Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз в амазон го видях от 350 до към 500, като контролиращите устройства май бяха отделно.

 

Освен това тази цена е преди доставката и ДДСто... вероятно пак ще е под 1000лв, но ще е съизмеримо, а толкова пари за играчка, с която ще си играя 4-5 часа на седмица (макс) не ми се дават.

 

Управлява се с мобилен телефон или таблет.

 

Има и по-малки с жироскоп. Имаше някакви за по $60. Просто не си търсил. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

То с тия 12 минути работа, Ники за неговоите 4-5 часа на седмица ще са му още 40-50 чакане за зареждане на батериите :)

Link to comment
Share on other sites

То с тия 12 минути работа, Ники за неговоите 4-5 часа на седмица ще са му още 40-50 чакане за зареждане на батериите :)

Май не си чувал за флашцел технологията?

Аз от две години вече имам електрическа отвертка, която с едно зареждане ми обезпечава около 15-20 минути непрекъсната работа, а зареждането в дока и, отнема 90 секунди.

Link to comment
Share on other sites

$60 бих дал вече.

 

Това за батерията го бях забравил. Старите за у дома с които си играех похвърка минута 2 и се предаде. Крайно досадно. И се чупеха максимум за 3 дена.

Link to comment
Share on other sites

Успех тогава в търчането от парка в къщи и обратно да зареждаш :)

Ъъъ.... а ти пречи да си имаш под ръка няколко заредени батерии, какво....?

 

И следете текста пръчове такива!

Link to comment
Share on other sites

Пиша тук, вместо в другата тема, че стана много офтопик там:

 

Саше - по никакъв начин няма да се съглася с теб по тия въпроси, а за Богомил, където живея, хич да не почваме. Доживях да се прибирам без да се лашкам по скапани павета. Живееш на метри от мен, добре знаеш за какво говоря. А велоалеите са не само добра идея, но и повод да се оправят пешеходни такива, заебани от години и негодни дори за ходене - поразгледайте малко! Имам чувството, че всеки разсъждава в диапазона от тях до магазина и около блока... Пловдив е сравнително голям град все пак - разходете се и огледайте.  

 

 

Коста, някои хора дотам са свикнали да пискат на автомат, че често забравят защо са започнали да го правят. 

Не си длъжен да се съгласяваш. Много ясно, че ще ти е кеф сега на новия Хасфалт, но след 2-3-5 години, когато лъсне компромиса в качеството вследствие на безогледните кражби и ти ще писнеш. Велоалеите са добра идея, само дето на сегашните им места има нулева полза от тях и целта им е единствено усвояване на едни пари от едни фирми. Много се дразня на изявления от рода на "Не ме интересува, че краде, важното е да прави нещо и за града".  Ми що ще краде бе неговата/тяхната мама? Нали му се плаща от моите/твоите/нашите данъци? И стига си плюл паважа. Като приемеш, че е малко по-шумен, в дългосрочен план е неизмеримо по-траен и евтин. И ако караш с 40-50 км/ч шума не е толкова съществен. Ама не може да се краде и затова не е изгоден на крадливите момченца. И заливат де що може с тънък асфалт.

И така...

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ.... а ти пречи да си имаш под ръка няколко заредени батерии, какво....?

 

Ииии тези няколко батерии да ги заредиш нали пак ще ти отнеме много време за зареждане? Т.е пак за неговите Н часа ще виси Х часа да зарежда като изоглавен, че да може следващия път пак да е с торба батерии в парка и достатъчно нерви да ги сменя през 10 минути. Ако въобще е направено да се подменят и ако за да стигнеш до батерията не трябва да развърташ примерно болтове някакви, Понеже да разчитат на обикновения вид захващане на капака, при положение, че това не е телефон, а се лашка яко(на Сотбиса клипа видя как го забиха в земята по едно време) и има опасност да се отвори и да се изръси батерията ще е глупаво. Според мен.

