Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Снощи за сефте успях да се обръсна с бръснач, без да се заколя :bgrin:

Какво е предимството пред обичайния метод със самобръсначка?

Link to comment
Share on other sites

Какво е предимството пред обичайния метод със самобръсначка?

 

Общо взето тръпката да се заколиш, както и да спреш да подхранваш келешите от Жилет... 

Link to comment
Share on other sites

Доста по-гладко бръснене, при това - без законтряне, което нежната ми кожа недолюбва. Доста по-точно се регулират границите на брадичката, която съм си засадил на муцуната. Отделно - обичам пипкавите неща, които изискват някакво умение. Може би влизам в графата хипстър, но ползвам крем и четка за пяната, а в момента - пробно бръснач, ползващ бръснарски ножчета. Ако свикна с този метод - ще се ръсна за сериозен бръснач (че качествените тръгват от 150 нагоре).

П.П. Виден е много близо до истината :lol: Малко като в онзи виц

Върви си Гошо и гледа Пешо застанал на двора, сложил си кора на един дънер и млати с една тухла:
- Пешоооо, к'во правиш бе?!
- Удрям си оная работа?!

- Е що?!
- Знаеш ли къв кеф е като пропусна...

 

Link to comment
Share on other sites

Доста по-гладко бръснене, при това - без законтряне, което нежната ми кожа недолюбва. Доста по-точно се регулират границите на брадичката, която съм си засадил на муцуната. Отделно - обичам пипкавите неща, които изискват някакво умение. Може би влизам в графата хипстър, но ползвам крем и четка за пяната, а в момента - пробно бръснач, ползващ бръснарски ножчета. Ако свикна с този метод - ще се ръсна за сериозен бръснач (че качествените тръгват от 150 нагоре).

 

Е, ти си още аматьор с тия ножчета... Момчил, Иван, мисля и Любо са вече на баш бръсначи тип колачи....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз вече преминах в отбора на Feather и си купих техният бръснач от Щатите. Във Вторник ми пристига с още няколко глезотийки, които си поръчах. Остава да си сменя Muhle Pure Badger четката, с някоя Super или Silvertip, защото от тази не съм толкова доволен. Вече повече от 2 години минаха, откакто се бръсна само с бръснач или т.нар wet shaving. ;)

Link to comment
Share on other sites

то трябва да има цяла кампания против тия бръсначки с множество ножчета, тва е чисто спонсориране на тея компании без да получиш нищо насреща + разхищение на пластмаса 

 

много голяма част от хората дори са забравили какво е да се избърснеш с обикновена самобърсначка със сменяемо двойно ножче ... и колко по приятно и леко е ... а като стигнем до цената и ако е прилично ножчето колко време се ползва ... направо става трагично за тия модерните изгъзици 

Link to comment
Share on other sites

Аз си ползвам Gilette от както съм почнал да се бръсна, от може би 4 години съм с Gillette fusion power с 5+1 ножчета и вибрация и съм супер доволен от бръсненето. С едно ножче изкарвам 6 месеца, а се бръсна през ден.

Сега съм се навил да си взема новата Gillette fusion proglide flexball power razor с допълнително завъртане (накланяне) в ляво и в дясно, а и ножчетата стават от сегашната ми.

Link to comment
Share on other sites

Обществото отдавна е силно разглезено, това да му е проблема... Няма кой да се кълчи половин час с бръснач, при положение че за 2-3 минути може да се оправи с вибриращия Жилет... 

Link to comment
Share on other sites

Обществото отдавна е силно разглезено, това да му е проблема... Няма кой да се кълчи половин час с бръснач, при положение че за 2-3 минути може да се оправи с вибриращия Жилет... 

 

+1

 

А и да видя как ще се обръснат с бръснач, ако имат доста бенки, само прожиниращите ножчета на Gillette ме спасяват, и бръсненето е удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

зависи и колко твърда брада имаш ;) щото тоя фюжън при мене ще стане на салата след не повече от 3 ползвания

 

В грешка си, вземи го ползвай и ще останеш изненадан, и брадата както и косата са ми много гъсти и твърди, косъм от брадата ми е 16 микрона (ще питаш, от къде накъде съм си мерил косъма) един ден се заиграх с един микрометър и де що нещо има за мерене, за сравнение на жената косъм от косата е 9 микрона.

Link to comment
Share on other sites

36b313ce443988081d7d9f73cd6dc0a5.jpg

 

Аз съм с такава. 

 

От както я ползвам в много редки случаи при много голяма необходимост съм се бръснал с нормална и винаги беше ужасТ.

Link to comment
Share on other sites

миии бих желал да си остана недоволен, просто защото никога повече няма да дам и 5 стотинки за продукт на жилет с "много" ножчета и какви ли не технологии, просто на мен НЕ ми върши работа това - на други хора може и да им върши ама в моя случай тва е загуба на време, нерви и пари

____________________

Котора дори знае за какво иде реч - чисто информативно 5 ножчета 1лв (или под) + дръжка от руския 1лв = убиец на "новата ни система за най-гладкото бръснене до момента" = смях в залата

Link to comment
Share on other sites

Которе, с това съм се скалпирал поне на 10 места.

Link to comment
Share on other sites

И аз,но се свиква. 

 

Ако ще и 10 ножчета да са. Като не съм се бръснал 3-4 дена те се задръстват.И усещането от бръсненето става много гадно... 

 

С ново ножче като е трябва да си по-внимателен. Тия цифри мисля,че за да колко стегнато трябва да е ножчето.Моето е винаги на 9.

 

edit:Аз не успях да си намеря другите ножчета иначе имам 100 парчета,които ще ми стигнат за поне 5 години :D 

Link to comment
Share on other sites

Свиква се то, само че ще трябва да заобикалям всяка една бенка, и то ще стане едно бръсненеееее, час и половина, а с прожиниращите просто минавам отгоре и няма проблем. А и аз не ползвам пяна или крем, директно както си взимам душ се бръсна без нищо само с вода, така свикнах от казармата и така си карам.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък преди много-о-о години открих тези и до ден днешен ги предпочитам

product_9449.jpg

 

Самобръсначката на kotora също е много ефективна,но изисква по-внимателни движения.Тоест повече концентрация и време.

Link to comment
Share on other sites

 

Поздрав.

 

Ами вчера май беше. за 5 минути се обръснах.С един сапун се намацах по цялото лице . И след това само с едно минаване  :)

Link to comment
Share on other sites

На жилет многоножовите им системи при мен са за 4-5 бръснения. И постоянно съм в преразход. На толкова г/д сменям и бръснарското ножче, само дето цената е различна. А не виждам да е по-добро бръсненето като комфорт. А въпроса за времето - си е до свикване, с бръснача почвам да се доближавам до времето на обикновената бръсначка.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...