg

 

1z4xxmx.jpg

 

01a02d34340ec109c70f09671a379fb4.jpg

 

123e43c2395a72eafd11758ec1f5de7b.jpg

 

d92e18fc552db3c58369dc9ca4858b9e.jpg

 

 

...а едно време по главната даже са минавали автобусите.... :P

 

1095f567fcdf6f581d73d934f2346edf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че изгледите от повечето снимки долу все още ги помня...като че ли вчера беше да го ева... :D

Е то за теб си е буквално вчера, какво се чудиш? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Midex, on 23 Jan 2016 - 21:52, said:Midex, on 23 Jan 2016 - 21:52, said:

 

...а едно време по главната даже са минавали автобусите.... :P

 

 

... и в кино "Балкан" са давали грузинския блокбастър "Мамелюк" от 58-ма.

Link to comment
Share on other sites

The song of the free militioner

 

Това за къде се отнася?

 

Как за къде - за Конго разбира се!

 

Това са конгоанските милиционери - не им е понесла температурата. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Това са конгоанските милиционери - не им е понесла температурата. :laughing1:

Само си предствави..., ъъ.., текстописецът колко е бил напушен, а тия образи как ги 'апят мишоците, че да да я наизустят тая хава и дори да я пеят с чувство....

Link to comment
Share on other sites

То зависи където точно в Пловдив го мерят, но по-скоро първото. Поне тук в центъра е около -5С (по 2 външни термометъра поставени на изток и юг).

Link to comment
Share on other sites

Моят показва -7, но аз съм по на Север (Кършияка) :))

Но пък се чудя това -12 къде може да е измерено?

 

 Вярвай на ACCUWEATHER 

 

===========================

 

Ангеле, част от света извън опушените чалги: 

 

 

Нощно време по това време на годината вече започват да се чуват крясъците за началото на размножителния сезон на едни невероятни пернати създания. Малки зверчета с невероятно интересно поведение и социален живот търсят своите партньори, за да създадат следващото поколение малки нощни кукумявета.

Една женска кукумявка обаче не може да се включи в размножителния сезон поне засега. Нощното небенце не е за нея, поне засега, а може би и завинаги. Блага е пострадала незнайно как идори само споменаването на нейната диагноза е страшно - фрактура на гръбнака.

Блага е напълно безпомощна и не може да стои на краката си, а толкова много и се лети, че тя опитва и опитва...

Когато ветеринарен лекар чуе за травма на гръбнака, първото, което ще попита е дали животното има дълбока чувствителност в краката и дали се изхожда само. Ако тези фактори не са налице, забрави за някаква надежда. Чувствителност в краката Блага има, даже малко ги движи, но изхождането е "наполовина" и тази наполовина ситуация е лъчът надежда, който няма да оставим да умре, докато има смисъл...

Благата Блага, защото тя е невероятно благо същество за вида си, се храни сама, пълзейки по пода на клетката, а това, което не може да изходи и помагам да изкара механично.

В своята "болнична стая" Блага слуша виковете на кукумявките навън и инстинктите и копнеят тя да е там - свободна и дива, но това е невъзможно засега. Борбената Блага не се предава, както и моята надежда за едно перушинесто зверче в нощното небенце...

Автор: Любомила Кривошиева

 

 

Link to comment
Share on other sites

Направо да го беше представил въпросното създание със снимка :grin:

12494813_935638083216174_164685501501839

 

Midex,5-та снимка отгоре надолу синдикалния дом на културата ли е?

Link to comment
Share on other sites

@galaxi, Това е Панаира, гледан отвътре. Обаче снимката е доста стара, вероятно от 40-те или 50-те години. Ръчно оцветена черно-бяла фотография.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...