Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Минава ми през главата, дали ако се приеме електронното гласуване, ще се намери тарикат, дето вместо да плати на 2-3 000 мангусти, ще наеме 2-3 хакерчета и ще обърне вота в своя полза?

Link to comment
Share on other sites

Аз си мисля за друг сценарий:шефа на шивашка фирма в Рудозем(примерно) съобщава на работниците "който иска заплата тоя месец в кабинета при мен да гласува" ...

Сега като дават пари няма гаранция че ще се гласува за техни човек.При електронно гласуване ще е сигурно...

Link to comment
Share on other sites

И с електронно, и без електронно...далавери винаги ще има, още повече, че ние сме много изобретателен народ, особено що се отнася до правенето на някаква далавера. Кредитни карти? Никакъв проблем...много сме добри, даже в световен мащаб. Телефонни измами? От години е професия за цели области от страната. Абе щом през 90-те в западните хотели се бяха изтарикатили с платените климатици в хотелите, работещи за време, да си правят жетони от лед....какво ще си говорим...та едни избори с електронно гласуване ли ще ни се опрат. :popcorn:

 

P.S. Не искам да звуча като песимист, но гледайки днешните "риъл тайм" репортажи по Нова ТВ ми се струва, че скоро няма да се оправим. Отново масово по селата с абсолютно неграмотни цигани им се дават преки указания за кого да пуснат гласа си, отново новорегистрирани в различни общини (въпреки забраната) гласуват не там, дето трябва, отново изборните "комисии" по селата се правят на разсеяни и масово не дават на хората бюлетината за електронното гласуване, голямата част от тях даже незнаещи, че има и референдум за електронно гласуване, отново в кърджалийско ДПС била решила на предварителни събрания в десетки села да има само един единствен кандидат (разбира се от ДПС), просто защото почти всеки се падал някаква родá на всеки от останалите.....и т.н....и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът според мен не е как ще се реализира, а дали. Далавери е повече от ясно, че ще има. Този референдум е за хората, живеещи в чужбина. За да може техния глас да има повече тежест. Ясно е, че шефа на малкък цехв северозапада ще извива ръцете на служителите, независимо дали с или без електронно гласуване. Там вилнеят местни феодали. Въпросът е този тип гласове какъв процент ще е от общите. 
Но.. по личните ми наблюдения от изборната секция в с. Марково - такова гласуване няма да се реализира :) Не и в идните 10-15 години...

Link to comment
Share on other sites

Абе не е възможно същите права като мен да има и мангал, който не може да прочете и една думичка от бюлетината, който няма 1 лев платени данъци или сметки, но който прекрасно знае кой номер в бюлетината да зачеркне, а ако и това не може - да му се даде сгъната на две бюлетина с предварително зачеркнат номер. :wtf:

Всички тия вратички могат да бъдат затворени, но нали се сещаш защо не ги затварят вече толкова години и кое съсловие се размножава със скоростта на светлината...

 

 

 

П.П. Извинявам се, че употребих неправилно термина "съсловие", чието значение е:

 

Исторически образувала се обществена група с определени права и задължения

 

...защото циганите от години имат единствено права, а задълженията остават за такива като мен и вас.

Link to comment
Share on other sites

Аз продължавам да съм на мнение, че трябва да има образователен ценз за всеки гласоподавател, както и имуществен такъв, за всеки, който иска да се вре във властта.

Link to comment
Share on other sites

Наско, като знам как стоят нещата в кухнята на "образованието" ни, цензът не е решение. Какви хора завършват, пази Боже. Т.е. какви хора ги завършваме...

Откакто не съм в училище, нещата май са се постегнали (поне относно мъртвите души).

А и образователният статут не съответства по никакъв начин на статута на интелигентен или умен човек.

Факт е, че нещата сигурно биха се подобрили де, не го отричам...

Имаше една помощ от университетите за майките студентки. Аз като такава, не бих върнала 2800 лв., те пак за детето щяха да си идат. Както и да е. Не съм забременяла за парите. Не уча за парите, но за 1 месец (новият закон влезе в сила), се разминах с тях. Детето ми не струва 2800, но както се изрази един познат: " Един закон имаше за българките и те го промениха. Един начин имаше да вземеш пари от държавата, която се е загрижила за БЪЛГАРСКИТЕ деца".

Естествено, царе сме (както каза Пламен) на злоупотребите и схемите. Повечето момичета се записваха заради парите. Е, на ви ся пари...

Пък нека кака мангалка взема помощи и детски по 600-700 лв. на месец.

