Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Дай боже всекиму :)

 

 

Хахахахаха каква мъдра мисъл (и толкова вярна също така):

 

"The left takes many positions contrary to traditionalism, just to be contrary. Since most of established wisdom is not wrong, the left dooms itself to be wrong most of the time."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

 

Слушай Галин кат' ти обяснява, че си мисир

 

Вие двамката сте такива чОглави мисири, че няма накъде просто.... Уникати... 

Link to comment
Share on other sites

Вие двамката сте такива чОглави мисири, че няма накъде просто.... Уникати... 

 

:FU:

Link to comment
Share on other sites

Става Call center-a на България. :D 

Иначе най-много тук се тачи уеб разработването, но microsoft тактично го заобикалят огромната част от фирмите...

Ми кой квото може."Който работи повече от 6 месеца в колцентър е луд" Тва е приказка на един приятел :D 

Link to comment
Share on other sites

1-2 поколения трябва да минат за да се оправим. За съжаление горе-долу толкова ни трябва за да "загинем" като нация и без чужда помощ и да останат само циганите по тези земи... та общо взето тази мисъл ме успокоява, че никой няма да се хаби да ни затрива от лицето на света, а ще изчакат сами да си я свършим тази работа.

 

Иначе се чудя къде да се пенсионирам (т.е. след като реша, че искам да се пенсионирам къде да ида) в Нова Зеландия или Швейцария...

В една от азиатските държави, Филипините мисля, дават на чужденци, които искат да се преместят перманентно там - много улеснен визов режим, че направо май и гражданство беше, малък имот по плажа, колкото да си направиш къща и още нещо.... Трябва да ходиш без детето си обаче, че ще трябва да става инструктор по гмуркане или нешо от сорта. :) Четох статията преди около 5 години.
Link to comment
Share on other sites

 1. Ти споменавал ли си на Bulwork че имаш опит и си търсиш работа? Защото аз пък познавам поне 3ма собственика на малки фирми, които константно търсят хора и плащат по 2 брутни заплати от всеки нает човек, който Bulwork са му намерили. Преди години беше под половин заплата (даже можеше за твърда сума да се спазари човек, а сега ако наемеш човек на 2500 чисто, плащаш на headhunter-ите над 6000лв). Като човек, който го е правил споделям опит просто...

 

 

2. Ъъъъъ моля? Я пак. Ние основно на asp.net разработваме, а имам още 2ма приятели, които също имат трудности да намерят специалисти с такъв опит. Единия даже го питах дали мога да му прехвърля малко работа и разговора беше следния:

- Имаш ли малко свободен ресурс, че имам един проект, който трябва да го свърша до 2-3 месеца, а ми идва нанагорно

- Имам. Супер. Давай

- Ами ето за това става въпрос (... описание какво трябва да се свърши, като стигам до момента, на какво трябва да се разработва)

- Ееее точно тези 2мата с asp.net-a ми са ангажирани в момента и имат работа за идните 6 месеца, а друг не мога да намеря лесно. Дай ако искаш на PHP - там мога да отделя ако искаш и 5 човека

 

Ти си прави изводите. Разликата в заплащането също е сериозна (то оставаше и някой да не вземе на майтап PHP и всичките му пишман "мазачи" ама карай)

 

 

3. Нищо такова. Големите фирми предпочитат да си правят Call center-овете в Ирландия, защото английския някак им идва отвътре, а не взимат много по-скъпо от нас.

1. Е нали ставаше дума за начинаещи, които ще си сменят професията :) Не говоря от моя гледна точка...

Някой, който не е работил това преди, Bulwork дори няма да му отговорят, не говорим за интервю и т.н :D Освен това почти всички обяви, които пускат в Пловдив са или за чужбина или за Сф. 

Другите големи общо взето са: Mentormate, SBtech, Кодар и сега навлизат Scalefocus. Но и те не стават за хора без опит.

 

2. С примера си само доказваш твърдението ми, че са малко. Както търсещите, така и предлагащите, Защото да имаш 2ма, дори не се води отдел или нещо такова.. Но това е двустранен процес. Тук просто няма голям играч, който да дава нужния опит и да генерира кадри.

И се получава така, че всеки търси .net с опит, но няма кой да им го даде. Не че са и длъжни де, просто така се получава порочен кръг...И масово се насочват към други технологии...

Ето напр. Вискомп, набира почти постоянно хора с php. Може да почват на 600-800лв, според знанията, но пък си ги обучават и трупат опит. Има и много други но не и .net

 

3. Raptor визираше новини от типа на http://news.plovdiv24.bg/522295.html и тази http://news.plovdiv24.bg/557725.html Които изкарват фирми  като  60 К и Unify нещо повече от кол центрове... И за които се говори в последните месеци.

Link to comment
Share on other sites

1. Е нали ставаше дума за начинаещи, които ще си сменят професията :)

 

Какво разбираш под думата начинаещ ? Защото за мене начинаещ е човек, който решава да смени работата си, прочел  е поне 2 книги, написал е някакъв примерен проект или задача и е решил дали му се занимава с програмиране или не :) Търсенето в Пловдив не е като в София, но си е доста голямо.

Link to comment
Share on other sites

Пак идиоти http://trafficnews.bg/news.php?id=19301за къде бързат...

Един оня ден се опитваше да ме изпревари на стеснения участък до омв-то след пазарджик.Мигаше ми кво ли не правеше.И като се разшири и стана 3 ленти от бързане мина през аварийната...Пълен малоумник.

Link to comment
Share on other sites

Добре дошли в България...

 

Явно напредваме в екологията щом на случаен кадър виждаме две екологични превозни средства едно до друго, че и даже всеки може да си ги позволи....е...поне едното със сигурност. :P

 

Link to comment
Share on other sites

Качествените хора в IT са малко, като навсякъде другаде :) Не стига това, ами и искат по много $$ и обикновенно вече си имат не лоша работа. :)

А преквалификацията си е трудна история, особено ако човек не иска да си свали стандарта м/у другото и да се върне на ниво джуниър :)

Link to comment
Share on other sites

Пак идиоти http://trafficnews.bg/news.php?id=19301за къде бързат...

Какво разбираш под думата начинаещ ? Защото за мене начинаещ е човек, който решава да смени работата си, прочел  е поне 2 книги, написал е някакъв примерен проект или задача и е решил дали му се занимава с програмиране или не  :) Търсенето в Пловдив не е като в София, но си е доста голямо.

Преди 10 години това би било достатъчно. Сега, за да те вземат дори като младши трябва да си направил в пъти повече + солиден опит...  :) А и подобни обяви на месец се броят на пръстите. Какво остава за нещо по-масово. Т.е. трудно би се разширил в Пловдив .Нет пазара в близките 1-2 години.. 

Link to comment
Share on other sites

Добре дошли в България...

Кръстовището на бул. България и ул. Тодор Каблешков в София. Съдейки от позицията на таралясниците, единия отива в мола(мол България), другия да рови в кофите до него.

Link to comment
Share on other sites

То хубаво да не съдиш човек по външния му вид, ама това вече е прекалено... декана на ФМИ в СУ

http://i1.wp.com/hackfmi.com/wp-content/uploads/2013/06/IMG_0550-e1371910775224.jpg

http://hackfmi.com/wp-content/uploads/2013/06/IMG_0556.jpg

Мустак, вежди, ръце... А е представително лице.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...