Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Пък аз си се кастря с машинка. Добре поне, че в дрес-кода нямаме изискване за лицевото окосмяване...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А при мен е задължително да съм космат в муцуната! Може да е и само бодливо като на зло куче ташаците, ама трябва да го има, инак се налага да говоря с купешки приказки. Пък като приказвам така и някои от картофените босове... така, де - хотелиери и ресторантьори, ми се обиждат, щот си мислят, че ги псувам....

Link to comment
Share on other sites

Бахти проблемите с тези самобръсначки. Аз не съм се бръснал до голо от 5 години вече. Имам машинка за подстригване с батерии и с нея си минавам брадата. Преди като се бръснех цялата кожа ми ставаше гадна и на едни червени пъпки...като краста такова. Сега вече го нямам тоя проблем и съм много хепи.

Link to comment
Share on other sites

За 6 месеца още беше ок,но се беше позатъпило вече ;)

Чшшш, Которе, кви 6 месеца бе млади момко. Дори най-перфектната японска стомана обработена от "майстори на самурайски мечове" след няколко седмици става за изхвърляне. С ножче на 6 месеца не е бръснене а щавене. :lol:

Link to comment
Share on other sites

И аз карам между 4 и 6 месеца. Ама аз основно лющя шията два пъти в седмицата...макс. Почти винаги имам някаква оформена брада. По-секси съм :-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Чшшш, Которе, кви 6 месеца бе млади момко. Дори най-перфектната японска стомана обработена от "майстори на самурайски мечове" след няколко седмици става за изхвърляне. С ножче на 6 месеца не е бръснене а щавене. :lol:

 

Godfather-e, Незнам, може и японци да ги коват  :grin: ама нали се сещаш че 5 ножчета ще се изхабят за доста повече време от 1, понеже в началото реже предимно първота после второто и т.н. а в действителност издържат без проблем 6 месеца, лично проверено от години. Отделно изпъващите гумички и овлажняващата гъбичка правят наистина комфортно бръснене, макар и гъбичката да свършва още на 1-вия месец  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ее Кръстник не е баш тъй. Казвам захабено беше,но си беше съвсем нормално за ползване.След като го смених се порязах на първото бръснене на 5 различни места.

Link to comment
Share on other sites

Godfather-e, Незнам, може и японци да ги коват  :grin: ама нали се сещаш че 5 ножчета ще се изхабят за доста повече време от 1, понеже в началото реже предимно първота после второто и т.н. а в действителност издържат без проблем 6 месеца, лично проверено от години. Отделно изпъващите гумички и овлажняващата гъбичка правят наистина комфортно бръснене, макар и гъбичката да свършва още на 1-вия месец  :thumbsup:

Това с петте ножчета си е чист маркетинг и няма никаква връзка със законите на физиката. По начало конструкцията на тия с многото остриета е направена така, че да не бръснат толкова отблизо. Това води до по-редки инциденти със самозаколване, по-бавно изхабяване, но и далеч по-лошо бръснене (най-вече при твърди бради). Аз като се бръсна с такъв жилет и след това брадата продължава да ми се вижда, колкото и контри да удрям.

От друга страна котора говореше за класическите двуостри ножчета (поне самобръсначката, която е показал е такава). С този тип устройства бръсненето много повече се доближава до това на истинския бръснач. Обаче ножчетата трябва да се сменят често, защото 6 месеца е безумна работа, при положение, че едно такова ножче струва стотинки (последния път май си взех 100 ножчета за $13).

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, НИКОГА не подценявай японците. Не знам как го правят, но имам една нокторезачка, последният артикул, останал от един несесер комплект, който съм наследил от баща ми. За Бога, над 35 години по-късно, това е като бръснача,с който се бръснеш. Уникална. Какво ли друго не ми е минало през ръцете, това мъничко животинче е обработва ноктенцата като скалпел...   

Link to comment
Share on other sites

Поздрави на всички гладко бръснещи се:

 

youtube.com/watch?v=HYzc0RMszWc

Ммдаа, и такава имах. Изхвърлих, тоест продадох я след около месец ползване и три-четири месеца прашасване. Та някаква база за сравнение имам, не може на малкия пръст на една обикновена бръсначка (със сменяеми ножчета) да стъпи. Особено и с дребната подробност, че електрическите самобръсначки (не говоря за машинките) са абсолютно безпомощни, а и си е направо мъка с тях, ако ти покара малко повечко четинка. Пък аз малко не обичам да се бръсна повече от веднъж седмично...

Link to comment
Share on other sites

Видене, аз японците няма как да не ги уважам, ама все пак говорим за ножчета за бръснене, които са стотинки. Острието почне ли леко да се захабява и бръсненето бързо минава в категорията щавене, поне в случая на гъсти бради, преживяли години ежедневно клане. Затова компромиси с ножчета не правя. Максимум седмица и след това заминава на боклука.

Link to comment
Share on other sites

.... Разбирам, което ми напомня в армията как се деряхме сабаля с тъпи ножчета  :laughing:

 

Винаги съм съчувствал на пичовете с твърди и гъсти козини - не е лесно... И винаги съм се чудил как обработват кайсиите с такава консистенция... 

Link to comment
Share on other sites

Бахти проблемите с тези самобръсначки. Аз не съм се бръснал до голо от 5 години вече. Имам машинка за подстригване с батерии и с нея си минавам брадата. Преди като се бръснех цялата кожа ми ставаше гадна и на едни червени пъпки...като краста такова. Сега вече го нямам тоя проблем и съм много хепи.

Също като при мен :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

И аз да вкарам рандъм елемент - да си зема ли рутер за 100 и кусур лева или да си взема за 45....Дет викат руснаците - като няма разлика, за кво да плащам повече...

Link to comment
Share on other sites

За домашно ползване ми е, все пак. Така или иначе ще ми се наложи да си преизграждам мрежата...

Link to comment
Share on other sites

Баси, това чудо го видях днес да се продава за $150. Първо си помислих, че е някаква играчка, пък то се оказа точно едно към едно технологията на новия дроид BB-8 в Star Wars. Май ще си го взема това нещо.  :punk

 

https://www.youtube.com/watch?v=pSxTIcD8D58

Link to comment
Share on other sites

Баси, това чудо го видях днес да се продава за $150. Първо си помислих, че е някаква играчка, пък то се оказа точно едно към едно технологията на новия дроид BB-8 в Star Wars. Май ще си го взема това нещо.  :punk

 

Мене ако питаш - таман играчка си е....имаше един такъв в трейлъра, ама доста по-голям. :))

Link to comment
Share on other sites

Мене ако питаш - таман играчка си е....имаше един такъв в трейлъра, ама доста по-голям. :))

То е ясно, че е играчка, но не предполагах, че ще представлява такъв фън със стопроцентовото пресъздаване на технологията на дроида. :)

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, идвай си да караш ски:

 

http://snow-bg.com/news/4956

 

 

cam_6.png

 

 

Не че е чудо-невиждано края на октомври да вали сняг по планините ама сигурно глобалното "затопляне" има нещо общо... ами да - ето виж - затопля се и завалява сняг. Хубаво, че не захлажда, че тогава какво щеше да вали не знам и аз.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...