Link to comment
Share on other sites

Говоря за масовия гласоподавател. Едно средно е достатъчно според мен. Съответно и с повече дране на матурите.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Не искам да звуча като песимист, но гледайки днешните "риъл тайм" репортажи по Нова ТВ ми се струва, че скоро няма да се оправим. Отново масово по селата с абсолютно неграмотни цигани им се дават преки указания за кого да пуснат гласа си, отново новорегистрирани в различни общини (въпреки забраната) гласуват не там, дето трябва, отново изборните "комисии" по селата се правят на разсеяни и масово не дават на хората бюлетината за електронното гласуване, голямата част от тях даже незнаещи, че има и референдум за електронно гласуване, отново в кърджалийско ДПС била решила на предварителни събрания в десетки села да има само един единствен кандидат (разбира се от ДПС), просто защото почти всеки се падал някаква родá на всеки от останалите.....и т.н....и т.н.

 

Ето затова са ни жизнено нужни тези 2+ милиона гласове от странство. Затова фесовете треперят от такъв сценарий, защото присъствието им в управлението ще падне с 50%.... Затова ТРЯБВА да има елетронно гласуване. 

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна, че една от идеите за отдалченото електронно гласуване е точно да се намали принудителния вот за дадена партия или личност. Схемата е следната: всеки може да гласува колкото си иска пъти, но само последният му вот е реален. Така никой не може сигурно да докаже на шефа си, че е гласувал "правилно". До момента в Естония се процедира по точно такъв начин.

Link to comment
Share on other sites

Естония за всеки въпрос за който е приложимо пускат ел. гласуване доколкото знам, дори за общините по райони какво да гласуват... Ако това го постигнем... имат и приложения директни да си разглеждаш проектозаконите, кой от коя партия кога и какво е внесъл като изменение...

Link to comment
Share on other sites

Наско, като знам как стоят нещата в кухнята на "образованието" ни, цензът не е решение. Какви хора завършват, пази Боже. Т.е. какви хора ги завършваме...

Откакто не съм в училище, нещата май са се постегнали (поне относно мъртвите души).

А и образователният статут не съответства по никакъв начин на статута на интелигентен или умен човек.

Факт е, че нещата сигурно биха се подобрили де, не го отричам...

Имаше една помощ от университетите за майките студентки. Аз като такава, не бих върнала 2800 лв., те пак за детето щяха да си идат. Както и да е. Не съм забременяла за парите. Не уча за парите, но за 1 месец (новият закон влезе в сила), се разминах с тях. Детето ми не струва 2800, но както се изрази един познат: " Един закон имаше за българките и те го промениха. Един начин имаше да вземеш пари от държавата, която се е загрижила за БЪЛГАРСКИТЕ деца".

Естествено, царе сме (както каза Пламен) на злоупотребите и схемите. Повечето момичета се записваха заради парите. Е, на ви ся пари...

Пък нека кака мангалка взема помощи и детски по 600-700 лв. на месец.

За половината от тия неща, които си писала си бих камшика и докато ронех горчиви сълзи в началото, сега не искам и да си помисля за връщане. От малкото неща, които съм прочел... Едно не е било хубаво. Но винаги остава варианта да се тупаш в гърдите, че си останала да се бориш за "промяната". Мен тия неща не ме блазнят.

Link to comment
Share on other sites

Демокрацията брои главите, а не съдържанието. Не знам на кому не е станало ясно, че докато продължаваме да упорстваме в посока към либерализация положението няма да стане по-добре. Хората се подлъгват по прекрасно звучащи обещания - ето последния пример - Гърция. Как успяха да изберат най-големия демагог. Стана ли по-добре? Успя ли да си изпълни предизборните обещания? Не, нали? И какво - направиха предсрочни избори и ПАК ЗА СЪЩИТЕ гласуваха.

Link to comment
Share on other sites

На тоя Славчо не трябва да му дават ефир. 'Преди 4 години не спечелих, защото изборите бяха фалшифицирани. Сега, засега отново не печеля, защото изборите пак са фалшифицирани и защото ВОТЪТ НА ПЛОВДИВЧАНИ се разпиля по малките партии'.. 'Пловдивчани трябва да излязат другата седмица и да гласуват, за да спре мафиотското управление на Пловдив'. Няма такива, които да не са маскари по един или друг начин. Обаче, точно тоя да седне да ми говори как трябвало да се спре мафиотското управление.. айде няма нужда.

Link to comment
Share on other sites

И аз отивам след малко да гласувам на референдума - в наше село има избирателна секция. :)

Обаче резултатите до момента са повече от красноречиви:

 

 

referendum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Те ако знаят,че има референдум и искат да дадат мнение ще питат.

П.С.пък ако им бутнат хартийката в ръка,а трябва тепърва да решават...

Link to comment
Share on other sites

Някои не знаели, че има и референдум, на други не са дали бюлетината за референдума, а някъде някои дори и не разбираха за какво е тоя референдум, дори и след подробно обяснение (hint), а другаде пък някои помислили, че ако се приеме, от тук нататък ще се гласува само електронно..въобще за всекиго по нещо - то това и целяха де...да има максимална обърквация и липса на информация. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...