Link to comment
Share on other sites

Чета и не вярвам на ушите и очите си ... кви бои, кви алеи .... то нямаше НАСТИЛКА по която да се кара или ходи дори из града ... имаше не една и две такива улции и още има. Моля ви се.

Брей колко лесно явно се поддавате направиха 2-3 улици, едно малоумно кръгово като са окрали като за по 5-10 пъти по толкова и вече мед ви капе на сърцето от Тотев... Кмета на Пазарджик голяма работа станала, че си вдигнал яка къща, а на този хотелчето как се разрасна тройно за няколко години никой не пита?

Link to comment
Share on other sites

Ииии тези няколко батерии да ги заредиш нали пак ще ти отнеме много време за зареждане? Т.е пак за неговите Н часа ще виси Х часа да зарежда като изоглавен, че да може следващия път пак да е с торба батерии в парка и достатъчно нерви да ги сменя през 10 минути. Ако въобще е направено да се подменят и ако за да стигнеш до батерията не трябва да развърташ примерно болтове някакви, Понеже да разчитат на обикновения вид захващане на капака, при положение, че това не е телефон, а се лашка яко(на Сотбиса клипа видя как го забиха в земята по едно време) и има опасност да се отвори и да се изръси батерията ще е глупаво. Според мен.

НЕ четеш явно. Какви часове те гонят за заряд, при условие, че отнема по 90 секунди на батерия, която от своя страна ти обезпечава да речем, 15 минути работа?

Впрочем, преди 6-7 години едно приятелче ми донесе за ремонт орнитоптер във формата и размера на чайка (само че с четири крила) със счупено крило, та с едно карбоново връхче за въдица оправихме нещата. Та тази фъркалка освен зарядното за удома, имаше и полево такова (док), от което се зареждаше два до три пъти за по пет минути (по 10-12 минути полет на заряд). И ся за да не ми писнеш за причиненото неудобство от мъкненето на това нещо, ща светна, че габаритите на това зарядно бяха като на малка борсета, а теглото му беше към половин кило.

 

Брей колко лесно явно се поддавате направиха 2-3 улици, едно малоумно кръгово като са окрали като за по 5-10 пъти по толкова и вече мед ви капе на сърцето от Тотев... Кмета на Пазарджик голяма работа станала, че си вдигнал яка къща, а на този хотелчето как се разрасна тройно за няколко години никой не пита?

И не само хотелчето..., и не само то...

От както се зафанаха тия градоустройствени работи, знам за поне още два сериозни негови строежа, дет станаха абсолютно готови.

Link to comment
Share on other sites

Колко от тия машинки са с flash cell батерия? Че да се зареждат за по 90 сек?

Ся искаш и да гугълирам заради теб ли....? Егати мързела!

Link to comment
Share on other sites

Колко от тия машинки са с flash cell батерия? Че да се зареждат за по 90 сек?

Аз имам хеликоптерче. Зарежда се от дистанционното. Нищо чудно при малкия дрон да е същото.

Link to comment
Share on other sites

Много ясно, че ще ти е кеф сега на новия Хасфалт, но след 2-3-5 години, когато лъсне компромиса в качеството вследствие на безогледните кражби и ти ще писнеш. Велоалеите са добра идея, само дето на сегашните им места има нулева полза от тях и целта им е единствено усвояване на едни пари от едни фирми. Много се дразня на изявления от рода на "Не ме интересува, че краде, важното е да прави нещо и за града".  Ми що ще краде бе неговата/тяхната мама? Нали му се плаща от моите/твоите/нашите данъци? И стига си плюл паважа. Като приемеш, че е малко по-шумен, в дългосрочен план е неизмеримо по-траен и евтин. И ако караш с 40-50 км/ч шума не е толкова съществен. Ама не може да се краде и затова не е изгоден на крадливите момченца. И заливат де що може с тънък асфалт.

И така...

 

Ще поживеем, ще видим... Ама не знам дали ще се сетиш сле 5 години да пишеш по въпроса ако нищо им няма на улиците. Някак силно се съмнявам. Инак ако нещо мръдне и веднага цяла клика ревльовци има. Дето иначе за две стотинки работа не са свършили, камо ли обществена. Саше, не визирам теб в тоя случй, говоря по принцип за кибиците, дето освен да лаят друго не знаят.

