Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Най-разумния вариант е дотогава да си си създал активи ,които да носят достатъчна доходност.Или пък да предлагаш някакъв материален/нематериален продукт ,за създаването на който труда да е минимален компонент.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Да, ситуацията с достигане на възраст, но липса на стаж си я представих.

Но ми стана интересно за обратната :))

 

Няма начин - продължаваш до стигане на възрастта. В смисъл можеш да спреш работа с натрупан стаж, но няма да получиш пенсия преди минималната възраст. А повече стаж е примерно 5 лева по-голяма пенсия за година работа - яка далавера! 

Link to comment
Share on other sites

Няма начин - продължаваш до стигане на възрастта. В смисъл можеш да спреш работа с натрупан стаж, но няма да получиш пенсия преди минималната възраст. А повече стаж е примерно 5 лева по-голяма пенсия за година работа - яка далавера! 

Хохохохо, сериозен бонус :D :D

 

Най-разумния вариант е дотогава да си си създал активи ,които да носят достатъчна доходност.Или пък да предлагаш някакъв материален/нематериален продукт ,за създаването на който труда да е минимален компонент.

Аз друг вариант не си и представям, като знам какви са пенсиите .. :))

Link to comment
Share on other sites

Ако си почнал да работиш на 10 - да.   :laughing:

 

Що бе Видене? Аз в момента станах на 39 и имам 20г стаж, значи на 59 ще имам 40г стаж и след това до 65г само бонуси ще трупам  :laughing:

П.П. Да не забравяме, че и казармата се счита за стаж.

Link to comment
Share on other sites

Що бе Видене? Аз в момента станах на 39 и имам 20г стаж, значи на 59 ще имам 40г стаж и след това до 65г само бонуси ще трупам  :laughing:

П.П. Да не забравяме, че и казармата се счита за стаж.

 

Държа да си сметнеш "бонусите" и да ги оцениш спрямо свършената работа, ако имаш естествено работа след 59... Иначе на нас двамата цифрите ни горе-долу се припокриват...

 

Освен това трябва да доживеем до 65! А с тия десетки кила мезета и стотици кила ракия...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Още от тогава ли е това малоумие пешеходната пътека да е току на вход/изхода на колелото... Да вземат да ги изместят с 5-10 метра вече....

Link to comment
Share on other sites

Че то тогава сиг са дебнали цял ден, за да хванат такъв трафик :D :D

Иначе изглежда толкова яко, че в първия момент не го познах, макар и да е моя квартал  :)

Може и да е 80-те честно казано, понеже нашата къща изглежда 3-етажна... 

Link to comment
Share on other sites

Мхм, колелото на панаира е, някъде началото-средата на 70-те. Поне по разкази, които съм слушал от баща ми...

Link to comment
Share on other sites

Според ужасните прилики със следната снимка от друг ъгъл и 1944+25г. народна власт = 1969. Явно наистина снимката е от началото на 70те. Чудо и приказ, най-вече трафика  :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Че то тогава сиг са дебнали цял ден, за да хванат такъв трафик :D :D

 

Напротив, трафикът си беше точно такъв - колко коли мислиш е имало тогава населението на Пловдив...в някои по-малки градове по улиците дори в и центъра, коли минаваха по няколко на час.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Брей, угодия няма...като из улиците има 3 коли на кръст и трябва да се чака по 10 години за Лада - Как може така, на нищо не прилича... ; сега пък като може да влезеш във всеки автосалон и на момента да вземеш от джамбазина каквато ти кола позволяват финансите - Ебаси и трафика по тия улици...и к'ви шибани шофьори се разкарват из тях... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това колелото на панаира ли е?

 

attachicon.gifScan-140203-0003.jpg

Това е малкото панаирно колело, но кадърът е обърнат.... А като гледам снимката..., май е от началото, средата на осемдесетте (за първата снимка говоря)

Link to comment
Share on other sites

... май е от началото, средата на осемдесетте (за първата снимка говоря)

 

Тц...80-те години вече нямаше такива тролеи. А иначе и двете снимки 'гледат' точно към колелото на панаира, като втората е снимана от "Марица".

Link to comment
Share on other sites

Това е малкото панаирно колело, но кадърът е обърнат.... А като гледам снимката..., май е от началото, средата на осемдесетте (за първата снимка говоря)

gado, този път си в грешка приятелю, кадъра изобщо не е обърнат, и това не е колелото на Брезовска, а точно голямото до сегашната 10 палата (Тогавашната палата на Bundesrepublik или ФРГ) . Снимано е приблизително от посоката на новотела, 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...