 

Относно краденето - паметта ви е типично къса по български. Така и не се научихте, че ВСИЧКИ КРАДАТ! Тези поне работят и правят нещо. И то не само нещо, а много неща. Факт, който няма как да се отрече.

Брей колко лесно явно се поддавате направиха 2-3 улици, едно малоумно кръгово като са окрали като за по 5-10 пъти по толкова и вече мед ви капе на сърцето от Тотев... Кмета на Пазарджик голяма работа станала, че си вдигнал яка къща, а на този хотелчето как се разрасна тройно за няколко години никой не пита?

 

2-3 улици? Я вземи се разходи из Пловдив, па се огледай, па прочети това онова. Пука ми на чепа за хотелчето. Вие си заслужавате изцяло боклуци като Гърневски, Чомаков и слабоумния плужек с очилцата. Ама напълно си ги заслужавате! Хем да си седи Пловдив като едно село, на което и заралии да се присмиват, да е клоака и кенеф, хем да ви крадат. Нищо свършено - максимум овършано. Ей това заслужавате наистина, както си беше 20 години. Понеже се съмнявам да сте толкоз глупави, то предполагам, че хал хабер си нямате за кражбите на Гърневски и Чомаков. И с това непрестанно безхаберно плюене си ги заслужавате такива хубавци. Само че Пловдив не заслужава това. 

Link to comment
Share on other sites

Ще поживеем, ще видим... Ама не знам дали ще се сетиш сле 5 години да пишеш по въпроса ако нищо им няма на улиците. Някак силно се съмнявам. Инак ако нещо мръдне и веднага цяла клика ревльовци има. Дето иначе за две стотинки работа не са свършили, камо ли обществена. Саше, не визирам теб в тоя случй, говоря по принцип за кибиците, дето освен да лаят друго не знаят.

 

Относно краденето - паметта ви е типично къса по български. Така и не се научихте, че ВСИЧКИ КРАДАТ! Тези поне работят и правят нещо. И то не само нещо, а много неща. Факт, който няма как да се отрече.

 

2-3 улици? Я вземи се разходи из Пловдив, па се огледай, па прочети това онова. Пука ми на чепа за хотелчето. Вие си заслужавате изцяло боклуци като Гърневски, Чомаков и слабоумния плужек с очилцата. Ама напълно си ги заслужавате! Хем да си седи Пловдив като едно село, на което и заралии да се присмиват, да е клоака и кенеф, хем да ви крадат. Нищо свършено - максимум овършано. Ей това заслужавате наистина, както си беше 20 години. Понеже се съмнявам да сте толкоз глупави, то предполагам, че хал хабер си нямате за кражбите на Гърневски и Чомаков. И с това непрестанно безхаберно плюене си ги заслужавате такива хубавци. Само че Пловдив не заслужава това. 

Аз си се разхождам и чета достатъчно! Ти се разходи недей гледа само, че направили около вас на Богомил... Как не можеш да разбереш, че в момента тези са направили някакви неща просто защото в този момент е имало повече пари отпуснати от бюджет и европейски програми? Естествено че ще започнат и правят възможно най-много неща за да се окраде повече! Толкова ли е сложно и не можете да го проумеете?

Link to comment
Share on other sites

Ся искаш и да гугълирам заради теб ли....? Егати мързела!

Кой ти каза, че не съм? Нещо си вадиш изводите от въздуха. Само, че - quadcopter  "flash cell" не дава нищо полезно. Та затова питам. Стана ми интересно къде се намират такива, че да може ползването на това нещо да е забавно, а не досадно. Че навсякъде основно пишат за литиево йонни/полимерни батерии в тия машинки. Средно 15-20 минути полет. И около 2 часа на зареждане на батерия. Но това за литиевите. Другите нещо не ги намирам да ги споменават.

Link to comment
Share on other sites

Аз си се разхождам и чета достатъчно! Ти се разходи недей гледа само, че направили около вас на Богомил... Как не можеш да разбереш, че в момента тези са направили някакви неща просто защото в този момент е имало повече пари отпуснати от бюджет и европейски програми? Естествено че ще започнат и правят възможно най-много неща за да се окраде повече! Толкова ли е сложно и не можете да го проумеете?

 

Ами не - ти не го проумяваш и се чудя как е възможно да се разсъждава толкова плоско. Пари и проекти има ОТДАВНА! Пари дори оставаха неусвоени и се връщаха!!! Например проекта за Васил Априлов е на 30 години! Коматевско го чакаме пак от толкова! Голямоконарско също. Има ТЪПАЦИ, заради които спряха парите към Пловдив и това ни коства години изоставане във всяко отношение! Затова винаги казвам, че оня малоумен лешпер, дето не може и да говори нормално, е за разстрел!  

Link to comment
Share on other sites

Аз си се разхождам и чета достатъчно! Ти се разходи недей гледа само, че направили около вас на Богомил... Как не можеш да разбереш, че в момента тези са направили някакви неща просто защото в този момент е имало повече пари отпуснати от бюджет и европейски програми? Естествено че ще започнат и правят възможно най-много неща за да се окраде повече! Толкова ли е сложно и не можете да го проумеете?

Твоето предложение какво е?

Link to comment
Share on other sites

Ми ще ти кажа какво направиха. Никола Въпцаров го бяха затворили пак за няколко месеца да му правя ремонти, сега пак са го разровили. Цар Борис 3ти пак същата работа. Наредиха отгоре едни пътни ивици и за да си спестят от трамбоването ги бяха направили като легнали полицай. Това никъде по света го няма. Правим ремонти, после на оправеното пак оправяме. Или по-точно се оси*аме.  Да не говорим, че на същия булевард махнаха тревните площи от разделителя за да наредят павета. За какво са тия павета там? За да се усвоят малко повече пари.

Не коментирам за конкретния случай тъй като не знам какво е точно положението. Но смятам, че разбирам малко от малко от тия неща и ми е интересно да разбера според теб колко време е нормално да седят така палетите. Защото за мен е нормално да са там ден 2, 3 макс.

 

Не съм никак съгласен. Първо защото фондовете със 100% инвестиране са много малко. А за останалите процента който се краде, че и повече, се взима от данъкоплатците. Просто още една вратичка за да се открадна народни пари.

 

Имаше месеци наред в който не се работеше изобщо. Но да приемем, че е както ти казваш. Ще се радвам наистина чакането и неудобството да си заслужават качеството.

 

Обикновено направено се разваля поради разни аварии. На Цар Борис ако е това, което си мисля, ВиК са виновни и то отдавна, като аз лично за това ги псувам постоянно. И повтарям, че трябва да бъдат съдени, осъдени и зверски глобени. Да не говорим ,че в подлеза отдолу продължава да тече водата през стените и да руши. Отделно вечно вони по-лошо от селски дворен кенеф.  

 

За плочките ще ти го обясня много простичко. Ако пристигнат и се разтоварят в рамките на три дни 40 камиона плочки, то това далеч не значи, че работниците могат да ги наредят за три дни. Примерно. Нали така? 

 

Фондове и пари няма смисъл да коментираме. Ако си любопитен за всеки обект може да видиш как е финансиран. Относно краденето, за пореден път ще повторя, че винаги го има. Лично аз смятам, че е по-добре да се работи, да се прави и ремонтира, отколкото да се блее и ПАК да се краде. 

 

На моста имаше период на спиране на работата, защото атмосферните условия не позволяваха да се положи хидроизолацията под асфалта. 15 пъти го казваха, дори глупавото кметче се извини официално тогава. 

Link to comment
Share on other sites

botor-е, вземи си едно просто базово колело и после надграждай. Няма к'во да се нахвърляш на скъпите модели и тепърва да се учиш да ги караш...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...